Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze ciekawe fotki, nagrania, fotoreportaże  (Przeczytany 126767 razy)
chingate
Gość
« Odpowiedz #465 : Marzec 30, 2012, 23:45:09 »

Ja dałem kciuk w górę, więc jest na razie 1:1, a będzie na pewno jeszcze lepiej, więc nie przejmuj się Bartus jakimś patafianem który być może jest pożałowania godnym frustratem siedzącym całymi nocami przed kompem, trollującym na forach i wpisującym obraźliwe komentarze pod filmikami.
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #466 : Marzec 31, 2012, 00:31:28 »

Również wzniósłbym kciuk ku górze tak by szale przechylić na tą jedną tylko z właściwych stron..ale niestety trzeba się wpierw zalogować (kiedyś miałem konto, obecnie za nic nie mogę sobie przypomnieć hasła)...Walczyk ciekawy, ale ta wcześniejsza kompozycja to dopiero bomba, motyw gdzieś pośrodku wprost powala..z tymi zupełnie niezależnymi od siebie tematami granymi jednocześnie przy coraz to bardziej wzrastającej dynamice - no trzeba przyznać to już jest wyższa szkoła jazdy...Świetne

Co do 'anonimowego dawcy" -czyn to karygodny, i tym bardziej godny potępienia że sprawcą może być osoba związana z tym "klubem" (niema nic gorszego jak "robienie" we własne gniazdo) I jak tam Bart, masz juz jakieś konkretne namiary, podejrzane jednostki co do tego haniebnego występku..Chichot Mrugnięcie
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #467 : Marzec 31, 2012, 01:11:33 »

No to ja się zalogowałam, i od razu to lepiej wygląda Mrugnięcie Bartek, jak to prawdziwy artysta, jest wrażliwy na krytykę:) Jednak z drugiej strony, twórca musi być przygotowany, wystawiając swoje ukochane "dzieci" na widok publiczny, że każdy może je oceniać, czasem nawet w przykry dla nas sposób. Dokładnie, Bartku, nie przejmuj się tymi, którym się nie podoba, zwróć uwagę, na tych, którzy chwalą:) To dla nich piszesz:))
Mnie też ogromnie podoba się to Dejzart vu:)
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #468 : Marzec 31, 2012, 09:14:34 »

Żeby zrekompensować nicponia i ja dodałem kciuka do góry (choc na ogól nie korystam z tej opcji w odniesieniu do kogokolwiek)  Spoko
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #469 : Marzec 31, 2012, 10:18:05 »

Nie ma się czym przejmować - a już zupełnie jakimiś cyferkami na youtube. Ja widząc ten jeden głosik ujemny od razu dałem dla wyrównania +1(a było to chyba przed wczoraj). Mi się podobało i trudno mi napisać coś więcej. Najciekawsze jest to, że sam możesz sobie dać tego minusa jako twórca wideo Szok
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #470 : Marzec 31, 2012, 10:28:10 »

Bartek, jak to prawdziwy artysta, jest wrażliwy na krytykę:) Jednak z drugiej strony, twórca musi być przygotowany, wystawiając swoje ukochane "dzieci" na widok publiczny, że każdy może je oceniać, czasem nawet w przykry dla nas sposób.

Prawdę ście rzekły, Asienko...

A ponad wszystko, co w tym złego, ze komuś się nie spodobało?
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #471 : Marzec 31, 2012, 10:52:16 »

Bartku  Uśmiech, nie przejmuj się jakimiś frustratami z Tuby! Może też by chcieli coś przelać na papier nutowy, a nie potrafią? Ktoś Ci po prostu zazdrości! Ludzie uzdolnieni ponadprzeciętnie w jakiejś dziedzinie czasem niestety muszą przełknąć taką gorzką pigułkę...  Twoje kompozycje polaryzują opinie, co świadczy o tym, że nie sposób przejść obok nich obojętnie.

Déjzárt vu * wpisuję na listę moich ulubionych utworów (opusujesz swoje dzieła?), przy okazji doceniam także wspaniałą kreatywność językową  Uśmiech

*á jest węgierskie; bo francuskie się nie wyświetla  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2012, 10:59:42 wysłane przez fille007 » Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #472 : Marzec 31, 2012, 15:56:42 »

No to ja się zalogowałam, i od razu to lepiej wygląda Mrugnięcie Bartek, jak to prawdziwy artysta, jest wrażliwy na krytykę:) Jednak z drugiej strony, twórca musi być przygotowany, wystawiając swoje ukochane "dzieci" na widok publiczny, że każdy może je oceniać, czasem nawet w przykry dla nas sposób. Dokładnie, Bartku, nie przejmuj się tymi, którym się nie podoba, zwróć uwagę, na tych, którzy chwalą:) To dla nich piszesz:))
Mnie też ogromnie podoba się to Dejzart vu:)


Asiu.

Chyba sie nie zrozumielismy.
Nie chodzi mi o negatywna krytyke, jedynie o sposob jej przedstawienia.
Pamietasz niezbyt pochlebne opinie Janusza? Byly konstruktywne, wypowiedziane wprost,rzetelnie.
Powiem wiecej wplynely troche na moj sposob myslenia i chyba pomogly mi.
Ktos, kto krytykuje anonimowo za plecami, bez mozliwosci konfrontacji staje sie w moich oczach oponentem,
ktory unika walki. Przeciwnik taki atakuje osobe, ktora spi, jest bezbronna.
Byc moze zareagowalem za mocno, ale na chwile musze sie wycofac, przemyslec to i owo.

P.S.1
Dziekuje wszystkim za tak fajna, pozytywna reakcje na moj problem.

P.S. 2
Tak, po przeprowadzeniu wnikliwej analizy jestem niemal pewny, ktory forumowicz wpisywal "kciuki w dol"
Traktuje to jako niezla zabawe w Agate Christie.
Sami sprobujcie, okreslic portret "winowajcy" z jego/jej motywami, czasem dzialania, kontekstem.
Precyzyjne okreslenie, charakteru, przyzwyczajen itd wyznaczy dosyc latwo (albo nie tak latwo) te osobe.
Moje clue jest ponizej. Duży uśmiech





















Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #473 : Marzec 31, 2012, 16:28:37 »

Dziwna rzecz sie zdarzyla, otoz  "kciuk w dol" w kawalku" Déjzart vu" zniknal.
Czy jest to mozliwe, aby to zmienic lub wymazac?
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #474 : Marzec 31, 2012, 16:36:58 »

To może ja spróbuję, wcisnę na "nie" a potem spróbuję wymazac.W "Walczyku".
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #475 : Marzec 31, 2012, 18:04:19 »

Miałem Déjzart vu. Odtrąbiam sukces Twego dziełka. W powrocie głównego tematu (na dzwoneczkach) słyszę, a właściwie widzę Papagena w antrakcie między aktami Zauberflote. Po mrocznej przetworzeniowej części (w chyba b-moll, btw bardzo rzadko stosowana tonacja przez W.A.; generalnie - jest to, wg mnie, wykładnia stylistyki Bartka) dzwoneczki Papagena są jak promień słońca wskrzeszający do życia...

Walczyk nie ma w sobie niczego z urokliwej salonowości. Jest nie-straussowski. Z kategorii nietanecznych, ale ekspresywnych. To w nim cenię.

Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #476 : Marzec 31, 2012, 19:23:28 »

Patryku.
Swietna recenzja. Czytasz w moich kawalkach wiecej niz ja sam (to nie jest zart).

Mowiles, ze kiedys pisales muzyke. Czy nadal to robisz?
Czy wypracowales sobie jakis styl?

Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #477 : Marzec 31, 2012, 20:18:08 »


Ja porównałbym ten walczyk do
etiudy nr 11 a-moll, op.25 Chopina choć
w przeciwieństwie do niej
ten walczyk w dalszej części traci na dynamice, (by później ją trochę odzyskać).
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #478 : Marzec 31, 2012, 21:47:16 »

Ten powrót do głównego tematu (na dzwoneczkach) w Déjzárt vu ma dla mnie w sobie coś z powrotu do krainy dzieciństwa (tzw. dzwonki chromatyczne były moim pierwszym instrumentem,na którym szalałam jako przedszkolak, dlatego tak mi się skojarzyło), w dodatku dzwonki brzmią pod koniec jak gdyby z pozytywki, ewentualnie orchestrionu (tu z kolei przypomina mi się historia z dzieciństwa Piotra Czajkowskiego, w którego domu było takie urządzenie - wedle jego słów zawdzięczał on owemu ustrojstwu "namiętne uwielbienie Mozarta").
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Melisa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 129



Zobacz profil
« Odpowiedz #479 : Marzec 31, 2012, 22:09:10 »

Cytuj
dzwonki brzmią pod koniec jak gdyby z pozytywki
Tak właśnie odebrałam dzwoneczki -  stara  francuska piosenka z pozytywki Uśmiech
Déjzárt vu  najbardziej chyba mi się podoba ze wszystkich wysłuchanych Twoich utworów Bartusie.
Cóż , ja klasyfikuję utwory na krytykowanej tu wcześniej zasadzie  lubię - nie lubię, bo na analizę
utworu  mam za malą wiedzę;(
Jeżeli mogę opisać klimaty tego utworu, to początek jest dla mnie mozartowski, środek bethovenowski,
a koniec nieco bardziej wspołczesny.
Co do  malkontenta, którego opinia Cię dotknęła, , to myślę,że nie ma chyba kompozytora, którego muzyka podobałaby się wszystkim bez wyjątku , ale przecież nie o to chodzi prawda ? Pozdrawiam serdecznie.
Zapisane
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

blackspider hodowla-kotuw-pbf cloudwind ik polskiserwertrans