Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1] 2 3 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze ciekawe fotki, nagrania, fotoreportaże  (Przeczytany 124837 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« : Listopad 02, 2010, 09:14:26 »

Jest już tutaj dział poznajmy się. Może warto załozyć trochę podobny: dajmy się poznać. Dajmy się poznać - a wiec pokażmy nasze ciekawe fotki, nagrania filmowe (szczegolnie nawiazujące do muzyki), może jakies fotoreportaże, albo nasze koncerciki opublikowane na YouTube. Cokolwiek, co uczyni z nas tutaj - nieco więcej niż awatary i usłowione wypowiedziami wirtualne persony.

Mnie - już kilkoro z Was poznało (idąc ścieżką prywatnej witryny). I ok. Myślę jednak, że większośc z nas chciałaby, abyśmy stworzyli tu nie tylko anonimowe kółko pasjonatów, ale prawdziwą szopenowaską ferajnę, z która można i dyskutowac, i dzielić się swoimi nie zawsze uczesanymi myślami, trosdkami,  sukcesami, a nawet ferajny, z którą "mozna bedzie kraść konie"  Chichot
Moi drodzy, zachęcam. Dajmy poznać się wszyscy!
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : Listopad 02, 2010, 20:07:51 »

Co do fotek - nie mam ciekawych Uśmiech
Co do nagrań - wątpię żeby były ciekawe, ale nie mnie to oceniać  Buzia na kłódkę
Co do fotoreportaży również nie mam doświadczenia.

Jeśli mogę coś napisać więcej o sobie, to kocham muzykę od hmm 4 lat a ulubioną zabawką było takie pianinko miniaturowe.
Gram sobie dla siebie, najczęściej improwizuję choć udało mi się "nauczyć" metodą łopatologiczną paru utworków Chopina, a kilka mam zaczętych ale nie skończonych.

W nauce ich pomocne było słuchanie Chopina, materiały tego użytkownika Youtube:http://www.youtube.com/user/hoirusu
oraz nuty (które czytam w tempie ~ 1 takt na ~ 1 dzień) oraz śledzenie wykonań innych grajków i pianistów.

Jak wspominałem, mam zbyt dobre ucho, żeby być zadowolony z tego co i jak gram, jednak pozwolę sobie w tym miejscu
zaprosić do obejrzenia i skomentowania moich materiałów na moim amatorskim kanale Youtube:http://www.youtube.com/user/100of1000

P.S. Obecnie szlifuję walc a-moll (posth.) wydawałoby się prosty utworek... Trzeba ćwiczyć samo nie przyjdzie.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : Listopad 02, 2010, 20:11:26 »

tuco-
jeśli będziesz miał wyszlifowanego, to rzuć, jeśli możesz go na you tuba- jest to jeden z moich najbardziej ulubionych utworów, mimo tego, że prosty,. Słuchałam wiele interpretacji- może i Twoją się zachwycę Uśmiech
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Listopad 02, 2010, 20:38:06 »

Witam!! Uśmiech
Ja obiecuję sobie, że jak nabędę fortepian (zostawiłem miejsce na taki mniejszy w salonie) to będę koncertował dla znajomych (wstęp naturalnie będzie wolny Mrugnięcie)- pewno odświeżę sobie parę utworów Chopina. Teraz mam keybord Yamahy i razem z siostrą grywamy co jakiś czas na dancingach lub weselach. Staram się opracowywać piosenki nieco ambitniejsze: ostatnio "Pogoda ducha" Banaszak, "Czas nie będzie..." Blue Cafe, "Sway" itp. Mamy teraz zamieścić trochę naszych utworków w internecie. Oczywiście zawiadomię Was jak tylko nam uda się to zrobić. Pozdrawiam serdecznie
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : Listopad 02, 2010, 20:52:08 »

Leszku, ano samo nie przyjdzie. Jeśli jednak prawdą jest, ze uczysz się głownie metodą na wsłuchiwanie i sczytywanie nut w tempie takt/dzień - to jestem najwyższego uznania dla Twych dotychczasowych dokonań. Ja, na przykład, do nokturnów op. 55 nigdy nie przymierzałem się, bo marnie widzę szanse, że kiedykolwiek dobrnąłbym z ich wierzchnią muzyczną szatą  do końca. Tobie z nokturnem f wyszło to naprawdę porządnie. Mogę tylko pogratulować!
Zaprenumerowałem Twój kanał i chętnie będę śledził postępy.
Trzymajmy, się, przyjacielu i udowadniajmy choćby tylko samym sobie, ze nie każdy aby grać- musi rodzić się Zimermanem. Bo ucztowanie dla własnej duszy jest równie święte, jak każde muzyczne święto, rozświetlane wielkimi blaskami jupiterów.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : Listopad 02, 2010, 20:55:17 »

Witam!! Uśmiech
Ja obiecuję sobie, że jak nabędę fortepian (zostawiłem miejsce na taki mniejszy w salonie) to będę koncertował dla znajomych (wstęp naturalnie będzie wolny Mrugnięcie)- pewno odświeżę sobie parę utworów Chopina. Teraz mam keybord Yamahy i razem z siostrą grywamy co jakiś czas na dancingach lub weselach. Staram się opracowywać piosenki nieco ambitniejsze: ostatnio "Pogoda ducha" Banaszak, "Czas nie będzie..." Blue Cafe, "Sway" itp. Mamy teraz zamieścić trochę naszych utworków w internecie. Oczywiście zawiadomię Was jak tylko nam uda się to zrobić. Pozdrawiam serdecznie
\Czekamy, Bodku i wpraszamy się już dzisiaj na koncert! Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Listopad 02, 2010, 21:29:29 »

Leszku,
skorzystałem z zaproszenia i obejrzałem i wysłuchałem.
Twoje granie zamieszczone na tej stronie http://www.youtube.com/user/100of1000
jest piękne.
Uważam, że masz się czym chwalić, tak
i powiem Ci jeszcze, że chciałbym być na takim wieczorku,
którego nastrój wypełniałaby Twoja muzyka.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Listopad 02, 2010, 21:58:03 »

Leszku także posłuchałem i jestem zaskoczony. Piękny nastrój w nokturnie - trudno uwierzyć, że jesteś samoukiem.          . Podziwiam Twoją cierpliwość i chęć oddania piękna muzyki Chopina. Dołączam się do Twoich Fanów Mrugnięcie
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Listopad 02, 2010, 22:05:17 »

Pomysł z tym wątkiem może i dobry Januszu...chociaż szczerze mówiąc miałbym pewne wątpliwości, nie każdy jest bowiem - fotog(i)eniczny.. Chichot Chichot
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : Listopad 02, 2010, 22:54:53 »

Pomysł z tym wątkiem może i dobry Januszu...chociaż szczerze mówiąc miałbym pewne wątpliwości, nie każdy jest bowiem - fotog(i)eniczny.. Chichot Chichot
Koziołku, ale przecież jesteśmy w Rodzinie. I lubimy się takimi, jakimi jesteśmy, i cenimy nie za nasze hollywoodskie atrybuty, a za nasza zwyczajność. Nawet, gdy czasem na niej łaciata doszyta łatka.

Nawiązując do tej myśli - postanowiłem i ja odważyć się i zaprosić Was na mój zarejestrowany koncercik. Grałem go, niespełna 2 tygodnie temu dla kilkunastu przyjaciół w uroczym pałacyku w Zdunowie. Nokturnu Es-dur, wrz z moim słowem wstępnym i słowem na zakończenie koncerciku, - nie jest moim najlepszym z najlepszych, bo własnie sam mam do niego multum zastzrezeń. Ale jest takie swojskie. przekonajcie sie zresztą sami.
http://www.youtube.com/watch?v=8tH9t82MOQs
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Listopad 02, 2010, 23:03:50 »

I nie ma sie co dziwić, że Twój fan klub sie rozrasta! Uśmiech
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Listopad 02, 2010, 23:14:43 »

Janusz koncert Super - Czapki z głów!! Gdyby nie odgłosy z sali to pomyślałbym, że podłożono dźwięk z konkursu... Mrugnięcie
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Listopad 02, 2010, 23:55:01 »

Właśnie przed chwilą odsłuchałem i muszę powiedzieć, że jestem pod wielkim wrażeniem...a czy koncert Januszu nie miał czasem miejsca w Szczecin-Zdunowie, bo jak tak to w zasadzie "rzut beretem" ode mnie..
Co do twórczości również mam kilka swoich koncertów z dawnych lat ( i to nawet nie małych scenach)..ale mam z tym dosyć poważny problem..Raz, że mam je ponagrywane na kasetach video i dopiero musiałbym wszystko poprzegrywać na DVD, jednak brakuje mi na to czasu i co by dużo nie mówić - po prostu nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić..A dwa, że jest to muzyka czysto gitarowa (rock, hard rock) i wątpię czy kogokolwiek z Was tego rodzaju twórczość mogłaby zainteresować..(choć wierzcie mi tak na słowo - "show" BYŁ..)
Wprawdzie od biedy mógłbym wrzucić jakąś fotkę, ale na tym forum jest to chyba niemożliwe ze względów technicznych..Póki co, jedno już jest - w "awatarze" Mrugnięcie
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Listopad 03, 2010, 01:22:54 »

Tuco, piękny ten nokturn Uśmiech Gratuluję wytrwałości.
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Listopad 03, 2010, 02:41:00 »

Przepraszam z tymi "scenami" to grubo, ale to grubo przesadziłem..noo ładnie pojechałem..hihi..raczej powiedzmy nie najmniejszych "sceneczkach", każdemu się może zdarzyć palnąć jakąś bzdurę.. Mrugnięcie
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

lodux psrlrpg magicbears orchid-ore valkiria