Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze ciekawe fotki, nagrania, fotoreportaże  (Przeczytany 125712 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #30 : Listopad 09, 2010, 09:48:46 »

Obecnie szlifuję walc a-moll (posth.) wydawałoby się prosty utworek... Trzeba ćwiczyć samo nie przyjdzie.
I jak Ci, Leszku, idzie z tym Walcem? - ja tez nad nim pracuję. Aktualnie cyzeluję ornamnety i jest to prawdziwa droga przez mękę. Na pozór prosty utworek, a jednak taki skomplikowany... Nawet liczne repetycje nie ułatwiają, a przeciwnie... Wczoraj odnotowalem jednak mały sukces: zagrałem go po raz pierwszy w całości i z pamięci. Cóz jednak z tego, skoro aby zabrzmial jak walc tzreba będzie mi jeszcze cieżko i długo pracować.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2010, 09:50:17 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #31 : Listopad 09, 2010, 10:52:28 »

I jak Ci, Leszku, idzie z tym Walcem? (...)

Jestem w fazie doszlifowywania go na klawiaturze. Dodałem jeden tryl, którego nie ma w nutach - bo mi tam ewidentnie pasuje.
Te tryle właśnie są trudne, bo utwór powinien być zagrany w żywym tempie, przynajmniej ja tak sądzę. Cała trudność, jaką napotykam, dotyczy skoków lewej ręki i synchronizacja z jej z prawą ręką. Wciąż nie jestem zadowolony z tego jak gram, więc póki co nie nagrywam i nie wrzucam na youtube. Chcę zagrać ten walc dość szybko z energicznym akompaniamentem z ograniczeniem pedału ale z momentami zwolnień. Planuję też w niektórych momentach przedłużać ostatnia frazę rytmu 1,2, TRZY czyli upodobnić to do mazurka.

P.S. Moje nagranie tego walca już jest, z tym że jest to zbyt "nokturnowe nagranie" i z "fałszywymi nutami" - ogólnie zagrane dużo wolniej jak te wersje, których słucham i mi się podobają.
Oto to nagranie z około roku temu- samo audio:
http://www.youtube.com/watch?v=pX1kKFU7b5Q

Januszu! Życzę wytrwałości, a nawet jeśli jeszcze nie masz opracowanego "doskonale" to i tak możesz wrzucić.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2010, 10:54:52 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #32 : Listopad 09, 2010, 11:03:22 »

 Mnie tempo twego wykonania wydaje się właściwe, zważywszy na nostalgiczny charakter walca. Tak, tempo zdecydowanie mi się podoba Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #33 : Listopad 09, 2010, 11:52:40 »

Leszku, super! Naprawdę! Mi i tempo i sposób w jaki odegrałeś ozdobniki nie tylko się podoba, ale uznaję je za całkowicie profesjonalne. Szczerze więc gratuluję już teraz, a co dopiero, gdy dopracujesz swoją koncepcję do końca. Pewno zachwytów mych nie będzie nadto.  Uśmiech
Trochę mniej przekonuję się do akompaniamentu lewej. Brzmi chwilami nie tyle bez synchronu, ale po prostu zbyt ciężko. To trochę tak, jakby ktoś walca tańczył w kaloszach. Na szczęście sam to już zauważyłeś, więc z pewnością w kolejnych wersjach poprawisz. Nie podzielam też twej dalszej koncepcji, aby walczyk ów zagrać w stylu mazurka. To nic, ze jeden i drugi taktowany na trzy. W stylowym walcu, moim zdaniem, nie powinno się podkreślać akcentów, w mazurkach na odwrót - zamszyście i z przytupem. Ja uważam, ze w tym subtelnym delikatnym walczyku trzeba szczególnie miec się na baczności, aby go nie zbrukać.
Zobaczę, może wkrótce coś wrzucę. Ale, tylko, abyśmy sobie powymieniali opinię. Od strony technicznej (zresztą nie tylko) czeka mnie jeszcze bowiem sporo pracy.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #34 : Listopad 09, 2010, 18:59:22 »

Janusz,
A jakieś łatwiejsze mazurki do nauczenia się to jakie być polecił ? Ten g-moll jest trudny ?
jest jeszcze inny walc z serii "posthumous" - f-moll, który bardziej mi się podoba niż ten a-moll.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #35 : Listopad 09, 2010, 19:41:06 »

Uważam, ze najspokojniej mógłbyś zagrac mazurka C-dur z op. bodaj 30. Ten g-moll op. 24 dla mnie był prosty, ale może dlatego, ze go odgrzewałem (po raz pierwszy miałem grałem go wiele, wiele lat temu, a i jeszcze dawniej). Polecam Ci też "mój" nokturn Es-dur. On - naprawdę jest nietrudny
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #36 : Listopad 09, 2010, 21:56:51 »


Zobaczę, może wkrótce coś wrzucę. Ale, tylko, abyśmy sobie powymieniali opinię. Od strony technicznej (zresztą nie tylko) czeka mnie jeszcze bowiem sporo pracy.
Obiecałem - więc wrzucam. Dziś, po wysłuchaniu Twojego walca - sam zasiadłem do instrumentu i na kilka godzin zatonąłem w klawiaturze i nutach. I warto było, bo  chyba jest efekt. Tak! I ja mam już nasz Walc. Jeszcze wprawdzie nie do końca doszlifowany, dopieszczony, dopiękniony - a nawet z z karbikami tu i tam - ale już prawdziwy, dostojny, sentymentalny, piękny. I co ważne, już zamieszkała w nim moja dusza. Nie tylko... i nie tylko moja...
Zapraszam Ciebie Leszku i zapraszam wszystkich do jego odsłuchania. Muzyce towarzyszą fotografie z Szafarni. Kto wie, może kiedyś będzie tam nasza docelowa  mekka?
Moniko, Ciebie zapraszam szczególnie. Przecież to Ty założyłaś nasze Szafarskie Forum...

http://www.youtube.com/watch?v=T52uo7dKtgg
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #37 : Listopad 09, 2010, 22:04:15 »

Serdeczne dzięki.
Moje zdanie już znasz  Chichot
Zastanawiam się, kto teraz mnie ściągnie z tych obłoków? Uśmiech
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Listopad 09, 2010, 23:12:52 »


Moniko, Ciebie zapraszam szczególnie. Przecież to Ty założyłaś nasze Szafarskie Forum...

http://www.youtube.com/watch?v=T52uo7dKtgg


Walczyk prześliczny Januszu..ale najlepsze są te końcowe litero-napisy Chichot
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #39 : Listopad 09, 2010, 23:40:35 »

Bardzo ładne wykonanie Janusz Chichot Brawo. To rzeczywiście jest zagrane z sercem a wolne tempo ma swój urok. I dodatkowo przepiękny dźwięk Twojego instrumentu. Mi brakowało właśnie innego, świeżego spojrzenia na ten utwór i właśnie go doświadczyłem.
P.S. Jaki masz ten fortepianik ?
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Listopad 10, 2010, 00:05:01 »

Mam pomysł, może Janusz mógłby w swoich filmach umieszczać informacje z adresem forum? Jak tak dalej pójdzie to niedługo stanie się sławny, wiec czemu by tego nie wykorzystać?

Ładne brzmienie instrumentu w porównaniu do mojego, wygląda mi to na pianino elektroniczne (wizualnie). Zgadłem?
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Listopad 10, 2010, 00:31:36 »

Koziołku, nie. Ten przeuroczy Palacyk jest w Zdunowie niedaleko Warszawy. Polecam go kazdemu, kto będzie chciał w miłym, stylowym i pięknym otoczeniu zorganizować pobyt (np. szkoleniowy) dla grupy osób. Jesli chciałbyś chociaż wirtualnie zanurzyć się w jego klimatach i posmakować jego urokliwych wnętrz - zapraszam do mojego filmiku.
http://www.youtube.com/watch?v=NkVL7xqQKw8

Obejrzałem Januszu ten filmik z "Pałacykiem" - przyznam, robi wrażenie..Wprawdzie jako prosty, zwykły "proletariusz" Uśmiech gustuję w nieco skromniejszych wnętrzach..ale mimo wszystko jednak - podobało mi się (kobiety też.. Duży uśmiech)
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Listopad 10, 2010, 01:20:47 »

Koziołku, uważam, ze najwyższa pora, abyś uporządkował i przeniósł swoje nagrania na wspólczesne nośniki. Takie zlecenia wykonuje co większy zakład fotograficzny. Dlatego  pójdź i popytaj się w swojej okolicy. A co do powatpiewania - no z tym wstrzymałbym się do prezentacji tu, na naszym forum. W sprawie zaś zdjęć, - myslę, że musimy io taką możliwośc spytać NIEBIESKOOKIEGO

I chyba trzeba będzie zrobić tak jak mówisz Januszu..Jak tylko znajdę czas pochodzę i popytam się, obawiam się jednak, że część zasobów "archiwalnych" Mrugnięcie mogła ulec rozmagnetyzowaniu (słyszałem, że coś takiego jest całkiem możliwe) - dlatego będę musiał to co mam, wpierw poszukać, odkurzyć i posprawdzać..(chodzi głównie o video..ale tam i tak od początku dzwięk nie był najlepszej jakości - wiadomo jakie kamery produkowano na pocz. lat 90-tych, chociaż sam obraz przyznam, był nawet znośny..)
Jeśli chodzi o samą ścieżkę dzwiękową, to nagraliśmy wprawdzie " płytkę demo", lecz jedynie na zwykłej kasecie analogowej - popytam się może ktoś z dawnych przyjaciół "przerobił" je na płytki CD..
Na ten czas (choć poważnie się nad tym zastanawiam) mógłbym "wrzucić" od biedy jakąś małą fotkę..ale powiem tak szczerze -  obawiam się negatywnych reakcji tj. narażenia się na "pośmiewisko" Chichot, czy ośmieszenia z Waszej strony, bo wiecie.."cudaków" to i teraz nie brakuje Uśmiech 
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #43 : Listopad 10, 2010, 10:06:32 »

Mam pomysł, może Janusz mógłby w swoich filmach umieszczać informacje z adresem forum? Jak tak dalej pójdzie to niedługo stanie się sławny, wiec czemu by tego nie wykorzystać?

Ładne brzmienie instrumentu w porównaniu do mojego, wygląda mi to na pianino elektroniczne (wizualnie). Zgadłem?
Goguś, brawo! Bardzo dobry pomysł!! i aż dziwne, ze tak późno o tym mówimy.
Oczywiście, trzeba go tylko uogólnić. Ze swej strony zobowiazuję się dopisać adres forum do stopki mojej prywatnej witryny, a takze, jesli będe nadal publikował materiały na YT - tam takowoż.
Ale o to samo proszę i sugeruję, aby tak uczynili wszyscy nasi użytkownicy, szczególnie ci, ktorzy posiadają własne witryny, kanały, a nawet profile na portalach komiunikacyjnych (np: gg)

Co do brzmienia instrumentu - to oczywiście masz rację, to pianinko jest cyfrowe (Roland).
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2010, 10:10:44 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #44 : Listopad 10, 2010, 10:14:51 »

Ja już to uczyniłam. Mam odnośnik na nasze forum.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

nocneigraszki playyourstories watahacemnejstrony evelon wolfsparadise