Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze ciekawe fotki, nagrania, fotoreportaże  (Przeczytany 127472 razy)
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #60 : Listopad 13, 2010, 11:44:09 »

Dziękuję za pochlebne opinie. To bardzo miłe z Waszej strony. Tak się złożyło, że przesłuchałem wcześniej wykonanie tego walca pani Reginy Smendzianki i nie ukrywam - poruszyło mnie. Wolniejsze wykonania też mi się bardzo podobają i wtedy uwidacznia się jeszcze bardziej ta molowa tonacja utworu.

aro49 - jeśli chodzi o zapis nutowy, to ciekawą wersję zaprezentował Janusz. Wcześniej jej nie znałem - i to dodatkowy plus w stronę wykonania Janusza, lubię kiedy wykonanie mnie zaskoczy pozytywnie. Dla porównania - w Konkursie Chopinowskim pierwszy raz usłyszałem początek Sonaty B-moll z repetycją, co również mnie bardzo zaskoczyło.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : Listopad 13, 2010, 13:40:49 »

Brawo Januszu, Brawo Leszeku.
Obie wersje walca wysmienite i bardzo rozne w charakterze.
Janusza, wolna spiewajaca z pieknym rubato (a to trudne!!).
Leszka, szybsza, ale nie zagoniona - madra artykulacja (staccatko na koncu fraz).

A, teraz kilka slow krytyki:
1. Janusz - Nie zawsze dobrze zagrane mordenty - czasami za wolne, czasami za bardzo "wybite dzwieki"
  (5 sek - dzw. e),czasami nie wlasciwe akcenty. Dla mnie idealny mordent zagrales w 1min 10 sek).

2. Leszek - (a)Niedograne mordenty. (b) Lewa reka -momentami zbyt ciezki akcent na trzy i troche za glosno.

Ale sie przyczepiam Co?
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #62 : Listopad 13, 2010, 16:12:07 »

Dzięki bartusie za konstrktywną krytykę, choć, nawet nie wiem, co to są mordenty  Chichot
Jestem nieskażony szkółką naturśscik i gram tak,  i jak potrafię najlepiej, jak dyktuje serce i zaśpiewuje w duszy Muza.
Po Twojej wypowiedzi wyraźnie jednak poczułem się lepiej. Dokładnie tak, jak ów molierowski mieszczanin, który pewnego dnia został uświadomiony, że mówi prozą  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2010, 16:16:17 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #63 : Listopad 13, 2010, 17:49:27 »

...Janusz wprawdzie odrobinę wolniej, ale to zapewne dlatego, że jednak jest trochę starszy Chichot Mrugnięcie (oczywiście żart Januszu)

Koziołku, no wiem, chłopie, że żart. I całkiem celny. Powiem więcej: dla mnie bardzo sympatyczny komplement. Już tłumaczę, dlaczego. Otóż, w okresie życia zwanym: „młodzi inaczej” (tak, to o mnie mowa  Uśmiech ) nie ma potrzeby się spieszyć, wszystko już jest sprawdzone, odmierzone, ułożone i powielekroć zasmakowane  Mrugnięcie.  . Ach, mówię Wam, co za ulga mieć już na swym miejscu poskładane w szufladkach: wartości, stabilizację zawodową, odchowaną berbeć, niezależność finansową, dystans do grzechów i grzeszków itd. A że w muzyce (w każdej Sztuce), jak w lustrze, odbija się cała nasze jestestwo – to i w muzyce nie ma za czym się spieszyć.  Mrugnięcie

Z kolei Młodość jest jak płochliwy ptak: niespokojna, niecierpliwa, często mknąca na załamanie karku, szalona, nieprzewidywalna, nie dająca się okiełznać w ryzy. I dobrze, ze jest taka. Bo chciałaby jak najszybciej. Ma do tego prawo. Niechże więc będzie sobą i chce.
A zatem, Koziołku, trafiłeś w sedno: Czym kot starszy, tym wógon wiardszy (kaszubskie) Wolniej macha, ale silniej. Mrugnięcie Chichot I tak ma być  Chichot
Dzięki, przyjacielu  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2010, 20:47:12 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : Listopad 13, 2010, 19:54:27 »

Cytuj
Dzięki bartusie za konstrktywną krytykę, choć, nawet nie wiem, co to są mordenty

Mordenty, to takie szybkie ta ta ta grane Legato (la la la).
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #65 : Listopad 13, 2010, 20:16:52 »

Mordenty, to takie szybkie ta ta ta grane Legato (la la la).

bartus, sorry, nic nie miarkuję. Ale nie przejmuj się.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2010, 20:43:52 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : Listopad 13, 2010, 20:43:31 »

Mordent  to po prostu jeden z ozdobników.  Na dwóch nutach sąsiadujących: nucie głównej i sąsiedniej. Z tej pierwszej przechodzi się bardzo szybko na tą drugą i potem równie szybko się wraca na tę pierwszą - ta-ra-ta. Kiedy z nuty głównej przechodzisz na sąsiednią od góry - grasz mordent górny, jak przechodzisz na nutę niższą - grasz mordent dolny. W zapisie nutowym zaznaczone są takim wężykiem. Jak wężyk jest sam, to gra się mordent górny a jak wężyk jest pionowo przekreślony to gra się mordent dolny. To tyle, co pamiętam. Od teorii jednakowoż chce się wyć! Lepiej grać a jeszcze lepiej słuchać!

Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #67 : Listopad 13, 2010, 20:45:30 »

Od teorii jednakowoż chce się wyć! Lepiej grać a jeszcze lepiej słuchać!


aneliku, chyba zacznę Ciebie bardzo lubić  Chichot
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #68 : Listopad 13, 2010, 21:27:47 »

No to już wiem co to mordenty  Duży uśmiech

2. Leszek - (a)Niedograne mordenty. (b) Lewa reka -momentami zbyt ciezki akcent na trzy i troche za glosno.

Dzięki bartus za krytykę. Te niedograne ozdobniki wynikały głównie z ustawienia czułości klawiszy na moim pianinie. Miałem alternatywę: albo ustawić większą dynamikę klawiszy i jednocześnie wtedy lżej naciśnięte klawisze nie brzmią, albo mniejszą a wtedy brzmią, ale nie widać różnicy w sile uderzenia. No ogólnie zagrałem to niedokładnie - ale wyszło jak wyszło, lepiej nie potrafiłem  w tym momencie Mrugnięcie Co do akcentu na trzy - lewej ręki - to zgadzam się i zagrałem tak celowo ale i tak nie wyszło tak jak chciałem.

Czy te dwa wykonania to są dwie osobowości wykonawców ? Czy można osobowość połączyć ze stylem gry ? Ja jestem innego zdania i decyduje pomysł w danej chwili - czyli widzenie utworu w danej chwili, co nie znaczy że jeśli gram szybciej a nie wolniej to jestem z natury bardzo bardzo żywy zamiast bardzo bardzo romantyczny.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #69 : Listopad 13, 2010, 22:05:22 »

Janusz!

Lubię Twój dystans do siebie.

Z Twoich żartów usmiałem sie do łez.

Umiesz rozładować napięcie i rozweselić ludzi.

I są to żarty w najwyższym, ujmującym stylu.

Wiesz kiedy co powiedzieć.

W realu musisz być wesołym człowiekiem.





 
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #70 : Listopad 13, 2010, 22:44:56 »

Wybaczcie, ale żadnej krytyki ode mnie nie usłyszycie. Słowo "amator" niepotrzebnie nacechowane jest energią negatywną. Daj Boże każdemu profesjonaliście taki talent!
 Wszystko co robicie ponad przeciętność jest dla mnie cudownym, ogromnym osiągnięciem, nierzadko bijącym na głowę pseudo profesjonalistów. Cenię Waszą odwagę , otwartość na krytykę, sugestie i podziwiam za talent i ogromną pracę.
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #71 : Listopad 13, 2010, 22:49:04 »

aneliku, chyba zacznę Ciebie bardzo lubić  Chichot

 Duży uśmiech
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #72 : Listopad 14, 2010, 00:25:29 »

Moniko_Aleksandro.
Co masz na mysli mowiac pseudo profesjonalisci.
Wyksztalceni muzycy bez pracy, czy pracujacy amtorzy w branzy muzycznej (np. dyskopolo).
Jeszcze jest trzecia opcja: muzycy jakims tam cudem wyksztalceni ale nieutalentowani.
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #73 : Listopad 14, 2010, 01:26:10 »

Moniko_Aleksandro.
Co masz na mysli mowiac pseudo profesjonalisci.
Wyksztalceni muzycy bez pracy, czy pracujacy amtorzy w branzy muzycznej (np. dyskopolo).
Jeszcze jest trzecia opcja: muzycy jakims tam cudem wyksztalceni ale nieutalentowani.


Bartusie-nie rzecz w tym, by definiować pojęcia elementarne, lecz aby je prosto rozumieć. Uśmiech
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #74 : Listopad 14, 2010, 10:14:28 »

Dlatego prosze Cie o wytlumaczenie pojecia, gdyz chce dokladnie zrozumiec Twoja wypowiedz.
Na razie "pseudo profesjonalista" odnioslem do siebie za moja krytyke Janusza i Leszka
Chyba, ze nie chcesz wytlumaczyc i kropka. Twoja wola.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

city-of-war jamaiworld sithowie swietageometria daxrel