Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze ciekawe fotki, nagrania, fotoreportaże  (Przeczytany 127365 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #45 : Listopad 10, 2010, 10:29:37 »

Ja już to uczyniłam. Mam odnośnik na nasze forum.
Uśmiech

Ja - zajmę się tym dziś po południu.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Listopad 10, 2010, 17:36:58 »

Ze swej strony zobowiazuję się dopisać adres forum do stopki mojej prywatnej witryny, a takze, jesli będe nadal publikował materiały na YT - tam takowoż.
Ale o to samo proszę i sugeruję, aby tak uczynili wszyscy nasi użytkownicy, szczególnie ci, ktorzy posiadają własne witryny, kanały, a nawet profile na portalach komiunikacyjnych (np: gg)

Dodałam Uśmiech
http://xbw7.blogspot.com/
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Listopad 10, 2010, 22:53:18 »

Obejrzałem film "Łabędzie lato". Piękny film z piękną muzyką. Wspaniale Januszu wybrałeś te zdjęcia - "zawodowcy" nie zrobili by tego lepiej (trzeba to coś mieć w duszy). Stwierdziłem też, że brzmienie instrumentu Janusza ma jedną wielką zaletę - jest idealnie czyste - w przeciwieństwie do fortepianów z Konkursu (szczególnie Stainway się roztrajał pod kilku produkcjach)...
Jeszcze raz dzięki Januszu za przypomnienie lata - bo robi się coraz zimniej... Mrugnięcie
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #48 : Listopad 10, 2010, 23:45:59 »

Stwierdziłem też, że brzmienie instrumentu Janusza ma jedną wielką zaletę - jest idealnie czyste - w przeciwieństwie do fortepianów z Konkursu (szczególnie Stainway się roztrajał pod kilku produkcjach)...
Masz rację. Na ogół pianina cyfrowe urzekają nieskazitelnym dźwiękiem. Dzieje się tak, ponieważ dźwięk ten pochodzi z samplowania najlepszych klasycznych fortepianów, we wszystkich możliwych rejestrach i dla każdego poziomu dynamiki. Oczywiście, pianina cyfrowe z niższych półek, zakres sampli i dynamik mają ograniczony. To moje, na szczęście, jest niezłe. Ważną kwestią jest też rejestracja dźwięku: dla cyfrowych może ona być realizowana bezpośrednio, tj. z mikroprocesora instrumentu, do mikroprocesora komputera. Dźwięk więc nie ma możliwości się "pobrudzić". Ale za to nawet najlepsze cyfrowki mają istotną wadę: słychać każdą wskoczoną pchełkę i... nie posiadają duszy. Czasami więc lubię siadac to niedostrojonego klasycznego pianina, by zatopić się w niej i pogawędzić, jak z przyjacielem. Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2010, 17:26:39 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Listopad 11, 2010, 01:12:02 »

Z okazji Dnia Niepodległości - otworzyłem wreszcie album "Wybranych dzieł F.Chopina". Rozczytuję i przypominam sobie część utworów. Palce mi chodzą jak drewniane kołki, biegłość w czytaniu nut nie ta co dawniej...ale nic to - Święto trzeba uczcić - w TVP nędza to choć jakieś dźwięki Chopina...gdyby tylko zamienić się na rękę z jakimś Azjatą - bo w duszy jeszcze coś mi gra...
Życzę Wszystkim udanego Długiego Weekendu... Uśmiech a jak będzie kiepsko to włączę sobie J1228 Mrugnięcie Buziak
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : Listopad 11, 2010, 01:39:16 »

Z okazji Dnia Niepodległości - otworzyłem wreszcie album "Wybranych dzieł F.Chopina". Rozczytuję i przypominam sobie część utworów. Palce mi chodzą jak drewniane kołki, biegłość w czytaniu nut nie ta co dawniej...ale nic to - Święto trzeba uczcić - w TVP nędza to choć jakieś dźwięki Chopina...gdyby tylko zamienić się na rękę z jakimś Azjatą - bo w duszy jeszcze coś mi gra...
Życzę Wszystkim udanego Długiego Weekendu... Uśmiech a jak będzie kiepsko to włączę sobie J1228 Mrugnięcie Buziak

Jedz zatem Bogdanie na Chin..tam już od starożytności potrafili czynić takie cuda o których nam "Europejczykom" nawet się nie śniło (np. papier - bez którego nie było na czym zapisywać nut, no chyba że na tabliczkach woskowych Uśmiech) Tam ponoć z niczego potrafią zrobić wszystko..a podobno "akupunktura" czyni cuda, więc może warto spróbować.. Mrugnięcie
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : Listopad 11, 2010, 10:45:57 »

Dzięki Koziołku  Duży uśmiech.Twoja rada mogłaby mnie za "drogo" kosztować. Lepiej po mojemu - powoli, spokojnie, ćwiczyć, grać...
wspomagam się przy tym "środkami dopingującymi" Mrugnięcie tak więc chyba idzie nieżle. Pozdrawiam serdecznie
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #52 : Listopad 11, 2010, 11:12:19 »

Bogdanie, trzymam za Cibie kciuki!
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #53 : Listopad 12, 2010, 13:39:16 »

Średnie nagranie - i nie wiem dlaczego powiedziałem, że okrojona wersja walca.
http://www.youtube.com/watch?v=aVDddxcac0o
To nie jest brzmienie sprzętowe mojego pianina. Zareklamowałem też forum.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #54 : Listopad 12, 2010, 14:31:45 »

Leszku, z dużą sympatią  Uśmiech i ciekawością wsłuchałem się w dźwięki Twego Walca, tym bardziej, ze przecież to i moje najmłodsze szopenowskie dziecię.
Twoje wykonanie, w przeciwieństwie do mojego, wydaje się jednak być dużo bardziej taneczne. W Twoim wykonaniu - to mała perełka, która aż korci by w jej takt popląsać.
Dobrze, że gramy i czujemy tego walca inaczej, to kolejny dowód, jak Chopin rożnymi mieni się barwami. Gratuluję za już - i mam nadzieję, ze nadal będziemy wzajemnie się dopingować. Dziś rozmarzyłem sie nokturnie b-moll. Ale niestety, wiem, jak wyboista wiedzie do niego droga. Nie ma rady. Chyba jednak się w tę drogę wybiorę... Czekam tylko na natchnienie i Muzę Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #55 : Listopad 12, 2010, 18:25:14 »

Tuco - taneczny i lekki. Bardzo podziwiam!
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : Listopad 12, 2010, 23:38:11 »

Wersja nie skrócona, ale raczej utaneczniona. Świetna! Gratuluję! Uśmiech
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : Listopad 12, 2010, 23:54:08 »

Świetnie Leszku..mi też się spodobało i zupełnie nie mogę pojąć co chciałeś powiedzieć przez słowo "średnie" - jak dla mnie "bomba"..Janusz wprawdzie odrobinę wolniej, ale to zapewne dlatego, że jednak jest trochę starszy Chichot Mrugnięcie (oczywiście żart Januszu)
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : Listopad 13, 2010, 00:12:33 »

Ja natomiast cieszę się, że uruchomiliśmy marketing forum  Chichot Co do wykonania, dzięki Wam mam motywację do pracy i obieram taki dalekosiężny cel, żeby Wam dorównać.
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : Listopad 13, 2010, 10:38:54 »

Świetnie Leszku..mi też się spodobało i zupełnie nie mogę pojąć co chciałeś powiedzieć przez słowo "średnie" - jak dla mnie "bomba"..Janusz wprawdzie odrobinę wolniej, ale to zapewne dlatego, że jednak jest trochę starszy Chichot Mrugnięcie (oczywiście żart Januszu)

Według mnie, możliwość bezpośredniego porównania tego samego utworu,
w wykonaniu dwóch różnych muzyków, daje bardzo dobry obraz tego,
jak osobowość artysty wpływa na interpretowanie zapisu nutowego.

W wykonaniu Janusza do mnie przebija się, osobowość spokojna i stateczna.

W wykonaniu Leszka do mnie przebija się osobowość śpieszna i dynamiczna.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pomocniczy magicaldreamhodowla regteam valiance fullsets