Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze ciekawe fotki, nagrania, fotoreportaże  (Przeczytany 127969 razy)
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #480 : Marzec 31, 2012, 23:12:23 »

Mowiles, ze kiedys pisales muzyke. Czy nadal to robisz?
Czy wypracowales sobie jakis styl?

Jestem młodym facetem, Bartusie. Żyję muzyką od samego początku, ale to co robiłem mogę nazwać jedynie "próbą" komponowania. A miało to miejsce zwłaszcza pod wpływem muzyki Bacha, Mozarta, Beethovena. Inspiracją było dla mnie wielu twórców. Gdybym był współczesnym kompozytorem podążyłbym albo drogą Strawińskiego (dodając do tego liryczno-melodyczny pierwiastek mozartowski) - dla mnie guru jeśli chodzi o muzykę XX wieku w ujęciu tradycyjnym, albo drogą eksperymentatorów i awangardzistów, których zwłaszcza ostatnio bardzo doceniłem. I u Ciebie, Bartku, słyszę poważną inspirację stylistyką Strawińskiego/Szostakowicza (mojego drugiego mistrza) - dostrzegam to w tych napiętych, dramatycznych fragmentach (Melisko, zdaję się, że Ty słyszysz tam Beethovena?   Mrugnięcie)

Komponowanie muzyki jest jednak fantastyczne i może trochę się w tej materii podszkolę (po zakończeniu obecnie trwającego etapu mojego życia).
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #481 : Kwiecień 01, 2012, 00:58:35 »

Cudnie dowiedzieć się, mon ami, czegoś nowego jeszcze o Twoich kolejnych muzycznych fascynacjach, do których nie przyznawałeś się:) Zatem też potencjalne otwierają się kolejne krainy, po których możesz ze znawstwem i entuzjazmem poprowadzić, tym bardziej że tu już naprawdę potrzebuję dobrego przewodnika:) Szostakowicz to póki co dla mnie wyłącznie ten niesamowity koncert, który zrobił tak piorunujące wrażenie na Wieniawskim:) Strawiński też czeka na głębsze poznanie. Jednak ja jeszcze w pełni, do końca nie poznałam i nie zgłębiłam podstaw klasycznego kanonu, tego źródła, z którego wypłynęły awangardowe prądy:) Pewnie dlatego przychodzi mi to z pewną trudnością. 
A jeśli uznałbyś, że jakakolwiek z tamtych Twoich prób opartych o klasyków mogłaby kiedyś ujrzeć światło dzienne, na pewno z wielką radością wszyscy jej wysłuchamy:))
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #482 : Kwiecień 01, 2012, 09:22:29 »

Komponowanie muzyki jest jednak fantastyczne i może trochę się w tej materii podszkolę (po zakończeniu obecnie trwającego etapu mojego życia).

Ars musica & ars medicina to wspaniałe połączenie; każda z tych dziedzin jest co prawda dość "zaborcza", ale wierzę, że uda Ci się je, kedves Patrik, połączyć - zresztą już je łączysz  Uśmiech
Mnogo, mnogo, mnogo uspehov želim! Uśmiech

Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #483 : Kwiecień 02, 2012, 20:47:31 »

Taką prośbe bym miała do Was i do Waszych wrażliwych uszu. Nagrywałam pierwszy raz z intenetowego radia.
Trochę jest pyków, ale jak bardzo to przeszkadza?Nadaje się do czegoś innego niż do prywatnego użytku.?

http://www.youtube.com/watch?v=aXbS4uc8C1c
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #484 : Kwiecień 02, 2012, 20:52:49 »

Tereniu, całkiem w normie... Nie jest to odsłuch żyleta, ale na YT jest mnóstwo dużo, dużo gorszych... Takze nie ma się czym przejmować.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #485 : Kwiecień 02, 2012, 21:08:05 »

Och bardzo dziękuję, nawet nie wiesz jak sie ucieszyłam Uśmiech
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #486 : Kwiecień 03, 2012, 07:23:24 »

Taką prośbe bym miała do Was i do Waszych wrażliwych uszu. Nagrywałam pierwszy raz z intenetowego radia.
Trochę jest pyków, ale jak bardzo to przeszkadza?Nadaje się do czegoś innego niż do prywatnego użytku.?

http://www.youtube.com/watch?v=aXbS4uc8C1c

Jest jakis rodzaj odbicia dzwieku (podwojny atak  na niektore nutki)
Pykanie nie przeszkadza tak bardzo Schubertowi.
Jemu nic nie jest w stanie przeszkodzic.

P.S.
Dlaczego tak bardzo tym sie przejmujesz?


Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #487 : Kwiecień 03, 2012, 14:22:50 »

Oczywiście, że sie przejmuje bo jakość dzwięku zawsze jest ważna. Nie jestem audiofilką i  zreszta zawsze wydawało mi
sie, że dla takich fanów brzmienia(którzy mają kolumny w cenie mercedesa) sama muzyka jest mało
ważna.
Kiedyś natomist zdarzyło mi się oglądać "Amadausza" u pewnych znajomych znajomych, którzy mieli zestaw kina
domowego i wrażenie było oszałamiające. Jakby się siedziało pośrodku orkiestry.
Ale jak się nie ma co się lubi.. Mrugnięcie
Zapisane

tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #488 : Kwiecień 05, 2012, 20:07:53 »

Dzielę się z Wami moją próbą Pana Tadeusza W. Kilara:
http://www.youtube.com/watch?v=6fff9t8xwjc
Filmik nie jest publiczny, bo jestem z niego niezadowolony. Nie jestem zadowolony również z mojego instrumentu/po raz kolejny to piszę tak więc odradzam komukolwiek Casio Privia Px-110/. Klawisze są bardzo ciężkie i trudno jest grać małe wartości rytmiczne w szybkim tempie. Fakt, z tempem przesadziłem w tym wykonaniu; tak wyszło. Utwór zdecydowanie na orkiestrę, w tranksrybcji fortepianowej jest jakiś "niezupełny", ułomny niezależnie od idealności wykonania.

P.S. Janusz, jak wygląda w Twoim instrumencie wyważanie klawiszy? Są lekkie? Dynamika uderzenia w nie mocno sie różni od analogowego/klasycznego pianina? Co?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2012, 20:12:20 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #489 : Kwiecień 05, 2012, 21:16:07 »

Słuchałem juz zaraz po wrzuceniu Twego nagrania na YT. Twoje uwagi w zasadzie mógłbym podzielić. Pamiętaj tylko, ze utworek jest bardzo swieży (co sprzyja objawom, które wypunktowałes) i za kilka tygodni będziesz go czul pod palcami i w głowie duzo, dużo lepiej...Ale co tam uwagi...Mi jednak podoba się i imponuje mi Twoja wola i determinacja do mierzenia sie z nowymi utworami. Gdy dodać do tego zmagania z oporem materii (nieznajomość nut, taki sobie instrument) - moje "podobanie" zamienia się w podziw.
Owszem, moje pianinko Rolanda jest na pewno lepsze od Casio Privia Px-110.  Mam możliwość doboru wrażliwości klawiatury na dotyk  a każdy klawisz jest uczciwie wyważony i ma okolu stu zakresów dynamik. Zanim go nabyłem - długo chodziłem po sklepach i konfrontowałem. A na koncu uznałem, ze taki instrument nie kupuje sie co rok i dlatego wybrałem maksymalnie dobry (i w zasięgu finansowym). Ale, mimo wszystko, gdy siadam do prawdziwego fortepianu - czuję że ten moj Rolandzik - to jednak nie to samo... I że gdybym ćwiczył na prawdziwym fortepianie - efekty mogłyby być lepsze... Stara prawda: nigdy nie jest tak, że nie mogłoby być lepiej  Uśmiech
Ale coz, w końcu nie jestem zawodowcem i wlasciwie to co mam mi wystarcza  Mrugnięcie (Bo musi Złość )
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2012, 21:18:13 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #490 : Kwiecień 05, 2012, 21:53:26 »

Dziękuję Janusz.
Również mam możliwości ustawienia czułości klawiatury w tym sensie, że wybrzmiewanie instrumentu zależy od nacisku. To normalne w pianinach cyfrowych. Mi jednak chodziło o mechanizm "fizyczny!"(pewnie chodzi o rozwiązania techniczne typu sprężyna oraz waga klawiszy instrumentu). Z Twojej odpowiedzi wnioskuję, że masz lepszy instrument w tym sensie (i to nawet było słychać w Twoich prezentacjach internetowych).
Mój instrument kupiłem niemal w ciemno(2008 rok), ponieważ w tym czacie nie miałem praktycznie ŻADNEJ wiedzy o fortepianach cyfrowych = tak więc zaczynałem od zera.
...to obycie z fortepianem, znajomość miejsca palców na klawiszach z dokładnością co do milimetra, póki co jest dla mnie tajemnicą i wielkim respektem do takich wyćwiczonych umiejętności...

P.S. A to Ci się udało wysłuchać, bo parę godzin po publikacji wycofałem(na szczęście) to nagranie Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2012, 21:58:14 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #491 : Kwiecień 05, 2012, 23:00:59 »

Z tzw. "elektrycznych" pianin - mogę polecić YAMAHĘ Clavinova (jest kilka dostępnych modeli), moim zdaniem najlepszy tego rodzaju instrument na polskim rynku.
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #492 : Kwiecień 10, 2012, 22:15:17 »

Napisalem utwor pt "The Battle" (Bitwa)
Piano + Orchestra bez efektow specjalnych (wszystko napisane w partyturze)

Oto link: http://www.youtube.com/watch?v=VJEfB7pErJc
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #493 : Kwiecień 11, 2012, 07:15:39 »

Bartusie, to zwycięzka walka. To chyba najlepszy Twój dotychczasowy utworek. Podoba mi się jego nerw i urwiste tempo, świetnie kształtujace koktail klimatyczny utworu. Motywy z Kalinką i "biesiadą w karczmie" (i jakby dalekie echa pasażu z Chopina) ciekawie uzupełniają i wzbogacają przebieg melodyczny. Kompozycja ma spójną mysl i sprawnie przeprowadzoną narrację. Do słuchania - jak zwykle ciekawa.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #494 : Kwiecień 13, 2012, 01:32:31 »

Moje gratulacje Bart, bardzo dobry utwór -chyba jeden z najlepszych jak nie najlepszy dotychczas...niesamowita dramaturgia od początku do konca trzymająca w napięciu, szybkie urywane motywy na niskich do tego przeplatane jeszcze szybszymi pasażami (wyżej) świetnie oddają klimat bitewnej atmosfery..Aż się czuje bitewny ferwor walki - poczatkowo skojarzył mi sie z Panem Wołodyjowskim (ale tylko począt.fragmenty utworu - zasadzka z 1-szej cz.i atak na przygraniczny czambuł Lipków, starcie formacji konnych..odprysk od grupy kilku jeźdzców i pogoń za nimi) ale to zbyt mała potyczka jak na ten utwór - tu rozgrywa się prawdziwa batalia...nawet ten obrazek ze strzałkami na mapie świetnie współgra z muzyką - schemat bitwy niemal jak pod Borodino (tylko w miejsce tej dużej czarnej widzę czerwoną Mrugnięcie) z rozległym manewrem oskrzydlającym i brawurowym rajdem Kozaków Płatowa na flankę i tyły napoleońskiej armii..W śródku (przed Kalinką) słychać nawet salwy armatnie z bliskiej odległości i odrzucenie w tył śmiałych szwadronów atamana...Przy końcu gwar, okrzyki radości ze zwycięstwa, na koncu jednak oznaki radości cichną...i oczom dzielnych wojowników ukazuje się rozległe bitewne pobojowisko...Naprawdę świetny utwór Bartusie Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wiedzmin pandemonium elitserienspeedway forumfederacjigarmanii falingskies