Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze ciekawe fotki, nagrania, fotoreportaże  (Przeczytany 128015 razy)
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #450 : Marzec 12, 2012, 16:41:05 »

Mendelsohn?? Któraś z "Pieśni bez słów"??
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #451 : Marzec 12, 2012, 17:31:01 »

Brawa dla Tereni!
Kompozytor zatopiony Chichot teraz pozostał tytuł utworu  Duży uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #452 : Marzec 14, 2012, 09:06:17 »

Koncz Wasc, wstydu oszczedz.

Przelecialem wszystkie male utwory fortepianowe w As dur i nic.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #453 : Marzec 14, 2012, 11:10:18 »

Vox populi vox Deo, bartusie...

Myślę, ze to jakże skromne moje nagranie w zderzeniu z pomnikową maestro Wladymira może być dobrym wytłumaczeniem problemów z rozpoznaniem tegoz pięknego mini-dziełka.

Niech zatem poniesie was ono "Na skrzydłach piesni"  Uśmiech Duży uśmiech

http://www.youtube.com/watch?v=gIMTLcjwSB8

« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2012, 11:12:46 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #454 : Marzec 14, 2012, 12:10:31 »

Januszu drogi  Uśmiech, dzięki za rozwiązanie zagadki! Ponieważ nie znam twórczości fortepianowej Mendelssohna przesłuchałam na Tubie i Amazon.de wszystko na fortepian solo (i to był błąd bo to pieśń!), co pasowałoby mniej więcej tonacją (zaczęłam podejrzewać Cię nawet o jakąś transkrypcję tudzież inny muzyczny żart Mrugnięcie), a nie pasowało nic... Troszkę mnie zestresowałeś, nie powiem  Chichot  
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2012, 12:20:51 wysłane przez fille007 » Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #455 : Marzec 14, 2012, 14:36:05 »

Kasieńko,  Buziak ten buziaczek to na przeprosiny za stresik... Trochę mi nieswojo, w zadnej mierze nie był mą intencją

Co do zas utworku: prawda, to pieśń, ale jak się okazuje, chetnie grywana przez instrumentalistów (i nie tylko na fortepianie). Tak wiec z mojej strony to nie było żadne novum, ani nawet żarcik.  Mrugnięcie Duży uśmiech
A poza tym - czym tu sie martwić, Kasieńko? Nikt nie musi znać na wylot całej tworczości każdego kompozytora.
Ty, razem z Patem jesteście dla mnie przewodnikami po mozartowych krainach i obłokach.  Byc może i Mendelssohn kiedyś się doczeka równie godnego tu szafarskiego cicerone.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #456 : Marzec 14, 2012, 15:24:20 »

Myślę, ze to jakże skromne moje nagranie w zderzeniu z pomnikową maestro Wladymira może być dobrym wytłumaczeniem problemów z rozpoznaniem tegoz pięknego mini-dziełka.

Januszu  Uśmiech, już nie przesadzajmy  Mrugnięcie Twoje wykonanie i utwory, które przesłuchiwałam  zachęciły mnie do poznania fortepianowego Felixa bliżej  Uśmiech (znam tylko oktet op. 20, Szkocką, Włoską i oczywiście Sen nocy letniej). No i kilka jego obrazów, bo Mendelssohn był także malarzem-amatorem.

PS Ja oczywiscie żartowałam z tym stresem, nie bierz sobie tego do serca   Mrugnięcie Ale Twoje zagadki na forum - już chyba były ze 3 (albo więcej?) zawsze mnie wciągają  Uśmiech
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #457 : Marzec 14, 2012, 15:44:55 »

Byc może i Mendelssohn kiedyś się doczeka równie godnego tu szafarskiego cicerone.

Muzyka Mendelsshona z całą pewnością godna jest osobnego wątku. Twórczość interesująca już od pierwszych dzieł. A ponieważ wspomniałeś, Januszu, Mozarta nie mogę pominąć, że podobnie jak Wolfgang - także i nasz romantyczny bohater był Wunderkindem (wspomnijmy choćby 12 symfonii na smyczki, które napisał pomiędzy 12. a 14. rokiem życia, pierwsze utwory kameralne, kwartet fortepianowy czy wreszcie I Symfonię c-moll - to utwór 15-latka!).
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #458 : Marzec 25, 2012, 01:06:47 »

Napisalem cos i  zatytuowalem to cos "Déjzart vu".

Oto link : http://www.youtube.com/watch?v=REyCJdBhlHc
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #459 : Marzec 25, 2012, 11:43:31 »

coraz ładniej  Uśmiech
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #460 : Marzec 26, 2012, 10:09:16 »

Dzieki Marku.
Milo ,ze chociaz jedna osoba potrafila odczytac moje frequences.
Zapisane
p.Joanna
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 90


Zobacz profil
« Odpowiedz #461 : Marzec 26, 2012, 10:38:20 »

Nie tylko Marku, Bartek, nie tylko. Z radością patrzę i słucham, jak coraz dalej wysuwasz swoje wrażliwe, muzyczne czułki. Dziękujemy za Twoje zaufanie i talent, bardzo je cenię. Nareszcie mogę słuchać współczesnych kompozycji opartych na znanym mi fundamencie. No no....
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #462 : Marzec 30, 2012, 17:00:51 »

Napisalem Walczyk:


http://www.youtube.com/watch?v=P_4A_iUVKmI
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #463 : Marzec 30, 2012, 17:35:22 »


Ładne. We wstępie - coś a la Peer Gint (taniec -  Anitry?) Griega ale i także jakby nawiązanie do pieśni powstańczej: "jeszcze jeden mazur dzisiaj", słowem: zgrabnie okalający dziewiętnastowieczne motywy kawałek. Jak zwykle, jesli idzie o utwory bartusa, - bardzo poprawny stylistycznie i konsekwentny w prowadzeniu motywów. Miły dla ucha.
Bartusie, proszę nie poprzestawać i komponować dalej. Może tym razem cosik na organy?
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #464 : Marzec 30, 2012, 23:21:37 »

Ładne. We wstępie - coś a la Peer Gint (taniec -  Anitry?) Griega ale i także jakby nawiązanie do pieśni powstańczej: "jeszcze jeden mazur dzisiaj", słowem: zgrabnie okalający dziewiętnastowieczne motywy kawałek. Jak zwykle, jesli idzie o utwory bartusa, - bardzo poprawny stylistycznie i konsekwentny w prowadzeniu motywów. Miły dla ucha.
Bartusie, proszę nie poprzestawać i komponować dalej. Może tym razem cosik na organy?


Przykro mi Januszu, ale to byl ostatni raz,  jak wrzucilem swoj kawalek na nasze forum.
Niestety pojawil sie jakis anonimowy dawca negatywnych ocen (kciuk w dol) na moim kanale YT.
Wiem, ze jest to osoba odwiedzajaca nasze forum.
Taki sposob wyrazania opinii uwazam za chwyt ponizej pasa.
Przypomina mi on zachowania forumowiczow z onet.pl i innych podobnych portali, gdzie uczestnicy anonimowo wylewaja wiadra brudnej wody na siebie nawzajem. Krytyka nawet najbardziej negatywna powinna byc wyrazona wprost, nie anonimowo.

P.S.
Dzieki Januszu za ciepelko bijace od Ciebie w strone moich utworow.
Wprawdzie zauwazylem, ze Twoje odczucia nie pokrywaja sie z moimi zamierzeniami, ale za ta niezgodnosc ponosze wine li tylko ja.





Zapisane
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

miniyourlife cyrodiil-sesje realbestplaymta tnt vickyland