Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 [2] 3 4 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze ciekawe fotki, nagrania, fotoreportaże  (Przeczytany 125715 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : Listopad 03, 2010, 08:01:54 »

Właśnie przed chwilą odsłuchałem i muszę powiedzieć, że jestem pod wielkim wrażeniem...a czy koncert Januszu nie miał czasem miejsca w Szczecin-Zdunowie, bo jak tak to w zasadzie "rzut beretem" ode mnie..
Co do twórczości również mam kilka swoich koncertów z dawnych lat ( i to nawet nie małych scenach)..ale mam z tym dosyć poważny problem..Raz, że mam je ponagrywane na kasetach video i dopiero musiałbym wszystko poprzegrywać na DVD, jednak brakuje mi na to czasu i co by dużo nie mówić - po prostu nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić..A dwa, że jest to muzyka czysto gitarowa (rock, hard rock) i wątpię czy kogokolwiek z Was tego rodzaju twórczość mogłaby zainteresować..(choć wierzcie mi tak na słowo - "show" BYŁ..)
Wprawdzie od biedy mógłbym wrzucić jakąś fotkę, ale na tym forum jest to chyba niemożliwe ze względów technicznych..Póki co, jedno już jest - w "awatarze" Mrugnięcie
Koziołku, uważam, ze najwyższa pora, abyś uporządkował i przeniósł swoje nagrania na wspólczesne nośniki. Takie zlecenia wykonuje co większy zakład fotograficzny. Dlatego  pójdź i popytaj się w swojej okolicy. A co do powatpiewania - no z tym wstrzymałbym się do prezentacji tu, na naszym forum. W sprawie zaś zdjęć, - myslę, że musimy io taką możliwośc spytać NIEBIESKOOKIEGO
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #16 : Listopad 03, 2010, 08:21:36 »

I jeszcze drobna rada, koziołku, dla Ciebie ale i dla wszystkich, którzy być może nie wiedzą: na YouTube można publikować takze zdjęcia, pod jednym tylko warunkiem - należy je zanimować (ufilmowić). Jak? To proste, w windowsie są ku temu programy, typu: Movie Maker. Program ów scala nasze fotki (a nawet 1 fotkę) z muzyką (którą dołączamy) i dokonuje autoanimacji wg wybranego wzorca. Tak wykonany filmik eksportujesz do YouTuba korzystajac z wcześniej założonego u nich konta (rzecz jasna - bezpłatnego). Długośc filmiku (ew. zdjęcia z tłem muzycznym) nie może przekraczać 15 minut.
Jesli wiec masz tylkoz fotki i oddzielnie nagraną muzykę - taka metoda publikacji poprzez animowane filmiki jest jakby specjalnie dla Ciebie.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #17 : Listopad 03, 2010, 13:40:16 »

Miło mi, że podobało się Wam te nagranie. Niestety jest to pianino cyfrowe i pomimo tego, że posiada wyważone dynamiczne klawisze, czułe na nacisk oraz trzy pedały, wciąż jest to imitacja. Pomocną drogą służy interfejs MIDI wraz z odpowiednim oprogramowaniem w "wersji demo". Tego typu aplikacje są dość drogie jak na "polskie realia". Dodam jeszcze, że w zależności o programu, nieraz gra się trudniej niż na normalnym fortepianie, bo MIDI nie współpracuje perfekcyjnie. Na przykład niewłaściwe reakcje pedału podtrzymującego dźwięk. Na klasycznym - akustycznym fortepianie grałem może 3 może 4 razy i jest znacząca różnica pomiędzy nim a pianinem cyfrowym. Chociaż są specjalne klawiatury wyważane wysokiej jakości, które przy dobrym interfejsie MIDI i aplikacji dają efekty podobne, a nawet lepsze (brak szumów podczas nagrywania z mikrofonu).

Co do znajomości nut, to traktuję je czysto amatorsko tak, jak tabulatura na gitarę - czyli łopatologiczny zapis informujący na którym progu i na której strunie oraz ewentualnie jakim palcem zagrać. Nuty uważam wciąż za skomplikowany język, ale ponoć nic prostszego nikt jeszcze nie wymyślił (no może właśnie zapis w formie midi może być alternatywą). Moje nuty pokreślone są literkami np. c d e f g a f` itd. Wszystkie utwory jakie gram po pierwsze muszą mi się podobać / chyba że jest to improwizacja. Wtedy na ogół nie ma problemu z "załapaniem melodii", pozostaje wtedy opracowanie lewej ręki i mniej słyszalnych dla mojego ucha szczegółów oraz transkrypcje z intuicyjnej dla mnie tonacji C-dur/a-moll na inne. Słucham też różnych wersji utworów ale nie gardzę nagraniami amatorskimi np. na YouTube. Najbardziej lubianym etapem jest szlifowanie utworu, kiedy już wiem mniej więcej jak mają się układać dźwięki. Oczywiście daleko mi do interpretowania tych szczegółów na poziomie profesjonalisty, bo wynika to z nieznajomości teorii muzycznej a jak wspomina Sz. P. Lidia Kozubek - wszystko jest zapisane w nutach Uśmiech

Z utworów które pozaczynałem a nie skończyłem mogę wymienić: Etiudę C dur nr 1 op 10, Fantazie - Impromptu, Nokturn Cis moll, Etiude Rewolucyjną. Grywam zwykle przed snem codziennie około 15 min a bywa, że się to przedłuża albo wcale nie gram.

Januszu! Fajny koncert wrzuciłeś (ten nokturn es) a do braw publiczności dołączam też swoje "wirtualne" oklaski.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Listopad 03, 2010, 14:57:35 »

Koziołku, ale przecież jesteśmy w Rodzinie. I lubimy się takimi, jakimi jesteśmy, i cenimy nie za nasze hollywoodskie atrybuty, a za nasza zwyczajność. Nawet, gdy czasem na niej łaciata doszyta łatka.

Nawiązując do tej myśli - postanowiłem i ja odważyć się i zaprosić Was na mój zarejestrowany koncercik. Grałem go, niespełna 2 tygodnie temu dla kilkunastu przyjaciół w uroczym pałacyku w Zdunowie. Nokturnu Es-dur, wraz z moim słowem wstępnym i słowem na zakończenie koncerciku, - nie jest moim najlepszym z najlepszych, bo własnie sam mam do niego multum zastrzeżeń. Ale jest takie swojskie. przekonajcie sie zresztą sami.
http://www.youtube.com/watch?v=8tH9t82MOQs
Drogi Januszu!
Ten swój pierwszy w życiu koncert publiczny
grałeś 27.10.2010 w zeszłą środę.
Czyli działo się to w bardzo nieodległym czasie,
można powiedzieć, w teraźniejszości.
Ciekawi mnie, na gorąco:
Jakie okoliczności dorowadziły do tego koncertu?
Co spowodowało, że ci ludzie chcieli słuchać muzyki Chopina
i co akurat teraz, ciebie pchnęło do dania pierwszego
publicznego koncertu?
Januszu, koncert podobał mi się i jakbym miał takiego kolegę,
który by tak grał na fortepianie, to zawsze szukałbym pretekstu
aby do niego wpadać na uczty muzyczne.
Jestem Twoim fanem
Bravo, Bravo, Bravissimo! Il Concerto grosso!
Qesta musica e dolce, qusta musica bellissima, ottissima, bravo...!
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Listopad 03, 2010, 15:05:08 »

W sprawie zaś zdjęć, - myslę, że musimy io taką możliwośc spytać NIEBIESKOOKIEGO
Na pewno się da. Sprawdzę różne możliwości i w dziale technicznym napiszę, jak to zrobić.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : Listopad 03, 2010, 15:50:19 »

Drogi Marku,
To prawda, ze był to pierwszy mój koncert publiczny w życiu, nie licząc mojego nocnego wykonania preludium e-moll w ramach tzw. „Najdłuższych urodzin” (o czym zresztą pisałem już tu w swojej autoprezentacji). Ponieważ  wieść o moim „wyczynie” dotarła do kolegów z pracy (podkręconych doniesieniem Gazety Wyborczej), stąd nieustannie byłem proszony i pytany, kiedy wreszcie dam się posłuchać? No i taka możliwość trafiła się 2 tygodnie temu, podczas szkolenia, które moja organizacja związkowa zorganizowała dla pracowników. Sprowadzili do pałacyku  dla mnie fortepian i odwrotu nie było. Zagrałem kilka preludiów, 2 walce, 2 mazurki i na zakończenie ów nokturn.  Było to dla mnie niesamowite doświadczenie. Obawiałem się głownie problemów z zapanowaniem nad tremą, tymczasem diabeł schował się w mechanice klawiatury. Nigdy nie przypuszczałem, ze mechanika Yamahy tak bardzo odstaje od mojego domowego Rolanda. Podczas gry bardziej skupiałem się na pokonywaniu jej poukrywanych górek i dolinek, niźli na snuciu muzyki. No, ale jakoś na szczęście wyszło i wszyscy po koncercie byli bardzo zadowoleni. Dla mnie największą frajdą była świadomość, ze niektórzy z moich przyjaciół być może po raz pierwszy w życiu słyszeli muzykę Chopina na żywo. A już z pewnością muzykę, w połączeniu z zagajeniem przed każdym i po każdym utworze.
Marku, dzięki serdeczne i dzięki wielkie za tak wiele z Twej strony dla mnie serdeczności. Chyba nie potrafię tego na spokojnie dźwignąć. Tworzymrazem tu wszyscy wielkie grono przyjaciół. Ufam, że z czasem ta przyjaźń zaaranżuje nie jedną muzyczną ucztę, podczas której wszyscy jeszcze bardziej poczujemy się wielką i piękną muzyczną rodziną
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2010, 17:57:07 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Listopad 03, 2010, 18:46:27 »

Nie wiem czy nie zanudze, ale ja tez cos mam:
http://www.youtube.com/watch?v=k0ETlW55vVg&feature=related
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Listopad 03, 2010, 21:27:15 »

Piękne! To Twoje?
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Listopad 03, 2010, 23:11:26 »

Panowie! Szacun! Nie tylko za Wasze muzyczne produkcje. Przede wszystkim za odwagę!
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Listopad 04, 2010, 08:58:07 »

Tak ,to moje. Postanowilem napisac wzorem mistrza Scarlattiego kilkaset takich sonatinek (co dwa dni jedna jak sie uda), ale na razie utknalem na trzech.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #25 : Listopad 04, 2010, 09:04:59 »

Tak ,to moje. Postanowilem napisac wzorem mistrza Scarlattiego kilkaset takich sonatinek (co dwa dni jedna jak sie uda), ale na razie utknalem na trzech.

No to moja gratulanka i życzenie dalszej obfitej inwencji  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2010, 17:12:29 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #26 : Listopad 04, 2010, 11:33:59 »

a czy koncert Januszu nie miał czasem miejsca w Szczecin-Zdunowie, bo jak tak to w zasadzie "rzut beretem" ode mnie..
Koziołku, nie. Ten przeuroczy Palacyk jest w Zdunowie niedaleko Warszawy. Polecam go kazdemu, kto będzie chciał w miłym, stylowym i pięknym otoczeniu zorganizować pobyt (np. szkoleniowy) dla grupy osób. Jesli chciałbyś chociaż wirtualnie zanurzyć się w jego klimatach i posmakować jego urokliwych wnętrz - zapraszam do mojego filmiku.
http://www.youtube.com/watch?v=NkVL7xqQKw8
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #27 : Listopad 04, 2010, 12:10:47 »

bartus, przepiękna kompozycja. Jestem pod wrażeniem, takie to składne i proste w swojej złożoności. Tak trzymaj !
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #28 : Listopad 04, 2010, 14:31:57 »

Pozwólcie, że sobie pomilczę, jednocześnie będąc. Słowa, mimo bogactwa języka Polskiego, są niedostatecznie pełne. Czas mi ułoży zgrabniejszą wypowiedź. Uśmiech
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Listopad 04, 2010, 19:47:29 »

Wielki uklon dla janusza 1228 i tuco82.
Duzo w tym muzyki a i technika niezla. Czekamy na dalsze "produkcje". Brawo!!
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

airpol wataha-wilkow-nocy wolfsparadise evelon playyourstories