Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 53   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Muzyka popularna (co nie znaczy, że nie ambitna :))  (Przeczytany 204831 razy)
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Październik 31, 2010, 23:47:27 »



ruda ma PIĘKNĄ barwę
http://www.youtube.com/watch?v=Z3Ee_WaDB4c&feature=related
[/quote]
Nie wiem dlaczego, ale bardzo kojarzy mi się Katie Melua.
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Listopad 01, 2010, 00:59:29 »

Ja jednak nie potrafiłabym wybrać... Bo cóż z taką perełką jak Norwegian Wood?

Przepraszam ale szczerze..?? zupełnie nie podoba mi się ten Norwegian Wood..za bardzo SKOMPLIKOWANY.. Duży uśmiech Duży uśmiech
Dla mnie The Beatles to przede wszystkim "Led it Be" (choć sama solóweczka bardzo mizerna..); "Yesterday" ( ładne smyczki w tle); "Come Together"- świetny utwór, covery były wykonywane przez wiele zespołów najwyższej marki..
W ostatnich dniach ze względu na jutrzejsze "święto" wielokrotnie słuchałem Ballady g-moll op.23 Chopina oraz Sonaty b-moll..obydwa utwory pasują jakoś do nastroju tego święta..

Ale żeby nie przesadzić zbytnio z tą refleksją i poprawić ten nieco grobowy nastrój, posłuchałem również (i polecam również innym) takie oto "perełki"

www.youtube.com/watch?v=4LxV_Kkr_EM&feature=related

www.youtube.com/watch?v=lCCWXAp495o&feature=related

A tak przy okazji..Życzę wszystkim udanych "świąt", niekoniecznie w radosnym nastroju czy wesołości, ale spędzonych w atmosferze spokoju, wyciszenia, pewnej zadumy, zastanowienia się nad kruchością ludzkiego życia..etc etc Mrugnięcie
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Listopad 04, 2010, 00:55:20 »

Prawdopodobnie nastąpiły pewne trudności z ostatnim linkiem który nadesłałem powyżej..tak więc powtarzam tą czynność raz jeszcze (tym razem z inną wersją) - bo naprawdę warto Uśmiech
Nie zrażajcie się zbytnio nieco mocniejszym akcentem początku "utworu"..najlepszy jest bowiem środek i jego końcówka poprowadzona na dwa gitarowe głosy, pomimo że wokalista nie jest rasowym gitarzystą, to wyszło mu to naprawdę świetnie..

www.youtube.com/watch?v=tE69aE6HZlY&feature=related

zaś w formie zadośćuczynienia za poprzedni błąd..proponuję jeszcze jedną "perełkę" - słynny "Jump"
Warto przy tym zwrócić uwagę na gitarzystę Edwarda, który gra nie tylko na swoim podstawowym instrumencie, ale również stara się to czynić na "keyboardzie"..(i całkiem dobrze mu to wychodzi)

www.youtube.com/watch?v=k8LdRJqjjRM

Swoją drogą ten "akrobato-gimnastyk"..D.Lee Roth jest nawet trochę podobny do młodego Bożanowa (gdzieś widziałem Jego zdjęcia - chyba na poprzednim forum TVPKultura) tylko w przypadku Bułgara "upierzenie" na głowie nieco krótsze.. Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Listopad 16, 2010, 22:30:09 »

A taka muzyka łączy też ludzi wybitnie wrażliwych. Stąd też - tak myślę - miłość do zwierząt, świata i na pewno niebawem okaże się, że tych wspólnych zainteresowań mamy na pęczki  Uśmiech


Niekoniecznie Martuniu musi to być jedynie "Klasyka"..ja akurat słuchałem i słucham różnych gatunków muzy (a przez długi okres siedziałem np.tylko i wyłącznie w rocku i jego cięższej odmianie, nie przeszkadzało to jednak być wrażliwym.. ) co do miłości do "zwierzyny" Mrugnięcie podzielam Twój pogląd, ale co do świata..to bym się jednak trochę nad tym zastanowił..he he



dobry rock nie jest zły. Może to - koziołeczku- ( tak kazałeś się nazywać Uśmiech) Cię zaskoczy, ale ja uwielbiam : ZZ Top. Inxes, Bily Idola, Def Leppard, Metalicę, Pink Floyd, Dire Straits Uśmiech, taki klimaciki Uśmiech



Monika, punkty w których się spotykamy: ZZ Top (ale po jednym wysłuchaniu płyty przeważnie poprzestaję), Metallica (zależy od nastroju, nie zawsze), tutaj dokładam od razu mój Iron Maiden (zaznaczam, że zaliczyłem 25! koncertów Maidenów i praktycznie muzycy nie są mi obcy, zawsze niezależnie od nastroju), Dire Straits!, i Wielki Pink Floyd z najwspanialszym "Comfortably Numb!" - szczególnie z albumu Delicate Sound of Thunder. Jeśli macie taką możliwość wybierzcie się na koncert grupy Australian Pink Floyd:

http://koncertyyy.pl/news/the-australian-pink-floyd-show-w-polsce-w-2011/97/

grają rewelacyjnie, byłem już na ich koncercie  i piszę z doświadczenia, że naprawdę warto.

i ostatni Def Leppard - świetny zespół i świetni ludzie, którzy u szczytu swej kariery po wypadku perkusisty, któremu amputowano rękę nie zostawili kolegi i tracąc olbrzymie pieniądze i kontrakty poczekali kilka lat, aż kolega powróci do zespołu. Bardzo ich za taką postawę jako ludzi szanuję! Mam w domu japońskie (nowiutkie bez jednej ryski) wydanie albumu "Pyromania" na vinylu - brzmi fantastycznie, a mój ulubiony utwór to "Foolin" i właśnie sobie uświadomiłem, że pierwszy raz zajrzałem do tekstu piosenki (po tylu latach zachwytu, aż dziwne)  Mrugnięcie i oczywiście rozgrzałem igłę gramofonu  Duży uśmiech
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #34 : Listopad 17, 2010, 09:51:33 »

Niby nic, ale powiedzcie, czyż nie fajnie się bawią? Właśnie tak wyobrażam sobie zbliżanie muzyki , nie tylko klasycznej, do ludzi. A Andre Rieu podoba mi się bardzo, bardzo Uśmiech
http://www.youtube.com/watch?v=ia34kknFpk0&feature=related

Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #35 : Listopad 17, 2010, 09:53:46 »

Fajnie  Uśmiech
Choć do takiej zabawy nie każde klasyczne cacuszka pasują  Zawstydzony
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #36 : Listopad 17, 2010, 09:55:33 »

Oczywiście, że nie. Zastanawiam się, czy u nas w Polsce znalazłaby się taka publiczność, która by reagowała podobnie...


Sądzę, ze tak. Wiele tu zalezy od wodzireja i humoru kapelmistrza, choć z drugiej strony - na pewno w naszych salach koncertowych, aby towarzystwo poszło w tango, musieliby się bardziej napracować ,
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2010, 10:05:14 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #37 : Listopad 17, 2010, 10:04:23 »

a to ciekawe, wysłałem wiadomość pod Twoim Nickiem. Sam nie wiem jak to si e stało. Niebieskooki, co tu się dzieje?
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #38 : Listopad 17, 2010, 10:08:08 »

Jesteś moderatorem Uśmiech i zamiast cytuj nacisnąłeś modyfikuj Uśmiech. Nic się nie stało. Uśmiech
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Listopad 17, 2010, 10:25:39 »

Moniko, publiczność znalazłaby się na pewno! Popatrz jak ą popularnością cieszy się grupa MoCarta. Uśmiech
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Listopad 17, 2010, 11:59:09 »

No to Ci karnawałowy nastrój się zrobił

tarata tatatata  Chichot  tarata tatatata Chichot tat-ta ta-ta .... Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

.......  Chichot  ....... Chichot

Hej!
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Listopad 19, 2010, 09:06:40 »

Niby nic, ale powiedzcie, czyż nie fajnie się bawią? Właśnie tak wyobrażam sobie zbliżanie muzyki , nie tylko klasycznej, do ludzi. A Andre Rieu podoba mi się bardzo, bardzo Uśmiech
http://www.youtube.com/watch?v=ia34kknFpk0&feature=related



Brawo Monika za ten link!
Świetna zabawa, świetny nastrój!

To zapewne był koncert (jak zauważył Casablanka)
jeden z tych karnawałowych
albo z okazji Nowego Roku
gdy nie przystoi być tak całkowicie sztywnym
jeśli przyszliśmy świętować,
a jak to robić bez radości?
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Listopad 19, 2010, 09:39:24 »

Przykro mi Moniko_Tereso, ale
Andre Rieu kojarzy mie sie z WIELKA chaltura.
Jego gre mozna przyrownac do gry zdolnego ucznia szkoly podstawowej.
Wyglupy podczas noworocznego karnawalu (ZORBA) sa fajne i sa zasluga orkiestry (a gdzie jest Rieu?, gdzie jego talent?).
Talent do robienia kasy chyba.
Takie jest moje zdanie na temat Mr Rieu i jemu podobnych.

Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : Listopad 19, 2010, 09:56:51 »

Bartus! Ale dzięki temu ludzie dowiadują się, że był Szostakowicz. Na kocert do filcharmonii nie pójdą -może jeszcze na Chopina ale na pewno nie na Szstakowicza bo "kto to jest Szostakowicz?". Często taki koncert jest zresztą za drogi - bo i bilet kosztuje i ciuch trzeba mieć odpowiedni - a na tego rodzaju koncert przyjdą. Koncert jest profesjonalnie przygotowany, gra dobra orkiestra, brzmi muzyka klasyczna a Andre Rieu jest po prostu animatorem takiego koncertu - to też talent.

http://www.youtube.com/watch?v=LX1fiE0U1qA&feature=related

Nastęny porywający walc (jestem absolutną fascynatką walca) przy którym stopy ledwo muskają klepki parkietu a ramiona samoczynnie ustawiają się w "ramę".
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Listopad 19, 2010, 22:33:11 »

Ja też tak mam.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 53   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wolfsparadise airpol nocneigraszki watahacemnejstrony skarpetkacrraft