Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 53   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Muzyka popularna (co nie znaczy, że nie ambitna :))  (Przeczytany 206281 razy)
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #45 : Listopad 19, 2010, 22:46:39 »

Przykro mi Moniko_Tereso, ale
Andre Rieu kojarzy mie sie z WIELKA chaltura.
Jego gre mozna przyrownac do gry zdolnego ucznia szkoly podstawowej.
Wyglupy podczas noworocznego karnawalu (ZORBA) sa fajne i sa zasluga orkiestry (a gdzie jest Rieu?, gdzie jego talent?).
Talent do robienia kasy chyba.
Takie jest moje zdanie na temat Mr Rieu i jemu podobnych.



bartusie, dla uproszczenia używaj po prostu pierwszego imienia, żeby Ci się nie myliło.  Co do Andre Rieu,a nie wyraziłam się odpowiednio jasno. W tym przypadku mógłby grać nawet na kobzie, co wcale nie przeszkodziłoby mi wciąż uważać, że jest dla mnie szalenie atrakcyjnym mężczyzną  Duży uśmiech
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Listopad 19, 2010, 22:58:26 »

Przykro mi Moniko_Tereso, ale
Andre Rieu kojarzy mie sie z WIELKA chaltura.
Jego gre mozna przyrownac do gry zdolnego ucznia szkoly podstawowej.
Wyglupy podczas noworocznego karnawalu (ZORBA) sa fajne i sa zasluga orkiestry (a gdzie jest Rieu?, gdzie jego talent?).
Talent do robienia kasy chyba.
Takie jest moje zdanie na temat Mr Rieu i jemu podobnych.



Brak mi kompetencji aby oceniać Andre Rieu jako dyrygenta, ale jego kopozycje są dla mnie okropne,
puste, nic nie warte.On mi przypomina pewnego naszego podobnego muzyka pana Rubika.
Moim zdaniem to nie jest droga do popularyzacji muzyki klasycznej.
Kiedyś zapytano Jadwigę Mackiewicz wiecie tę ciocię Jadzię od poranków filharmonicznych dla dzieci,
dlaczego tak dba o to aby na jej koncertach zawsze byli najlepsi muzycy, aktorzy, najlepsze utwory przecież dzieci i
tak się na tym nie znają.Ona odpowiedziała że właśnie o to chodzi, żeby dzieci nie nabrały złych nawyków.
Kiedyś przeczytałam recenzję jakiegoś "krytyka muzycznego" który powiedział "popularność twórczości Piotra Rubika świadczy o tym, że polska publiczność polubiła muzykę trudną". Ręce opadają.
Zapisane

ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Listopad 19, 2010, 23:11:12 »

Kiedyś przeczytałam recenzję jakiegoś "krytyka muzycznego" który powiedział "popularność twórczości Piotra Rubika świadczy o tym, że polska publiczność polubiła muzykę trudną". Ręce opadają.
[/quote]

 Chichot W stosunku do disco polo jest trudna! Chichot  Mrugnięcie
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : Listopad 19, 2010, 23:50:38 »

Pytanko,
z jakiego utworu Doorsi zerżneli tu solówkę na tych okropnych organach??

http://www.youtube.com/watch?v=Bwvon-YQtBk
Zapisane

ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Listopad 19, 2010, 23:58:06 »

Polonez As-dur op.53 Uśmiech
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : Listopad 20, 2010, 00:26:53 »

No to teraz trudniejsze

http://www.youtube.com/watch?v=PbWULu5_nXI
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #51 : Listopad 20, 2010, 00:31:01 »

aria na strunie G ?
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : Listopad 20, 2010, 00:32:53 »

To znacznie prostsze! Aria na strunie G!
Januszu wyprzedziłeś mnie, gratuluję! Uśmiech
Oczywiście Bach.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Listopad 20, 2010, 00:33:11 »

Teresa, powiedz, dlaczego w muzyce lat 60-tych, 70-tych i nawet 80-tych słychać ludzkie emocje,
a we współczesnej jak na lekarstwo



Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : Listopad 20, 2010, 00:38:21 »

Ogromna większość ówczesnych muzyków posiadała klasyczne wykształcenie muzyczne, więc doskonale wiedzieli na czym się opierać. Sądząc po prostocie (a może nawet prostactwie) w dzisiejszej muzyce techno, rap (nawet nie wiem jak to się nazywa), korzenie wywodzą się z tamtamów. Chociaż tamtamów słucha się znacznie przyjemniej.
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : Listopad 20, 2010, 00:42:48 »

Casablanko, dlatego, że piosenki są bez sensu. O czym się dzisiaj śpiewa ... że jest już ciemno? Rubik na początku nie był aż taki tragiczny, był po prostu kompozytorem, który pisał utwory ku czci Papieża i dlatego pokochali go Polacy. Potem zachłysnął się popkulturą, zaczął farbować włosy, śpiewać i udzielać wywiadów dla kolorowych pisemek. To jest tak zwana równia pochyła.

Wracając jednak do Grupy MoCarta - jest to genialny pomysł na popularyzowanie muzyki. Ci panowie robią to co lubią bawiąc przy tym nie tylko siebie ale także publiczność. Nie robią chałtury tylko zabawne aranżacje. Nawet hip-hop im wychodzi, ale głównie przez nutkę komizmu jeżeli chodzi o tekst.
http://www.youtube.com/watch?v=8QTsH3P4ouM

Przybliżają nie tylko muzykę jako melodie ale też podstawy teorii: http://www.youtube.com/watch?v=JkAO9HJvVx0 . Są znacznie lepsi od Malickiego, którego wcale nie krytykuje. Wydają mi się trochę bardziej ambitni.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : Listopad 20, 2010, 00:49:18 »

Widziałam ten skecz na żywo! To ich najlepsze dzieło wg mnie, zrywalam boki ze śmiechu!
Teraz, ilekroć bywam na koncercie, zawsze mam w pamięci ten "tekst", i wyobraź sobie jak wsłuchuję się w poszczegolne instrumenty! Chichot
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : Listopad 20, 2010, 00:49:45 »

Może teraz ta muzyka okrzepła, juz nie ma wykonawców którzy zaczynali w garażach są tylko tacy kreowani przez wytwórnie płytowe?
Druga sprawa to teksty, pamiętacie Rolling Stonesów "Symphaty for the Devil" ile tam znajomości historii,filozofii a teraz, eh.
Ale dobrzy jesteście to pewnie będzie bułka z masłem a więc poproszę o nr opusu

http://www.youtube.com/watch?v=DxDLgf3clFg&feature=fvst
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : Listopad 20, 2010, 00:51:38 »

Cytuj
Co do Andre Rieu,a nie wyraziłam się odpowiednio jasno. W tym przypadku mógłby grać nawet na kobzie, co wcale nie przeszkodziłoby mi wciąż uważać, że jest dla mnie szalenie atrakcyjnym mężczyzną

Nie zartuj. O kurcze.
Dobry material na reklame pasty do zebow.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : Listopad 20, 2010, 00:59:43 »

Kilka miesiecy temu słyszałam V symfonię w opracowaniu na orkiestrę kameralną. Genialne! Z wielkiego, ponurego i pompatycznego dzieła, wyszła lekka, sympatyczna, a nawet radosna kompozycja. Jak gdzieś znajdę autora opracowania, to może uda mi się je znaleźć na yt.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 53   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

polski-serwer-rpg super-krasnale zmiany-2tia wataha-zlotych-klow forumglador