Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogadywanie po konkursie  (Przeczytany 61104 razy)
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : Październik 21, 2015, 19:58:01 »

a czy ktoś potrafi skomentować zachowanie dziennikarzy i fotografów po ogłoszeniu werdyktu?
       

Wiesz, ogólnie zachowanie dziennikarzy jest... no cóż, użyję mocnego słowa: chamskie. Jak widać w świątyni, w czasie wielkiego święta również!
Ale chciałam jeszcze o czymś... Wczoraj w dwójce jeden z komentatorów, określił  orkiestrę FN jako "kapelę dziadów kalwaryjskich", potem ktoś przekręcił nazwisko Jurinic na Ruinic - i tak zostało na długą chwilę. Pomimo, że się zgadzam z tą opinią i nawet mnie to rozbawiło, to jednak takie słowa moim zdaniem nie powinny padać z anteny radiowej, zwłaszcza z anteny DWÓJKI, ostatniej ostoi kultury w Polsce.
Ja rozumiem, emocje ale w ten sposób to możemy sobie pogadać my, poniekąd prywatnie (chociaż o ile pamiętam nikt się aż tak ostro nie wyraził). Jest mi z tego powodu bardzo przykro, bo niezmiernie się zawiodłam na Dwójce i profesjonalistach - znawcach muzyki. Jak widać nawet Dwójka schodzi na psy!!!!
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Październik 21, 2015, 20:01:57 »

Asiu, przenieś nasze pokonkursowe refleksje tutaj, please!
Już się stało Uśmiech
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Październik 21, 2015, 20:12:57 »

Stało się, tylko przepraszam, ża ten "tymczasowy" w nagłówkach przeniesionych wiadomości.

Kto tak określił orkiestrę?

Jeśli chodzi o fotoreporterów, to nie wyglądało ładnie - przepychanki, agresywne gesty i pyskówki na wizji (była taka sytuacja i po III etapie i po finale), to żenada. Powinni burasów wpisać na czarną listę i więcej nie wpuszczać do FN. Jakie oni nam świadectwo wystawiają, skoro przekaz wizyjny szedł na cały świat. Kamera w łapie, a w butach słoma...
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : Październik 21, 2015, 20:17:13 »

Przykro mi, nazwiska nie pomnę...
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Październik 21, 2015, 20:38:54 »

Kto tak określił orkiestrę?


Słuchacie dwójki? To ten niższy głos! Komentatorów jest w tej chwili dwu, ale ja naprawdę, kompletnie nie mam pamięci do nazwisk! Smutny
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : Październik 21, 2015, 21:00:03 »

Nie słucham Dwójki. W TV oglądam.
W jakim kontekście to powiedziano? Bo kiedy zacytowałem to żonie, powiedziała, że to dobre określenie ich wyglądu (ja się z tym nie zgadzam, żeby nie było).

Skoro już mówimy o kulturze, to muszę podkreślić kulturę i otwartość WSZYSTKICH użytkowników tego forum. Naprawdę cieszę się, że tym razem obyło się bez ostrych wymian zdań, jak to drzewiej się zdarzało. Super jesteście!
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : Październik 21, 2015, 21:05:23 »

Słuchacie dwójki? To ten niższy głos! Komentatorów jest w tej chwili dwu, ale ja naprawdę, kompletnie nie mam pamięci do nazwisk! Smutny


Odnalazłam! Przykro mi to pisać ale prowadzenie orkiestry właśnie w ten sposób określił p. Marcin Majchrowski, natomiast z Jurinicza kpiła Róża Światczyńska.
No sama nie mogę w to uwierzyć, ale niestety słuch mnie nie myli.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : Październik 21, 2015, 21:06:08 »

TVP kultura, kulturalnie zniszczyla przyjemnosc sluchania .
Poglosy i filtry bombardowaly moje uszy.
Do ciosow w uszy przyczynila sie yamaha, przy ktorej dzwieku tez manipulowano.  
Czy wiecie kto byl inzynierem dzwieku?
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Październik 21, 2015, 21:12:54 »


Kto tak określił orkiestrę?


A profesor Ratusiński tak sobie pozwolił.  I przeprowadził płomienną analizę jak to od taktu X do taktu  Y orkiestra grała w niewłaściwym tempie. Mówił to w kontekście kłopotów, jakie rodziło to dla pianisty, ale chyba przesadził z siłą przekazu.

A co panów z kamerami, to chyba najlepiej skomentował rzecz NASZPANODWSZYSTKIEGO (i śrubkę przykręci i korki wymieni). Cytuję z zachowaniem oryginału: "Widziałaś Pani jak sie te obszczymury s kameramy cisły? Chopa prawie zadusiły, żeby się za nim taki jeden duży nie ujon."   Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Domyślam się, że ten "duży" , to ktoś z ochrony. Swoją drogą NASZPANODWSZYSTKIEGO był ostatnią osobą, którą posądziłabym o śledzenie konkursu chopinowskiego. A tu co dzień rano na parkingu miałam relację z tego co oglądał "Oglondałem pani kochana wczoraj tego co z Łotwy przyjechoł. A to się smarkul wyrychtował - ani koszuly porzondny nie mioł ani mu matka z ojcym na krawat nie dali" , z tego co słuchał "Jak przygrzmocił w te klawisze, to garki na piecu zwoniły".  A zwycięzcę wytypował w II etapie Chichot
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : Październik 21, 2015, 21:16:30 »

Czy slyszycie, to co ja slysze.
Fortepian rozstrojony na amen lub kolejny "dowcip" akustyka.
Wyglada na to, ze to drugie
SKANDAL
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : Październik 21, 2015, 21:21:53 »

A profesor Ratusiński tak sobie pozwolił.  I przeprowadził płomienną analizę jak to od taktu X do taktu  Y orkiestra grała w niewłaściwym tempie. Mówił to w kontekście kłopotów, jakie rodziło to dla pianisty, ale chyba przesadził z siłą przekazu.

A co panów z kamerami, to chyba najlepiej skomentował rzecz NASZPANODWSZYSTKIEGO (i śrubkę przykręci i korki wymieni). Cytuję z zachowaniem oryginału: "Widziałaś Pani jak sie te obszczymury s kameramy cisły? Chopa prawie zadusiły, żeby się za nim taki jeden duży nie ujon."   Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Domyślam się, że ten "duży" , to ktoś z ochrony. Swoją drogą NASZPANODWSZYSTKIEGO był ostatnią osobą, którą posądziłabym o śledzenie konkursu chopinowskiego. A tu co dzień rano na parkingu miałam relację z tego co oglądał "Oglondałem pani kochana wczoraj tego co z Łotwy przyjechoł. A to się smarkul wyrychtował - ani koszuly porzondny nie mioł ani mu matka z ojcym na krawat nie dali" , z tego co słuchał "Jak przygrzmocił w te klawisze, to garki na piecu zwoniły".  A zwycięzcę wytypował w II etapie Chichot

Jeśli Pan Profesor to tym bardziej...!!!!
Zwracam honor p. Majchrowskiemu!
NASZPANODWSZYSTKIEGO przecudny!!! Ucałuj go ode mnie! Chichot Chichot Chichot Chichot
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : Październik 21, 2015, 21:22:22 »

Nie słucham Dwójki. W TV oglądam.
W jakim kontekście to powiedziano? Bo kiedy zacytowałem to żonie, powiedziała, że to dobre określenie ich wyglądu (ja się z tym nie zgadzam, żeby nie było).


Dyskusja toczyła się co do tempa, w jakich grano koncerty. Nie potrafię sobie przypomnieć czy chodziło o konkretnego wykonawcę, ale chyba nie. Przez chwilę trwała wtedy taka ogólna dyskusja o trudności grania koncertu. Dość mocno unosząc się pan profesor punktował błędy orkiestry "w zapisie jest allegretto" jakim więc prawem gra się allegro itd. itp. Ale wcześniej też dawał czadu, bo po recitalu Aimi Kobayashi ryknął sobie do mikrofonu coś w rodzaju "A kto jej na to  pozwoli?" Szczerze mówiąc bywał irytujący, choć często jego uwagi wydawały mi się trafne.    
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2015, 22:28:23 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : Październik 21, 2015, 21:29:02 »

Profesor, nie profesor, dał ciała kawał i tyle. Tempo było umawiane wcześniej z wykonawcami i dostosowywane do tego, co grają pianiści. Takie jest założenie i tak było. Dlatego orkiestra za każdym razem grała inaczej. Nawet we fragmentach, w których nie grał fortepian, tempo dostosowywano do tego, co było w partiach z fortepianem, żeby zachować spójność interpretacji. Wstyd, że profesor tego nie zauważył.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : Październik 21, 2015, 21:29:44 »

Ogadywanie czy obgadywanie?
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : Październik 21, 2015, 21:38:55 »

Ogadywanie czy obgadywanie?

A co tam! I jedno i drugie Beatko! Chichot
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

msn krwawawataha swietadynastiatoftegard granitowa3 cesarstwoniemieckie