Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogadywanie po konkursie  (Przeczytany 61106 razy)
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #75 : Październik 22, 2015, 13:01:35 »

Nasz Szymon na równi z Jurinicem, gorzej od Sziszkina?

Pat, ja tez tego kompletnie nie rozumiem. Powiem szczerze, że e-molla Jurinicia wyłączyłam w połowie Allegro maestoso Spoko

Ale aż tak hardcorowego wpisu chyba bym nie miała serca popełnić Mrugnięcie (z forum strony http://pl.chopincompetition2015.com/). Autor - sądząc po nazwisku -  jest najprawdopodobniej Serbem:

Autor: FilipStankovic Data utworzenia: 19.10.2015 13:20:43
I'll state this once again: jury should NOT have let Aljosa through to the finals. It was a disgrace not just to the other participants, but to all the pianists around the world trying to achieve some level of professionalism, because, and I know I'm not the only one who thinks this, his performance in the third round was catastrophic.In all of the rounds, actually. Or did some other rules and regulations and standards apply to him? What should the people who listen to this competition think about what it takes to go through to the finals? Slower etudes? Wrong notes everywhere? Hard, unrefined sound, with no form whatsoever? Or was it the lack of technique? What was the criteria in considering his performance? What made you choose him over somebody else? I will never understand this, I am speechless. What is the point then of all of this competing? To crush someone else's dream just to let THAT guy through? He did not deserve this, and no acknowledgement to some other participant in form of audience prize is going to fix things. This year's edition was, by far, the worse in history. Letting this guy through will always be considered as a scandal, and a disgrace.



Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : Październik 22, 2015, 13:09:30 »

Szymon Nehring został laureatem Nagrody Publiczności:

http://pl.chopincompetition2015.com/news/33b74104-5b90-456f-8597-55870f25fe7d

Bardzo się cieszę, chociaż - będę z Wami szczera Duży uśmiech - głosowałam na Georgijsa <3  Chichot
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #77 : Październik 22, 2015, 13:49:41 »

Jakby komuś było mało koncertu F. Chopina (szczególnie f-moll) to zapraszam do Koszalina. 6-tego listopada w Naszej Filharmonii:
Rafał Kłoczko dyrygent
Adam Wodnicki fortepian
Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej

Bedřich Smetana Uwertura do opery „Sprzedana narzeczona”
Fryderyk Chopin II koncert fortepianowy f-moll op. 21
Piotr Czajkowski II symfonia c-moll op. 17

Ja na pewno się wybiorę i jakby ktoś z "Naszej Rodziny" tu przyjechał byłoby mi niezmiernie miło... Uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #78 : Październik 22, 2015, 15:42:47 »

Wczoraj w nocy jechałam pociągiem przez uśpiony kraj ... te trzy tygodnie z pewnością wyszły nam wszystkim na zdrowie. Mnie na pewno Uśmiech

Asiu, sisterko w tak wielu sprawach, tematach. Spałam dziś prawie do południa, zasłużonym snem sprawiedliwego i śniło mi się, że Bydgoszcz znajduje się zaledwie 40 kilometrów od W-wy...

Rodzina, jak wiadomo, może się powiększyć Mrugnięcie Po cichutku zostałam misjonarzem i gdzie się da, przemycam. Wrzuciłam linka na stronę na FB, odezwało się kilka osób, które gorąco zapraszam do logowania i wspólnych lamentów nad minionym świętem. Z kim bym nie rozmawiała, a sporo ludzi wokół mnie, nawijam o konkursie i interlokutorzy nadzwyczaj chętnie podejmują temat. A ja odkrywam w ludziach wielki zapał i chęć rozpoznania tematu muzyka klasyczna czy Chopin. Na miłośników konkursu chopinowskiego natknęłam się w szeroko rozumianym środowisku filmowym. Z jednym ze znajomych prowadziłam mailowo wymianę zdań na temat konkursu, nie dając rady namówić go do uczestniczenia na forum. Także w realu w czasie konkursu namówiłam innego znajomego do wspólnego słuchania na dwa telefony komórkowe i dwie pary słuchawek koncertu e-moll live z filharmonii. Spodobało mu się, wyłapywał poszczególne instrumenty z orkiestry, po czym stwierdził, że ten wcześniejszy utwór był lepszy. Zdziwił się, że to jednak jest jeden utwór. Ach, te maks trzyminutowe piosenki z radia... Nie o wszystkim mogę tu napisać, ale wierzcie mi, miałam nadzwyczaj wiele okazji do bieżącego komentowania konkursu z "obcymi" spoza naszego forum, zwłaszcza jedna z takich rozmów utkwi mi dożywotnio w pamięci. Nigdy nie wiadomo, co siedzi we wnętrzu przypadkowego człowieka obok.

Co do obgadywania, to z kim bym nie rozmawiała, każdy był święcie przekonany, że Julian jest kobietą.

Nie zauważyłam Chorwata na ogłoszeniu wyników, był? Osokins stał w głębi i stroił miny.

Co z Szyszkinem, wie ktoś?

Yundi w trakcie konkursu wziął ślub.

Kiedy jakiś koncert Nehringa, bym poszła.

Bodziu, do Koszalina jednakowoż za daleko, wszak to dwa razy dalej niż do Bydgoszczy, ale jeśli będziesz w stolicy, daj znać Uśmiech

Pamiętajcie, że te karnety, które zamierzacie nabywać na 2020 zaczną sprzedawać JUŻ na początku 2019, trzeba zachować czujność i klucz do skarbonki z przeznaczonymi na ten cel funduszami nosić blisko serca.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2015, 15:46:15 wysłane przez xbw » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #79 : Październik 23, 2015, 10:43:44 »

Sympatyczny artykuł przypominający 4 wielkie gwiazdy Konkursu. Jeszcze z wieńczącym go pytaniem: Who's nextUśmiech

http://culture.pl/en/article/4-winners-of-the-chopin-competition-who-became-superstars

Pollini miał tylko 18 lat, był najmłodszy z 89 uczestników. Kiedy wygrał VI edycję konkursu w 1960 r. Arthur Rubinstein, który był wtedy członkiem jury, stwierdził:
(…) ten chłopak gra lepiej niż ktokolwiek z nas, jurorów. Chichot

Martha - zdobyła sławę jednego z najbardziej buntowniczych i kapryśnych artystów:) Nigdy nie wiadomo, kiedy wyjdzie na scenę, czy nie zmieni programu, i czy w ogóle przyjedzie Chichot Jednak na każdy jej występ wszyscy czekają z zapartym tchem, bo jest też jedną z najsłynniejszych pianistów świata.

Zimerman w 1975 r. był najmłodszym pianistą, który zdobył pierwszą nagrodę razem z nagrodami specjalnymi za najlepsze wykonanie poloneza i mazurków.

Blechacz zrobił na jury takie wrażenie, że nie dość że zgarnął wszystkie nagrody, to nie przyznali nikomu drugiego miejsca:)

Teraz czas na Seong-Jina Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2015, 11:04:43 wysłane przez Aleksias » Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #80 : Październik 23, 2015, 11:36:51 »

Głosowanie jurorów :

http://pl.chopincompetition2015.com/news/2067eb4c-6556-4304-ac84-072a54ab58dc

Na razie rzuciła mi się w oczy niska punktacja Philippe'a Entremonta dla zwycięzcy.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2015, 11:39:02 wysłane przez TeresaGrob » Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #81 : Październik 23, 2015, 14:58:01 »

Koszenie konkurencji? Duży uśmiech No, ale się nie udało Chichot

Ciekawie zobaczyć, jak różnie im się podobało:) I porównać się do jurorskich gustów. Ja finał punktowałam mniej więcej jak Janusz Olejniczak:). 
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2015, 15:22:28 wysłane przez Aleksias » Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #82 : Październik 23, 2015, 16:10:37 »

RH i Osokins live w Radiu Merkury w poniedziałek 26.10 o 19.00.

http://www.radiomerkury.pl/informacje/muzyczne/hamelin-i-osokins-zagraja-w-poznaniu.html

"W repertuarze znajdą się Koncerty e -moll i f-moll Fryderyka Chopina. Biletów na koncert już nie ma"


Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #83 : Październik 23, 2015, 16:13:29 »


"W repertuarze znajdą się Koncerty e -moll i f-moll Fryderyka Chopina. Biletów na koncert już nie ma"

Czemu nie jestem zdziwiona? Spoko
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2015, 16:15:05 wysłane przez Aleksias » Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #84 : Październik 23, 2015, 17:33:44 »

RH będzie rozchwytywany z tym swoim jedynym "f", dopóki pozostali finaliści nie wprowadzą go do repertuaru, bo na razie "e" mamy, nie powiem, że przesyt, ale akurat.

Widzę nieustannie twarzyczkę Kate i ręce Erica, a w tle Olof...

Nadrabianie zaległości ruszyło chyba u wszystkich z galopa. Między innymi pójdę do kuchni i nareszcie coś ugotuję, oprócz wody na herbatę (w porywach kawę), do tego obłożyłam się książkami, bo słuchanie czytelnictwu nie sprzyja. Powoli wyzbywam się nawyku włączania odbiorników o 9.50, o 17.50. Słuchawkom komórkowym pięknie podziękowałam, ale nawyku włączania Dwójki o każdej porze dnia i nocy już chyba nie wykorzenię, bo i po co?
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #85 : Październik 23, 2015, 19:15:40 »

Opanujcie sie z tymi nowymi tematami.
Zaczynam odbierac to wszystko jako chaos.

Bartusie, entropia wszechświata wzrasta, nieuporządkowanie narastające wkradło się tu zgodnie z prawami fizyki Mrugnięcie
A praktycznie też jestem za jednym wątkiem pokonkursowych wrażeń, póki nie wyciszą się najsilniejsze emocje, a potem życie zweryfikuje, o kim chcemy najczęściej pisać.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #86 : Październik 23, 2015, 19:23:07 »

co oznacza literka s w arkuszu ocen?
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #87 : Październik 23, 2015, 19:26:39 »

Chaos zawsze wygra z porządkiem, bo jest lepiej zorganizowany  Duży uśmiech

Ale poważnie; jako produkt chwilowej próby organizacji w morzu chaosu w pełni rozumiem potrzebę walki z entropią; jednak jak na razie w naszym uwątkowieniu dostrzegam raczej pewien porządek. Mamy jeden wątek główny o wszystkim, co przyniesie pokonkursowy wiatr, oraz kilka wątków personalnych obrazujących dokonania najbardziej, powiedzmy, wyrazistych finalistów:) To nie wydaje się póki co zbyt wielkim rozmnożeniem:)
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #88 : Październik 23, 2015, 19:27:10 »

co oznacza literka s w arkuszu ocen?


Student Uśmiech
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #89 : Październik 23, 2015, 21:01:36 »

Głosowanie jurorów :

http://pl.chopincompetition2015.com/news/2067eb4c-6556-4304-ac84-072a54ab58dc

Na razie rzuciła mi się w oczy niska punktacja Philippe'a Entremonta dla zwycięzcy.

Przy wysokiej ocenie Szyszkina. Why?   Muszę to sobie postudiować. Zwłaszcza etap, w którym odpadł Krzysiu Książek.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

valiance smoki krwawawataha msn darmowefora