Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogadywanie po konkursie  (Przeczytany 61241 razy)
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : Październik 21, 2015, 21:46:23 »


NASZPANODWSZYSTKIEGO przecudny!!! Ucałuj go ode mnie! Chichot Chichot Chichot Chichot

Oj przepraszam Cię Ewuś ale raczej nie. Nie jestem pewna czy ma w domu coś tak awangardowego jak szczoteczka do zębów.  Uśmiech
Za to jest naprawdę porządnym człowiekiem.

Cytując go dalej:
"16 lat mo chłopina, jeszcze mu się na podołku bawić" to o Yke.
O Eriku i Kate " Pani kochano ta Ameryka tako bogato a chłopoka i dziouche o zupie z lebiody czymać muszom. Takie chude."
"Tyn nasz tako wełne mo na głowie, że niejedna owca ni ma. Ale jak się za klawisze weźnie to moc czuć. Musi ta moc w ty wełnie siedzieć." - to o Szymku
I wreszcie "Tyle sie na tym stołku usiedzioł, że se tako wielko d... wysiedzioł. Ino że gro, aż się w człowieku tchawica zatyko". To - o zgrozo - o RH Duży uśmiech

Napisałam j.w. a potem zaczął grać Erik, wyłączył mnie i zapomniałam wysłać. Chłopiec jest poetą fortepianu. A ostatni dźwięk uderzył kantem dłoni. Cudny.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : Październik 21, 2015, 21:58:13 »

Oj przepraszam Cię Ewuś ale raczej nie. Nie jestem pewna czy ma w domu coś tak awangardowego jak szczoteczka do zębów.  Uśmiech
Za to jest naprawdę porządnym człowiekiem.

Cytując go dalej:
"16 lat mo chłopina, jeszcze mu się na podołku bawić" to o Yke.
O Eriku i Kate " Pani kochano ta Ameryka tako bogato a chłopoka i dziouche o zupie z lebiody czymać muszom. Takie chude."
"Tyn nasz tako wełne mo na głowie, że niejedna owca ni ma. Ale jak się za klawisze weźnie to moc czuć. Musi ta moc w ty wełnie siedzieć." - to o Szymku
I wreszcie "Tyle sie na tym stołku usiedzioł, że se tako wielko d... wysiedzioł. Ino że gro, aż się w człowieku tchawica zatyko". To - o zgrozo - o RH Duży uśmiech

Napisałam j.w. a potem zaczął grać Erik, wyłączył mnie i zapomniałam wysłać. Chłopiec jest poetą fortepianu. A ostatni dźwięk uderzył kantem dłoni. Cudny.


Wiejszczyzne opanowalas bardzo dobrze Elu.
Nie jestem pewny, czy tego samego zdania jest ten obsmiewany przez Ciebie NPDW.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Październik 21, 2015, 22:03:18 »

 Chichot Muszę wrócić do Wiecha, wieki go nie czytałam! O ile pamiętam, też komentował KCH!
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #63 : Październik 21, 2015, 22:19:28 »

Ja go wcale nie obśmiewam. To bardzo dobry i porządny człowiek, nawet jeśli mało higieniczny. A za jego komentarzami, zwłaszcza tymi dotyczącymi polityki, przepadam. Cechuje je wyjątkowa trafność. Wygłaszane są gwarą,  która zresztą także zupełnie mi nie przeszkadza. Przeszkadza chyba Tobie, jeśli mówisz o niej "wiejszczyzna". Mam mnóstwo znajomych, którzy godają po śląsku, co jako przejaw pielęgnowania tradycji szanuję, nawet jeśli czasem muszę poprosić o przekład.  Zacytowałam zaś NASZEGOPANAODWSZYSTKIEGO w oryginale wcale nie dlatego, żeby go obśmiać, lecz dlatego, że jego teksty pozbawione zaśpiewu gwarowego nie miałyby zupełnie wyrazu i pozbawione byłyby pikanterii.

Czemu Ty Bartus tak łatwo źle osądzasz ludzi? Jest duża różnica pomiędzy wyśmiewaniem się z kogoś i żartowaniem na jego temat. Ale jutro przekażę NPOW i całuski od Ewy i wyraz Twojej o niego troski.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : Październik 21, 2015, 22:26:36 »

Oj, bardzo proszę Elu, nie proszę Cię przecież o rzeczywiste całowanie! Chichot

Uwielbiam wszelkie gwary, śląską zaś szczególnie, choć bardzo często potrzebuję tłumacza. Pamiętam, jako dziecko poszłam do sklepu w Gliwicach i nic! nie zrozumiałam. Chichot
Mam na Śląsku bardzo bliską rodzinę, więc często miałam okazję słuchać tego języka. Uśmiech
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #65 : Październik 21, 2015, 22:32:03 »

O Eriku i Kate " Pani kochano ta Ameryka tako bogato a chłopoka i dziouche o zupie z lebiody czymać muszom. Takie chude."
"Tyn nasz tako wełne mo na głowie, że niejedna owca ni ma. Ale jak się za klawisze weźnie to moc czuć. Musi ta moc w ty wełnie siedzieć." - to o Szymku
I wreszcie "Tyle sie na tym stołku usiedzioł, że se tako wielko d... wysiedzioł. Ino że gro, aż się w człowieku tchawica zatyko". To - o zgrozo - o RH Duży uśmiech

Fantastyczne, dzięki, Elu  Duży uśmiech 
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : Październik 21, 2015, 22:43:35 »

Elu.
Facet smierdzi jest prymitywny, ale kochany i dowcipny.
Nie wiem. Mam mieszane uczucia.
Teraz, jak sie wytlumaczylas, to postaram sie zrozumiec na czym polego ten dowcip.
Cos w tym musi byc, skoro Patryk i Ewa sie zachwycili.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #67 : Październik 21, 2015, 22:50:09 »

kochany i dowcipny.

Dobrze go podsumowałeś  Mrugnięcie  Z pewnością brak mu wyrafinowania, ale ujmuje prostotą i bezpośredniością. Gwara śląska zawsze budzi mój uśmiech  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2015, 22:51:44 wysłane przez Mozart » Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #68 : Październik 21, 2015, 22:55:17 »

Ta gwara jest jakoś sympatyczna sama w sobie, a  z racji posiadania przyjaciółki w Katowicach zyskałam dodatkową motywację i z przyjemnością ją poznaję:)
To fascynujące, jak bogaty jest nasz język, przelewający się z głównego nurtu do tylu odnóg i strumyków:)) 


Co do genialnych postaci "naturszczyków" - mamy w tym względzie także bogatą i piękną tradycję. Także w literaturze - choćby fantastyczna "Konopielka", prócz tego właśnie Wiech, warszawskie podwórkowe ballady. To wszystko jest piękne także właśnie dlatego, że jest zabawne:)
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2015, 23:04:36 wysłane przez Aleksias » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #69 : Październik 21, 2015, 22:59:19 »

Dobrze go podsumowałeś  Mrugnięcie  Z pewnością brak mu wyrafinowania, ale ujmuje prostotą i bezpośredniością. Gwara śląska zawsze budzi mój uśmiech  Mrugnięcie

Pat.
Nie wyciagaj dwoch slow z kontekstu.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #70 : Październik 21, 2015, 23:00:12 »

a potem zaczął grać Erik, wyłączył mnie i zapomniałam wysłać. Chłopiec jest poetą fortepianu. A ostatni dźwięk uderzył kantem dłoni. Cudny.

Bardzo pięknie prezentują się ręce Erika grającego, nie mogłam się napatrzeć, jedyne w swoim rodzaju.
Powinien być / czyli ex aequo. Co najmniej łamany na Kaśkę.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #71 : Październik 21, 2015, 23:01:58 »

Gra bez duszy.
Gra z pol-dusza.
Tak to slysze i koniec.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #72 : Październik 21, 2015, 23:15:52 »

Pat.
Nie wyciagaj dwoch slow z kontekstu.

Bart, nie śmiem się nie zgadzać. That's why  Mrugnięcie
Zapisane

anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #73 : Październik 21, 2015, 23:35:54 »

Elu.
Facet smierdzi jest prymitywny


Wiesz Bartus a o nim nawet nie można chyba powiedzieć, że jest prymitywny! Mówi, jak mówi - ale tak wyniósł z domu, gdzie było głodno, chłodno i brudno. Miał w życiu pod górę, pod wiatr i w deszczu a mimo to wyrwał się z warunków, w których żył na tyle, na ile mógł, na ile było mu dane. Zawsze kłania się znajomym pierwszy, zawsze (!) otwiera przed kobietą drzwi i przepuszcza ją przed sobą.  Zawsze dostrzeże, że boli kogoś głowa, albo że niesie ciężką torbę. W niedzielę w kościele ma zawsze garnitur - mniejsza o to, czy zupełnie czysty - i krawat i "wyglancowane"  choć sfatygowane buty. A przy oknie jego jednopokojowego mieszkania jest uchwyt, w którym 11 listopada i na święto polskiej flagi 2 maja ta flaga wisi. I słucha Chopina!  
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #74 : Październik 22, 2015, 08:54:23 »

Asiu - przeniosłam się z odpowiedzią tutaj, mimo że Twój wczorajszy post znalazł się w wątku finałowym konkursu, ale pewnie i tak  dalej kontynuować będziemy tutaj.

Przyszłam sobie do pracy - z nosem spuchniętym jak bulwa, kaprawymi oczkami, kaszląca i niemówiąca. Kawa nie pomogła. Konkursowych wiadomości już nie ma. I jeszcze usiłuje padać. Deprecha! Więc zajrzałam na KS i poczytałam Ciebie. Dalej smarkam, kaszlę i chrypię. Ale stało się jaśniej, cieplej, może nawet poczuję zapach kawy? Dzięki, że napisałaś tak pięknie.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wilczerp boombeachpolska city-of-war daxrel jamaiworld