Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 68 Miedzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju 2-10 sierpnia 2013  (Przeczytany 30072 razy)
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« : Styczeń 05, 2013, 16:03:55 »

 Kolejny festiwal w Dusznikach  przed nami... Właśnie ukazał się projekt programu tejże imprezy:

http://www.chopin.festival.pl/festiwal-chopinowski/projekt-programu-68-mfch-w-dusznikach-zdroju
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Luty 18, 2013, 14:29:00 »

Chyba kolejny desant na Duszniki nie wypali, ale nie zaszkodzi nie tracić nadziei. Ilja Raszkowski i Francesco Plum Piemontesi. Kati, trzeba zacząć czarować rzeczywistość  Duży uśmiech
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Luty 22, 2013, 02:02:33 »

Zachęcające są też te dwie wielkie niewiadome - pierwsze miejsca z Cliburna i Brukseli. Jeszcze nie wiemy, kto się za nimi kryje, ale kiedy prześledzimy przebieg obu konkursów, możemy bardzo zechcieć być obecni na tych koncertach Uśmiech
Plum Piemontesi gra w sobotę. Jedynka van Cliburna takoż. To nie jest niewykonalne:)
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 07, 2013, 23:09:49 »

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na tegoroczny Festiwal.
Właśnie zarezerwowałam sobie bilet na koncert finałowy. Na kogo? Nie wiem. To znaczy wiem - na zwycięzcę konkursu Van Cliburna. Wiadomo dlaczego - po cichu liczę na wygraną Chozjainowa. Ale nawet jeśli nie zostanie on Numero Uno - z wielką przyjemnością posłucham każdego, kto zdobędzie laur tejże rywalizacji. W 30stce zakwalifikowanej do konkursu - sam kwiat pianistycznej młodzieży - więc ryzyko niewielkie..Uśmiech
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 10, 2013, 20:10:08 »

No, więc jadę na Kholodenkę ( jak po polsku? Chołodienkę?)..Uśmiech
Happy! Uśmiech
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Lipiec 12, 2013, 18:59:54 »

Dwójka będzie transmitować niektóre recitale z Dusznik:

2 sierpnia o godz. 20.oo recital inauguracyjny - Dina Joffe

4 sierpnia o godz. 20.oo - Olga Kern

8 sierpnia o godz. 20.oo - Ilya Rashkovskiy (zwycięzca konkursu w Hamamatsu)

9 sierpnia o godz. 20.oo - Boris Giltburg ( zwycięzca konkursu im. Królowej Elzbiety)

10 sierpnia o godz. 20.oo - recital finałowy - Vadym Kholodenko ( zwycięzca konkursu Van Cliburna)
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Lipiec 30, 2013, 13:28:20 »

Właśnie został opublikowany szczegółowy program festiwalu:

po polsku: http://www.chopin.festival.pl/http://www.chopin.festival.pl/wp-content/uploads/2013/07/68-MFCh_w-POLSKA_001-080_do_druku.pdf

i po angielsku: http://www.chopin.festival.pl/http://www.chopin.festival.pl/wp-content/uploads/2013/07/68-MFCh_w-ANGIELSKA_081-160_do_druku.pdf
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Sierpień 01, 2013, 21:46:35 »

To już jutro wielkie otwarcie??
Hej, szanowni forumowicze! Nazwa naszego forum zobowiązuje, a festiwal jak by nie było szopenowski..A i radiowa transmisja przewidziana jest!
W związku z tym, bardzo liczę na waszą obecność jutro przy odbiornikach i na forum - loża komentatorów mile widziana! Uśmiech
Dina Yoffe zagra m.in Nokturn op.15 nr 2, wszystkie 4 Impromptus i Andante Spianato..

Jutro też trzeba będzie się przemieszczać w wirtualnej przestrzeni, bo na Promsach Rach3 i Nikolay Lugansky..Obliczyłam, że ok.21.30 więc jest szansa pogodzić jedno z drugim..Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : Sierpień 02, 2013, 07:13:12 »

...W związku z tym, bardzo liczę na waszą obecność jutro przy odbiornikach i na forum - loża komentatorów mile widziana! Uśmiech
Dina Yoffe zagra m.in Nokturn op.15 nr 2, wszystkie 4 Impromptus i Andante Spianato..

ojejej! ale sie poczułem staro!  Zawstydzony Dinę Joffe pamiętam prawie jakby to było wczoraj, gdy na 1975 startowała z Krystianem na Naszym Konkursie. Pamiętam jej zawoalowany dźwięk ale i petardowe forte. I prosze minęło 38 lat i bedzie szansa sprawdzić, co sie z mej Diny ostało  Mrugnięcie Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : Sierpień 02, 2013, 20:34:44 »

Na pierwsze i połowe drugiego impromptu nie zdążyłem. To co słyszę to gra porządna i przemyślana, ale nie porywająca, nie ujmująca jakąś wyrafinowaną stylistyką i subtenością dźwięku
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : Sierpień 02, 2013, 20:45:32 »

Słuchajac andante spianato pomału zaczynam tracić nadzieje, czy słusznie poświęcam czas na sluchanie recitalu pani Diny Joffe. odnoszę wrżenie, ze artystka jest albo stremowana, albo najzwyczajniej czymś rozkojarzona. Gra szybko, z rutyną, może nawet "z pazurem" ale różne drobne wahnięcia i palcóweczki czynią jej interpretcje tuzinkową.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Sierpień 02, 2013, 20:56:02 »

Zgadzam się poniekąd z Tobą...Za szybko,mało wyrafinowanie..( mam na myśli Andante)..A i dźwięk nie zawsze wysublimowany..
A poniżej to, co napisałam przed chwilą zanim przeczytałam twój post:

"Impromptus raczej mi się podobały: może dlatego, że 3-cie i 4-te należą do moich ulubionych. Trzecie szczególnie.
Nokturn nie porwał mnie, bo jakoś nie przepadam za nim ( zmiana w programie była: zamiast op.15 nr 2 był nr 1)

Uwielbiam ten perlisty początek Andante Spianato- dla mnie Dina Yoffe gra go trochę za szybko i bez tej delikatnej, koronkowej "mgiełki" jaką słyszałam chociażby u Wundera na konkursie..
 Druga część, czyli polonez - brzmi lepiej: gra jest zdecydowana, mocna, bo taka ma być.."

Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Sierpień 02, 2013, 22:13:37 »

Nie zdążyłam na pierwszą połowę recitalu - siła wyższa w postaci drobnego wypadku drogowego;D, ale starałam się bardzo, by dotrzeć choć na drugą, bo naprawdę bardzo chciałam posłuchać tego koncertu. Już chyba zawsze transmisje z Dusznik będę przeżywać bardzo osobiście:) I plastycznie wyobrażać sobie wnętrze dusznickiego dworku.

Udało się, i chyba wybrałam lepszą cząstkę:) Nie mogłam stwierdzić na własne uszy, czy druga połowa była lepsza, jednak w moim odczuciu była naprawdę bardzo dobra:) Podobały mi się wariacje Beethovena i te wspaniałe "miniatury" Brahmsa.
 I oczarowało mnie scherzo E-dur - tak nietypowy utwór na bis - bardzo piękne:) zadumane, dokładnie, jak to wyraził pan Majchrowski - perliste:) Ciekawie też było posłuchać wywiadu z DY, choćby jej opinii o Konkursie Chopinowskim. Może i jest tak, że dzisiejsi konkursowicze traktują go jak udział w zawodach sportowych, według motta - "szybciej wyżej dalej" - a raczej: "szybciej, głośniej, sprawniej"?Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2013, 22:24:59 wysłane przez Aleksias » Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Sierpień 02, 2013, 22:29:28 »

A ja jednak przerzuciłam kanał i usadowiłam się w Royal Albert Hall- właśnie słucham III koncertu Rachmaninowa w wyk. Lugańskiego...
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : Sierpień 03, 2013, 06:40:36 »

Zgadzam się Asiu z Tobą - druga część była zdecydowanie lepsza, ciekawsza i ogólnie dobra. Celowo nie uzyłem słowa "bardzo", bo Brahms przypadł mi do gustu średnio a Scherzo E-dur (Chopin) zagrane na bis(!!) było po prostu... tylko dobre (chwilami wyzute z uczuć, jakby odgrywane przez zmęczonego interpretowaniem artysty?).
Za to wariacje Beethovena śmiało mogę określić mianem świetne! Rozplanowane, grane równym, osadzonym dźwiękiem, pięknie skontrastowane dynamicznie, z uwypuklaniem partii lirycznych mogłyby dla wielu pianistów być wzorem do przemyśleń artystycznych. Może więc szkoda, że na usilną prośbę organizatorów maestrina Joffe rozpoczęła recital Chopinem, a nie Beethovenem, może wówczas lepiej rozgrana  - lepiej zagrałaby komplet szopenowskich impromptus. Nic to.  sumie cieszę się, że po ponad 30 latach znów wysłuchałem tej pianistki i że, jak dowiedziałem się z wywiadu, jej zycie muzyczne pięknie się rozwinęło i że wnosi wielki wkład do rozwoju pianistyki. Wiellki szacunek dla pani Diny Joffe!

Asiu... Pozdrawiam dusznikowo  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wataha-wilkow-nocy wolfsparadise playyourstories airpol skarpetkacrraft