Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 40   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVI Konkurs im. Fryderyka Chopina  (Przeczytany 159778 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #285 : Listopad 25, 2010, 16:47:13 »

Dwie krótkie rozmowy z Marthą Argerich w dniu ogłoszenia wyników konkursu.

Newsweek: Najwięcej z nas miało nadzieję, że zatriumfuje albo Wunder, albo Trifonow.
Martha Argerich: Tak? (robi nieodgadnioną minę) – Trifonow… (nachyla się do mnie) – Też bym wolała. Przynajmniej ex aequo

http://www.newsweek.pl/artykuly/wydanie/1238/cudowne-dzieci,66863,1
Zapisane
Allegra
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 110



Zobacz profil
« Odpowiedz #286 : Listopad 25, 2010, 17:07:13 »

Wywiad Dudusia bardzo fajny, taki podziemny.

Teraz nikt  z jurorów sie nie przyznaje do Awdiejewej, a przecież jakos te punkty nastukała...

A Trifonow magiczny - wykonanie sonaty 4XI2010 w FN mnie urzekło, wielki polonez również cudny. Gdyby tylko nie Klub Gruźlika siedzący wokół mnie...
Tylko barkarola do mnie nie przemówiła, ale nigdy nie przemawia - ja barkaroli nie rozumiem.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #287 : Listopad 25, 2010, 17:27:01 »

Duduś w ogóle jest fajny, tylko jak dla mnie, trochę za grzeczny, mimo wszystko. Ale teraz mam trochę cieplejsze uczucia w stosunku do Marthy, po tej pochwale Trifonowa. No i za to zdanie:

Martha Argerich: Oczywiście, ale jest coś szczególnego w graniu Chopina w Polsce. Wartość dodana o charakterze emocjonalnym. Coś, czego nie mamy, grając Schumanna w Niemczech, Czajkowskiego w Rosji.

A Daniił odrabia homeworki w Cleveland i mimo zaległości przyleci do Polski by jeszcze raz zagrać dla nas Chopina. Okres bardzo przedświąteczny, ale może znowu NASI tam będą Mrugnięcie
Zapisane
Allegra
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 110



Zobacz profil
« Odpowiedz #288 : Listopad 25, 2010, 17:34:15 »

Ja sie wybieram.
Czy wiadomo, jaki jest program? Pewnie zagraja e-molla, ale czy cos jeszcze z solistą?
Zapisane
Allegra
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 110



Zobacz profil
« Odpowiedz #289 : Listopad 25, 2010, 17:37:32 »

Dwie krótkie rozmowy z Marthą Argerich w dniu ogłoszenia wyników konkursu.

Newsweek: Najwięcej z nas miało nadzieję, że zatriumfuje albo Wunder, albo Trifonow.
Martha Argerich: Tak? (robi nieodgadnioną minę) – Trifonow… (nachyla się do mnie) – Też bym wolała. Przynajmniej ex aequo

http://www.newsweek.pl/artykuly/wydanie/1238/cudowne-dzieci,66863,1

Ale ex aequo z kim: z Awdiejewą? Ciekawe, kogo miała na myśli.
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #290 : Listopad 26, 2010, 09:44:42 »

 Co? może Bożanowa?
Zapisane
Ola83
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #291 : Listopad 26, 2010, 14:02:01 »

Czuję się jakbym odkopała mamuta, na stronie TVP Kultura znalazłam całą masę filmików ze studia konkursowego Uśmiech

http://www.tvp.pl/kultura/muzyka-powazna/chopin/xvi-konkurs-chopinowski/relacje-z-konkursu/studio-konkursowe-podsumowanie-iii-etapu/3025805
Dobrze, że mi to uświadomiłaś. Chociaż jak wczoraj tam zajrzałam, to aż mną zatrzęsło na widok niektórych twarzy (nabawiłam się do nich dozgonnej chyba niechęci).
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #292 : Listopad 30, 2010, 12:40:24 »

Wróciłam do słuchania wykonań konkursowych. Celowo zrobiłam sobie przerwę, bo bałam się przesytu. Słucham jednak trochę inaczej - porównując. Na pierwszy ogień poszła ballada f-moll w wykonaniu Awdiejewej i Fedorowej, która poległa w II etapie nie wiedzieć czmu. I co wynikło z tego zestawienia. Oto tam, gdzie ma być piano - u Fedorowej jest piano niemal idealne - subtelny, cichy dźwięk, doskonale jednak słyszalny. Julianna doprowadzała piano do takiego momentu, gdzie dźwięk - zwłaszcza jeśli był ostatnim we frazie - był ledwie slyszalny. Fedorowa pochyliła się nad każdą nutą i każdą zagrała z zachowaniem jej metrum, u Awdiejewej zdarzały się niedograne dźwięki albo dźwięki, którym nie pozwoliła wybrzmieć. Forte - u Ukrainki osadzone w klawiszach, "wpuszczone" w instrument, brzmiące pełnym dźwiękiem, u Rosjanki bywało hałasem. Choć w tej kwestii można zastanawiać się jak było to słyszalne na sali koncertowej. Piękna lewa ręka u Anny, która kreśliła pewną, słyszalną frazę. U Julianny tego planu nie wyłapałam.

Dlaczego nie przeszła Fedorowa? Mam pretensję do jury. I nawet nie chodzi o awans Awdiejewej ale np. Tysman. Jej wykonań też słucham od nowa. Nie wiem, co w jej grze dostrzegli jurorzy - ja bałam się momentami (np. w etiudzie), że "nie dojedzie" do końca utworu. Odniosłam wrażenie, że niedostatki techniczne powodują blokowanie się ręki i co za tym idzie niemożność poradzenia sobie z tempem.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #293 : Listopad 30, 2010, 12:49:12 »

Tak, Aneliku, stało się źle.
Gdy zło zadawane jest cierniem pięknej kobiecie, cały świat oblekany jest sadzą…
Anna mogła być Anną tysiąca dni i jednym dłużej. Ale nie jest i dziś już nie będzie. Tysiąc dni wykradli. Został tylko jeden – w moim sercu. W naszych sercach. Może, to najczystsza nagroda?...
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #294 : Listopad 30, 2010, 15:20:43 »

Tysiąca dni...zaraz kojarzy mi się z szafotem.... tyle że w tym przypadku odbyło się bez tysiąca dni.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #295 : Listopad 30, 2010, 15:35:24 »

Tysiąca dni...zaraz kojarzy mi się z szafotem.... tyle że w tym przypadku odbyło się bez tysiąca dni.
dokładnie tak.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #296 : Grudzień 02, 2010, 15:46:41 »

Bardzo ciekawa wypowiedź z forum TVP na którą natrafiłem zupełnie przypadkiem, bo przez google:

Pan "Dębowe ucho" uraczył forumowiczów następującym stwierdzeniem:

Cytuj
Jej kostium w stylu George Sand, fryzura itd. wszystko świadczy o tym, że dokładnie sobie przemyślała swój sposób prezentacji Chopina. Podobno grała w sposób bardzo skalkulowany i mało odkrywczy

Właściwie, po głębszym zastanowieniu - coś w tym jest. Nigdy nie twierdziłem, że sposób gry Rosjanki jest niewłaściwy ale jakoś nie miałem argumentów żeby to uzasadnić. Może rzeczywiście jej gra była poprowadzona od strony kobiecej, a dokładniej od strony upodabniającej się do muzy Chopina?
Zapisane
Allegra
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 110



Zobacz profil
« Odpowiedz #297 : Grudzień 06, 2010, 15:32:18 »

Wyczytałam dziś, że Kola Chozjajnow ma polskiego menadżera, czyli nam nie zniknie z Polski. Cieszymy się, prawda? Duży uśmiech

 "Agencja Filharmonia is delighted to announce the signing of the representation of the talented young Russian pianist Nikolay KHOZYAINOV. Following very succesful performances at Chopin Piano Competition in Warsaw 2010... Nikolay will appear in recitals and will record the CD in 2011."
"Grudzień 2010

Z wielką przyjemnością informujemy, że reprezentujemy Nikolaya KHOZYAINOVA (Nikolaja Chozainowa). Mamy nadzieję skutecznie i mądrze wspierać tego młodziutkiego, znakomitego, rosyjskiego pianistę w jego artystycznym rozwoju. O olbrzymim potencjale artystycznym artysty świadczą jego kreacje na Konkursie Chopinowskim jak i późniejsze występy entyzjastycznie przyjęte przez publiczność i krytyków."
Zapisane
Ola83
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #298 : Grudzień 06, 2010, 20:44:42 »

Pewnie, że się cieszymy. On mi się podobał, chociaż nie do końca we wszystkim. Mam nadzieję, że to "skutecznie i mądrze" (szczególnie "mądrze"), to nie takie gadanie. On musi trochę jeszcze okrzepnąć, ale to może być bardzo ciekawy pianista.
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #299 : Grudzień 07, 2010, 11:21:51 »

Odkrywam tego młodzieńca na nowo dzięki archiwum NIFC. Jego etiudy są niesamowite, doskonałe. Pani Kozubek wiedziała co mówi. Cieszę sie, że będziemy mogli oglądać go w naszym kraju.
Zapisane
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

black-flag gonerpg pegasus articz rrp307