Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak uczcimy urodziny Chopina?  (Przeczytany 33623 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #90 : Marzec 01, 2014, 22:24:40 »

Januszu, ja też bardzo się cieszę, że Cię słyszę:) Bardzo piękne wykonanie, skupione, refleksyjne, bardzo serdeczne. Prosimy gorąco o kontynuację:)) Oby zmagania prowadziły powoli do finału. Per aspera ad astra:)

Ja zaś właśnie dzisiaj oficjalnie świętuję rocznicę urodzin Fryderyka:) Fakt, właściwie można to czynić przez okrągły tydzień;) Jednak trzy rzeczy przemawiają na korzyść mojego wyboru: po pierwsze dostałam dziś oficjalne zawiadomienie od Frycka z fb Mrugnięcie Mianowicie, że użytkownik Frederic Chopin ma dziś urodziny:) No, a jeśli fb podaje, to jak tu nie wierzyć Chichot
Po drugie, pani Justyna właśnie tego dnia składała Fryderykowi życzenia. A co by nie mówić o innych świadkach, matka jednak naprawdę wie najlepiej;))
Po trzecie - właśnie dziś świętowanie Chopinowych urodzin w Dwójce. No a Dwójka - wiadomo - świętość Mrugnięcie Kto słuchał koncertu? Ach, ten drugi bis zatrzepotał mi na sercu jak cudny świetlisty motyl....Uśmiech))) Cóż za cudo!!! Cis-moll to w ogóle moja ukochana chyba tonacja:) Ale trzeba tez geniusza wykonania, który tchnie w nią swoją wrażliwość. Kissin ma tej wrażliwości naprawdę dużo.

A propos świętowania - właściwie też zaczęłam je kilka dni temu, choć z doskoku i w biegu, jak niestety u mnie ciągle ostatnio:( Świętowanie natomiast polegało głównie na kupieniu kilku pięknych płyt i słuchaniu ich w uzasadnionych przerwach w pracy:) I właśnie między innymi wreszcie mam na własność ukochane nokturny w jednym z ukochanych wykonań i zostały już przesłuchane kilka razy:) Ale starzy mistrzowie, oczywiście, mistrzami, a Twoje granie też zawsze potrafi wzbudzić we mnie wzruszenie i bezbłędnie wprowadza w chopinowski klimat.
  
Zamówiłam też sobie właśnie... Kissina grającego Chopina.Uśmiech Bo wysłuchałam z okazji rozpoczynającej się urodzinowej "oktawy" w jego wykonaniu koncertu f-moll z naszą konkursową orkiestrą i z Antonim Witem - chyba po raz pierwszy (jakoś się uchował) - i popadłam w zachwycenie:) Po czym postanowiłam posłuchać w jego wykonaniu całej reszty Chopinowskiego repertuaru. Fakt, że też się ciepło mi ten warszawski fmoll kojarzy - z konkursem, z całą jego niepowtarzalną otoczką; i z Wami:)
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #91 : Marzec 01, 2014, 22:29:24 »

Dziś "prawdziwa" rocznica urodzin Chopina. Postanowiłem uwiecznić ja w sposób nietuzinkowy.  Uśmiech

Jak już wiecie od jakiegoś czasu Leszek (tuco82) i ja - ćwiczymy i namiętnie rozczytujemy partyturę nokturnu c-moll op. 48. Oto dziś nadszedł przełomowy (przynajmniej: dla mnie) dzień, godny rocznicy naszego Patrona. Oto dziś - wspólnie z Leszkiem zagraliśmy ów niezwykły, natchniony nokturn od początku do końca! Wspólnie, to znaczy każdy z nas oddzielnie i inną część utworu. Ja - tylko skleiłem Leszka nagranie z moim - no i jest. Jest całość!  Chichot
Leszku, sorry za eksperyment nie uzgodniony z Toba. Pomyślałem jednak, że kiedy, jak kiedy, ale w ów rocznicowy dzień wybaczysz mi tę godna czasów w których żyjemy ekstrawagancką kompilację.  Mrugnięcie

http://www.youtube.com/watch?v=-RVj0JlNW5U

Aha, pospieszyłam się z wysłaniem posta i nie poczekałam na przeczytanie! Zatem niepotrzebnie Cię mobilizowałam! To świetna wiadomość - jeszcze posłucham troszkę wariacji p. Jagodzińskiego, po czym natychmiast zabiorę się do słuchania Waszej interpretacji!!
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2014, 04:52:08 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #92 : Marzec 01, 2014, 22:36:08 »

A w ogóle, Januszu, wzbudzasz we mnie coraz większą chęć, aby kupić wreszcie pianino Uśmiech Nie miałabym ambicji, aby grać tak dobrze - miałam ogromną przerwę  w graniu, i czasu też by nie było na dużo ćwiczenia. A jednak zazdroszczę Ci intymnego kontaktu z instrumentem:) Zresztą niedawno przeczytałam też opinię bardzo dużego autorytetu, że właśnie taki kontakt z muzyką jest najbardziej osobisty:)
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #93 : Marzec 01, 2014, 23:23:38 »

Ano jak mogę mieć coś przeciwko tak fajnego, eksperymentalnego sklejania?  Duży uśmiech
Powiedzmy, że Chopin byłby zadowolony z naszej motywacji, na pewno Spoko

Janusz, czy ja dobrze słyszę, czy "swoją partię" zagrałeś na normalnym fortepianie a nie cyfrowym?

Dziś ćwiczyłem ostro pół godziny, ale żadne nagranie nie wypaliło - tzn. nie poprawiło w znaczącym stopniu tego, którym eksperymentalnie się z Wami podzieliłem. I na koniec ćwiczeń zagrałem sobie tak jak najbardziej lubię - czyli bardzo powoli.
Na youtube słyszałem takie powolne wykonanie Pogorelica (całość utworu to chyba było 8 minut).

Fajna robota Janusz - druga część nokturnu już opanowana. No to jesteś do przodu Chichot a ja w tyle, ale nadrobię to, obiecuję. ...a później etap "układania palców" bez kontroli "mózgu" wykonywany pod kontrolą "emocji".

1000 lat Chopin! ...co najmniej tyle, ku pamięci...
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #94 : Marzec 01, 2014, 23:58:42 »

#Chopinforever #Happybirthday

Panowie, piszę, słuchając pierwszy raz Waszego wspólnego nagrania - nietrudno wyobrazić sobie Was obu zasiadających przy jednej klawiaturze, zamieniających się błyskawicznie miejscami  Chichot  Dzięki za nie! Jak rozumiem, Lento zostało zagrane przez Ciebie, Januszu (to chyba nagranie, które zaserwowałeś nam ostatnio)? Niespiesznie i w skupieniu - a jakże, me gusta! No i huraganowa część druga... (Leszku?) Brzmi bardzo ekspresyjnie - jestem pod WIELKIM wrażeniem jej okiełznania, nie tylko w sensie technicznym... IMHO mikropalcówki dodają tej interpretacji wartości; brawo, brawo Mrugnięcie   

Koncert Kissina zachwycający, ciekawe, czy do odnalezienia gdzieś w odmętach sieci  Mrugnięcie

« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2014, 00:07:37 wysłane przez Mozart » Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #95 : Marzec 02, 2014, 00:37:22 »

Kurczę, Kissina przegapiłam Smutny Moja pierwsza wielka fortepianowa "miłość". Gdyby kros w "odmętach" namierzył to się wpisuję w listę oczekujących. Żenia Kissin mnie zawsze "rozpływa".
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #96 : Marzec 02, 2014, 03:16:51 »

Świetny ten f-moll, Żenia, przyjeżdżaj, czekamy.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #97 : Marzec 02, 2014, 13:42:51 »

A w ogóle, Januszu, wzbudzasz we mnie coraz większą chęć, aby kupić wreszcie pianino Uśmiech  (...) A jednak zazdroszczę Ci intymnego kontaktu z instrumentem:) Zresztą niedawno przeczytałam też opinię bardzo dużego autorytetu, że właśnie taki kontakt z muzyką jest najbardziej osobisty:)
To prawda, Assieńko, intymna relacja z muzyką poprzez osobiste współtworzenie jej na instrumencie jest chyba najwartościowszą i najwyższą formą kontaktu z istotą sztuki. Ostatnio (ze smutkiem stwierdzam) zdarza mi sie dość często,  że nie mam nastroju do słuchania nawet najlepszych wykonań i zjawiskowych kreacji, ale za to bardzo, bardzo rzadko, że nie ma we mnie chęci siadania do instrumentu i grania choćby tylko dla siebie... Czy nie jest to najlepsze potwierdzenie opinii autorytetu?
Dlatego, tak! Asieńko, zachęcam - kup wreszcie sobie to pianino! Najlepiej cyfrowe (nie będziesz uciążliwa dla sąsiadów i wspólolatorow  Duży uśmiech  ) kup, a wówczas, kto wie, będzie nadzieja ze kiedyś tacy jak Ty, Leszek, Gogus i inni fanatycy wspólnie urządzimy szafarski festiwal  Chichot
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2014, 22:38:43 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #98 : Marzec 02, 2014, 21:39:33 »


Janusz, czy ja dobrze słyszę, czy "swoją partię" zagrałeś na normalnym fortepianie a nie cyfrowym?
(...)

Fajna robota Janusz - druga część nokturnu już opanowana. No to jesteś do przodu Chichot ...

No, sprecyzowałbym, nie tyle opanowana ile rozczytana.  Mrugnięcie  Teraz nuszę ją szlifować i doprowadzać do błysku, a jednocześnie dbać, by nie cofnąć  sie z częścią pierwszą (Lento) czego, niestety, wstępne symptomy w tej nowej odsłonie nastąpiły  Zawstydzony
No i zaczynam też podszczypywać pierwsze linijki doppio movimento. I wiesz co, Leszku? Miałeś ongiś racje - to da sie grać  Uśmiech Calkiem więc możliwe, ze już na kolejną rocznicę zapzyjaźnię się z całym nokturnem  Chichot

ps
Nie. Nagrywałem na tej samej cyfrówce. Tyle tylko, ze ustawiłem inne parametry rejestracji. Ale nie jestem z nich specjalnie zadowolony.  Złość

A Ty, Leszku, Kiedy opubliujesz nastepne rezultaty c-mollowego "trainingu" ? Jestem ich bardzo ciekaw  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #99 : Marzec 02, 2014, 21:43:40 »

Pat, dzięki za komplementy. Bardzo dopingują do dalszych zmagań  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2014, 22:35:57 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

evelon skarpetkacrraft cloudwind nocneigraszki loups