Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 40   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVI Konkurs im. Fryderyka Chopina  (Przeczytany 160481 razy)
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #225 : Listopad 04, 2010, 10:38:04 »

Ja od początku byłem rozczarowany pracą Jury. Jak nie przepuszczono do II etapu naszej jedynaczki w ekipie. Potem jak zabrakło w III etapie Japonki Sudo (pewnie "przebił" ją Tyson Mrugnięcie). Do finału nie przeszła Chinka Fei Fei - a na pewno wolałbym ją posłuchać w koncercie zamiast Francuski Tysman. Z naszej ekipy do Finału dotarł tylko P W (że był najlepszy - to tylko zdaniem komisji). Co do Zwyciężczyni nie będę się już wypowiadał, żal mi tylko Włoszki Armelini bo nie dostała nawet wyróżnienia. Może za bardzo kieruję się wizerunkiem - ale w dzisiejszych czasach ma on duże znaczenie Duży uśmiech.
Leszku jak znajdziesz gdzieś fotki tych pięknych dziewczyn (najlepiej przy instrumencie Mrugnięcie)to proszę prześlij. Pozdrawiam   
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #226 : Listopad 04, 2010, 13:18:29 »

Jeszcze oliwy do ognia dolewa fakt,że prof.Jasiński dwa tygodnie przed konkursem miał lekcje w Avdeevą.

Ja nic nie sugeruję,ale przez takie wydarzenia,o których w sumie nikt nie wiedział nawet sama laureatka nie może być do końca pewna,czy zwycięstwo jest jej zasługą.

Jakoś Harasiewicz,czy Popowa-Zydroń byli wykluczeni z głosowania na swoich uczniów.

Ale z drugiej strony można zacząć się czepiać nie wiem,np.Wakarecego,że pół roku temu był na warsztatach z prof.Jasińskim.

O tym już się wypowiadałem, z artykułu o którym mowa wynikało, że lekcje te miały miejsce podczas kursu mistrzowskiego i były udzielane publicznie - w sumie ok 1-1,5 godziny zajęć z Avdeevą. Moim zdaniem nie można w takim czasie ukształtować pianisty a umiejętności wyniesione z takich zajęć nie powinny mieć dużego wpływu na zwycięstwo. Popowa-Zydroń i Harasiewicz to nauczyciele prowadzący Wakarecego i Wundera, tu sytuacja jest odmienna.

Ponadto w regulaminie był zapis na podstawie którego Jasiński miał pełne prawo oceniać Avdeevą (o tym wspomniano w tym samym artykule), tak więc to całe zamieszanie było zupełnie niepotrzebne. Niemniej - nie można dopuścić do takich sytuacji w przyszłości więc regulamin jury powinien być bardziej precyzyjny - co wcale nie oznacza surowszy.
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #227 : Listopad 04, 2010, 14:09:12 »

Wiele już zostało powiedziane na temat werdyktu i ocen poszczególnych uczestników. Pozostaje mi nie wychodzić z podziwu do kultury i piękna wypowiedzi na naszym forum. Wasze opinie, choć różnią się, pozwalają przemyśleć stanowisko każdego uczestnika dyskusji. Stosowanie rzeczowych argumentów i ogromna kultura wypowiedzi temu bardzo pomaga.

Na poprzednim forum uznano, że niepomiernie "kadzę", ale będę to robiła, ponieważ taka moja natura i tak uważam i nie mam zamiaru tego zmieniać, bo jest to dziwactwo nieszkodliwe Uśmiech, a czasem przyjemne, gdy niezbyt poniesie mnie egzaltacja Uśmiech.

Wracając do sedna, opinia "mas szarych", która podczas tego konkursu została szczególnie zauważona, nie miała żadnego wpływy na decyzję jury. Sądzę, że była nagłośniona, aby dodać pieprzu mdłemu ( choć mnie on odpowiadał) wizerunkowi konkursu. Musiało się coś dziać, tak już chyba musi być. Szukanie dziury w całym nie było łatwe, bo i poziom uczestników i kwalifikacje osób zasiadających w jury były bardzo wysokie. Jury nie pozwoliło sobie odebrać sobie decyzji w sprawie I miejsca. Podziwiam ich za tą nieugiętą decyzję i wszelkie próby podważania jej uznaję za nieporozumienie.
To cudownie, że publiczność miała swój głos, choć nieoficjalny, nagłośniony przez media. Należałoby się mocno zastanowić nad osobnymi i oficjalnymi nagrodami od publiczności.Ma to mocne uzasadnienie.
Reszta jednak powinna należeć, tak jak się stało, do profesjonalistów.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #228 : Listopad 04, 2010, 14:22:39 »

To cudownie, że publiczność miała swój głos, choć nieoficjalny, nagłośniony przez media. Należałoby się mocno zastanowić nad osobnymi i oficjalnymi nagrodami od publiczności.Ma to mocne uzasadnienie.
Reszta jednak powinna należeć, tak jak się stało, do profesjonalistów.
Amen

ps
serce rośnie, śmieje się i pięknieje
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #229 : Listopad 04, 2010, 14:36:44 »

Może mi się wydaje, może to tylko moje pobożne życzenie, ale chyba przed laty przyznawano nagrodę publiczności...?
Może za pięć lat nasze forum okrzepnie na tyle, że przyznamy Honorową Nagrodę KS? Uśmiech
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #230 : Listopad 04, 2010, 14:45:23 »

Nagrodę możemy przyznać. A co z kasą? Poszukamy sponsorów? Mrugnięcie
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #231 : Listopad 04, 2010, 14:46:31 »

Jak forum będzie nam się pięknie rozrastało jak dotychczas, to kto wie, kto wie....
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #232 : Listopad 04, 2010, 15:51:06 »

Może mi się wydaje, może to tylko moje pobożne życzenie, ale chyba przed laty przyznawano nagrodę publiczności...?
Może za pięć lat nasze forum okrzepnie na tyle, że przyznamy Honorową Nagrodę KS? Uśmiech
Chichot
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #233 : Listopad 04, 2010, 16:40:34 »

Przecież mówię, że nagroda będzie honorowa! Chociaż, gdyby było nas dużo.... Ale czy chodzi tu o pieniądze?!
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #234 : Listopad 04, 2010, 16:40:42 »

W Dwójce jest ogłaszany konkurs słuchaczy PR, nagrodą jest koncert laureata w Sali im. Lutosławskiego.
Ponieważ właśnie nie dostałam biletu na koncert Wundera, to może się tam załapię.
Chyba tamta sala jest większa od Filharmonii??
Zapisane

Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #235 : Listopad 04, 2010, 16:48:24 »

Oj to może i ja?
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #236 : Listopad 04, 2010, 16:50:26 »

Przecież mówię, że nagroda będzie honorowa! Chociaż, gdyby było nas dużo.... Ale czy chodzi tu o pieniądze?!

Może nie o gotówkę, ale jakaś pamiątkowa statuetka byłaby chyba w sam raz. Tutaj kłania się powrót do tematu o współpracy z instytutem ...

Grunt to się nie ograniczać.
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #237 : Listopad 04, 2010, 17:26:40 »

A tam: kasa, statuetki. Nasze forum będzie już takim szacownym gremium, że sam uścisk dłoni administratora (ktokolwiek by nim wtedy nie był) będzie wystarczającą nagrodą.

A co do nagrody publiczności, to do takich idei odnoszę się sceptycznie, bo nie widzę możliwości przyznania jej w oparciu o jakieś sensowne kryteria.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #238 : Listopad 04, 2010, 17:31:33 »

Może ktoś przypomnieć na którym etapie konkursu gasły światła ? I kto wtedy grał na sali.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #239 : Listopad 04, 2010, 18:19:06 »

Był to finał, tego jestem pewny, światła gasły podczas dwóch występów ... jakich ... nie pamiętam, ale coś mi świta że jeden z nich to występ Wundera lub Trifonova.

A ty niebieskooki w takim razie ćwicz uścisk dłoni, pamiętaj, że jeśli zrobisz to za bardzo "po męsku" możesz pozbawić kogoś pracy...
Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

bross- zmiany-2tia super-krasnale forumglador world-of-dogs