Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kultyszew w Polsce  (Przeczytany 25904 razy)
tadesz
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


Zobacz profil
« : Styczeń 30, 2011, 15:30:40 »

Już w tym tygodniu przyjeżdża do Polski Miroslav Kultyshev. Kultyshev jest zwycięzcą Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie i finalistą XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im F. Chopina w Warszawie w 2010 roku.
Będzie to pierwsza trasa koncertowa od czasu Konkursu Chopinowskiego, dlatego w programie Artysty znajdą się utwory Fryderyka Chopina: Barkarola Fis-dur op. 60, 4 Mazurki z op. 24,  4 Mazurki z op. 24, 4 Mazurki z op. 30, Nokturn cis-moll op. 27 nr 1, Nokturn As-Dur Op. 32,  Ballada f-moll op. 52, Polonez-fantazja As-dur op. 61 i Sonata h-moll op.56                             

Informacje o biletach: www.miroslavkultyshev.com

Kalendarium


•   Rzeszów - Sobota, 5.02, godz. 19.00
Filharmonia im. A. Malawskiego

•   Warszawa - Niedziela, 6.02, godz. 19.00
Studio Koncertowe PR im. W. Lutosławskiego

•   Zakopane – Niedziela 13.02, godz. 18.00
Panoramika, Grand Nosalowy Dwór

•   Opole - Poniedziałek, 14.02, godz. 18.00
Filharmonia im. J. Elsnera

•   Wrocław - Wtorek, 15.02, godz. 19.00
Filharmonia im. W. Lutosławskiego

•   Nowy Sącz - Środa, 16.02, godz. 18.00
Małopolskie Centrum Kultury "Sokół"
   
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 30, 2011, 19:35:58 »

a Kraków?Co?  Złość
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Styczeń 30, 2011, 20:00:45 »

Moniko.. Kraków musi głośniej trąbić hejnał z wieży Mariackiej, to może wtedy zostanie wreszcie usłyszany Chichot..Pod warunkiem, że wcześniej znów nie trafi trębacza jakaś zabłąkana "strzałka".. Chichot Mrugnięcie (przepraszam)
Zapisane
tadesz
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Styczeń 31, 2011, 14:55:24 »

Kraków nie był zainteresowany recitalem
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : Styczeń 31, 2011, 16:06:12 »

Tadeszu, witaj!
Zauważyłem, ze od kilku dni dołączyłeś do naszego grona i publikujesz ciekawe informacje nt. zapowiadanych koncertów Miroslava Kultysheva.
Mam nadzieję, ze zagościsz u nas na stałe i będziesz wspierał nas swoją najświeższa wiedzą, być może nie tylko nt. Mirosłava (który był i jest przecież ulubieńcem wielu z nas), ale i innych muzyków.
Czy Kultyshev był twoim ulubionym uczestnik ostatniego Konkursu? Gdybyś coś chciał nam napisać o sobie - pamiętaj, ze jest na naszym Forum odpowiedmi ku temu wątek, ale jesli nie masz takiej ochoty - to nic się nie stanie, prócz tego, że bedziesz dla nas bardziej tajemniczy  Uśmiech
Póki co jeszcze raz ciebie witam i pozdrawiam serdecznie!
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tadesz
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Styczeń 31, 2011, 16:26:18 »

Witaj Januszu, dzieki ogromne za tak miłe powitanie na forum. Sledzę wypowiedzi i jestem zbudowany. To o wiele ciekawsze od niejednego tekstu profesjonalnych krytyków.
Tak Mirek był jednym z moich faworytów obok Wundera i Trifonowa. Zresztą u mnie w domu ćwiczył podczas konkursu i od tamtej pory jestem z nim w stałym kontakcie. Nie jestem wielbicielem laureatki, co nie amienia faktu, że to znakomita pianistka. Zresztą o całej dziesiątce to można powiedzieć. Kultyszew prosił mnie abym zajął się nim impresaryjnie i lutowa trasa koncertowa to własnie efekt. Może zobaczymy się w niedzielę w S-1, o ile jesteś z Warszawy?
Pozdrawiam Forumowiczów serdecznie, a jeśli chodzi o mnie to najłatwiej się zorientować w moim portalu www.kamerton.net w zakładce O nas (http://kamerton.hapay.pl/files/File/TD.pdf)

Tadeusz
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : Styczeń 31, 2011, 21:47:12 »

Tadeuszu, fantastycznie, że nasza szafarska rodzina pozyskała w Twojej osobie znakomitego informatora i organizatora tak nam bliskich i ważnych wydarzeń muzycznych. Myślę, ze będziemy mieli z pierwszej ręki wiele od Ciebie najświeższych informacji o ciekawych koncertach i wydarzeniach muzycznych współorganizowanych przez Twój impresariat.
Na niedzielny koncert już zakupiłem 2 bilety i pozwól, ze takze będę miał nadzieję poznać Cię osobiście, poznać Ciebie i kilku innych uczestników naszego Kuriera. Już nie mogę się doczekać!  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tadesz
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Styczeń 31, 2011, 22:01:57 »

Ogromnie się cieszę a pewnie jeszcze bardziej ucieszy się Mirek, że pozna przedstawicieli wielkiej rzeszy miłośników i znawców pianistyki.
Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia w niedzielę. W piątek Artysta przyjeżdża a w sobotę rano jedziemy do Rzeszowa.

:-)
Tadeusz
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Luty 01, 2011, 01:05:21 »

Dobry wieczór "Panie Tadeuszu".. Uśmiech Mrugnięcie To wspaniale, że wśród naszego skromnego, szafarskiego grona miłośników muzyki Chopina i w ogóle muzyki klasycznej (ale i nie tylko klasycznej), znalazła się również i osoba, która na co dzień ma okazję obcować ze światowej sławy Artystami..i której nieobcą jest wiedza dotycząca szczegółów ich pracy, poczynań, niezbędnych przygotowań - dokonujących się poza muzyczną sceną..

Szkoda, że co niektórzy ze względu na odległość Mrugnięcie,niestety nie będą mogli uczestniczyć w którymkolwiek z koncertów. W każdym razie Wszystkim tym, którzy tam się znajdą, życzę wspaniałej muzycznej uczty.. Uśmiech
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Luty 01, 2011, 01:13:46 »

Otóż to, liczymy na jakieś zakulisowe szczegóły, na pewno zainteresuje to fanów pianistyki. Oczywiście, o ile nie jest to jakaś tajemnica. Witamy w naszym gronie.

Pojechałbym na koncert do Wrocławia ale niestety (a jednocześnie - na szczęście) będę wtedy w górach. Zawsze mnie ominą ciekawe imprezy, to się nazywa szczęście...
Zapisane
tadesz
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Luty 01, 2011, 01:21:18 »

Otóż to, liczymy na jakieś zakulisowe szczegóły, na pewno zainteresuje to fanów pianistyki. Oczywiście, o ile nie jest to jakaś tajemnica. Witamy w naszym gronie.

Pojechałbym na koncert do Wrocławia ale niestety (a jednocześnie - na szczęście) będę wtedy w górach. Zawsze mnie ominą ciekawe imprezy, to się nazywa szczęście...

W niedzielę 13 jest koncert w Zakopanem, a 16 lutego w Nowym Sączu. Chyba, że jest Pan w tak modnych ostatnio Dolomitach. Zapraszam
Zapisane
tadesz
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Luty 01, 2011, 01:24:27 »

Dobry wieczór "Panie Tadeuszu".. Uśmiech Mrugnięcie To wspaniale, że wśród naszego skromnego, szafarskiego grona miłośników muzyki Chopina i w ogóle muzyki klasycznej (ale i nie tylko klasycznej), znalazła się również i osoba, która na co dzień ma okazję obcować ze światowej sławy Artystami..i której nieobcą jest wiedza dotycząca szczegółów ich pracy, poczynań, niezbędnych przygotowań - dokonujących się poza muzyczną sceną..

Szkoda, że co niektórzy ze względu na odległość Mrugnięcie,niestety nie będą mogli uczestniczyć w którymkolwiek z koncertów. W każdym razie Wszystkim tym, którzy tam się znajdą, życzę wspaniałej muzycznej uczty.. Uśmiech
Jest mi ogromnie miło, że spotkałem tu wirtualnie tylu sympatycznych forumowiczów. Oczywiście będę - w miarę wolnego czasu - informował o ciekawych wydarzeniach. Tymczasem zapraszam do lektury "Kamertona" i jego archiwalnej wersji w której np. umieściłem kilka ze swych 400 wywiadów zrobionych niegdyś dla radiowej "Dwójki". Pozdrawiam. T
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Luty 01, 2011, 01:33:02 »

W niedzielę 13 jest koncert w Zakopanem, a 16 lutego w Nowym Sączu. Chyba, że jest Pan w tak modnych ostatnio Dolomitach. Zapraszam

Tylko nie "pan" - Piotr mam w dowodzie i będzie mi bardzo miło jeśli unikniemy zbędnego tytułowania. A wyjazd szykuje się do Lądka Zdroju a przy okazji do Dusznik, tak więc będę musiał obejść się smakiem.
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : Luty 01, 2011, 09:51:08 »

Też się cieszę, że będę mógł przyjść na koncert Mirka. Ponoć ma grac mazurki:), barecole fis, fantazje f-moll Uśmiech i sonate h-moll UśmiechUśmiechUśmiech
Dla takiego miasta jak Nowy Sącz to jest wielki zaszczyt gościć Laureata ostatniego Konkursu Chopinowskiego, bo powiedzmy sobie szczerze to nie jest zbyt duże miasto.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Luty 01, 2011, 09:53:34 »

Tadeuszu! Witam!  Uśmiech

Z CV wynika, że jesteś osobą bardzo zajętą kulturą w Polsce,
wręcz kreującą kulturę w Polsce i wśród Polonii i Polaków mieszkających poza granicami Polski.
Współpracujesz z wieloma artystami, filharmoniami, operami, stowarzyszeniami,
instytucjami i ludźmi decydującymi o kulturze w Polsce.

Mam nadzieję, że wzbogacisz nasze forum również informacjami kulturalnymi
z wielkiego świata.

Czy Rozgłośnia „Radio ART” nadaje w Polsce?
A jeśli tak, to na jakiej częstotliwości dla Wadowic?
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pomorska darkwarriors wilkolwisci stworz lyl