Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 36   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Filmy, które warto przeżyć  (Przeczytany 122034 razy)
gandarwa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 247



Zobacz profil
« Odpowiedz #135 : Styczeń 05, 2011, 03:52:46 »

"Milczenia owiec" nie oglądałam niejako programowo, wystarczyło mi przeczytać książke, ale "Okruchy dnia" obowiązkowo - angielski!! Świetne role, sytuacje, aktorzy - delikatny cień miłości jak to w Anglii - niedomówienia, pół gestu starcza za całe zdania, wymowne spojrzenia...  Szok Uśmiech
Zapisane

Światełko ślę
Izabela
gandarwa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 247



Zobacz profil
« Odpowiedz #136 : Styczeń 05, 2011, 03:56:43 »

A to jeden z moich ukochanych filmów. Poruszający, zmuszający do myślenia. O miłości, śmierci, godzeniu się z utratą tych, któych kochamy, i wielu innych sprawach. Hopkins, którego kocham:) Niepowtarzalna atmosfera miejsca, w którym bardzo chciałabym studiować:)
 I ta muzyka:))))
http://www.youtube.com/watch?v=shevrKTXGI4&feature=&p=EC48DCCB82383B3A&index=0&playnext=1

"Cienista dolina" - Ten Oxford, sir Hopkins... oglądałam dawno, ale pamietam bardzo dobry film angielski! Stateczny profesor, piękna miłość...  Poszukam, może jeszcze raz da sie obejrzeć. Dzieki, Aleksias.  
I życzę tego studiowania w tym magicznym miejscu!
Zapisane

Światełko ślę
Izabela
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #137 : Styczeń 05, 2011, 20:29:11 »

Polecam na dzisiejszy wieczór - TVP Kultura  Uśmiech

film o zwykłych ludziach: "Pod dobrą gwiazdą" 20:10
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
gandarwa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 247



Zobacz profil
« Odpowiedz #138 : Styczeń 05, 2011, 20:50:39 »

O, dziękuję bardzo, Aro, chętnie obejrzę dobry film.
  Uśmiech Chichot
Zapisane

Światełko ślę
Izabela
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #139 : Styczeń 05, 2011, 20:55:55 »


z kolei moim Filmem, który od kilkunastu lat przy każdym seansie jednakowo mnie wzrusza jest nagrodzona trzema Oscarami  produkcja Roberta Benigniegoi  „Życie jest piękne”. 
Jedyny film, jaki znam, który wg mnie jest jednocześnie niezwykle wzruszającą komedią, bezwzględnym dramatem, filmem wojennym i… romantyczną perełką.


„Życie jest piękne” jest arcydziełem.

nie tylko nam się podoba:   http://www.filmweb.pl/Zycie.Jest.Piekne/awards

pamiętam jak nikt nie chciał się wypowiedzieć z obawy o reakcję Izraelczyków, ludzie osłupieli, bo jak można śmiać się z pogromu Żydów, dopiero kiedy Mer Jerozolimy uznał,
że to wartościowy film posypały się nagrody (On też przyznał jakąś własną nagrodę).





(a świat się zmienia: Żydzi wojują, Polacy handlują a Niemcy gwarancją pokoju w Europie  Chichot )
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #140 : Styczeń 05, 2011, 21:53:32 »

Dziś i jutro(powtórzenie) "Maria Antonina" Sofii Coppoli, może ktoś widział?? warto??
Zapisane

kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #141 : Styczeń 05, 2011, 23:54:27 »

„Życie jest piękne” jest arcydziełem.

nie tylko nam się podoba:   http://www.filmweb.pl/Zycie.Jest.Piekne/awards

pamiętam jak nikt nie chciał się wypowiedzieć z obawy o reakcję Izraelczyków, ludzie osłupieli, bo jak można śmiać się z pogromu Żydów, dopiero kiedy Mer Jerozolimy uznał,
że to wartościowy film posypały się nagrody (On też przyznał jakąś własną nagrodę).

(a świat się zmienia: Żydzi wojują, Polacy handlują a Niemcy gwarancją pokoju w Europie  Chichot )


Nie noo..Casablanka, nie oszukujmy się - powiedzmy że jest średni..i tylko ze względu na Janusza (którego za talent muzyczny, wyszukany dowcip i ogromną wiedzę darzę wielkim szacunkiem Uśmiech) można by zakwalifikować go do produkcji "znośnych"..no jakby się uprzeć, mooże nawet nieco wyżej - tj dosyć dobrych..Ale w żadnym wypadku nie jest to arcydzieło..po prostu niezła komedia umiejscowiona w nieco dziwnej jak na komedię lokacji.. Uśmiech Mrugnięcie   
Zapisane
gandarwa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 247



Zobacz profil
« Odpowiedz #142 : Styczeń 06, 2011, 00:01:39 »

"Maria Antonina" - mozna obejrzeć, piekne kostiumy, piękne wnętrza, oni oboje młodzi bardzo, muzyka rockowa,
trochę inne spojrzenie na królowanie.

"Pod dobrą gwiazda" - obejrzałam na Kulturze; prawie jak zwykle dziwny polski tytuł! Nie wiem, kto przetłumacza te tytuły.
To nie chodziło o "dobrą gwiazdę", tylko o Satrurna - jedna z bohaterek zajmowała się astrologia... Saturn ma swój charakterystyczny pierścień, który niejako wyznacza granice planety. Film dzieje się pzrewaznie we wnetrzach - wnetrza, wnętrza, nawet okien niewiele, wnętrza.... a w tych wnętrzach bohaterowie, ściśnięci,. ograniczeni do swoich ról życiowych i wzajemnych ustalonych relacji. Dopiero jak głowny bohater wyjdzie poza ten krąg, znajdzie się na otwartej przestrzeni - popłynie z niego ukrywane uczucie. Więc nie wiem , co z tą dobrą gwiazdą...  Smutny
Zapisane

Światełko ślę
Izabela
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #143 : Styczeń 06, 2011, 00:32:50 »

Nie noo..Casablanka, nie oszukujmy się - powiedzmy że jest średni..i tylko ze względu na Janusza (którego za talent muzyczny, wyszukany dowcip i ogromną wiedzę darzę wielkim szacunkiem Uśmiech) można by zakwalifikować go do produkcji "znośnych"..no jakby się uprzeć, mooże nawet nieco wyżej - tj dosyć dobrych..Ale w żadnym wypadku nie jest to arcydzieło..po prostu niezła komedia umiejscowiona w nieco dziwnej jak na komedię lokacji.. Uśmiech Mrugnięcie   

obejrzyj ten film jeszcze raz, - proszę   Mrugnięcie

biorąc pod uwagę zalew badziewia w świecie filmu to ten film jest prawdziwą perłą

i choć śmiejesz się przez cały film, to na pewno nie jest to komedia, ja się raczej spłakałem

(potrafisz tak chronić dzieci przed okropnościami?)

Sorry Kozioł, ale dobro trzeba chronić, gdyby była to tylko dobra komedia, nie dostałaby, aż tylu nagród

Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #144 : Styczeń 06, 2011, 12:39:58 »

"Pod dobrą gwiazda" - obejrzałam na Kulturze; prawie jak zwykle dziwny polski tytuł! Nie wiem, kto przetłumacza te tytuły.
To nie chodziło o "dobrą gwiazdę", tylko o Satrurna - jedna z bohaterek zajmowała się astrologia... Saturn ma swój charakterystyczny pierścień, który niejako wyznacza granice planety. Film dzieje się pzrewaznie we wnetrzach - wnetrza, wnętrza, nawet okien niewiele, wnętrza.... a w tych wnętrzach bohaterowie, ściśnięci,. ograniczeni do swoich ról życiowych i wzajemnych ustalonych relacji. Dopiero jak głowny bohater wyjdzie poza ten krąg, znajdzie się na otwartej przestrzeni - popłynie z niego ukrywane uczucie. Więc nie wiem , co z tą dobrą gwiazdą...  Smutny

Film „Pod dobrą gwiazdą” (Saturno contro) – ja przetłumaczyłbym - „Na przekór Saturnowi”.
(Saturn – w horoskopie - planeta utożsamiana z początkiem i końcem, cyklem życia. Saturn jako dawca życia, jest równocześnie zapowiedzią śmierci. Stoi na straży równowagi życia i śmierci, pilnując odwiecznego cyklu narodzin i śmierci.)
Film o grupie prawdziwych przyjaciół, zwyczajnych ludzi, którzy bardzo się różnią, ale znają się jak „łyse konie”, nikogo nic nie dziwi, wspierają się wzajemnie, martwią się o siebie, zabiegają tylko o swoje szczęście nawzajem bo bardzo im na sobie zależy, którzy przeżywają wspólne chwile, dążą do status quo, które tylko momentami jest osiągalne, ale daje im poczucie szczęścia.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #145 : Styczeń 06, 2011, 13:14:01 »

obejrzyj ten film jeszcze raz, - proszę   Mrugnięcie

biorąc pod uwagę zalew badziewia w świecie filmu to ten film jest prawdziwą perłą

i choć śmiejesz się przez cały film, to na pewno nie jest to komedia, ja się raczej spłakałem

(potrafisz tak chronić dzieci przed okropnościami?)

Sorry Kozioł, ale dobro trzeba chronić, gdyby była to tylko dobra komedia, nie dostałaby, aż tylu nagród


Zgadzam się, do tego filmu trzeba się przekonać, więc koniecznie obejrzyj Koziołku jeszcze raz! Ja chyba wylalam wiecej łez, niż bylo mi do śmiechu. Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #146 : Styczeń 06, 2011, 13:56:53 »

Kochani, przy okazji tej mini dysputy nad filmem Benigniego uwypuklił się znowu problem: jak przekaz Sztuki może być różnie oceniany przez odbiorców. Oto podczas Konkursu Chopinowskiego najwybitniejsze w świecie pianistyki jury wydało werdykt, z którym do dziś polemizujemy. W przypadku "Pięknego życia" - członkowie ekskluzywnej, niekwestionowanej amerykańskiej Akademii Filmowej honorują go aż 3 Oscarami. I podobnie jak to miało miejscu w naszym  Konkursie Chopina - i tu pojawiały się wątpliwości, rozdźwięki, zniesmaczenia... Nasz koziołek jest ich sztandarowym posłańcem.

Nie będę więc przekonywał koziołka, żeby  pokochał i mądrze "przeżył" ten film. Żadna Sztuka nie musi, a nawet nie powinna trafiać do każdego. Gdyby tak było, przestałaby być Sztuką - a imperatywem, lub jak kto woli: estetyczną procedurą, gdzie ludzka wrażliwość i poczucie piękna ustępuje miejsca chłodno kalkulującym komputerom.

Dla mnie - to był i jest film przepiękny. Może dlatego, ze podobnie jak tytułowy bohater pokochałem życie i jak tylko mogłem najlepiej, wychowałem  moich synów pomimo...
Koziołku, prawdopodobnie jako historyk jesteś fabułą filmu zniesmaczony. I trudno się z Tobą, historykiem, nie zgodzić (np: amerykańskie czołgi wjeżdżające do Oświęcimia i inne brewerie) Dołączam się jednak do głosu Pawła i Ewy - obejrzyj ten film jako opowieść o ojcu chroniącym swoje dziecko przed okropnościami... Może wówczas ujrzysz w nim zupełnie coś dla siebie nowego?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2011, 13:59:14 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #147 : Styczeń 06, 2011, 14:44:43 »

W przypadku "Pięknego życia" - członkowie ekskluzywnej, niekwestionowanej amerykańskiej Akademii Filmowej honorują go aż 3 Oscarami.

Cóż co do Oskarów hm... Nagrodzili Oskarami także "Angielskiego pacjenta". Dlaczego - nie wiem do dziś. Obejrzałam ten film kilkakrotnie, bo sądziłam że coś mi umyka, że jest tam coś szczególnego ale nie dopatrzyłam się.
Masz jednak rację Janusz - może dobrze, że odbieramy inaczej sztukę pisaną obrazem, dźwiękiem lub i tym i tym jednocześnie. Życie ma więcej barw. Inna rzecz, że czasem ktoś pokazuje nam rzecz, do której sami nie dotarliśmy i wtedy często odkrywamy coś ponownie. To fantastyczne uczucie "przeczytać" coś inaczej, na nowo.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #148 : Styczeń 06, 2011, 16:19:51 »

Filmu Begniniego nie oglądałam, bo ten aktor nigdy mnie nie śmieszył, ale wobec
tak odmiennych zdań obejrzę, nawet może dzisiaj.
Eluniu masz rację każdy z nas odbiera sztukę i nie tylko bardzo indywidualnie.
Ile ja się nasłuchałam na temat tej komedii, że chyba jestem nienormalna że mi się to podoba i
mnie śmieszy

http://www.youtube.com/watch?v=xp3TnBMw1TI&feature=related

są gusta i guściki
Zapisane

ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #149 : Styczeń 06, 2011, 20:55:51 »

Cóż co do Oskarów hm... Nagrodzili Oskarami także "Angielskiego pacjenta". Dlaczego - nie wiem do dziś. Obejrzałam ten film kilkakrotnie, bo sądziłam że coś mi umyka, że jest tam coś szczególnego ale nie dopatrzyłam się.
Masz jednak rację Janusz - może dobrze, że odbieramy inaczej sztukę pisaną obrazem, dźwiękiem lub i tym i tym jednocześnie. Życie ma więcej barw. Inna rzecz, że czasem ktoś pokazuje nam rzecz, do której sami nie dotarliśmy i wtedy często odkrywamy coś ponownie. To fantastyczne uczucie "przeczytać" coś inaczej, na nowo.
Hmm... Przeczytaj powieść i obejrzyj film, wtedy dopiero zobaczysz co reżyser chciał powiedzieć. Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 36   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

bratnica polski-serwer-rpg wyscigi-smierci krwawawataha chopin