Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 [2] 3 4 ... 20   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Teatr Telewizji  (Przeczytany 64522 razy)
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Listopad 17, 2010, 10:29:12 »

Dołaczam się do wielbicielek Kennetha Brannagha. Kiedyś w telewizji był jego film "Ostateczne rozwiązanie"
K.B grał tam Heydricha a film dotyczył ponoć autentycznej konferencji w Wannsee na której hitlerowcy
zastanawiali się jak najszybciej i najtaniejzlikwidować naród żydowski.
A potem podczas posiłku słuchali muzyki cudownego Kwintetu C-dur Schuberta.
Potwory lubią muzykę???Dla mnie zagadka.
Zapisane

aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Listopad 17, 2010, 11:27:06 »

To są tylko ludzie.


A w człowieku zwalczają się

różne demony,

dobrze jest jak przeważają

te dobre.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Listopad 23, 2010, 23:04:44 »

A 6 grudnia polecam spektakl w Teatrze Telewizji "Jury". Obsada jak z marzenia: Ewa Kolasińska, Krzysztof Globisz, Edward Linde-Lubaszenko, Jerzy Stuhr. Komedia, ale nie tak do końca, jeśli zważyć jakie przesłanie niesie. A zareklamuję jeszcze i to, że dwoje młodych aktorów - Ewa Kaim i Grzegorz Łukawski to nie tylko moi krajanie ale i dobrzy znajomi. Gwarantuję dobrą zabawę.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Listopad 23, 2010, 23:08:09 »

A 6 grudnia polecam spektakl w Teatrze Telewizji "Jury". Obsada jak z marzenia: Ewa Kolasińska, Krzysztof Globisz, Edward Linde-Lubaszenko, Jerzy Stuhr. Komedia, ale nie tak do końca, jeśli zważyć jakie przesłanie niesie. A zareklamuję jeszcze i to, że dwoje młodych aktorów - Ewa Kaim i Grzegorz Łukawski to nie tylko moi krajanie ale i dobrzy znajomi. Gwarantuję dobrą zabawę.

anelik, mamy prezent na Mikołaja? wpisujemy do kajetu  Uśmiech
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Listopad 23, 2010, 23:09:54 »

Dzięki!
Dla poprawienia stanu ducha i pogody za oknem, proponuję Wam przypomnienie sobie Igraszek z diabłem i Zapomnianego diabła (Gajos) Jana Drdy.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Listopad 23, 2010, 23:15:15 »

Dzięki!
Dla poprawienia stanu ducha i pogody za oknem, proponuję Wam przypomnienie sobie Igraszek z diabłem i Zapomnianego diabła (Gajos) Jana Drdy.

Ewa, teatr marzeń! czy młodzież docenia to arcydzieło?
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Listopad 23, 2010, 23:22:00 »

Młodzież docenia. Oba spektakle mam na kasetach  video i oba są "zajechane" przez domową młodzież. Gajos jest zresztą Mistrzem młodszego syna, który gra w szkolnym teatrzyku.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Listopad 23, 2010, 23:23:05 »

Jeśli je widziała, na pewno docenia! Moje dzieci śmieją się do łez razem ze mną!
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Grudzień 02, 2010, 16:39:22 »

Dawno nie widziałam Igraszek z diabłem, kiedyś zaśmiewałam się z madejowego łoża i w ogóle z całości, komedia idealna, może będzie jakaś powtórka, chętnie obejrzę i sprawdzę jak ta sztuka działa na mnie po latach.

Może za to ktoś oglądał sztukę na TVP Kultura, była przedwczoraj, ale przez przypadek natrafiłam i sporo ponad połowę udało mi się obejrzeć, z wciąż rosnącym zachwytem. To była Sztuka bez tytułu, dramat Czechowa wyreżyserowany przez Agnieszkę Glińską, między innymi z Borysem Szycem. Reżyseria, gra aktorów - wszystkich! - wrażenie, adaptacja - bezbłędne, aż nie chciało mi się wierzyć w to co widzę i słyszę. Jeśli będzie kiedyś powtórka, zobaczcie, proszę, KONIECZNIE.

Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #24 : Grudzień 02, 2010, 22:19:16 »

Igraszki z diabłem są wspaniałą sztuką. Jan Drda napisała ją dobrych kilka lat przed Zapomnianym Diabłem. Drugą cenię sobie o wiele bardziej  niż Igraszki. Gorąco polecam do obejrzenia w ciemny, zimowy, depresyjny dzień. Ubawi, zachwyci, zamyśli- zabierze gdzieś daleko, w inny świat. W wymiar mistycznej krotochwili, w świat pozornie uproszczony.
Dla mnie sztuka ta jest antidotum na nasz zepsuty świat. Znam ją na pamięć, chyba nawet całą Uśmiech
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Grudzień 02, 2010, 23:04:47 »

A ja mam kilka takich antidotów - Drda rzecz oczywista. Ale i "Ożenek" w wersji z Anną Seniuk, Czesławem Wołłejko, Janem Kobuszewskim, Wiesławem Michnikowskim, Wojciechem Pokorą i in. I "Damy i huzary" z Pawlikiem, Pokorą, Walczewskim, Kobuszewskim, Dykiel, Hanin i in. I "Zemsta"  z niezrównanym Świderskim - Cześnikiem i Pokorą w roli Papkina. I poniedziałkowe "Jury" - jeszcze raz polecam! 
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #26 : Grudzień 03, 2010, 10:02:49 »

"Ławeczka"? "Hamlet we wsi Głucha Dolna"?
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Grudzień 03, 2010, 13:49:37 »

 Uśmiech Wiecie dziewczyny, dokładnie o tych spektaklach myślalam wczoraj, ale naćpałam się przeciwbólowo i już nie mialam siły stukać w klawisze.
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #28 : Grudzień 03, 2010, 14:14:34 »

Ewuś- można to zrozumieć. Mam nadzieję, że dzisiaj będzie już lepiej.
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Grudzień 03, 2010, 23:08:23 »

A na radiowej (ale internetowej) dwójce jest do obejrzenia "Warszawianka" - jeszcze nie widziałam. Może koło niedzieli uda mi się zobaczyć. Załączam link
http://www.polskieradio.pl/8/433/Artykul/278606,Warszawianka-Wyspianskiego-%E2%80%93-obejrzyj-wideo
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 20   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

airpol evelon wolfsparadise skarpetkacrraft nocneigraszki