Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Teatr Telewizji  (Przeczytany 65086 razy)
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : Styczeń 13, 2011, 23:19:10 »

Koronki prawdziwe i to brabanckie! Wielbię i film i teatr. Mam nagranie ale na kasecie. A pamiętam jeszcze taki spektakl - a mniemam, że niebawem go kupię - "Upiora w kuchni" z Markiem Walczewskim, Romanem Wilhelmim, Zofią Mrozowską, Janem Machulskim w reżyserii Janusza Majewskiego. Kolejna perełka - widziałam w wersji brytyjskiej - nie sięga nawet pięt naszej adaptacji.

Znalazłam tylko film
 http://www.youtube.com/watch?v=PRntZJw75lM
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Styczeń 13, 2011, 23:33:38 »

"Arszenik i stare koronki" - świetny spektakl, z przyjemnością obejrzałbym po raz wtóry..Milusińskie siostrzyczki, słynny pokój do wynajęcia i co najważniejsze - ofiary w piwnicy.. Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #47 : Styczeń 13, 2011, 23:37:19 »

Koziołku bardzo lubiłam ten spektakl. Czy nie powtarzali go niedawno?
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #48 : Styczeń 13, 2011, 23:45:00 »

Ktoś tu wspomiał o "Igraszkach z diabłem". A ja dołączam się z ciepłym słowem na temat "Zapomnianego diabła". To też jest autorstwa Jana Drdy. No i naturalnie w doborowej obsadzie: Terpifajksel - Maciej Janusz Gajos
Marianna Plajznerka - Anna Seniuk...
Zresztą, pewnie znacie tę sztukę też na pamięć.
A czy ktoś pamięta naszą, polską inscenizację sztuki "Arszenik i stare koronki"? Film, z całym szacunkiem, poprawny. Ma to ktoś gdzieś nagrane? Ludwiżanka z Kwiatkowską to najlepsze "koronki"...


Maxim212 witamy gorąco w naszym, nie krępuję się powiedzieć, doborowym towarzystwie. Czuj się jak u siebie. Tu sami przyjaźni, wspaniali ludzie. Dzięki, że jesteś...

Co do "Zapomnianego diabła" osobiście uważam, że jest dużo lepszy niż "Igraszki z diabłem". "graszki..." były dużo wcześniejszym utworem niż "Zapomniany...". Widać te lata przemyśleń i zmiany filozofii życiowej.
Nie wiem, ile razy obejrzałam kreację Janusza Gajosa w tej sztuce, może sto razy, może nawet dwieście. Umiem ją cała na pamięć. Każdą postać...

Ta mistyczna, wielopłaszczyznowa sztuka, na pierwszy rzut oka, lekka i komediowa. Dopiero obierając ją, jak cebulkę można dostrzec wszystkie warstwy....

Cudowna.
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Styczeń 13, 2011, 23:50:24 »

Z tego co pamiętam Moniko, to chyba tak..z tym, że słowo "niedawno", kojarzyłbym bardziej z przedziałem czasowym - kilkuletnim.. Uśmiech
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : Styczeń 13, 2011, 23:51:08 »

Wspaniałe są wszystkie przywołane spektakle. Kiedyś można było je ściągnąć ze strony tvp, nie wiem jak jest teraz. Uśmiech
Zapisane
Maxim212
Gość
« Odpowiedz #51 : Styczeń 14, 2011, 00:28:29 »

Kłaniam wszystkim w pas.
Mam obie sztuki Jana Drdy nagrane na dyskach. Jakoś udało się to zdobyć.
A co się tyczy "Upiora..." to nowsza wersja (z Kwiatkowską i Śleszyńską) też niczego sobie. Ale wcześniejsza inscenizacja jest, moim skromnym zdaniem, nieco lepsza. Właśnie ze względu na rolę, którą koncertowo zagrała Zofia Mrozowska. Tak wspaniale przedstawić zimne wyrachowanie... W niczym nie ujmuje to mistrzostwa gry w nowszej wersji, ale...
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : Styczeń 14, 2011, 23:55:41 »

Płytki można kupić. I tak
"Zapomniany diabeł"
http://sklep.tvp.pl/sklep/produkt/Zapomniany-diabel_75_1

"Igraszki z diabłem"
http://www.dvdmax.pl/dvd/art/id/10485

"Upiór w kuchni"
http://sklep.tvp.pl/sklep/produkt/Upior-w-kuchni_106_1

Można też kupić na Allegro i w sklepach - ostatnio widziałam te pozycje bodajże w Mediamarkcie
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Styczeń 15, 2011, 00:19:25 »

A pozwolę sobie z innej beczki.

"Noc listopadową" Wyspiańskiego według Wajdy ktoś pamięta? Z niesamowitym wręcz Nowickim w roli księcia Konstantego i równie niesamowitą muzyką Zygmunta Koniecznego? I Stuhrem w roli Wysockiego. "Hej bracia, dzieci, żołnierze! Za broń, za broń, za broń!" Kiedyś wydano ten spektakl na płycie - zwykłej, winylowej. Potem obejrzałam w telewizji i... przepadło. Do tej pory ruszyłabym na barykady w rytm werbli Koniecznego.

A w niedzielę 16.01.2011r. o godz. 17.40 jest na TVP Kultura Molierowski "Don Juan" z Andrzejem Sewerynem w roli tytułowej. Spektakl gdzieś z połowy lat dziewięćdziesiątych. Polecam!
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : Styczeń 15, 2011, 00:34:21 »

"Nocy Listopadowej" już dawno nie oglądałem, w gruncie rzeczy taki sobie spektakl Mrugnięcie - nie uwzględniono pory roku i warunków pogodowych (ostatni dzień listopada) a co za tym idzie zaśnieżonych szlaków komunikacyjnych..i co istotne - rosyjskich korpusów udających się na "leża zimowe".. Chichot
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : Styczeń 15, 2011, 02:19:04 »

Bo tak po prawdzie Elu.. Nie prowadzi się, może inaczej - mało kto prowadzi działania wojenne porą zimową, a tym bardziej armia regularna (zwłaszcza w tamtej epoce - chodziło o kule armatnie grzęznące w głębokim błocie lub śniegu..Noo, wyjątkiem może tu być chyba tylko Napoleon: Iława Pruska - początek lutego, Austerlitz - 2 grudnia..) Tak więc, nie było na razie potrzeby stawiania barykad..Bowiem najbliższa bitwo-potyczka dopiero za 3 miesiące Chichot, tymczasem "syberyjski niedzwiedz" - powoli, powoli zaczął zapadać w sen zimowy.. Uśmiech Mrugnięcie 
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : Styczeń 15, 2011, 12:49:18 »

Koziołku, a wojna zimowa w Finlandii?
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : Styczeń 15, 2011, 13:18:32 »

Didaskalia "Nocy listopadowej" (brak śniegu) mniej mnie obeszły. Natomiast konwencję spektaklu "kupiłam" natychmiast. I Koziołeczku nie dopatruj się realiów historycznych w dramatach Wyspiańskiego, to trochę tak, jakby uczyć się historii w oparciu o Sienkiewicza.
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #58 : Styczeń 15, 2011, 18:44:14 »

A czy wiecie, że chodzą słuchy, że ponoć mają całkowicie zlikwidować Teatr Telewizji......... Złość
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : Styczeń 15, 2011, 19:05:16 »

Nawet nie byłabym zbyt zdziwiona. W końcu z publicznej telewizji zniknęło już jakieś 90% wartościowych programów! Za to tandeta serialowo muzyczna ma się świetnie!!! Płacz
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kolospawalniczeswc valiance krolestwowegier krwawawataha wyscigi-smierci