Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 39   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Relacje z koncertów, (info o koncertach)...  (Przeczytany 175842 razy)
jaccol55
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 142



Zobacz profil
« Odpowiedz #240 : Maj 25, 2011, 21:12:41 »

No i jak xbw? Gra Geniusas tego f-molla czy nie?  Język
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #241 : Maj 26, 2011, 13:20:32 »

A nie łatwiej po prostu zadzwonić do Zamku Królewskiego i zapytać?  Mrugnięcie
No i jak xbw? Gra Geniusas tego f-molla czy nie?  Język

Nie zawsze wystarczy zadzwonić i zapytać. Wprawiłam w konsternację panią z informacji na Zamku Królewskim, nic nie wie, nic nie ma, dla pewności zadzwoniła do innej pani zajmującej się organizacją koncertów i uzyskała potwierdzenie. Z zastrzeżeniem, że może chodzić o koncert prywatny.
Użyłam więc innego źródła informacji i dowiedziałam się, że a i owszem, gra i 9 i 10 czerwca, ale oba koncerty są IMPREZAMI ZAMKNIĘTYMI. Nie można kupić biletu i ot tak sobie pójść.
Co do koncertu 9 czerwca w Warszawie, to odbędzie się w Arkadach Kubickiego przy Zamku Królewskim o 19.30. Arkady w sumie mają 1200 miejsc, ale akustyka nie bardzo. Poszłabym zobaczyć i posłuchać Lukasa w f-mollu, ale niestety mam już inne plany na ten dzień, przyklepane. Poza tym skoro już ma ten koncert w swoim repertuarze, to na pewno jeszcze będzie inna okazja. Szczerze powiedziawszy, mam nadzieję na mniej przypadkową publikę i o niebo lepsze warunki "techniczne". Więc chyba nie ma co rozpaczać?
Zapisane
Oktawia
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 43


Zobacz profil
« Odpowiedz #242 : Maj 26, 2011, 21:41:31 »

Witam wszystkich. Od pewnego czasu podczytuję posty na tym miłym forum, ale dopiero dzisiaj zdecydowałam się coś napisać. Chciałabym wrócić na chwilę do koncertu Sokołowa i jego osoby. Wiem, że trochę osób skarżyło się na masywność dźwięku (podobno pianista nie był zadowolony z instrumentu), ale ja siedziałam niestety pod balkonem z lewej strony i dla mnie było nawet trochę za cicho. Sokołow to bardzo specyficzny muzyk: nie gra już Koncertów z orkiestrą (czy znalazłby się ktokolwiek kto interpretuje jak on? nie), bardzo mało nagrał, a jeśli już to głównie na żywo: jego dyskografia to raptem 10 CD i jedno DVD jeśli się nie mylę, choć oczywiście można znaleźć i  inne jego rzeczy. Piszę o tym, ponieważ chciałabym podać linki do jego płyt (można odsłuchać za darmo i legalnie, na pewno lepiej niż na YT, ale to nigdy nie zastąpi normalnego krążka). To naprawdę nie jeden z tych co grają po prostu głośno i szybko (chociaż technikę ma fenomenalną), nie chcę pisać banałów na jego temat: powiem tylko, że to muzyk dysponujący niezwykłą wyobraźnią, na osobach które potrafią wczuć się w jego świat wywiera to nierzadko niesamowite wrażenie. Dla wielu największy żyjących pianista, chociaż tak specyficzny że można go nie lubić. Naprawdę zachęcam do zapoznania się z tymi nagraniami (z Chopina op. 25, 28, 35):

http://www.deezer.com/en/#music/grigory-sokolov (8 płyt)

Lub

http://www.musicme.com/Grigory-Sokolov/albums/Beethoven-0709869002582.html  (Link do Beethovena, pod spodem reszta krążków – 9 płyt)

« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2011, 21:45:00 wysłane przez Oktawia » Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #243 : Maj 26, 2011, 21:49:22 »

Witaj Oktawio świetne linki choć ja osobiście wole w sieci piracić i zgrywać sobie całe
płyty.
Piszesz o fortepianie, ja już gdzieś czytałam, że fortepian naszej FN jest do... niczego.
Smutne to. A FN  nie sprzedaje wejściówek, nawet gdy na sali są miejsca.
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #244 : Maj 26, 2011, 21:58:00 »

Czesc Oktawio.
Co rozumiesz przez slowo specyficzny?
Moze unikalny byloby okresleniem bardziej wlasciwym.
Sokolow jest bardzo ceniony w srodowisku pianistow.
Wg. mnie spokojnie przeskoczyl swojego profesora Gilelsa.

Dziekuje za linki


Zapisane
Oktawia
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 43


Zobacz profil
« Odpowiedz #245 : Maj 26, 2011, 22:03:02 »

Można i tak, w Sokołowa zaopatrzyłam się akurat legalnie. Jeszcze raz polecam linki.

Bartusie nie mogę w tej chwili konwersować, może jutro znajdę więcej czasu, specyficzny - osobny mniej więcej, unikalny też oczywiście.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #246 : Maj 26, 2011, 22:53:15 »

Witaj Oktawio w naszej szafarskiej Rodzince!

Bardzo cenne wniosłaś w posagu linkowe wiano  Uśmiech Ale i tak najcenniejszą będziesz i jesteś już Ty sama Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Oktawia
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 43


Zobacz profil
« Odpowiedz #247 : Maj 27, 2011, 10:48:13 »

Dziękuję Januszu za to ciepłe przyjęcie.

@Bartus
Sprawdziłam definicję w SJP http://sjp.pwn.pl/szukaj/specyficzny, także myślę że mój przymiotnik nie był taki zły. Gilels to dla mnie inny świat, inny rodzaj wrażeń, inna temperatura (inny nie oznacza gorszy), ale to chyba wykracza poza ten wątek.
Na pewno nie tylko pianiści go cenią (nie jestem ani pianistką ani muzykiem), ale z muzykami trochę jak z relacjami międzyludzkimi, z jednymi osobami nadajemy na jednych falach, inne są nam obojętne, jeszcze innych nie lubimy, tak więc Sokołowa czy innego wielkiego pianisty można z tych czy innych względów nie lubić (jak można łatwo się domyślić ja akurat go lubię).
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #248 : Maj 27, 2011, 11:03:32 »

Witaj Oktawio Uśmiech
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #249 : Maj 27, 2011, 11:42:39 »

Oktawio.

Dziekuje za wyjasnienie.
Nadal uwazam, ze "specyficzny" nie pasuje do tak ewidetnie genialnego pianisty jakim jest Sokolow.
"Specyficzny" moze byc tez odebrany troche negatywnie.
Ale sprzeczam sie o slowa.

Zapisane
Oktawia
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 43


Zobacz profil
« Odpowiedz #250 : Maj 27, 2011, 14:13:16 »

Możliwe, że jeszcze nie raz użyję jakiegoś "specyficznego" wyrazu Mrugnięcie. Z reguły nie ma dla mnie rzeczy ewidentnych, jeśli się sama do czegoś nie przekonam, to nawet najbardziej wybujała frazeologia nic nie pomoże. Ale w tym wypadku to nie trzeba mnie przekonywać.
Zapisane
jaccol55
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 142



Zobacz profil
« Odpowiedz #251 : Maj 27, 2011, 15:28:55 »

Nie zawsze wystarczy zadzwonić i zapytać. Wprawiłam w konsternację panią z informacji na Zamku Królewskim, nic nie wie, nic nie ma, dla pewności zadzwoniła do innej pani zajmującej się organizacją koncertów i uzyskała potwierdzenie. Z zastrzeżeniem, że może chodzić o koncert prywatny.
Użyłam więc innego źródła informacji i dowiedziałam się, że a i owszem, gra i 9 i 10 czerwca, ale oba koncerty są IMPREZAMI ZAMKNIĘTYMI. Nie można kupić biletu i ot tak sobie pójść.
Co do koncertu 9 czerwca w Warszawie, to odbędzie się w Arkadach Kubickiego przy Zamku Królewskim o 19.30. Arkady w sumie mają 1200 miejsc, ale akustyka nie bardzo. Poszłabym zobaczyć i posłuchać Lukasa w f-mollu, ale niestety mam już inne plany na ten dzień, przyklepane. Poza tym skoro już ma ten koncert w swoim repertuarze, to na pewno jeszcze będzie inna okazja. Szczerze powiedziawszy, mam nadzieję na mniej przypadkową publikę i o niebo lepsze warunki "techniczne". Więc chyba nie ma co rozpaczać?
W takim razie nie rozumiem, w jakim celu Łukasz podał do publicznej wiadomości info o tych koncertach...  Co?

Dzięki za info. Nawet nie planuję wypadu do Katowic w takim razie.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #252 : Czerwiec 03, 2011, 17:50:14 »

Nie odbędzie się koncert Daniila Trifonova 4 lipca w Busku-Zdroju.
Zapisane
jaccol55
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 142



Zobacz profil
« Odpowiedz #253 : Czerwiec 03, 2011, 21:52:19 »

Nie odbędzie się koncert Daniila Trifonova 4 lipca w Busku-Zdroju.
Właśnie tak dzisiaj sprawdzałem program festiwalu w Busku i nie mogłem znaleźć recitalu Daniiła. Najwyraźniej zamienili Trifonova na Wundera, który zagra 6 lipca.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #254 : Czerwiec 04, 2011, 20:54:43 »

Nie będzie to koncert na żywo, ale jednak warto: jutro w Dwójce o 19:00 Orlando Szalony Vivaldiego!
Zapisane
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 39   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

moloromme airpol pegasus ndl etforum