Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 39   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Relacje z koncertów, (info o koncertach)...  (Przeczytany 176554 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #225 : Maj 20, 2011, 13:36:23 »

Dzwoniłam do FN, jest jeszcze "trochę" biletów na poniedziałkowy koncert Sokołowa. Zostały w cenie 120, 140 i 150 zł. Ktoś się wybiera?
W gazetowej reklamie napisano "największy żyjący pianista".

Poniedziałek, 23 maja 2011, godz. 19:00
Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej
Grigory SOKOLOV - fortepian

Johann Sebastian BACH - Klavierübung II: Concerto nach Italienischen Gusto BWV 971 i Overture nach Französischer Art BWV  831
Robert SCHUMANN - Humoreska B-dur op. 20 i Klavierstücke op. 32
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #226 : Maj 20, 2011, 16:03:04 »

Cytuj
W gazetowej reklamie napisano "największy żyjący pianista".

Beatko. To prawda!!!!!
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #227 : Maj 21, 2011, 16:42:47 »

Jeszcze, mniej więcej, 1/3 sali nie została sprzedana, więc chyba nie ma szans na wejściówki, znowu.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #228 : Maj 21, 2011, 18:10:21 »

Zrobiłam sobie mały rachunek sumienia i stwierdziłam,że to moje bezrobocie ma tragiczny
wpływ nie tylko na moje finanse ale i na rzeczy ważniejsze.
Dość powiedzieć że na naszym forum ostatnio:
-zrobiłam przykrość Januszowi
-zraziłam do siebie Asię
już nie mówie o tym co wyprawiam z życiu prywatnym.
Co by sobie więcej nie szkodzić postanowiłam moją energię(nie potrzebną jak się okazuje w tym kraju)
skierować w stronę instytucji publicznych.
Na pierwszy ogień poszła FN. Nie wiem czy widzieliście stronę Filharmonii na fejsie.
Ma ogromną liczbę osób które ją lubią całe 75. I żadnej działalności oprócz kierowania na stronę www.
Po co ją w ogóle założono??
Ale dobrze, bo jak nie będzie wejściówek na Sokołowa jest gdzie robić awanturę Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #229 : Maj 22, 2011, 00:52:35 »

Zrobiłam sobie mały rachunek sumienia i stwierdziłam,że to moje bezrobocie ma tragiczny
wpływ nie tylko na moje finanse ale i na rzeczy ważniejsze.
Dość powiedzieć że na naszym forum ostatnio:
-zrobiłam przykrość Januszowi
-zraziłam do siebie Asię
Hej, nie tak łatwo mnie zrazić;)) Rozumiem, Tereniu, że przeżywasz trudny czas i że czasem to rzutuje na większe zdenerwowanie. Mam nadzieję, że ostatecznie wszystko się dobrze ułoży. A jeśli przy okazji wyładujesz energię na instytucje, które na to zasługują, będzie to w dodatku z korzyścią dla ogółu;)
Zapisane
jaccol55
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 142



Zobacz profil
« Odpowiedz #230 : Maj 24, 2011, 14:01:56 »

9 czerwca w Warszawie i 10 czerwca w Katowicach Geniusas wykona koncert f-moll Chopina!!!  Szok Duży uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #231 : Maj 24, 2011, 15:09:23 »

Jaccol, skąd wiesz, że będzie w W-wie 9 czerwca? Masz jakieś dokładniejsze informacje, byłabym wdzięczna? Jestem NADZWYCZAJ zainteresowana Uśmiech
Zapisane
jaccol55
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 142



Zobacz profil
« Odpowiedz #232 : Maj 24, 2011, 15:26:58 »

Jaccol, skąd wiesz, że będzie w W-wie 9 czerwca? Masz jakieś dokładniejsze informacje, byłabym wdzięczna? Jestem NADZWYCZAJ zainteresowana Uśmiech
Facebook to potęga.  Uśmiech

http://www.facebook.com/event.php?eid=105202929569975

Z tej notki wynika, że zagra w Zamku Królewski.  Co?  Mrugnięcie

Nie ma żadnego info na temat koncertu na stronie ZK, ale to samo tyczy się Filharmonii Śląskiej, więc zapewne są to stosunkowo świeżo ustalone koncerty.  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2011, 15:29:24 wysłane przez jaccol55 » Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #233 : Maj 24, 2011, 15:52:17 »

Beatka zajęta więc poczytałam sobie o wczorajszym koncercie Sokołowa u PK,
to grał na bis:

http://www.youtube.com/watch?v=qG88gZOhJ4Y&feature=related

i jeszcze mazurek a-moll ale wersja na YT jest straaaszna(taaaki pooogłos).
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #234 : Maj 24, 2011, 20:04:02 »

O Geniusasie znalazłam potwierdzenie na 10.06, ale nie ma na 9.06...

http://haluch.com.pl/koncerty.php
Zapisane
jaccol55
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 142



Zobacz profil
« Odpowiedz #235 : Maj 24, 2011, 21:38:24 »

A nie łatwiej po prostu zadzwonić do Zamku Królewskiego i zapytać?  Mrugnięcie
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #236 : Maj 24, 2011, 22:37:41 »

Ponieważ mi BARDZO zależy, to jutro podzwonię i spróbuję się czegoś dowiedzieć. Miałam właśnie przyklepać na ament inne plany na ten dzień, więc muszę wiedzieć JUŻ.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #237 : Maj 24, 2011, 23:31:36 »

Zmęczył mnie wczorajszy koncert Grigorya Sokolova. Słuchałam pianisty pierwszy raz w życiu, od razu na żywo, nie znałam jego nagrań nawet z YTube. Zaprzyjaźnione autorytety polecały Mrugnięcie Podobno największy żyjący pianista. Nie kwestionuję. Poszłam nieprzygotowana, troche "rozpuszczona" muzyką Fryderyka, głównie w wykonaniach uczestników konkursów chopinowskich, a zwłaszcza ukołysana czarowną szemraninką Trifonova. Nastawiona na Bóg wie co dostałam obuchem w głowę. Sokolov straszliwie walił w klawisze, a ja unikam hałasu, ostatnio wręcz chorobliwie. Na początku Bach, a ja z Tym Panem niezbyt osłuchana (wstyd), więc monotonnie. Dla urozmaicenia wyłapywałam z Bacha znane sekwencje dźwięków, sporo ich było, "pożyczonych" od Bacha przez innych kompozytorów. Między innymi "usłyszałam" Gdybym ja była oraz fragment charakterystycznego motywu z filmu Wakacje z duchami. Przerwa zbyt długa, mogłam jednak zabrać książkę. Może z Schumannem będzie lepiej, w końcu ciut znam i bardzo lubię. W wykonaniu Sokolova grzmiał, ogłuszał i przestraszał, chciałam do domu! Ale - im bliżej końca, dosłownie ostatnia część Schumanna, zagrana cicho i delikatnie zachwyciła mnie w niezwykły sposób. Ja te dźwięki spod palców Sokolova w jakiś sposób widziałam, ułożone w przepiękne, doskonałe wzory, trochę jak figury geometryczne, takie zadziwiająco regularne, piękne. Jestem pewna, że moje wrażenia wywołała nie sama muzyka, ale sposób jej wykonania właśnie. Nastąpiła burza oklasków, w tym moje, bez oszczędzania dłoni Uśmiech Bisy, a w nich coraz bardziej objawiający się moim uszom geniusz Sokolova, zaczynałam powoli "łapać", rozumieć, słyszeć. Czekałam jak warujący pies na Chopina. Hurra, jest, mazurek! Zagrany IDEALNIE, NIEWYKLE, DOSKONALE. Westchnęłam głęboko, tuz po mnie pani obok a po niej pan za nią Uśmiech Oklaski nie milkły aż do zapalenia świateł. Pognałam do domu ekspresowo, ale i tak już było za późno na Trifonova live.
Nie wiem czy chcę ponownie posłuchać Sokolova na żywo. Jeśli grałby wyłącznie muzyke Chopina - bez zastanowienia TAK, natychmiast, choćby grzmiał etiudą rewolucyjną, bardzo TAK. Na pewno wyszukam wszystkie nagrania Sokolova na YTube i wysłucham wszyściutko, co znajdę. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś dźwignę się, wzniosę muzycznie i osiągnę wystarczający poziom słuchania ze zrozumieniem, że będę mogła sączyć jego wykonania jak najlepsze wino wyczuwając wszystkie niuanse i subtelności Mistrza.
PS. Po filharmonii paradował pan, bynajmniej nie młodzieniec, w czerwonych trampkach...
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #238 : Maj 25, 2011, 10:04:20 »

No tak to bywa, Beatko, ze nie każde  złoto, co pięknie świeci zza szybek gabloty i nie zawsze referencje od przyjaciól gwarantują nam solenną ucztę. Podobnie jak Ty, ja też wczesniej nie bywałem osłuchany w Sokołowie, choc wiedziałem, że to ten z grupy atletów. Dlatego i ja mogłbym mieć podobne do Twoich doznania niedosytu, a raczej przesytu decybelami. Nie cierpię atletów za fortepianem, może dlatego, że uczony Chopinem za "moich" pianistów chcę uznawać przede wszystkim poetów czarujacych  delikatną subtelnością dźwięku i pełnym kolorytem piansitycznych emocji. Nic to. W sumie dobrze, ze byłas na takim koncercie, bo teraz bedziesz miała punkt odniesienia wobec innych mu podobnych wirtuozów, a moze przede wszystkim wobec wirtuozów z innych niebios i piekieł.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #239 : Maj 25, 2011, 10:23:29 »

Sokolov jest daleki od "przesytu decybelami".
Bylem na jego recitalu dwo razy. Siedzialem w 5 rzedzie. Wszystko mialem jak na tacy.
Sokolov jest bardzo wrazliwy na dynamike. Interpretacje jego sa pelne prostoty. Dla mnie jest on mega-star.
Nie wiem, moze program mu nie przypasowal, moze byl chory, moze Ty Beatko bylas nie w sosie?
Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 39   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

cesarstwoniemieckie granitowa3 miastomorthal teenagedrama swietadynastiatoftegard