Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Filharmonia Koszalińska  (Przeczytany 14172 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #30 : Listopad 20, 2011, 11:26:02 »

Doznań, po koncercie, jak czytam, niemało Uśmiech. Zaciekawiło mnie, Bogdanie, Twe stwierdzenie, jakoby styl Mozarta pan maestro Meyer  zaadoptował do tego stopnia, ze dla laika mógłby być nierozróżnialny. To tylko potwierdza i moje spostrzeżenia, że muzyka Amade bywa wdzięczną i piękną modelką w pracowni wytrawnego artysty, który kilkoma pociągnięciami może bardzo wiernie odwzorować jej kształty, ale czy także duszę?
Przypomnijmy sobie i menueta G-dur Paderewskiego. Maestro Jan Ignacy zanim objawił światu prawdę o swym genialnym arcydziełku przez jakiś czas wmawiał, ze to jak najbardziej kompozycja Mozarta. I najwytawniejsi krytycy - uwierzyli! Chichot
Pan Meyer, po prawdzie, nie kuglował, ale coś jest niezwykle uwodzicielskiego w tym Mozarcie, ze tak chętnie prowokuje Mrugnięcie

Bogdanie, jak rozumiem - znów nie udałeś sie za kulisy i nie zrobiłeś sobie fotki z artystami? Chyba trzeba Ci pokazać rózówą karteczkę z wesołym uśmieszkiem  Duży uśmiech Chichot Może choć zadziała na przyszłość
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2011, 11:27:51 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Grudzień 10, 2011, 10:39:26 »

Byłem wczoraj na gali baletowej w Naszej Filharmonii. Trudno było dostać bilety nawet na "dostawki" - bo w połowie wypełnili widownię rodzice młodych baletnic...a było ich ponad 40. Do każdej sceny inny zestaw taneczny w pięknych strojach...Z "Dziadka do orzechów" był "Marsz ołowianych żołnierzyków", "Walc kwiatów", taniec hiszpański, arabski (w wykonaniu najstarszych dziewczyn Mrugnięcie), zabawny taniec chiński (najbardziej mi się podobał), rosyjski trepak i taniec pastuszków (w wykonaniu najmłodszych baletniczek - często gubiły kroki - ale naturalnie przyjęto je z wielką sympatią i otrzymały największą owację). Oprócz "Dziadka..." były jeszcze najbardziej znane fragmenty z "Jeziora Łabędzi" i zabawna scena królewny z siedmioma krasnoludkami z baletu "Śpiąca Królewna". Poza Czajkowskim był J.S. Bacha Menuet i Badinerie (scena szkolna nauczycielki z uczennicami), do muzyki J. Offenbacha - scena Guliwera w krainie liliputów ,a do J. Straussa taniec Pinokia i figle małpki z dyrektorem w cyrku i jeszcze taniec do Polek-galopek...Czyli dużo się działo nie wiadomo było co bardziej podziwiać: układy choreograficzne, stroje, uczennice klasy baletowej czy kunszt muzyków...To był bajeczno-czarowny wieczór...Mam nadzieję, że po otworzeniu Nowego gmachu (we wrześniu'2012) takich spektaklów będzie więcej i...nie będzie problemów z miejscami...Pozdrawiam serdecznie     
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Grudzień 10, 2011, 11:20:41 »

Ach, zazdroszczę Ci, że w okresie przedświątecznym miałeś okazję zobaczyć "Dziadka" na żywo! Na szczęście dla reszty! pozostają nagrania. Chichot
Podobno warszawski spektekl też był przecudny. Czy ktoś może był?
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Luty 24, 2012, 22:22:14 »

Jestem po wspaniałym koncercie : Agata Szymczewska grała koncert skrzypcowy D-dur S. Prokofiewa z niezwykłą subtelnością, muzykalnością, uczuciem...szkoda tylko, że jest taką delikatną kobietką i zagrała tylko 1 bis...już na więcej chyba nie miała siły...na finał V Symfonia Beethovena - zagrana przez naszych muzyków mocno, zdecydowanie, wspaniale...
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Luty 24, 2012, 22:27:48 »

9 marca będzie będzie koncert fortepianowy Czajkowskiego w wykonaniu Stasia Drzewieckiego...na pewno będę jeśli to nie będzie tylko dla kobiet... Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

miraculous-school wataha-dahabiga-indaha polskiserwertrans batawia cloudwind