Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Filharmonia Koszalińska  (Przeczytany 14169 razy)
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« : Listopad 05, 2010, 19:07:40 »

12 XI o godz. 18.30 odbędzie się uroczysty koncert z okazji Dnia Niepodległości i roku Chopinowskiego. Gwiazdą wieczoru będzie laureatka XVI Konkursu Chopinowskiego...Helene Tysman. W jej wykonaniu koncert fortepianowy f-moll. Zastanawiam się czy warto się tam wybrać... Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2010, 22:50:56 wysłane przez Niebieskooki » Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Listopad 05, 2010, 19:18:12 »

Do 20-30 złotych byłbym w stanie wydać na bilet. Niestety Tysman to nie jest artystka którą jakoś szczególnie chciałbym usłyszeć jednakże postawiłem sobie taki cel, żeby przekonać się do koncertu f-moll, może usłyszenie go na żywo byłoby dobrą okazją aby ten cel osiągnąć ale czy na pewno dobrą okazją byłoby usłyszenie tego koncertu w jej wykonaniu? Mam spore wątpliwości.
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Listopad 05, 2010, 19:23:23 »

Jest takie przysłowie, że na bezrybiu i..............to wypada się wybrać i sprawdzić czy H. Tysman zagra koncert lepiej niż w konkursie - podobno była wtedy przemęczona.
Oto pełny program koncertu:
Tomasz Bugaj dyrygent
Helene Tysman fortepian - wyróżnienie na Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina 2010
Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej

W. Lutosławski Mała suita
F. Chopin II koncert fortepianowy f-moll op. 21
M. Karłowicz "Odwieczne pieśni" op. 10
Jeśli ktoś z Was będzie się wybierał to zarezerwuję bilety Uśmiech
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Listopad 05, 2010, 19:26:44 »

Za daleko ... dla samego koncertu (tego koncertu) nie warto jechać 6 godzin samochodem. Gdyby jeszcze było lato, to przynajmniej zatrzymałbym się na kilka dni nad morzem, a tak, no cóż. Innym razem, w innych okolicznościach a może nawet w innym miejscu.
Zapisane
niemuzyk
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 36

Krzysztof


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Listopad 05, 2010, 19:45:07 »

To straszne co tu wypisujecie. Ile w tym pogardy dla artystki Szok Wstyd mi za Was
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Listopad 05, 2010, 19:48:36 »

Faktycznie z Lubina to kawał drogi do Koszalina. Latem odbywają się w naszym pięknym amfiteatrze (poza transmitowanym w TVP Festiwalem Kabaretowym) spektakle operowe. Ostatnio były tu wystawiane przez operę bydgoską "Carmen" i "Trawiata". Przedstawiania były piękne i wzruszające choć trzeba się liczyć z różnymi niespodziankami. Podczas wystawiania "Carmen" w połowie przedstawienia odbył się pokaz fajerwerków Co? na pobliskim stadionie - podziwiałem muzyków bo nie przerwali przedstawienia i starali się nie zwracać uwagi na "efekty specjalne. Podczas "Trawiaty" padał za to...śnieg z Topoli. Ale i tak wypełniony po brzegi amfiteatr owacją na stojąco dziękował za wspaniałe przedstawienia i nikt nie wstydził się łez. Już zapraszam na spektakle w przyszłym roku. Uśmiech
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Listopad 05, 2010, 19:50:52 »

To straszne co tu wypisujecie. Ile w tym pogardy dla artystki Szok Wstyd mi za Was

Pogardy? Raczej braku wiary w to, że widowisko będzie imponujące.

Apropos widowisk operowych, Turandot na stadionie olimpijskim we Wrocławiu albo Otello na wyspie w centrum miasta to także niezapomniane wrażenia... jeśli wiesz coś o terminach spektakli na przyszły rok - napisz- chętnie wybiorę się nad morze, zwłaszcza jeśli oprócz dawki jodu otrzymam także dawkę kultury.
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Listopad 05, 2010, 20:09:23 »

Jasne - będę informował w tym wątku o wydarzeniach muzycznych w naszym regionie. Podzielę się także wrażeniami z koncertu - wierzę, że będzie wspaniały jak piękna jest muzyka Chopina.... Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : Listopad 05, 2010, 20:14:48 »

Trzymamy, Przyjacielu, za słowo!  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Listopad 05, 2010, 22:14:44 »

Niekiedy zdarzają się tu koncerty niezapomniane, wspaniałe...np. we wspomnianym wcześniej przedstawieniu "Carmen" partię tytułową wykonywała Gabriela Silva (żona dyrygenta Filharmonii Koszalińskiej Rubena Silvy). Rola "Carmen" jest niezwykle trudna bo wymaga połączenia sopranu koloraturowego, lirycznego i dramatycznego a P. Silva znakomicie sobie poradziła, wspaniale śpiewała i ......po spektaklu oznajmiła, że śpiewa ją po raz ostatni. Owacjom i podziękowaniom nie było końca...
Znalazłem link do przedstawienia "Księżniczka Czardasza" tych artystów:
http://www.youtube.com/watch?v=Vbj6jbLwyOM
Pozdrawiam serdecznie
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : Listopad 05, 2010, 22:30:48 »

partię tytułową wykonywała Gabriela Silva (żona dyrygenta Filharmonii Koszalińskiej Rubena Silvy). R
Pamiętam Silvę jeszcze z okresu jego studiów i praktyki dyrygrnckiej w Warszawie. Wszystkie jego koleżanki się w nim podkochiwały.  Mrugnięcie
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Listopad 05, 2010, 22:49:09 »

Gabriela Silva to też piękna kobieta - choć widziałem ją tylko z daleka (nie miałem lornetki), a jaki głos - szkoda gdy tacy artyści kończą karierę..
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Listopad 15, 2010, 22:02:58 »

Program koncertu 19.11.2010:
Jan Miłosz Zarzycki dyrygent
Zbigniew Raubo fortepian
Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej

St. Moniuszko Uwertura do opery "Paria"
F. Lessel Koncert fortepianowy C-dur op. 14
P. Moss Cinq tableaux de Caspar David Friedrich
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Wrzesień 06, 2011, 17:04:06 »

Pisałem o moim uczestnictwie w premierowym nagraniu mszy Rozbickiego w katedrze w Koszalinie - z którego jeszcze nie zamieszczono nagrania. Znalazłem za to nagranie mszy z katedry w Kołobrzegu w wykonaniu naszej Filharmonii i chóru ze Szczecina par dni wcześniej: http://www.youtube.com/watch?v=QSYqtjwu5bk
Ciekawe czy się Wam spodoba...
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : Wrzesień 06, 2011, 17:46:46 »

właściwie nie przepadam za odsłuchiwaniem wielkoprzestrzennych dzieł muzycznych w małej klitce komputera, ale to nagranie, przyznam, miało dla mnie swój urok przekazu Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kalinowatyper bestiariusz gangsa virtualkennel gangds