Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 12 13 [14]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obgadywanie po XVIII Konkursie Chopinowskim  (Przeczytany 14717 razy)
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #195 : Listopad 19, 2021, 00:10:53 »

jutro - tj. 19-go listopada dzień oficjalnej premiery płyty Bruca Liu!
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #196 : Listopad 19, 2021, 01:47:55 »

Już jest!

Słuchajcie na Spotify, kupujcie w Empikach!
Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #197 : Listopad 20, 2021, 14:57:46 »

mam w planie dzisiaj po płytę pojechać, empik napisał, że już jest do odbioru.
Tak sobie rozmyślam, kiedy i czy w ogóle podadzą nam wyniki głosowania jury w finale?
a jeśli nie upublicznią, to jakie są tego powody?
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #198 : Listopad 20, 2021, 19:44:05 »

Bruce (Xiaoyu) Liu i Szymon Nehring na jednym koncercie.
Obydwoje graja fantastycznie. Dla mnie wiecej refleksji pozostaje po Nehringu
Byc moze jest to "wina" Mozarta.

https://www.youtube.com/watch?v=pBCefQkd3ns
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #199 : Listopad 20, 2021, 19:45:40 »


Nie wiem co bardziej podziwiac, Bruca czy twoj tekst Patryku. Brilliant!!!!
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #200 : Listopad 21, 2021, 12:26:55 »

Dzisiaj w ramach mojego niedzielnego poranka z muzyką Chopina miałem ucztę.

Wczoraj odebrałem płytę Bruca Liu z zapisem nagrań z Konkursu Chopinowskiego.

Jak dotąd wysłuchałem ścieżek od 1 do 6. (Andante spianato i Wielki Polonez op. 22 (kończył nim II etap) oraz cztery mazurki z opusu 33. (rozpoczynał nimi III etap).

Posłuchajcie – jestem tymi nagraniami absolutnie zachwycony !!!
Ciarki w trakcie słuchania towarzyszyły mi od pierwszych taktów Andante, aż po ostatni akord mazurka h-moll.

Płyta jest pięknie wydana, i zastanawiam się, czy wersja na rynek polski różni się od tej, która pójdzie na resztę świata. Jest pełnowymiarowa książeczka i o dziwo znakomita większość tekstów napisana jest w języku polskim.

Ponieważ, mam taki luksus, że nagrałem w dekoderze cały Konkurs Chopinowski i mogę wrócić do każdego etapu – tym razem przeniosłem się do III etapu Bruca, by jeszcze raz wysłuchać  samych mazurków ...i powiem Wam, że tym razem inżynierowie z Deutsche Grammophon wykonali swoją pracę znakomicie! Z TV dźwięk jest bardzo dobry, ale z płyty CD znacznie lepszy. Dynamika jest podbita, i słychać świetnie i stereo, i basy, i środek, a dźwięk stał się „trójwymiarowy” – z TV jest bardziej płaski w odbiorze. Na płycie dźwięk nabrał barw i kolorów.

Świadomie dzisiaj ograniczyłem się do wysłuchania tylko 6 ścieżek, bo płyta jest wybitna i ucztę rozciągnę w czasie. Kolejne emocje będę dozował w przyszłą niedzielę.  Uśmiech

Mam wrażenie, że Bruce Liu jest wyjątkową perełką, jeśli nadal utrzyma obecny poziom sztuki wykonawczej, to mamy pianistę półwiecza. ..a jeśli On będzie w tym, co robi tylko lepszy?




Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #201 : Listopad 24, 2021, 13:38:31 »

Bartus, dzięki, ale ja przy Brusie to ledwo karzeł jestem. Choć na zdjęciu z BL jestem od niego trochę wyższy Uśmiech

Płyta? No coz, znamy to wszystko przecież, ale zachwycamy się jak dzieci. Nagrania na krążku brzmią jeszcze lepiej niż pliki na YT. Deutsche Grammophon powinno być świadome tego, ze ma obecnie w swojej ofercie najlepsze wykonanie Wariacji op. 2 oraz jeden z najlepszych Polonezów op. 22 dostępnych na rynku, biorąc pod uwagę całą dyskografię kompaktową od dekad. W sumie mogę to tez powiedzieć o Walcu, który łączy cechy nagrań z albumów Kocsica czy Cortot z nieokiełznaną wyobraźnią tego 24-latka. Wytwornie powinny o niego walczyć, on sam, jak powiedział wczoraj, dawałby koncerty (a może i nagrywałby płyty Uśmiech)  za mozliwość ścigania się na gokartach. A to wszystko zadziało się w Warszawie, na naszych oczach i uszach Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2021, 13:42:45 wysłane przez Mozart » Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #202 : Listopad 24, 2021, 13:55:48 »

Mazurka D-dur z op. 33, jednego z moich ulubionych, grało kilku tegorocznych finalistów - nie tylko Bruce, ale i Hao Rao, a 6 lat temu także Seong-Jin Cho i Richard-Hamelin. Wzorcowe IMO wykonanie - poniżej. Bruce czerpie od Friedmana w zakresie wyraźnej, tanecznej rytmizacji i punktowania akordów w lewej ręce.

https://youtu.be/mv5FNdySom8
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2021, 13:57:34 wysłane przez Mozart » Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #203 : Listopad 24, 2021, 20:15:23 »

Mozart, cieszę się, że akurat tego utworu nie wymieniłeś, bo to tylko pokazuje bogactwo Jego nagrań, każdy na coś innego zwrócił uwagę, a wszystko genialne! Ja jestem pod tak mocnym wrażeniem mazurka h-moll (którym później bisował na polskich koncertach). To jest wprost niemożliwe jak dobrze go gra. Kilka razy na przemian słuchałem mazurków Bruca i mazurków Jakuba Kuszlika. Nie wiem, ja nie mam wątpliwości, że Bruce w mazurkach nie miał konkurencji !!! ..a ten h-moll to jest KOSMOS!!! Warto tę płytę mieć chociażby dla tej miniatury, która ma w sobie więcej treści, niż niejedna świetna płyta rockowa w całości.
ps. ten mazurek od koncertu w Nospr wszedł do mojej pamięci muzycznej i już sobie żyję ze mną, cały czas mi gra.

Mazurek h-moll op. 33 nr 4 w wykonaniu Bruca Liu to jest wydarzenie!
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #204 : Listopad 26, 2021, 18:05:24 »

Koniecznie posłuchajcie występu Bruce’a gdzies w Chinach, rok 2018.

https://m.youku.com/alipay_video/id_XNDAwMjQ2MTA5Mg==.html?spm=a2h0c.8166622.PhoneSokuUgc_3.dtitle&fbclid=IwAR3R5RrAXaZjhcyNxe1CmOpPsC0GZUFz9Wd0gCEXghBNJ-6zNKVIpf6hlu4

Suita francuska Bacha, Sonata b-moll Chopina, Wariacje Kapustina, Miroirs Ravela i Reminiscencje nt. „Don Juana” Mozarta Liszta.

FENOMENALNY koncert! Chopin swobodniejszy niż ten konkursowy, Ravel niezwykle gwałtowny, plastyczny, do granic możliwości zróżnicowany dynamicznie i artykulacyjnie, a Lisztowski „Don Juan”? Wykonanie co najmniej na poziomie wielkiego Marca-André Hamelina, mistrza Lisztowskich reminescencji; czy w ogóle można to zagrać lepiej? Jeśli Bruce zagra to samo w Carnegie Hall, to rzuca świat na kolana. A pamietajmy, ze on przez ostatnie 3 lata zmienił się - dojrzał, jeszcze bardziej wypracował swoje interpretacje. Łatwo to dostrzec porównując jego występy z Konkursu Rubinsteina czy Czajkowskiego z tym, jak gra dziś.
Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #205 : Styczeń 29, 2022, 18:43:44 »

Chelsea Guo - pianistka z USA azjatyckiego pochodzenia - tylko pierwszy etap. Szkoda, grała pięknie.
Szczególnie Barkarola. Trzeba zapamiętać. Oby wróciła. Młoda jest, więc można mieć nadzieję.
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

etforum stadoterra moloromme airpol pegasus