Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obgadywanie po XVIII Konkursie Chopinowskim  (Przeczytany 14704 razy)
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #180 : Listopad 02, 2021, 22:44:41 »

płyta Bruca Liu wydana dla DG z zapisem materiału z konkursu ukaże się w przeciągu dwóch najbliższych tygodni.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #181 : Listopad 03, 2021, 00:54:50 »

a w niedzielę Bruce ścigał się na gokartach pod Poznaniem...  Spoko
Zapisane

anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #182 : Listopad 04, 2021, 16:06:58 »

Koncerty Kyohei Sority w najbliższą sobotę - w NOSPR i w niedzielę w filharmonii krakowskiej. Na ten ostatni koncert są jeszcze wolne bilety. W NOSPR już brak.

Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #183 : Listopad 04, 2021, 22:49:19 »

Mamy punktację jurorów z każdego etapu poza finałem.
Bruce szedł jak burza, od początku na pierwszym miejscu.

https://chopin2020.pl/pl/news/article/505/xviii-konkurs-chopinowskim---punktacja-jurorów
Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #184 : Listopad 05, 2021, 12:07:34 »

Mamy punktację jurorów z każdego etapu poza finałem.
Bruce szedł jak burza, od początku na pierwszym miejscu.

https://chopin2020.pl/pl/news/article/505/xviii-konkurs-chopinowskim---punktacja-jurorów


Woow! nareszcie, to jest najciekawsze
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #185 : Listopad 05, 2021, 12:16:03 »

Już wiadomo, które utwory znajdą się na płycie Bruca wyd. przez DG.

Premiera 19.11.2021r.

https://www.deutschegrammophon.com/en/catalogue/products/chopin-bruce-liu-12506

niestety nie ma koncertu, mam nadzieje, że koncert wyda NIFC.

Na płycie będą:
 * Andante spianato i Wielki Polonez
 * 4 mazurki z op. 33
 * 2 etiudy
 * Nokturn
 * Walc
 * Scherzo
 * Warjacie "La ci darem ..."

 19 utworów, czas trwania 65 minut. To wyjdzie jako płyta DG na licencji NIFC.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #186 : Listopad 06, 2021, 20:30:33 »

oceniali uczestników konkursu, oceniono też członków Jury  Chichot

polecam: (za wikipedią)

cyt. "Oceny jurorów

Każdy juror w konkursie mógł wydać maksymalnie 166 ocen (w tym 87 w etapie I, 44 w etapie II, 23 w etapie III i 12 w finale), choć zdarzyły się wypadki mniejszej liczby ocen z powodu nieobecności bądź nieoceniania – z przyczyn regulaminowych – swojego studenta, a ponadto nie podano danych ocen finałowych. Najbardziej precyzyjnymi jurorami w ocenach pianistów okazali się: (oceniający po raz ósmy w gronie jurorów Konkursu Chopinowskiego) Piotr Paleczny, którego oceny korygowano tylko 3 razy – co stanowi 97,9% trafnych ocen, Dmitrij Aleksiejew, którego oceny korygowano 4 razy – co stanowi 97,3% trafnych ocen i Wojciech Świtała, którego oceny korygowano 8 razy – co stanowi 94,6% trafnych ocen. Natomiast mało trafnym jurorem okazał się debiutujący z gronie jurorów Konkursu Chopinowskiego Arthur Moreira Lima, którego oceny korygowano aż 39 razy – co stanowi 74,7% trafnych ocen."

https://pl.wikipedia.org/wiki/XVIII_Mi%C4%99dzynarodowy_Konkurs_Pianistyczny_im._Fryderyka_Chopina

świetne to jest  Uśmiech
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #187 : Listopad 06, 2021, 23:45:13 »

Ja nigdzie nie widziałem informacji, jakie utwory będą na płycie Bruce’a dla DG, ale wierze Pawłowi Uśmiech
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #188 : Listopad 06, 2021, 23:46:25 »

Dziś była transmisja z bardzo dobrego występu Sority w NOSPR - na bis, oprócz mazurka, także Widmung Schumana-Liszta i Grieg!
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #189 : Listopad 07, 2021, 22:13:28 »

Tutaj jest link:
https://www.youtube.com/watch?v=6-dIM9ocoQs

Koncerty Kyohei Sority w najbliższą sobotę - w NOSPR i w niedzielę w filharmonii krakowskiej. Na ten ostatni koncert są jeszcze wolne bilety. W NOSPR już brak.


Słuchałaś, Elu? Żałowałam, że nie mogę pojechać do NOSPRu. Ale dobrze, że robią transmisje. Recital bardzo udany, bisy bardzo ciekawe Uśmiech Wyłamał się spod presji grania wyłącznie
chopinowskich bisów i chyba dobrze.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2021, 22:16:50 wysłane przez Aleksias » Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #190 : Listopad 08, 2021, 18:45:34 »

Przepraszam, że napiszę nie na temat, ale włada mną silna potrzeba uzyskania informacji i zaspokojenia się wysłuchaniem tego dzieła w lepszej melomańsko jakości.

Co to za utwór: https://youtu.be/JcJrPLZ2UU0?t=2238
 Co?

Dziękuję. Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2021, 18:47:05 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #191 : Listopad 08, 2021, 18:51:36 »

Tuco, to jest Toccata z V Symfonii organowej Widora.
Zapisane

tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #192 : Listopad 08, 2021, 18:55:41 »

No tak, właśnie znalazłem. Super kompozycja. Nie samym Chopinem człowiek żyje  Duży uśmiech

EDIT: Chopinowi by się to spodobało?
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2021, 18:58:46 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #193 : Listopad 10, 2021, 01:24:20 »

https://muzykophil.wordpress.com/2021/11/09/bruce-xiaoyu-liu-kanada-numer-konkursowy-41/?fbclid=IwAR12NYeX-fMEy5dr_ba15sJjIvKBNprnlTKVP89ibqIilDRSrNAUkB9mS7s

O występach BL.
Zapisane

anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #194 : Listopad 10, 2021, 14:21:45 »


Słuchałaś, Elu? Żałowałam, że nie mogę pojechać do NOSPRu.

Nie tylko słuchałam, ale wysłuchałam na żywo w Krakowie !!!  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Euforia na granicy histerii! Udało się być na koncercie!!! Mój pierwszy koncert od paru lat! I Kyohei - uśmiechnięty, pogodny, serdeczny młody człowiek. Stałam sobie w bocznym korytarzu filharmonii, którędy akurat przed koncertem przechodził w towarzystwie - jak sądzę - filharmonijnego opiekuna, bo raczej nie agenta. Uśmiechnęłam się spod maski i powiedziałam mu dzień dobry. Nie tylko odpowiedział, ale nawet na chwilę zatrzymał się i... wymieniliśmy parę zdań. "Zatkało kakało" jak mówiliśmy w dzieciństwie. Potem - już na koncercie - "zatkało" ponownie. Program w stosunku do dnia poprzedniego w NOSPR był nieco inny: Mazurki H i C, Walc F, Rondo ala Mazur, Ballada F, Andante Spianato i Polonez Es, Sonata b, Boże coś Polskę i Polonez As. Na bis Liszt-Schuman, Grieg i improwizacja nt. Rondo ala Turca. Sonata zrobiła na mnie kolosalne wrażenie. Chyba coś przegapiłam w trakcie konkursu, czegoś nie dosłuchałam, nie zrozumiałam? A może to po prostu magia? Ciągle jeszcze słyszę Finale. Bisy urokliwe. Świetnie, że nie Chopin, choć ze skojarzeniem co gra miałam przez długą chwilę kłopot.   Chciałaby usłyszeć koncert Schumana w wykonaniu Kyohei Sority. Tak sobie też jeszcze w trakcie konkursu myślałam, że powinien grywać Griega. I gra! Juhuu! Improwizacyjka wyrwała publiczność z siedzeń. Była cudna! jeśli będziecie mieli okazję - idźcie na jego koncert. Ja długo jeszcze będę pielęgnować wspomnienie, bo na następny koncert pewnie nie uda mi się zbyt prędko dotrzeć.
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

airpol nocneigraszki playyourstories skarpetkacrraft wolfsparadise