Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1] 2 3 ... 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obgadywanie po XVIII Konkursie Chopinowskim  (Przeczytany 14716 razy)
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« : Październik 21, 2021, 02:28:10 »

1. Fazioli,

2. Kawai / Steinway nr 479,

3. Fazioli,

4. Steinway 479 / Steinway 479

5. Fazioli,

6. Kawai,


Przydatny link, zawsze będzie nam potrzebny:

https://pl.wikipedia.org/wiki/XVIII_Mi%C4%99dzynarodowy_Konkurs_Pianistyczny_im._Fryderyka_Chopina




« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2021, 19:00:20 wysłane przez Casablanka » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Październik 21, 2021, 15:57:16 »

Pawle, to wygląda jak kanapka Uśmiech Pożywna baza przekładana różnymi mniej odżywczymi smakołykami... Zasadniczo Fazioli powinien jeszcze być na samym spodzie Uśmiech

Może należałoby jeszcze dodać: Fazioli, plus ktoś, kto umie go obsługiwać.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : Październik 21, 2021, 18:43:56 »

Pan Fazioli był wczoraj gościem TVP Kultura. Uważam, że ta marka to największy zwycięzca konkursu. Ja sam absolutnie zachwyciłem się brzmieniem instrumentu Fazioli słuchając go na żywo - w I etapie pod palcami Garcii Garcii (nie zapomnę tych basowych kontrapunktów w jego balladzie!) oraz oczywiście u Leonory w jej III etapie.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : Październik 21, 2021, 19:14:31 »

Czy widzicie te puste miejsca na widowni w Operze?
Zapisane

tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : Październik 21, 2021, 19:17:15 »

Minister Gliński powiedział nieprawdę, jakoby konkurs wyłonił sześciu laureatów, faktycznie było ich ośmiu.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Październik 21, 2021, 19:30:36 »

Nie chcę, żeby obraz tej (***), którą widzą moje oczy, przyćmił mi radość ze zwycięstwa pianisty, któremu naprawdę zwycięstwo się należy (Bruce Lee - złote zgłoski!). Gliński dobrze powiedział, że Jury dobrze wykonało swoja pracę. Szkoda, że przewodnicząca Jury nie jest w stanie wydusić z siebie najmniejszego uśmiechu.

Przepraszam Was, że taki wpis czynię, ale to, co zrobiono Rosjance jest czymś, na co nie mam słów.

(***)
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2021, 15:57:47 wysłane przez Casablanka » Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : Październik 21, 2021, 19:48:42 »

Przepraszam Was, że taki wpis czynię, ale to, co zrobiono Rosjance jest czymś, na co nie mam słów.
Sugerujesz jakiś podtekst polityczny wobec Rosjanki?
Moim zdaniem nagrody powinny być wyższe [PLN], zwłaszcza za wyróżnienia pianistów (poniżej VI. miejsca).

Eva ma jeszcze czas. 17 lat to jest wiek naprawdę bardzo bardzo młody.
Czuję się bardzo podbudowany, że nasi pracownicy urzędów centralnych są tak wielkimi miłośnikami i znawcami sztuki.
Przemówienie Prezydenta RP zupełnie apolityczne, co może zaskakiwać Duży uśmiech Andrzej Duda nawet sam przyznał, że nie słuchał poczynań zwycięzcy (tak to zrozumiałem). Całkiem ciekawy tekst.

Nie wiemy, w jakim stopniu i czy w ogóle są znawcami sztuki. Ja na przykład subiektywnie jestem, obiektywnie nie jestem. Skala wielkości dla "znawstwa" Chopina to szerokie spektrum.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Październik 21, 2021, 20:10:15 »

Sugerujesz jakiś podtekst polityczny wobec Rosjanki?

.. myślę, że czas odda sprawiedliwość sztuce i geniusz Rosjanki nie będzie wymagał żadnych komentarzy.
Co sugeruję..

że zaszło jakieś zdarzenie - zadziałało jakieś prawo fizyki, które wprost oddziałało na werdykt.

Historia występów Rosjanki:
 eliminacje - wszystkich zachwyciła.

I etap - zagrała genialnie,
czy była lepsza od innych utytułowanych uczestników konkursu?  - tak, była lepsza (ew. Bruce)

II etap - zagrała genialnie,
czy była lepsza od innych utytułowanych uczestników konkursu? - tak, była lepsza (ew. Bruce)

III etap - zagrała nienagannie,
czy była lepsza od innych utytułowanych uczestników konkursu?  - lepsi byli Bruce, Aimi (i Kola w moim odczucie) - pozostali nie byli lepsi

finał  - zagrała nienagannie,
czy była lepsza od innych utytułowanych uczestników konkursu? - były lepsze wykonania, np. Bruce i Martin (ew. Sorita, większość zagrała gorzej od Rosjanki)

i take matematyczne równanie daje wynik:  brak jakiejkolwiek nagrody dla Evy,

to sugeruję,
a teraz zaczyna się udowadnianie, że koń, to koń
nie słyszycie?
pytanie: (po raz n-ty) "czy w werdykcie jury kogoś pominięto?, kogoś kogoś panu/i brakuje?"
i pada za każdym razem odpowiedź: "tak, Hao Rao i ... Evy (Eva za każdym razem jest przemycona jako druga"

(***) nie spodziewam się innej "dyplomacji"

Przyjdzie czas "sprawdzam"









« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2021, 16:00:52 wysłane przez Casablanka » Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Październik 21, 2021, 20:16:25 »

nie ma pani Moniki Orzeł ..
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : Październik 21, 2021, 20:41:11 »

Paweł ma trochę racji, jej brak wśród laureatów jest dość ewidentny i razi w oczy. Z drugiej strony mogą go tłumaczyć słowa Moreiro-Limy w wywiadzie dla Dwójki - niektórzy z uczestników byli wybitnie utalentowani, ale ich gra była zbyt wypolerowana... Ja słuchając Evy miałem czasem takie wrażenie (zwłaszcza koncert). Pewna jednowymiarowość dynamiki - to mi czasem nie odpowiadało. Wynika tez z tego, że jury było mocno zapatrzone w osobowości, indywidualności.

Słuchajcie, Eva wystartuje za pare lat w Konkursie Czajkowskiego. Już jako całkiem dojrzała pianistka. Jest duża szansa, ze go wygra (jako druga kobieta w historii) lub będzie laureatem. Dla Rosjan to Czajkowski jest spełnieniem marzeń - i myśle, że tam tez nasza genialna Eva zrealizuje się najpełniej.
Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Październik 21, 2021, 21:06:00 »

Paweł ma trochę racji ..

Słuchajcie, Eva wystartuje za pare lat w Konkursie Czajkowskiego. Już jako całkiem dojrzała pianistka. Jest duża szansa, ze go wygra (jako druga kobieta w historii) lub będzie laureatem. Dla Rosjan to Czajkowski jest spełnieniem marzeń - i myśle, że tam tez nasza genialna Eva zrealizuje się najpełniej.

Dzięki Mozart, uff,  .. mamy zatem to już za sobą, nie mógłbym sobie spojrzeć w oczy, gdybym nie wyrzucił z siebie tego, co mam na sercu.
Intelekt można oszukać, serca się oszukać nie da.
Bardzo się ciszę ze zwycięstwa Bruca Liu i generalnie werdykt mi pasuje.




Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Październik 21, 2021, 21:13:24 »

Dlaczego organizatorzy robia z koncertu laureatow burdelowe. Mam na mysli scenografie, kolorystyke.
Tworzenie atmosfery burdelowo-teatralnej na koncercie przeznaczym na sale koncertowa, gdzie sie slucha muzyki a nie oglada fajerwerki, swiatelka, tanie pierdolki , efekty, efekciki jest duzym bledem.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : Październik 21, 2021, 21:16:39 »

ej, no ale w tym roku nie było i nie ma nawet biało-czerwonych kwiatów na scenie, wiec znowuz aż takiego Moulin Rouge nie ma
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : Październik 21, 2021, 21:21:46 »

U Gadijeva w zakresie pomyłek tekstowych bez zmian Uśmiech
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Październik 21, 2021, 21:24:51 »

Sympatyczny jest ten Gadijev, ale druga nagroda go przerosla. Moze dzisiaj ma slaby fizycznie dzien. Moze wczorej oblewal sukces. Nie wiem, ale gra z  bledami i troche byle jak.
Mimo wszystko slucham Chopina i podoba mi sie.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 14   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pegasus gonerpg etforum black-flag stadoterra