Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 16 17 [18]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVIII Konkurs im F. Chopina 2021 - I etap  (Przeczytany 13630 razy)
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #255 : Październik 08, 2021, 09:21:00 »

Coś mało Rosjan tylko 3 przeszło dalej tyle samo co Koreańczyków , Kanadyjczyków czy Amerykanów...geografia konkursu się poszerza
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #256 : Październik 08, 2021, 10:13:57 »

Joo-Yeon Ka Korea Płd. - niesłusznie odpadła,

dzień zacząłem strasznym kacem,
ale nie od czarnego Komesa, nadal stoi w lodówce,

.. wiecie dlaczego,

posłuchałem przed chwilą nokturnu H-dur op. 62 nr 1 jak grała go Koreanka,
pod względem technicznym nie wszystko może było idealnie, coś tam nie dograła, było powtórzenie tematu bez zróżnicowania dynamicznego, ok'
ale to był najpiękniej zagrany nokturn
najpiękniej

.. a że szara, cicha "myszka" weszła na scenę ze spuszczoną głową, cichutka, drobniutka ..

wolę takie granie niż pianistycznych perkusistów

bardzo, bardzo chciałbym słuchać Jej gry w II etapie

uważam, że warto było wysłuchać prawie cały I etap, by ją znaleźć

« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2021, 10:17:18 wysłane przez Casablanka » Zapisane
Chiarodiluna
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 32



Zobacz profil
« Odpowiedz #257 : Październik 08, 2021, 10:21:18 »

Re: Casablanka


NIE !

Królowa Śniegu była brunetką i z powodzeniem udawała czułość, a Eva to blondynka, nie ukrywająca swoich motywów postępowania i przekonań.  Mrugnięcie


TAAAK :

Błąd Aleksandry chyba oczywisty! Fortepian Fazioli potrafi jednak uczynić nawet z najbardziej rozświetlonego kanału weneckiego ponury dopływ Styksu. Żeby tak się nie stało trzeba być „Karateką”.  Mrugnięcie



Trzeba się od tego oderwać, bo dzień ładny, mocno wyżowy i zachęca do innych aktywności.

No i pewnie racja w tej wypowiedzi, żeby po powrocie poszukać sobie pozytywnych treści.

Pozdrawiam.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #258 : Październik 08, 2021, 12:27:11 »

   

 * O niedzielnym przedpołudniu.


   W niedzielę wstaję później niż w tygodniu.  Jedząc śniadanie patrzę przez balkonowe okno na zieleń ogrodu. Czasami  jest to jasny słoneczny dzień, czasem deszczowy. Wyspany, szczęśliwy.
Przed południem w oczekiwaniu na obiad, wolny od trosk dnia pracy, ok. godz. 10:00 sięgam po muzykę Chopina. Jedna płyta, tylko jedna, której oddaję się całkowicie.
To jest mój czas, tylko dla Chopina, jeden raz w tygodniu.

(Dla tej godziny jestem w stanie kupić drogą płytę tylko po to, by posłuchać jej jeden raz na przestrzeni  miesięcy).

------------------------------------------------------

    ** Moja godzina, a konkurs chopinowski..


  Ile razy w życiu posłucham na żywo gry tego, czy innego artysty? Jeden raz, dwa razy?

Ingolfa Wundera, którego uważam, za pianistę mojego życia, słuchałem na żywo zaledwie jeden raz.

-----------------------------------

    *** o Aleksandrze Świgut

  W trakcie koncertu, kilka miesięcy wstecz  siedzę i słucham baz entuzjazmu, na scenę wchodzi kolejna pianistka,
olśnienie!, dźwięk nie z tego świata. Kto to jest ta Aleksandra? 

Nie wiedziałem, że była laureatką I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych.

Dotknęła mojej duszy, tak ją poznałem.

.. to, że była tam w finale o czymś świadczy.


 Obecnie w I etapie – sugerując się podobieństwem dźwięku do instrumentu historycznego, Aleksandra świadomie wybiera fortepian Fazioli.
Swój program gra zduszonym przez instrument dźwiękiem, nie myli się, wszystko jak trzeba,

Jury nie obdarza Jej zaufaniem, nawet w drugim etapie nie ma dla Niej miejsca.


     

----------------------------------------


    **** o Evie Gevorgyan


    „kocham i nienawidzę” Andrzej Sułek
lepiej bym tego nie oddał,


Posłuchałem teraz Jej interpretacji nokturnu cis-moll op. 27 nr 1


  niebo 


akcent na nienawidzę,

nie, na kocham ..


--------------------------------------------------


    ***** o II etapie XVIII KCH


.. na szczęście przed nami ..









« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2021, 16:15:47 wysłane przez Casablanka » Zapisane
Neferet
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 21


Zobacz profil
« Odpowiedz #259 : Październik 08, 2021, 19:39:45 »

No właśnie... Ten argument słyszałam dziś i czytałam kilka razy... "Przecież zdobyła drugie miejsce na konkursie, a jury nie obdarzyło jej zaufaniem"  Jury nie jest od obdarzania zaufaniem i od głaskania po główce, że następnym razem będzie lepie. To, że ktoś jakiś konkurs gdzieś nie jest żadnym argumentem. Nie powinno być w ogóle brane pod uwagę. Poza tym prawie każdy tutaj coś, gdzieś, jakiś konkurs i te pe.

Jakby to ode mnie zależało to jury znało by tylko numerki i nie widziało grających pianistów.
Zapisane
Strony: 1 ... 16 17 [18]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wolodyjowskiego bestiariusz gangds whispers-in-the-dark zagroda-slonca