Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVIII Konkurs im F. Chopina 2021 - I etap  (Przeczytany 13339 razy)
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #240 : Październik 08, 2021, 00:16:15 »

Ja placze!!
Placze rowniez za:
JOO-YEON KA
SAN JITTAKARN
ASAKI IWAI
SAAYA HARA


Hara sie posypała, ale trzy powyżej pełna zgoda
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #241 : Październik 08, 2021, 00:19:42 »

.. idę się upić, mam w lodówce jakiegoś Komesa. Dobrej nocy wszystkim.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #242 : Październik 08, 2021, 00:20:54 »

Ja mam wrażenie, ze jury szuka przede wszystkim osobowości. Wszyscy wielcy pianiści z panteonu to były właśnie wielkie osobowości - ci utożsamiani z Chopinem, jak Rubinstein, Friedmann, Hofmann, a dziś choćby Zimerman. Czy Martha jest szopenistką? A wygrała przecież Konkurs. Tak samo Pollini. Czy szopenistą był Kapell, Rachmaninow? Pierwszy zostawił po sobie Sonatę h-moll i mazurki do zabrania na bezludną wyspę, a drugi Sonatę b-moll, po wysłuchaniu której zbierałem szczękę z podłogi. Co oznacza szopenista? Zawieszę to w próżni, bo odpowiedzi jednoznacznej nie ma.

Sprawa jest zatem złożona. A co do Konkursu - zobaczymy jak to się potoczy dalej.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #243 : Październik 08, 2021, 00:23:19 »

ja piszę o Niej w kontekście zwyciężczyni konkursu ..
ma to sens dalej śledzić?

Pawle, ja tez chyba jej nie chcę na I miejscu. Na dziś: na 75% NIE wygra. Tak to czuję Uśmiech
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #244 : Październik 08, 2021, 00:23:55 »

co to za twór ta Eva Gevorgyan ??
to jest Chopinistka Co?  ?

Casablanka. Uspokoj sie. Nie badz niemily do Evy. Nie masz racji. Eva jest wybitna.

Zreszta kazdy (bez wyjatku) uczestnik 1 etapu to KLEJNOT LUDZKI wypelniony Talentem, Wrazliwoscia, Odwaga, Pracowitoscia.
Zyczyl bym sobie,. zeby  zazdrosny, wsciekly, chamowaty ludzki motloch  jakim jestesmy otoczeni mial chociaz 1% wartosci tych wspanialych artystow.
Zapisane
Neferet
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 21


Zobacz profil
« Odpowiedz #245 : Październik 08, 2021, 00:26:26 »

Nie mam pojęcia jak się do tego odnieść. Nie słuchałam połowy wczoraj i połowy dzisiaj. Z naszych panów na K żadnego, a są trzej...

Właściwie dlaczego tak płaczecie za Olą Świgut?...
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #246 : Październik 08, 2021, 00:36:11 »

Właściwie dlaczego tak płaczecie za Olą Świgut?...

powiem Ci dlaczego, słuchałem jej na żywo, grała razem z Wiercińskim i innymi uczestnikami tegorocznego konkursu,
to jak zagrała, to była przepaść, (nie trochę lepiej) - przepaść, była Ola i długo, długo nic.
Sama sobie strzeliła w kolano wybierając teraz fortepian Fazioli, nie pokazała pełni swoich możliwości,
proszę idźcie na jej koncert, przeżyjecie katarzis
dla mnie to był wstrząs, że ktoś tak gra Chopina

w roku 2005 jury odrzuciło z KCH Ingolfa Wundera,
wrócił w 2010 (na szczęście) po II nagrodę.
w tym 2005 przeżyłem taki sam zawód jak obecnie
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2021, 00:38:45 wysłane przez Casablanka » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #247 : Październik 08, 2021, 00:36:59 »

Witaj Kati.
Dziekujemy za liste. Sporo stukania w klawisze.  Uśmiech
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #248 : Październik 08, 2021, 00:40:03 »

Casablanka. Uspokoj sie. Nie badz niemily do Evy. Nie masz racji. Eva jest wybitna.

Zreszta kazdy (bez wyjatku) uczestnik 1 etapu to KLEJNOT LUDZKI wypelniony Talentem, Wrazliwoscia, Odwaga, Pracowitoscia.
Zyczyl bym sobie,. zeby  zazdrosny, wsciekly, chamowaty ludzki motloch  jakim jestesmy otoczeni mial chociaz 1% wartosci tych wspanialych artystow.

ok, Bartus, cenię sobie Twoje uwagi
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #249 : Październik 08, 2021, 00:41:03 »

Nie ma Pana Hou, drugiego genialnego 17-latka z wczoraj. Jego ballada zrobiła mnie wrażenie. Jed Distler z Grammophone (bardzo gościa szanuję) okrzyknął go nawet rewelacją. Ha ha.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #250 : Październik 08, 2021, 00:43:53 »

Gilotyna poszła głównie po głowach Chińczyków, zauważyliście? Jury było natomiast łaskawe wobec Japończyków i Koreańczyków.
Zapisane

Neferet
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 21


Zobacz profil
« Odpowiedz #251 : Październik 08, 2021, 00:50:50 »

powiem Ci dlaczego, słuchałem jej na żywo, grała razem z Wiercińskim i innymi uczestnikami tegorocznego konkursu,
to jak zagrała, to była przepaść, (nie trochę lepiej) - przepaść, była Ola i długo, długo nic.
Sama sobie strzeliła w kolano wybierając teraz fortepian Fazioli, nie pokazała pełni swoich możliwości,
proszę idźcie na jej koncert, przeżyjecie katarzis
dla mnie to był wstrząs, że ktoś tak gra Chopina

Łapię, że jakoś Cię poruszyła, ale wciąż nie łapię czym.

Słyszałam ją na żywo wiele razy. Raz jeden udało jej się mnie zainteresować. Grali z Książkiem polonezy Elsnera na cztery ręce, przy czym Książek robił za drugi plan i pewnie dlatego cokolwiek to było warte (zważywszy też same te polonezy).

Nigdy jej Chopin nie był dla mnie katharsis. Na konkursie w 2018 byłam naprawdę zaskoczona, że znalazła się w finale. Sonatę położyła kompletnie. To było coś poszatkowanego w drobiazg, a lewa ręka nie wiedziała co czyni prawa. Ze mną dziwiła się połowa widowni. Druga połowa się zachwycała. Oddaje to zresztą punktacja sędziów - u jednych miała minimum, a u innych maksimum...

No właśnie - tak gra Chopina, czyli jak?

Naprawdę nic w niej nie widzę szczególnego... Sorry.


« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2021, 00:54:21 wysłane przez Neferet » Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #252 : Październik 08, 2021, 08:00:08 »

Ponieważ Talon Smith przeszedł dalej, przyznam się, że to on był tym pianistą na którego zwróciłam uwagę, głównie (choć nie tylko) ze względu na
przepiękny dzwięk .Nie pamiętam na którym z instrumentów grał (może to był ten "trudny" Steinway?)
Zapisane

Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #253 : Październik 08, 2021, 08:39:18 »

Szukajmy pozytywów: jest 8 Polaków i Japończyków  5  pianistów z Włoch i Chin...pewnie bym zamienił Olę na Nehringa ale Ola może startować za 4 lata😉 Pozdrawiam 💖
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #254 : Październik 08, 2021, 09:02:50 »

Lista dalej idących zawiera nazwiska, które typowałam. Nie mogę wypowiedzieć się co do wszystkich artystów - tych którzy zostali w konkursie i tych którzy go pożegnali- bo nie miałam okazji wszystkich wysłuchać, natomiast zastanawiam się co na tej liście robi Michelle Candotti. Może słuchałam innego występu? Nie wydaje się, by w tym wypadku mogła być to tylko kwestia tego, że na sali koncertowej słychać inaczej.  Wydaj się, że byli artyści, którzy zaprezentowali Chopina lepiej niż ona. A może nie było... Jak napisałam, nie miałam okazji wysłuchać wszystkich.
Zapisane
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

skarpetkacrraft nocneigraszki playyourstories evelon wolfsparadise