Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Muzyka klasyczna w filmie  (Przeczytany 76877 razy)
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Listopad 05, 2010, 22:35:37 »

Fantastyczny motyw, na film natrafiłem właśnie przez ścieżkę dźwiękową i tak sobie obiecuje że w końcu go obejrzę a czasu brak ...

http://www.youtube.com/watch?v=9r4NC0eB3cY

Mój ulubiony motyw.

Piotrze, obejrzyj KONIECZNIE!!! Jak raz zobaczysz, będziesz często do niego powracał, ma cudowny klimat! I przeczytaj książkę, a potem tej samej autorki "Jeżynowe wino".
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Listopad 05, 2010, 23:10:19 »

Piotrze, obejrzyj KONIECZNIE!!! Jak raz zobaczysz, będziesz często do niego powracał, ma cudowny klimat! I przeczytaj książkę, a potem tej samej autorki "Jeżynowe wino".

Czyżby chodziło o "Czekoladę"??..Piotrze nie oglądaj, nie warto - takie tam "romansidło" Mrugnięcie Wprawdzie zdarzyło mi się jeden jedyny raz obejrzeć, jednak za dużo w tym wszystkim "słodkości". Dla mnie Johnny Deep to zdecydowanie "Siódma pieczęć", a przede wszystkim "Czarna Perła" wraz z wypowiedzianymi przez Niego ostatnimi słowami wieńczącymi "filmowe dzieło" - "Same czarne owce..każdy pije co chce" Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Listopad 05, 2010, 23:54:02 »

Romansidło?! Oglądałeś ten film chyba jednym okiem. Mrugnięcie
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Listopad 06, 2010, 00:00:10 »

Romansidło?! Oglądałeś ten film chyba jednym okiem. Mrugnięcie

 Chichot..to prawda
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Listopad 06, 2010, 00:55:49 »

Mam dużo do nadrobienia jeżeli chodzi o filmy, jeden który uwielbiam to Cinema Paradiso. Oczywiście do tego dochodzą polskie komedie - mniej lub bardziej ambitne. Cinema Paradiso to oczywiście geniusz Enio Moricone, wcześniej wysyłałem linka do kompozycji z tego filmu. Zresztą - na pewno ją znacie, często jest grana w RMF Classic, choć ostatnio odniosłem wrażenie, że ta stacja to jedno wielkie pasmo powtórek.
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Listopad 06, 2010, 14:40:35 »

Enio Moricone to klasyk wśród twórców muzyki filmowej. Bardzo mi się podobał koncert jego największych przebojów w wykonaniu Berlińskiej Orkiestry Symfonicznej Uśmiech
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Listopad 06, 2010, 20:46:11 »

A Nino Rota? Tu w wykonaniu Andre Rieu. Eteryczna, sensualna muzyka, Szekspir i Zefirelli.

http://www.youtube.com/watch?v=6z0__7sfNm0&feature=related
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Listopad 06, 2010, 21:47:16 »

Dzięki Casablance a właściwie Wunderowi, który uraczył publiczność na bis  "Clair de`Lune" Debussy`ego przypomniałam sobie jeszcze jeden film. "Frankie i Johny" - z Michel Pfeiffer i Alem Pacino w rolach głównych. W kluczowej dla filmu scenie Clair de`Lune brzmi dwukrotnie. Niektórzy mówią, że to historia miłości - romasidło, ale w istocie to film o samotności i Debussy przynosi ukojenie. Polecam
Zapisane
bwv211
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 60


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Listopad 07, 2010, 00:51:41 »

A mnie prześladuje inny film, którego tytułu nie mogę sobie przypomnieć. Może pomożecie. Pamiętam z niego to, że był tam mistrz uczący grać na pierwowzorze wiolonczeli (wioli da gamba lub tej drugiej, nigdy się nie nauczyłam jak one dokładnie się nazywają i która jest która  Uśmiech). I gra on albo uczeń przecudowny barokowy utwór solowy właśnie na tym instrumencie. Ciarki mnie wtedy przeszły i teraz chciałabym do tego wrócić. Jeśli komuś coś ten opis przypomina to dajcie znać, może wspólnymi siłami uda się do tego tytułu dotrzeć. Ja też pomyślę może jeszcze jakaś wskazówka mi się przypomni.
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Listopad 07, 2010, 01:02:19 »

Tym razem może nie o filmie, lecz tylko i aż o teatrze..Stosunkowo niedawno (bo 2-3 lata temu Uśmiech) w poniedziałkowym "Teatrze Telewizji" puszczana była sztuka "Kolacja na cztery ręce" z Romanem Wilhelmi (w roli Haendel'a) i Januszem Gajosem (jako Bachem). Rzecz dotyczyła rzekomego spotkania dwóch kompozytorów (chyba w Lipsku) Jeden "światowiec" grający przed królami i gustujący w wykwintnych potrawach, ten drugi zaś -  nieobyty, patrzący jakby "z po de łba" skromny kantor..Doprawdy można było boki zrywać. Każdemu kto nie oglądał tej sztuki szczerze ją polecam Uśmiech
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Listopad 07, 2010, 01:06:28 »

Tym razem może nie o filmie, lecz tylko i aż o teatrze..Stosunkowo niedawno (bo 2-3 lata temu Uśmiech) w poniedziałkowym "Teatrze Telewizji" puszczana była sztuka "Kolacja na cztery ręce" z Romanem Wilhelmi (w roli Haendel'a) i Januszem Gajosem (jako Bachem). Rzecz dotyczyła rzekomego spotkania dwóch kompozytorów (chyba w Lipsku) Jeden "światowiec" grający przed królami i gustujący w wykwintnych potrawach, ten drugi zaś -  nieobyty, patrzący jakby "z po de łba" skromny kantor..Doprawdy można było boki zrywać. Każdemu kto nie oglądał tej sztuki szczerze ją polecam Uśmiech

Zachęciłeś mnie i tak się składa że znalazłem spektakl na Youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=KrwsjRsmXo4

Miłych Wrażeń, sam właśnie zaczynam oglądać
Zapisane
bwv211
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 60


Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Listopad 07, 2010, 01:13:38 »

Zachęciłeś mnie i tak się składa że znalazłem spektakl na Youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=KrwsjRsmXo4

Miłych Wrażeń, sam właśnie zaczynam oglądać

Dzięki przewielkie za link Uśmiech nawet nie wiesz jak się z niego cieszę. Nie wiedziałam, że całość jest już na youtube. Zawsze chciałam obejrzeć cały ten spektakl (Bach jest moim najukochańszym kompozytorem) i albo nie mogłam albo nie zauważyłam, że jest w programie i łapałam się tylko na ostanie parę minut. A tak mam ucztę na najbliższy wolny wieczór Uśmiech
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Listopad 07, 2010, 02:44:56 »

Ja się już uraczyłem ... przemiana Bacha w miarę trwania spotkania jest idealnie zagrana przez Gajosa ... ze skromnego przestraszonego chłopka na początku do momentu w którym Haendel założył surdut i perukę. Aktor pierwsza klasa.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : Listopad 07, 2010, 11:42:48 »

A mnie prześladuje inny film, którego tytułu nie mogę sobie przypomnieć. Może pomożecie. Pamiętam z niego to, że był tam mistrz uczący grać na pierwowzorze wiolonczeli (wioli da gamba lub tej drugiej, nigdy się nie nauczyłam jak one dokładnie się nazywają i która jest która  Uśmiech). I gra on albo uczeń przecudowny barokowy utwór solowy właśnie na tym instrumencie. Ciarki mnie wtedy przeszły i teraz chciałabym do tego wrócić. Jeśli komuś coś ten opis przypomina to dajcie znać, może wspólnymi siłami uda się do tego tytułu dotrzeć. Ja też pomyślę może jeszcze jakaś wskazówka mi się przypomni.
Marto, myślę, że chodzi o "Wszystkie poranki świata" Uśmiech
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Listopad 07, 2010, 13:14:49 »

"Kolacja na cztery ręce" to stary spektakl z 1990r. Oglądam go jednak zawsze z niesłabnącym zapałem. Jest dostępny na płycie i można go nabyć na stronie http://sklep.tvp.pl/sklep/kategoria/zlota-setka-teatru-TV_77. Jest tam zresztą wiele innych świetnych spektakli teatru telewizji. Polecam!
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

bratnica wyscigi-smierci valiance chopin polski-serwer-rpg