Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 [2] 3 4 ... 13   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Muzyka klasyczna w filmie  (Przeczytany 76373 razy)
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Listopad 04, 2010, 15:16:10 »

Widziałam kilka lat temu, amerykańską komedię romantyczną, której motywem przewodnim jest Berceuse Chopina. Niestety nie pamiętam tytułu. Pogrzebię w necie, może znajdę? A może ktoś z was pamięta?
Znalazłam! Jest tyo film Still Breathing (Jakoś leci) z Brendanem Fraserem. Dwie zagubione dusze: artysta uliczny, który śni o swojej jedynej i kobieta wykorzystująca uczucia mężczyżn by zdobyć majątek, szukają uczucia, które zwane jest PRAWDZIWĄ MIŁOŚCIĄ. Czy im te poszukiwania się powiodą? Tak! Nie byłoby filmu, gdyby było inaczej. Cóż można powiedzieć o tym filmie? Tylko tyle, że trzeba go zobaczyć! Idealny dla każdego, kto lubi płakać i przeżywać wszystko z bohaterami.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #16 : Listopad 04, 2010, 15:48:33 »

Ewo, to weźmy ten film także na Twoją bezludną wyspę, zgoda?
A ja wciąż poszukuje nazwy innego filmu, w którym motywem przewodnim było 24 preludium d-moll. Oglądałem go ze 40 lat temu (sic!) ale w pamięci tkwi do dziś. Rzecz tyczyła pewnego amanta, który przejął po obrazie nieśmiertelność, a ten, z kolei (obraz), zmieniał się pod wpływem nikczemności owego amanta. To było chyba na podstawie powieści Oscara Wilda?
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
skrzypczatka
Gość
« Odpowiedz #17 : Listopad 04, 2010, 16:28:58 »

to pewnie Dorian Grey
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : Listopad 04, 2010, 16:32:08 »

to pewnie Dorian Grey
Czy go oglądałaś,  może?
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Listopad 04, 2010, 16:35:09 »

A oglądaliście "Czerwone skrzypce", nie pamiętam czyja była muzyka ale na skrzypcach grał Joshua Bell
chyba, że mi się coś pokręciło Uśmiech
Zapisane

ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Listopad 04, 2010, 16:38:37 »

Januszu, to wyspa już nie nasza? Możemy zabrać wszystko co się zmieści! Zabiorę jeszcze Czekoladę z Juliette Binoche, muzyka wprawdzie nie klasyczna ale piękna, no i ten klimat!!!!
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Listopad 04, 2010, 16:45:04 »

No to i Piknik nad Wiszącą Skałą
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #22 : Listopad 04, 2010, 16:58:29 »

Januszu, to wyspa już nie nasza? Możemy zabrać wszystko co się zmieści! Zabiorę jeszcze Czekoladę z Juliette Binoche, muzyka wprawdzie nie klasyczna ale piękna, no i ten klimat!!!!
jasne, ze nasza, ale wiesz...od początku byłaś jej królową i władczynią, a ja tylko rozbitkiem, który szuka schronienia. Poza tym, to oczywiste, przecież nie będzie ona zamknięta dla kogokolwiek z naszych ukochanych forumijnych przyjaciół  Uśmiech Czyż nie?  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Listopad 04, 2010, 17:02:17 »

Januszu, to wyspa już nie nasza? Możemy zabrać wszystko co się zmieści! Zabiorę jeszcze Czekoladę z Juliette Binoche, muzyka wprawdzie nie klasyczna ale piękna, no i ten klimat!!!!

Fantastyczny motyw, na film natrafiłem właśnie przez ścieżkę dźwiękową i tak sobie obiecuje że w końcu go obejrzę a czasu brak ...

http://www.youtube.com/watch?v=9r4NC0eB3cY

Mój ulubiony motyw.
Zapisane
skrzypczatka
Gość
« Odpowiedz #24 : Listopad 04, 2010, 17:12:38 »

UWIELBIAM Czekoladę (jeść też Duży uśmiech) cudowny film, muzyka też jest świetna!
Doriana nie oglądałam, a jeśli chodzi o Purpurowe skrzypce to autorem muzyki jest John Corigliano, upolowałam ostatnimi czasy jego 6 kaprysów (właśnie tych z purpurowych skrzypiec). Od 2 lat szukałam tego :
http://www.youtube.com/watch?v=jZ5EX4VF9EI
i znalazłam, więc jeśli ktoś chętny to mogę przesłać Uśmiech Po tym filmie (średnio mi się podobał) pokochałam Joshue , obejrzałam kilkadziesiąt filmików na YT i powiem szczerze, że mimo jakiś tam wpadek intonacyjnych, albo innych, to JEST GENIUSZEM, ten typ muzykalności w 100% mi pasuje. Ogień, ciary!
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Listopad 04, 2010, 18:12:05 »

to pewnie Dorian Grey

Tak to Dorian Grey...On się nie zmieniał, ale obraz TAK..(potworne płótno) pamiętam, że jak pierwszy raz obejrzałem go w dzieciństwie to nie mogłem spać po nocach ( przy czym nasuwało się pytanie, czy można "psocić" czy też nie..dzieciak we wszystko potrafi uwierzyć Uśmiech)
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Listopad 04, 2010, 18:25:34 »

Kolejny film robiący wielkie wrażenie, "1900: człowiek legenda" (La Leggenda del pianista sull'oceano), włoski z 1998 roku, wyreżyserowany przez Giuseppe Tornatore. Opowiada historię chłopca znalezionego i wychowywanego na statku, grającego na fortepianie tak genialnie, że nie ma sobie równych. Zadziwiające tym bardziej, że chłopiec, odizolowany od życia, w tym kulturalnego, nie miał nauczyciela. Wielka muzyczno-filmowa uczta, wiele wzruszeń i przeżyć. I Ennio Morricone. Nie jest to klasyka sensu stricto, ale mimo tego polecam, gorąco Uśmiech

Istotnie godna uwagi produkcja..(oglądałem kilka razy) świetna gra aktora w roli głównej, zresztą tak samo świetna jak i w innym filmie z jego udziałem (grał tam postać negatywną) lecz o nieco innej tematyce - "Rob Roy"
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Listopad 04, 2010, 18:53:00 »

A oglądaliście "Czerwone skrzypce", nie pamiętam czyja była muzyka ale na skrzypcach grał Joshua Bell
chyba, że mi się coś pokręciło Uśmiech

Świetny film..to właśnie od tego momentu zacząłem się poważnie zastanawiać - "eee co tam jakieś mandolino-podobne..,gitarka przy tym to mały "pikuś" - a może by tak na powrót skrzypki" Duży uśmiech
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Listopad 04, 2010, 22:55:47 »

No to i Piknik nad Wiszącą Skałą
I "Piknik"! Muzyka zjawiskowa - mój ukochany fragment z Beethovena we fragmencie z łabędziem. Ale ponadto "Dziewczynę z perłą". Piękny, kameralny obraz w sepiach, szrościach, czerni i łamanej bieli - jak na obrazach Vermeera - i to wszystko w oprawie muzyki Alexandre Desplat`a i  "Pożegnanie z Afryką"  - kolejny muzyczny hit. A co do Juliette Binoche. Jest taka wersja "Wichrowych wzgórz" właśnie z nią w roli głównej i znów muzyka, którą się pamięta.
Zapisane
skrzypczatka
Gość
« Odpowiedz #29 : Listopad 04, 2010, 23:30:26 »

jak wzgórza, to może Lawendowe? Maggie Smith i Judi Dench... co za duet!
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 13   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

airpol rrp307 etforum ndl moloromme