Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogadywanie po konkursie  (Przeczytany 60815 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #120 : Listopad 17, 2015, 13:44:19 »

Olof Hansen namierzony Uśmiech

http://www.facebook.com/olof.hansen.9
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #121 : Listopad 20, 2015, 20:51:55 »

W radio Merkury trwa transmisja vipowskiego koncertu maltańskiego z poznańskiej filharmonii. Gra Kate Liu, za chwilę zabrzmi koncert f-moll w wykonaniu RH.

Jakość realizacji dźwiękowej to kpina. Kate też na razie nie zachwyca (prawdopodobnie Mrugnięcie).
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #122 : Listopad 20, 2015, 22:09:10 »

RH potwierdza dzisiejszym wykonaniem to, co pisałem o nim kilka tygodni temu...
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #123 : Listopad 20, 2015, 22:11:50 »

Trąbki, rogi... Kto na nich gra (intonacja?)? Kto dyryguje całością (tempo, akcenty?)? Warszawa brzmi przy Poznaniu jak Concertgebouw.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #124 : Listopad 20, 2015, 22:32:06 »

RH staje się jednym z najwybitniejszych pianistów swojej generacji.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #125 : Listopad 20, 2015, 22:32:47 »

Nie słuchałam całości koncertu, bo najpierw odpaliłam załadowany wreszcie po długich mękach Straszny Dwór, a potem od razu zrobiłam sobie przerwę na transmisję live z Sali Lutosławskiego,
gdzie nasza Lutosławski Youth Orchestra zaprezentowała urokliwie i z uczuciem Symfonię z Nowego Świata.Uśmiech  Ale załapałam się chociaż na trochę.
Przy tej jakości, z którą ja odbieram w tej chwili ten koncert, to może i nie jest to największa strata Niezdecydowany To może bardziej tragiczna transmisja, niż orkiestra (chociaż faktycznie coś tam jakby trochę się rozjeżdżało), bo RH też brzmi mi trochę jak przefiltrowany przez jakąś dźwiękową watę:( I komentatorkę ledwo słyszę. Ale i tak przebija się jakoś przez ten brzęk i szum klasa pianisty, jak na starym winylu Mrugnięcie

Aha, mazureczek... Chichot

Słyszę, że Poznań także zdobyty:) I lepiej potraktowany niż Bydgoszcz, bo dostaje dwa bisy Mrugnięcie No ale z drugiej strony nie można mieć pretensji, w końcu na danie główne dostali tylko koncert:))
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2015, 22:43:52 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #126 : Listopad 20, 2015, 22:59:24 »

Przy okazji, co mnie zastrzeliło, komentatorka przeprosiła dziennikarza radia Mercury (czy może raczej słuchaczy) za poświęcenie aż trzech godzin na muzykę poważną Szok Zaiste, straszliwe umartwienie. No tak, jeśli się tak to nazywa, to może faktycznie trzeba przepraszać, że słuchacze musieli zajmować się tak długo jakimiś śmiertelnie poważnymi sprawami Co?
Spójrzmy tylko na drobny przegląd językowy wzięty z haseł w Wikipedii:

Angielski – Classical music
Niemiecki –  Klassische Musik
Czeski - Klasická hudba
Duński –  Klassisk musik
Szwedzki –  Klassisk musik
Norweski –  Klassisk musikk
Francuski –  Musique classique
Włoski –  Musica classica
Hiszpański – Música clásica
Portugalski -  Música clássica
Rumuński – Muzică clasică
Grecki - Κλασική μουσική (Klasiki musiki)
Rosyjski – Классическая музыка (Kłassiczeskaja muzyka)
Węgierski – Klasszikus zene
Turecki – Klasik müzik

Polski - Muzyka poważna Smutny
Co jest z nami??? Mamy uraz do tego słowa?
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2015, 00:05:44 wysłane przez Aleksias » Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #127 : Listopad 21, 2015, 22:52:41 »

Fiński - klassinen musiikki (taidemusiikki)

Mam nadzieję, że przeprosiny były z przymrużeniem oka.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #128 : Listopad 22, 2015, 00:04:41 »

Fiński - klassinen musiikki (taidemusiikki)
Jasne, niesłusznie pominęłam, ale w sumie rzecz była oczywista Chichot

Może jeszcze, żeby nie ująć mowie Geniuszasa i Osokinsa:
Litewski - klasikinė muzika
Łotewski - klasiskā mūzika

Czy to u nas jakiś wtórny efekt walki romantyków z klasykami?? Duży uśmiech

Mam nadzieję, że przeprosiny były z przymrużeniem oka.
No właśnie trudno powiedzieć Z politowaniem
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2015, 01:42:15 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #129 : Listopad 23, 2015, 01:48:48 »

Kate Liu w Poznaniu - owacja po fantastycznym wykonaniu Sonaty h-moll. Thanks, Kate  Mrugnięcie

Zapisane

anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #130 : Listopad 23, 2015, 14:28:39 »

Wysłuchałam Krzysia Książka wczoraj wieczorem. Sala pełna, pod ścianami i gdzie bądź wielu stojących, młodzież siedząca wprost na podłodze. Niestety byli i tacy, którzy z różnych - jak sądzę - nie muzycznych racji pojawili się na koncercie. Toteż wertowali program (14 stron - ale czytali całe dwie godziny) upiornie szeleszcząc kartkami, łazili tam i z powrotem jakby oblazły ich insekty (jeden z panów przestał dopiero gdy zwrócono mu uwagę),  wymieniali się uwagami nie dbając raczej o zachowanie ciszy. Nie jestem częstym gościem koncertów na żywo, ale za każdym razem diabli mnie biorą!
W pierwszej części Krzysztof grał program  drugiego etapu konkursu. Pięknie grał! Gra w piano – cudeńko. Nie „zginął” mu żaden dźwięk, nawet te grane w głębokim pianissimo słychać było doskonale w ostatnim rzędzie. Artykulacja na niezwykłym poziomie. Krzysztof ma zdolność wydobywania dźwięków z klawiatury - wydawałoby się - w zupełnie niewymuszony sposób. Ot, tak sobie – postanawia położyć palec na klawiszu a w eter rozsnuwa się dźwięk. 
Fantazja – pięknie wydobyte z klawiatury marsze: miarowy, czysty dźwięk bez nadużywania dynamiki. Fragmenty heroiczne z dobrze zbudowanym napięciem – znów bez nadmiernej ekspresji. Temat prawie-chorałowy w pełnym bogactwie brzmieniowym i  finałowe rozmyślania wyprowadzone gdzieś poza real. Skończył „a…echo grało”.
Mazurki – dalej będę twierdzić, że w konkursie były najlepsze – najbardziej podobał mi się eteryczny a-moll kujawiakowo rozkołysany. Trudno utrzymać mazurkowy rytm w piano w środkowej części. A udało się! Zakołysał ten mazurek salą lekko, nostalgicznie. Piękne były także mazurki na bis te z op. 50 – G i As – feeria barw dźwięku i ich odcieni. Krzysztof „tańczył” te mazurki całym sobą. Może najmniej udatnie wypadł mazurek z poloneza fis. Za to werble i część heroiczna doskonale.
I koncert! Oj, szkoda, że nie miał okazji zagrać na konkursie. Może nie byłby to lepszy koncert w stosunku do tych, które zagrali finaliści. Ale ręczę – byłoby to dla nas przeżycie szczególne. Jak przy mazurkach – Krzysztof cały był muzyką. Kiedy nie grał, siedział właściwie tyłem do publiczności, kołysał się ze skrzypkami, „dyrygował” ruchem głowy, pomagał ruchem dłoni waltorniście, „rozmowa” fortepianu z fagotem była także osobistą rozmową pomiędzy solistą i tym artystą, który na fagocie grał. Nie wiedziałam solisty, który tak głęboko czuł się częścią zespołu. Z reguły widać porozumienie pomiędzy solistą i dyrygentem, tu było coś więcej – kontakt solista-członkowie orkiestry. Po prostu magia. Z tego względu nie wiem, czy wszystko zagrane zostało dobrze, czy były potknięcia, „zaczepki” klawiszy itp. Wszystko to w jakiś sposób stało się nieważne.  Przeniosłam się poza tu i teraz, polatałam jak Małgorzata gdzieś, gdzie z elementów krajobrazu pozostało tylko księżycowe światło.     
P.s.
A na deser dostrzegłam pod kolumną Marcina Koziaka. Zbierałam się na odwagę, żeby podejść ale tłum nas rozdzielił. Może i lepiej. 
Może ktoś wie, czy Marcin grywa recitale w dostępnych dla nas miejscach. 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2015, 01:21:07 wysłane przez Aleksias » Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #131 : Grudzień 01, 2015, 01:15:51 »

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,19258742,pianista-pedaluje-z-wyczuciem-rusinek-o-konkursie-chopinowskim.html#BoxLokKrakLink

Może nie wszyscy czytali a zabawne.
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #132 : Grudzień 17, 2015, 01:02:57 »

Jakiś czas temu napisałam do Olofa Hansena, dziś ODPISAŁ! Uśmiech
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #133 : Grudzień 17, 2015, 21:21:09 »

Obiecuję pomachać do Kurierowiczów.

http://www.filharmoniapoznanska.pl/aktualnosci/#8828
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #134 : Grudzień 18, 2015, 01:02:30 »

Ech, planowałam iść do FP na bachowskie kantaty, ale w sytuacji, kiedy będzie transmisja...chyba jednak się skuszę:) Bacha mogę posłuchać w każdej chwili, i to w wiadomym wykonaniu Mrugnięcie (mało kto mu dorówna Chichot) Będę wypatrywać machającego Mozarta Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2015, 02:30:51 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

loups playyourstories evelon wataha-wilkow-nocy wolfsparadise