Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - I etap  (Przeczytany 108018 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #375 : Październik 07, 2015, 13:31:50 »

16 latek i uczeń Dang Thai Sona - trudno nie życzyć powodzenia:))
Yike (Tony) Yang - ten Tony to nick??

Latoś (chyba konkursoś Duży uśmiech) obrodziło w 16-latków:))
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2015, 13:36:51 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #376 : Październik 07, 2015, 13:32:29 »

Natomiast barkarola zrobiła się mniej więcej od połowy zbyt ociężała, twarda, masywna, dźwiękowo chropowata.

Brakowało romantycznego, pejzażowego chiaroscuro.

Myślę jednak, że usłyszymy go wkrótce.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #377 : Październik 07, 2015, 13:33:48 »


Myślę jednak, że usłyszymy go wkrótce.
Mam taką nadzieję:)) Następny do wpisania na listę.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #378 : Październik 07, 2015, 13:36:39 »

Kanadyjczyk Yang

Dawno nie słyszałem tak delikatnego nokturnu 27/1. Niezwykle miękki touch, zwłaszcza na początku.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #379 : Październik 07, 2015, 13:45:00 »

Ten dźwięk się utrzymuje. Etiuda 10/10 była w wersji hard soft. A teraz muska nami przyjemny zimowy wiaterek, widzę śnieg, jest Gwiazdka, słyszę kolędy.

Na serio, chciałbym go widzieć dalej, prawdziwy mały geniusz.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #380 : Październik 07, 2015, 14:01:06 »


PS: Nieśmiało zapytam, czy macie plany na przyszłoroczne Duszniki? Może być ciekawa - pokonkursowa - obsada?
No, to jest bardzo dobre pytanie:)) Zapowiada się, że następne Duszniki mogą być równie niezwykłe i wyjątkowe, jak tamte!
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #381 : Październik 07, 2015, 14:21:08 »

A przy okazji - pamiętajmy, że jutro o 19:30 w Filharmonii Dwójki transmisja z Katowic - inauguracji ciąg dalszy, i Martha po raz drugi Chichot
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #382 : Październik 07, 2015, 14:30:46 »

Boska Martha – kopytka pozbawione butów i obleczone jeno w rajstopki, wyłożyła sobie zgrabnie na balustradę balkonu! No cóż – kto sławnemu zabroni? Widok nieco obrazoburczy, acz  zabawny.

Barkarola Xu rzeczywiście była ładna. Perełki dźwięków, w piano zwłaszcza – pięknie.  Momentami miałam „ciary”. Wydaje się, że niezłe etiudy. Nokturn zaśpiewał, rozkołysał wyobraźnię.

Polak – cud-chłopiec, kochałabym się w nim na zabój będąc we właściwym wieku. Podobał mi się nokturn. Trochę mnie zaczarował, trochę rozmarzył. Ładnie ukołysał temat. Scherzo niezłe chociaż z drobnymi usterkami. Będę trzymać za niego kciuki.
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #383 : Październik 07, 2015, 14:35:03 »

Yike (Tony) Yang - ten Tony to nick??

Naszego (a już szczególnie mojego Chichot) ulubieńca z Czajkowskiego Yu-Chien Tsenga też ktoś ochrzcił Benny Mrugnięcie Ktoś albo on sam. Myślę, że to dla "wygody" kontaktujących się z nimi przedstawicieli tzw. Okcydentu Mrugnięcie IMHO trochę dziwnie pojętej Mrugnięcie


Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #384 : Październik 07, 2015, 14:38:54 »

Rowniez istnieje pani krytyczka p. Debowska o podobnych walorach jak jej kolega D. ,ktora jest poirytowana naszymi pianistami (np. Ksiazek).

To ona zasiada w XIII rzędzie.
http://www.chopin2015.tvp.pl/21385786/xiii-rzad

Jak dla mnie - szkoda oka Mrugnięcie
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #385 : Październik 07, 2015, 15:26:56 »

Boska Martha – kopytka pozbawione butów i obleczone jeno w rajstopki, wyłożyła sobie zgrabnie na balustradę balkonu! No cóż – kto sławnemu zabroni? Widok nieco obrazoburczy, acz  zabawny.

Dokładnie - kto sławnemu zabroni Chichot

Pamiętam jak w 2010 r. wkurzałam się na dres z lampasami jednej z jurorek (pani Belli D.)
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #386 : Październik 07, 2015, 16:44:45 »

Naszego (a już szczególnie mojego Chichot) ulubieńca z Czajkowskiego Yu-Chien Tsenga też ktoś ochrzcił Benny Mrugnięcie Ktoś albo on sam. Myślę, że to dla "wygody" kontaktujących się z nimi przedstawicieli tzw. Okcydentu Mrugnięcie IMHO trochę dziwnie pojętej Mrugnięcie
Uśmiech Jasne, że wiele osób nadaje sobie pseudonimy artystyczne, nicki, ma zdrobnienia, przezwiska itp. Natomiast faktycznie, trudno powiedzieć, co w tym za wygoda, że Yu-Chiena nazwie się Benny:)). Powiedziałabym, że tu akurat imię brzmi ciekawiej i bardziej oryginalnie  Mrugnięcie Rozumiem, że łacińska literacka chińskiego na oko może wywoływać pewną konsternację. Jednak kiedy się usłyszy, jak to ma być wymawiane, raczej nie ma problemu. Zresztą angielszczyzna może być zbyt mało elastyczna w przyswajaniu sobie wymowy mniej konwencjonalnych nazwań. Polak ma giętki język i nie przestraszy się byle czego. Naród, który dumnie nosi imiona takie, jak Zdzisław, Grzegorz, Krzysztof, Szczepan, Włodzimierz, a w przeszłości nawet Bożygniew, Świętopełk czy Mściwoj, nie połamie sobie języka na tak czymś banalnym, jak "Jike Jang" czy "Ju-czjen"  Chichot
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2015, 16:48:45 wysłane przez Aleksias » Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #387 : Październik 07, 2015, 16:59:16 »

Polak ma giętki język i nie przestraszy się byle czego. Dla narodu, który dumnie nosi imiona takie, jak Zdzisław, Grzegorz, Krzysztof, Szczepan, a w przeszłości nawet Bożygniew, Świętopełk czy Włościwoj, nie połamie sobie języka na tak czymś banalnym, jak "Jike Jang" czy "Ju-czjen"  Chichot

To fakt, Polak dużo potrafi Mrugnięcie

Hehe, Kasia niby tak prosto wygląda, ale dla nie-Polaków bywałam już (w wymowie) Kasją, Kasiją, Kassi, Kajsi i jeszcze innymi wariacjami na temat. Powiem szczerze, że nawet ich nie korygowałam  Chichot
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #388 : Październik 07, 2015, 17:14:24 »

To ona zasiada w XIII rzędzie.
[...]
Jak dla mnie - szkoda oka Mrugnięcie

Wczoraj obejrzałem kilka odcinków, zdecydowanie nie polecam. Nieznana mi wcześniej pani D. z Wyborczej opiera swoją "krytykę" na: "to nie był Chopin" względnie "tomisię (nie) podobało". Urgh. Pan Popis też się na razie niczym popisał, choć kultura wypowiedzi zupełnie inna. Osokinsa obydwoje potraktowali dość niesprawiedliwie.

Słuchając dziś etiud (Geniuszas rządzi  Mrugnięcie), pomyślałem sobie, że niektórych bardzo mi na Konkursie brakuje. Nie wiem, czy ktoś w ramach nokturnu wybrał metafizyczną etiudę es-moll 10/6, pentatoniczno-chromatyczną, której niesamowita harmonia antycypuje akord tristanowski.

Szkoda też, że na regulaminowej liście nie ma etiudy 10/9, w f-moll, która również daje duże możliwości interpretacyjne. No i że w ogóle dopuszczone są tylko 4 etiudy z op. 25.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2015, 17:19:02 wysłane przez Mozart » Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #389 : Październik 07, 2015, 17:41:57 »

TVP Kultura z kolei nie popisuje się umieszczając takie oto "rewelacje":

http://www.chopin2015.tvp.pl/22011904/pojedynek-na-miny


Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watahacemnejstrony nocneigraszki airpol wolfsparadise wataha-wilkow-nocy