Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 31   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - I etap  (Przeczytany 108980 razy)
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #360 : Październik 07, 2015, 00:01:18 »

A ja uwazam, ze w ogole nie powinno byc jury.
Sa oni na ogol znudzeni, nonszalanccy i zblazowani. Zobaczcie co zrobil Yundi. Wyjechal sobie na impreze.
Skandal.
Ciepelko, dobre jedzenie i kasa. Takie jest jury na calym swiecie.
Dlatego rozumiem Zimermana, ze w tej komedii nie chce brac udzialu.
Poniewaz KFH jest dobrem narodowym, to jestem pewien, ze moznaby bylo wymyslec sposob glosowania globalnego, opartego na internecie i wpisach melomanow, milosnikow. Przeciez to oni (my) faktycznie placa (bilety)na utrzymanie kazdego artysty. To oni (my) powinni decydowac, kogo chca uslyszec w filharmonii i czyja plyte kupic.
Myslicie, ze Martha i inni wielcy kupili kiedykolwiek bilet lub plyte.
Bzdura. Zawsze sa zapraszani i maja wszystko darmowo.
P.S.
Oczywiscie jakies opinie "wielkich" mozna by bylo wpasowac w caly system oceniania.
Tez mogliby sie logowac i dawac swoje punkty (np. 1 glos Marthy = 100 glosow normalnych).
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2015, 12:04:38 wysłane przez Aleksias » Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #361 : Październik 07, 2015, 09:41:55 »

http://chopin2015.tvp.pl/21385412/uczestnicy  tu można wysłuchać wszystkich

Dzięki Aro! Nie dotarłam do tej strony. 

Ciekawa jestem - macie już swoje typy na tak i na nie? Ja mam jakiś galimatias w głowie w tym roku. Dużo dobrych wykonań, ale przecież  nawet w tych bardzo dobrych recitalach bywało tak, że coś się nie udawało. Jak wyważyć kto w takim razie lepszy - ten kto  wyśpiewał nokturn, ten który nie zapomniał o temacie lewej ręki w etiudzie czy ten, który pokazał dramat scherza. Do tego dochodzi jeszcze i to, że nie miałam okazji wysłuchać wszystkich - jak 5 lat temu, kiedy miałam skręconą nogę i cały październik tkwiłam na kanapie, delektując się w sposób absolutnie rozpasany konkursem.  A może by znów skręcić? Mrugnięcie
Czekam na Wasze typy.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #362 : Październik 07, 2015, 10:04:49 »

Elu, Leszek zaproponował zabawę w odgadnięcie, kto przejdzie, w oddzielnym wątku: Możemy spróbować odgadnąć, a w każdym razie wyrazić swoje upodobania Uśmiech

http://www.chopin.darmowefora.pl/index.php?topic=387.0

Trudno do końca zgadnąć, czym będą się kierować w jury. Może w trakcie konkursu trochę się to już wyklaruje, kiedy zobaczymy, kogo będą odrzucać.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2015, 10:07:35 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #363 : Październik 07, 2015, 10:13:36 »

Dzisiaj dzień chiński - pięciu pianistów z Chin w pierwszej turze, czterech w wieczornej - ale jest też jeden Polak, i to taki, którego warto będzie posłuchać.

Poza tym chciałabym zwrócić uwagę, że jeden z Chińczyków jest bydgoszczaninem:)) Będzie to Zi Xu grający o 13:00
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2015, 12:00:12 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #364 : Październik 07, 2015, 10:31:42 »

Pierwszy grający - 22-latek Hin-Yat Tsang. Studiuje w Londynie.
W tym konkursie jest ten problem, że poziom jest tak wyśrubowany, że pianiści po prostu dobrzy, jeśli nie są dość wyraziści, mogą zginąć, przejść niezauważenie, jak to ujęła profesor Tarnawska, "nie przebić się do ucha zmęczonej publiczności i jeszcze bardziej zmęczonych jurorów:))"
Hin-Yat jest subtelny i introwertyczny, kameralny, i może się nie przebić na dużej sali. Dwójka uważa go za bardzo szlachetnego pianistę, ale ze słabszymi szansami na konkursie, na którym trzeba być bardzo wyrazistym i przebojowym.

Zaraz po tym jego kolega z uczelni, Alexander Ullman.
Dziś mamy pewne urozmaicenie w nokturnach:) Hin-Yat prezentował nam nokturn G-dur op. 37 nr 2. a Alexander Es-dur op. 55 nr 2.
Alex Ullmann dał bardzo dobry występ. Solidnie, konkretnie, dojrzale. Panowie w Dwójce bardzo komplementowali scherzo.
Według Dwójki, pianista z dobrą, błyskotliwą techniką, lecz też zbyt mało wyrazisty, żeby zwrócić uwagę, czego żałują.


Następny gra berlińczyk, Chao Wang. (Czao Łan)
Uwaga - gra balladę As-dur!!
Chao gra na Kawai, i podobają mi się jego etiudy, takie jakieś perliste:) Fajny, przyjemny dźwięk, muzyka ładnie, swobodnie płynie. Gra jakby tańczył. Dobrze się przy nim pisze Spoko (oczywiście, niestety muszę w słuchaniu przeszkadzać sobie pracą Spoko)
No właśnie, Dwójka zwraca uwagę, że może dobrze się przy tym pisze, ale nie ma w tym głębi (i może właśnie dlatego Spoko)

Na koniec Zhu Wang (Czu Łon) 18 lat. Plus za Steinwaya;)
Zhu jest laureatem konkursu chopinowskiego w Ułan Bator:)

Nikt na świecie nie ma tylu monograficznych konkursów, co Fryderyk. Jest chyba najbardziej, pewnie prócz Wolfganga, ukochanym kompozytorem Uśmiech  "I love Chopin" pada z ust milionów wielbicieli w najdalszych zakątkach świata.
"Tymczasem sztuka moja gdzie się podziała? A moje serce gdziem zmarnował?"
Cieszyłby się...

Natomiast Konkurs Chopinowski dla Zhu to poprzeczka zdecydowanie zbyt wysoka.
Pani profesor jest wręcz zbulwersowana:)
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2015, 13:01:47 wysłane przez Aleksias » Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #365 : Październik 07, 2015, 12:03:03 »

Hin-Yat Tsang

Duży spokój nokturnu, nie wiem czy nie za duży w tym sensie, że choć słuchało się komfortowo, to jednak trochę bez emocji. Z drugiej strony ładny, ciepły  dźwięk. Przyjemna etiuda F bez forsowania dźwięku. Logicznie skonstruowana ballada. Znów wydaje mi się, że tak jak w nokturnie trochę mało emocji.

Alexander Ullman

Nokturn Es – co to za nokturn! Temat namalowany na tle subtelnego tła, delikatnymi pociągnięciami pędzla, z lekko przymglonym  konturem i kryształową czystością jasnej lekko opalizującej barwy. Mam wrażenie, że nie do końca się to udało wyciągnąć z klawiatury, ale pytanie jak to brzmi na sali koncertowej. Wydaje mi się, że udało się mu nie przerysować liryki, bo w tym nokturnie łatwo popaść w manierę nadliryczną. Za to scherzo b-moll niezłe. Osadziłabym je tylko mocniej w klawiszach (fajnie się tak wymądrzać "zza płota" jak człowiek sam nie siedzi przy fortepianie).
O - a teraz słyszę w dwójce, że ostatni raz grał go, gdy był nastolatkiem i musiał scherzo od nowa rozczytać. 

Pozostałych dwóch artystów słuchałam wyrywkowo - jak to w pracy.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #366 : Październik 07, 2015, 12:10:53 »

Pozostałych dwóch artystów słuchałam wyrywkowo - jak to w pracy.
Tu akurat wygląda na to, Elu, że niewiele straciłaś:))
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #367 : Październik 07, 2015, 12:11:35 »

Ale teraz za to - nasz Andrzej!!
Mam duże oczekiwania - oby się spełniły.

Oby grał co najmniej tak ładnie, jak wygląda Mrugnięcie

BTW - gruźlicy w FN mają się dobrze Spoko

No i całość była piękna i efektowna:)))
Dwójka trzyma kciuki, i my wszyscy:))


Nokturn H-dur op. 9 nr. 3
Etiuda As-dur op.10 nr 10
Etiuda a-moll op. 25 nr 11
Scherzo b-moll op. 31

(sorry za błędny zapis poprzednio, kopiuję i wklejam z doskoku i czasem skaczą mi linijki. Teraz jest dobrze)
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2015, 13:01:04 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #368 : Październik 07, 2015, 12:44:51 »

Teraz Yuchong Wu (Juczon Łu) z Juilliard. Renomowana szkoła, ale do Chopina trzeba mieć szczególne serce niezależnie od szkoły.

Nokturn E-dur 62/2.
Etiuda gis-moll op. 25 nr. 6
Etiuda F-dur op. 10 nr. 8
Scherzo op. 39


Następny - Zi Xu (Szi Tzu) - z Chin i... Bydgoszczy Uśmiech A uczy się także u naszego Pawła:)) Trzymam kciuki, jak za naszego, bo w sumie nasz ci on:))

Nokturn H-dur op. 62 nr. 1
Etiuda C-dur op. 10 nr. 1
Etiuda a-moll op. 10 nr. 2
Barkarola op. 60
Piękny ten nokturn...Uśmiech))
Tak jak Andrzej, on też podoba mi się (jak to mówił Bartus?) - całościowo Mrugnięcie Żeby jeszcze ta barkarola mu wyszła...
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2015, 13:19:27 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #369 : Październik 07, 2015, 12:48:50 »

Jaki nokturn i pierwsza etiuda Antka?
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #370 : Październik 07, 2015, 13:00:38 »

Już zapisane:)
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #371 : Październik 07, 2015, 13:15:08 »

Jaki nokturn i pierwsza etiuda Antka?

Ha, dzięki, Asiu, choć miałem na myśli - jak je oceniacie  Mrugnięcie
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #372 : Październik 07, 2015, 13:16:49 »

ZI XU, Chińczyk

Przepiękny nokturn 62/1

Cztery "płaszczyzny Dyżewskiego" - dostrzeżone!  Mrugnięcie
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #373 : Październik 07, 2015, 13:22:24 »

Dobre etiudy (pasuje tu nadużywane słowo "solidne'), choć mnie brakowało niuansowania dynamicznego w prawej ręce.

Bardzo serio Chińczyk potraktował legato umieszczone przez Chopina nad górną pięciolinią etiudy 10/1, odnoszące się do większości pasaży.

Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #374 : Październik 07, 2015, 13:30:14 »

Piekna Barkarola XU
Zapisane
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 31   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

sparta wild-heart legowiskadlakota mundotelenovelas nii-chan