Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - I etap  (Przeczytany 108026 razy)
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #345 : Październik 06, 2015, 21:29:51 »

Witam Wszystkich,

Aktualnie mam bardzo duży niedoczas, materiałów z konkursu też się nazbierało i już wiem, że na bieżąco wszystkiego nie przesłucham. Mam więc prośbę - możecie mi polecić uczestników, których mógłbym dzisiaj przesłuchać. Wiem, że melomanowi nie wypada grzeszyć takim pytaniem, ale niestety taka praca  Mrugnięcie

Z góry dziękuję, jak przesłucham to chętnie coś napiszę.
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #346 : Październik 06, 2015, 21:34:39 »

nic straconego, przecież Ci najlepsi przejdą do następnego etapu i znów ich wysłuchamy w jeszcze wspanialszych utworach Uśmiech
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #347 : Październik 06, 2015, 21:34:50 »

Gdzieś można wysłuchać już Hamelina? Nie mogę znaleźć a komentarze są zachęcające, zresztą podobał mi się w eliminacjach.

Voila  Mrugnięcie

https://www.youtube.com/watch?v=0kwQZopTLEw

Bart, niestety przyznaję Ci rację. Szkoda, że organizatorzy nie nawiązali współpracy z medici tv. Najbardziej irytuje, że na uzupełnienie archiwum trzeba czekać dzień...


Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #348 : Październik 06, 2015, 21:37:12 »

Cześć Piotrze  Mrugnięcie  Myślę, że najlepiej poinformowana w tym zakresie jest Asia, która ogarnia znakomicie każdy dzień przesłuchań  Duży uśmiech

W rundzie wieczornej duże wrażenie zrobili na mnie Szymanowski i Tartakowski.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #349 : Październik 06, 2015, 21:37:39 »

Piotrze, przede wszystkim naszych:)
A tak w telegraficznym skrócie - pierwszego dnia, na pewno warto posłuchać Galiny Christiakowej, Seonga Jin Cho, Saskii Giorgini, Chi Ho Hana
Drugiego dnia - Dinary Klinton, Qi Konga, Olofa Hansena.
Trzeciego - Xina Luo, Alexii Mouzy, Osokinsa.
A dziś - Hamelina i Tartakowskiego.

Z naszych - najlepszy na razie w naszym odczuciu był dzisiaj Szymanowski.
Poza tym polubiliśmy bardzo Szymona Nehringa i Krzysztofa Książka.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2015, 21:42:00 wysłane przez Aleksias » Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #350 : Październik 06, 2015, 21:39:18 »

http://chopin2015.tvp.pl/21385412/uczestnicy  tu można wysłuchać wszystkich
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #351 : Październik 06, 2015, 21:41:03 »

Na wszystkich nie mam czasu, nawet nie wiecie jak bardzo żałuję. Ale włączam wedle polecenia, będę miał przyjemną atmosferę do pracy.

Dziękuję bardzo.

PS: Nieśmiało zapytam, czy macie plany na przyszłoroczne Duszniki? Może być ciekawa - pokonkursowa - obsada?
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #352 : Październik 06, 2015, 21:43:46 »

aro, dzieki.
You are rulezing
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #353 : Październik 06, 2015, 21:48:33 »

http://chopin2015.tvp.pl/21960635/galina-chistiakova warto jeszcze raz posłuchać
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #354 : Październik 06, 2015, 21:50:42 »

Czy nie uwazacie, ze mechanizm glosowania w polityce jest do totalnej wymiany?
System pozwala na niesamowite manipulacje.
Np. Partie, ktore sie nienawidza, nagle lacza sie, zeby wyeliminowac trzeciego gracza.
Jednym slowem. Glos w wyborach politycznych nie jest naszym glosem. lecz
glosem cholernej celebryckiej ekipy, ktora nas notorycznie okrada.

Pisze o tym dlatego, ze teraz mamy konkurs i glosowanie jest jego czescia.
Wpadlem zatem na pomysl, zeby, tak jak w konkursie, glosowac etapami.
W pierwszym etapie glosujemy na po prostu  TAK lub NIE w stosunku do partii rzadzacej (w tym wypadku na PO).
Jezeli spoleczenstwo powie NIE powyzej 50% to PO juz nie bierze udzialu w dalszych etapach (jak w KFH).
Etap drugi jest walka o prymat pozostalych ugrupowan a wyborcy PO, jezeli chca, to maja druga opcje.

Zawiazywanie koalicji jest zle i sprzyja manipulacji.
Ten nonsens jest legalny w obecnym systemie od lat.
Czesto, do koalicji wchodza partie, ktore sie ninawidza i maja sprzeczne programy a z sytuacji
wynika, ze laczac sie moga dostac sie do zlobo-sejmu (np. PO i PSL).

Innym nonsensem jest mowienie, ze prezydent Polski jest a-partyjny.
Przeciez to jest jedno wielkie klamstwo. Prezydent na ogol wywodzi sie z jakiejs partii.
W pojedynke nie mialby szans.
Oczywiscie, ze prezydent, ktory przyszedl z PO bedzie wspieral programy PO.
Z PiS, programy PiS-u itd...

Zaklamanie, Hipokryzja, Balagan, Bezczelnosc i Glupota. Ot taka jest nasza polityka.
Przepraszam, ze tak nagle zmienilem temat i sie uzalam, ale przez ta cholerna glupote polityczna
nasz umilowany pazdziernik moze byc ostatnim.

P.S.
Pamietacie, co kumoterstwo polityczne zrobilo z ostatnim koncertem laureatow za nasze pieniadze?
Mam nadzieje, ze w tym roku, koncert laureatow obedzie sie po Bozemu, dla ludzi i w Filharmonii.
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #355 : Październik 06, 2015, 22:07:28 »

Ja jestem za tym, żeby jury konkursu nie widziało, kto aktualnie gra. Temida z opaską. Niestety to wymaga zmiany w regulaminie. Czyli po prostu żeby oceniało wyłącznie to, co słyszą. Bez oglądania się na kariery, znajomości medialne uczestnika. Reakcję sali mogą słyszeć. Bo jaką gwarancje mamy, że nie dojdzie do "artystycznej korupcji"? Proszę tej "korupcji" nie wiązać z dobrami materialnymi ($$$), choć pośrednio zawsze korupcja się z nimi wiąże....

...w tym sensie rozumiem wpis Bartusa Uśmiech Demokracja czyli kupczenie obietnicami = korupcja ... na skalę obywatelską   Chichot

P.S. Co sie dzieje z Januszem? Co?
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2015, 22:19:05 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #356 : Październik 06, 2015, 22:30:15 »


Włączyłem sobie jej recital kilka dni temu wieczorem, przed snem. Obudziłem się rano ze słuchawkami na uszach  Spoko

PS. To dobra pianistka, oj, bardzo dobra.
Zapisane

Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #357 : Październik 06, 2015, 22:46:55 »

Jak zrobić, żeby jury nie wiedziało, kto gra? Opasek na oczy im nie założymy, nie zawiesimy kotar ani nie posadzimy w pomieszczeniu z samymi głośnikami, bo w żadnym z tych wypadków nie usłyszą dokładni tego, co grał artysta. A muszą słyszeć dokładnie to, co grał, bez najmniejszych zniekształceń, bo przy takim poziomie konkursu mogą decydować niuanse.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #358 : Październik 06, 2015, 22:53:04 »

Polecam - konkursowe relacje Marka Dyżewskiego. Tu komentuje wczorajszą grę Osokinsa. Zazwyczaj z profesorem mamy podobne odczucia   Chichot

https://www.youtube.com/watch?v=V-Aq3KDGWBw
Zapisane

tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #359 : Październik 06, 2015, 23:03:48 »

A muszą słyszeć dokładnie to, co grał, bez najmniejszych zniekształceń, bo przy takim poziomie konkursu mogą decydować niuanse.
I tu mam pytanie otwarte dla każdego. Czy decyzja jury musi być oficjalnie uzasadniona? Czy tylko liczy się matematyka... jak w przypadku sędziowania wydarzeń sportowych Co?

Moim zdaniem przydałoby sie jakieś sprawozdanie na piśmie, uzasadniające werdykt Szok Członkowie jury "coś tam" sobie notują. Uznaję ich zapiski jako brudnopis + karty oficjalne. Te brudnopisy byłby najcenniejsze i podane do publicznej wiadomości. Sam wynik mało mówi.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2015, 23:06:48 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

moloromme stadoterra black-flag ndl pegasus