Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: BBC Proms  (Przeczytany 56736 razy)
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Lipiec 23, 2011, 15:01:01 »

Benjamin Grosvenor i na bis Taniec Węgierski Brahmsa:

http://www.youtube.com/watch?v=iW7U-NIK9bw
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Lipiec 24, 2011, 02:33:52 »

O, można też zajrzeć do środka, i także "od kuchni". How very excitingMrugnięcie)

http://www.youtube.com/watch?v=1JGHpfKQXjs

Ech... zdecydowanie musimy się kiedyś wybrać, odczuć tę atmosferę na własnej skórze Uśmiech

"William" Tell był wspaniały - przy okazji zauważyłam, że na YT występuje wyłącznie Uwertura:(
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Sierpień 03, 2011, 13:43:16 »

Uwielbiam festiwal BBC. Jakieś kolejny forumowy zjazd musimy zorganizować, koniecznie, w czasie Nocy Promsów, w londyńskiej Royal Albert Hall...   Mrugnięcie

Jesteś pewien, że to dobry pomysł? "Trochę" tam drogo  Duży uśmiech http://www.telegraph.co.uk/culture/music/music-news/8675902/Private-box-at-Albert-Hall-on-sale-for-550000.html
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Sierpień 03, 2011, 18:39:31 »


Ja słyszałem, że na koncerty promenadowe można wejść już za 5 Funtów - co cena bardzo przyzwoita.
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Sierpień 15, 2011, 20:53:34 »

Czajkowski - Jezioro Łabędzie - niesamowita kompozycja - uwielbiam Czajkowskiego.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Sierpień 17, 2011, 09:32:49 »

Czajkowski już na chomiku "fado377" (dzięki Ewie Uśmiech
Jak ktoś nie ma konta na chomiku a chciałby sobie ściągnąć to nagranie na dysk, proszę o wiadomość,
przeniosę do siebie i udostępnię wolny transfer(mam całą masę punktów do wykorzystania)
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : Sierpień 17, 2011, 10:21:50 »

Bardzo żałuję, ża na Promsach gra się tak rzadko naszego CHOPINA... W zeszłym roku - z racji Roku Chopinowskiego - był tylko 1 recital (ale jaki! - Maria João Pires grała po godz. 23 nokturny...!). W tym roku jedynym Chopinowskim akcentem jest chyba Wielki Polonez Es z op. 22 - w wieńczącej festiwal gali ostatniej nocy Promsów (Lang Lang). Tak nie powinno być, wydaje mi się, że Chopin jest pomijany na wielkich festiwalach, w tym na BBC Proms; czy to kwestia złego doboru wykonawców (braku tzw. "chopinistów")...?  Niezdecydowany
Zapisane

Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Sierpień 17, 2011, 10:29:17 »

Czajkowski już na chomiku "fado377" (dzięki Ewie Uśmiech
Jak ktoś nie ma konta na chomiku a chciałby sobie ściągnąć to nagranie na dysk, proszę o wiadomość,
przeniosę do siebie i udostępnię wolny transfer(mam całą masę punktów do wykorzystania)

Ja mam jakieś problemy z zalogowaniem się do programu do pobierania plików z chomika. Muszę to posprawdzać, bo zależy mi na tym pliku.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Sierpień 17, 2011, 10:41:37 »

Piotrze wejdź przez ten mój zielony banner.A przycisk do fado377 znajdziesz na mojej stronie
w okienku zaprzyjażnionych chomików, na samym dole.
Zapisane

jaccol55
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 142



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Sierpień 17, 2011, 12:16:21 »

A dzisiaj o 20:30 Lisa Batiashvili we własnej osobie! Bardzo się cieszę, często słucham jej ostatniej płyty. Uśmiech

http://www.polskieradio.pl/8/688/Artykul/419804,Szekspirowski-koncert-Szostakowicza
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Sierpień 17, 2011, 20:57:55 »

Piotrze wejdź przez ten mój zielony banner.A przycisk do fado377 znajdziesz na mojej stronie
w okienku zaprzyjażnionych chomików, na samym dole.

Tak zrobiłem i się udało, jakoś obeszło się bez ChomikBoxa (czy jak to się ten program nazywał).

Dziękuje Agnieszko.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Wrzesień 09, 2011, 01:28:37 »

Odnalazłam wątek Promsów, żeby z rozpędu nie opowiadać już o wszystkich festiwalowych koncertach na wątku Mozarta Chichot
Zatem - połączenie Mozart - Bartok, czyli "and now to something completely different"  Chichot
Tak skwitował to jeden z wykonawców, twierdząc że to słynne Pythonowskie stwierdzenie było pierwszym, co przyszło mu na myśl, przy porównaniu ostatniej sonaty Mozarta i pierwszej Bartoka:) Choć potem sugerował, że i u Mozarta spoza blasku piękna przenikają czasem momenty tej ciemności, jaka znajduje większe ujście w muzyce Bartoka.
Jednak razem z sympatyczną Catherine Bott prowadzącą koncert bardzo zabawnie i lekko próbowali wprowadzić publiczność w atmosferę tej sonaty - "z zupełnie innej beczki", a jednak, jak podkreślali, pozostającej pełnoprawną, standardową sonatą.
W związku z tym zademonstrowali temat, jaki w sonacie Bartoka pojawia się, ulega przetworzeniu, a następnie, lekko zmieniony, powraca. I muszę przyznać, że ten temat - aczkolwiek raczej nie potrafiłabym zanucić go spontanicznie wraz z muzyką, co sugerowała prowadząca Chichot -  niespodziewanie, spodobał mi się:). Używane przez muzyków określenie "dreamscape" wydaje mi się adekwatne. Jest to istotnie klimat trochę "ciemny", jakby lekko psychodeliczny:) Jednak całość sonaty była dla mnie trochę trudna do absorbowania, wymaga skupienia, otwarcia się na tę niesamowitą muzykę. Choć przy drugim słuchaniu - już jakby łatwiej, ten "dreamscape" zaczyna jakby hiponotyzować, urzekać...
http://www.youtube.com/watch?v=7SxbR_6l9RE&feature=results_video&playnext=1&list=PL283CD8CB3D4FF135
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Wrzesień 09, 2011, 16:29:30 »

Jutro "Last Night", piszę już teraz cobyście zostali w sobotni wieczór przy
radiu.Bartok, Wagner, Lang-Lang zagra I Koncert Liszta no i chyba jedyny akcent
chopinowski polonez es-dur (szkoda, że bez andante spianato).
I oczywiście Rule Britannia, Jerusalem i moje ulubione Pomp and Circumstance.
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #28 : Wrzesień 09, 2011, 16:42:26 »

.. i chyba jedyny akcent
chopinowski polonez es-dur (szkoda, że bez andante spianato).

Przypuszczam, ze to "skrót myślowy" redakcji. Tego poloneza samodzielnie się nie grywa. (Ja, w każdym bądź razie, z taką praktyką estradową się jeszcze nie spotkałem). Nawet gdy polonez jest w wersji orkiestrowej.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Wrzesień 09, 2011, 17:11:39 »

Chciałabym Januszu żebyś miał rację, ale na stronie promsów jest też tylko polonez.Całość
ma trwać ok.9 min. więc tyle co polonez. Może Langowi Andante "nie leży" szkoda Płacz
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 9   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

evelon airpol wataha-wilkow-nocy skarpetkacrraft wolfsparadise