Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 3 [4] 5 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kultyszew w Polsce  (Przeczytany 25931 razy)
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : Luty 07, 2011, 22:35:23 »

Podobnie jak Ewa (ale chyba i większość z nas) zazdroszczę Wam i koncertu i spotkania (miedzy Wami, z Tadeuszem i Mirosławem)..i oczywiście pamiątkowych zdjęć, nie wspominając już o autografach (Januszu piękne fotki umieściłeś na fb..) Mirosław był jednym z moich faworytów na KCH, obok Nikolaja i Daniłła - musiało to być zatem niesamowite przeżycie zobaczyć i usłyszeć tego Artystę na żywo..a dodatkowo mieć jeszcze możliwość bezpośredniej z Nim rozmowy..Z tego co widać Mirosław wydaje się być bardzo sympatycznym, młodym człowiekiem - ale chyba nie powinno to nikogo dziwić, w końcu to pokrewna nam słowiańska dusza.. Mrugnięcie Beatko i Januszu pięknie zrelacjonowaliście to niecodzienne muzyczne wydarzenie.. Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #46 : Luty 07, 2011, 22:41:57 »

Moniko, Ewo, Koziołku i cała Rodzinko, dzięki serdeczne za miłe słowa... Mam tylko nadzieję, ze tak jak ja wczoraj z Beatką, tak na którymś z najbliższych koncertów wreszcie spotkamy się w dużo, dużo większym składzie i będziemy wspólnie się  delektować równie fascynującym wydarzeniem...
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2011, 22:44:17 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Małżeństwo Melomanów
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Luty 07, 2011, 23:53:52 »

Witamy, Witamy,

Miło nam, że dołączyliśmy do tak zacnego grona. Ogólna uwaga taka, że na Wunderze było dużo przypadkowych osób (pełna sala plus schody),  a tu ludzie, którzy rzeczywiście przyszli świadomie posłuchać muzyki. Dało się to wyczuć. Koncert w tak kameralnym gronie o wiele bardziej "smakuje".
Rzeczywiście bisy były znakomite. My także na koniec zostawiamy sobie najlepszy kąsek.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : Luty 08, 2011, 01:28:24 »

Witam Małżeństwo Melomanów, świetnie, że tu jesteście Uśmiech
Faktycznie, średnia wieku na koncercie była jakby wysoka, niewielu było ludzi młodych, o dziwo, wszak Kultyszew ma dopiero 26 lat.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #49 : Luty 08, 2011, 09:31:51 »

Witajcie serdecznie nasi sympatyczni "Małżonkowie Melomani"! Cieszę sie, ze po naszym spotkaniu i wspólnie "przeżytym" koncercie Mirosława - zgodnie z obietnicą dołączacie do naszej Rodzinki i ze teraz razem będziemy dzielić się naszymi muzycznymi pasjami. W wolnych chwilach zapraszam Was do poczytania różnych innych wątków naszego forum. Jeśli zechcecie kilka słów o sobie napisać - zapraszamy do: "Przedstawmy sie" http://www.chopin.darmowefora.pl/index.php?topic=4.0
Życzę Wam miłego uczestnictwa w Kurierze i oby, jak najczęsciej - na Koncertach w realu i podczas ciekawych wydarzeń muzycznych!
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2011, 16:25:12 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
IncydentArt
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : Luty 08, 2011, 14:05:04 »

Drodzy Forumowicze!

Serdecznie zapraszamy do przesłuchania dwóch wykonań Mirosława Kultyszewa z niedzielnego koncertu w Studio PR w Warszawie.

Fantazja Impromptu op. 66
http://www.youtube.com/watch?v=_5UXEs793VY&hd=1

Nokturn cis-moll op. 27 nr 1
http://www.youtube.com/watch?v=1LRyncc23ew

Zapraszamy również na nasz profil firmowy na portalu Facebook (www.facebook.com/incydent) na którym znajdziecie wszystkie najnowsze wieści oraz zdjęcia z trasy koncertowej.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : Luty 08, 2011, 16:17:05 »

Jakbym jeszcze była w sali koncertowej, świetna pamiątka z warszawskiego koncertu, dzięki Uśmiech Kiedy się odchylał na taboreciku, bałam się, że spadnie.
Zapisane
Małżeństwo Melomanów
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : Luty 08, 2011, 20:37:13 »

W drugim linku wkradł się błąd. Rzeczywiście tonacja się zgadza, to cis-moll i nawet  Nokturn- Lento con gran expressione, ale opus pośmiertne, a nie op.27...Ale i tak z przyjemnością posłuchaliśmy....Pozdrawiamy MM
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #53 : Luty 08, 2011, 20:42:21 »

W drugim linku wkradł się błąd. Rzeczywiście tonacja się zgadza, to cis-moll i nawet  Nokturn- Lento con gran expressione, ale opus pośmiertne, a nie op.27...Ale i tak z przyjemnością posłuchaliśmy....Pozdrawiamy MM
Brawo! MM
Pochwała za czujność  Mrugnięcie
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #54 : Luty 08, 2011, 23:55:47 »

Brawo, brawo. Uśmiech
A nokturn, ów cis-moll - ale op. 27/1 - grany był bodaj  jako programowy punkt recitalu, zapewne stąd ta pomyłka.
Zapisane

tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #55 : Luty 16, 2011, 23:26:50 »

Tak w skrócie i w zasadzie na gorąco:
Koncert zaczął się z około 15.min opóźnieniem i trwał półtorej godziny. Konferansjer przedstawił sylwetkę pianisty zaznaczając, że jego ojcem był Hindus (o czym nie wiedziałem). Była również wzmianka, że są kamery - tak więc należy się spodziewać filmu - jak będę miał jakieś informacje to napisze więcej.
Kultyszew zagrał obfitszy repertuar w porównaniu z ulotką. Ubogacił występ o mazurki z opusu 24.
Ponadto były 4 bisy:
- nokturn cis moll (Lento con gran espressione)
- fantazja - impromtu
- walc as dur op. 42
- nie jestem pewien ale chyba walc f-dur op.34 nr 3

Fortepian Stainway.
W niektórych momentach słychać było walkę w graniu Kultyszewa - mocne, głośne oddechy albo tupanie przy użyciu pedału.

Nie dopatrzyłem się żadnych fałszywych nutek w wykonaniu recitalu.
Na żywo Mirosław wydawał się być bardziej wyluzowany niż podczas Konkursu Chopinowskiego. Ale oczywiście to inna ranga, koncert to nie konkurs.

Bardzo dobre wykonanie ballady f-moll oraz sonaty h-moll (która na ulotce miała opus 56., a nie 58.
Jestem zadowolony - to tyle tak na gorąco.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #56 : Luty 16, 2011, 23:40:49 »

Dzięki Leszku za relację. Czemu aż takie opóźnienie....? chyba wszystkim musiały wysiąść nerwy...
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #57 : Luty 20, 2011, 17:43:55 »

Miło mi Was poinformować, że zamieszczona w tym wątku moja recenzja z koncertu Mirosława trafiła na oficjalną stronę Artysty.
http://www.miroslavkultyshev.com/fora.htm
Cieszy szczególnie mnie to, że przy moim nazwisku (autora recenzji) jest dopisek: Forum "Kurier Szafarski"   Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : Luty 20, 2011, 18:12:42 »

Brawo Januszu.

Kiedys Ci mowilem, ze Twoje recenzje sa na wage zlota.
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : Luty 20, 2011, 18:47:51 »

Januszu.
Ty przecież masz talent pisarski,
więc każda Twoja wypowiedź
jest godna cytowania i powtarzania
(nawet te subtelnie żartobliwe, których już dawno nie zamieszczałeś)
i Twoja szarmanckość,
że cieszy Cię to,
że to my zostaliśmy zauważeni,
świadczy o Twojej wielkiej kulturze.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Strony: 1 2 3 [4] 5 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

rootsunderground watahablackheart radiomms swiatmuzyki sp92