Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 19   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogólna dyskusja o muzyce  (Przeczytany 100101 razy)
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #150 : Marzec 21, 2012, 14:56:33 »

Ostatnie petycje ws. choćby studia S1 przyniosły efekt...
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #151 : Marzec 21, 2012, 15:21:48 »

Na pewno spektakularne byłoby wykupienie pełniutkiego kompletu biletów na chociażby Festiwal Mozartowski, co do jednej sztuki, to dałoby do myślenia "decydentom". Jednak do przeprowadzenia takiej akcji potrzeba byłoby sporych funduszy lub mega pospolitego ruszenia, albo jednostki wykupią większe ilości, albo masy wykupią po bilecie lub po kilka biletów.
Póki co obowiązują rabaty, przynajmniej na stronie internetowej:
20% rabatu do dnia 31.03.2012
15% rabatu w dniach 1-30.04.2012
10% rabatu w dniach 1-31.05.2012
Tyle, że repertuar ograniczono do CZTERECH OPER łącznie w OŚMIU wystawieniach... Smutny
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #152 : Marzec 21, 2012, 15:34:22 »

Dzisiejszy artykuł o WOK w e-teatr

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/135705.html

Źródełko cięcia finansów na WOK jest to samo co w przypadku zamieszania z S-1.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #153 : Marzec 21, 2012, 16:11:24 »

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,11383444,Warszawska_opera_do_zamkniecia__Nie_bedzie_festiwalu.html
Zapisane
Melisa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 129



Zobacz profil
« Odpowiedz #154 : Marzec 21, 2012, 16:38:22 »

Brak słów. Na jakieś malowanie chodników, wypuszczanie tysięcy balonów, zszywanie nie wiem czego z nie wiem czego i inne tego rodzaju, excusez le mot, pierdoły pieniądze i to całkiem niemałe się znajdują.  Co roku staram sie być chociaż na jednym z przedstawień festiwalu mozartowskiego i jestem zdruzgotana tą hiobową wieścią. Jesli chodzi o widownię, to zawsze widzę komplet.  Mam teraz bilet na Orfeusza Moteverdiego w kwietniu, i mam też nadzieję, że nie będzie to moja ostatnia wizyta w kameralnej.A samorządowi gratulujemy kultury!!!
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #155 : Marzec 22, 2012, 12:21:23 »

Już jest petycja!

http://www.petycje.pl/petycja/8554/sos_dla_warszawskiej_opery_kameralnej.html
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #156 : Marzec 22, 2012, 22:58:35 »

"W Internecie błyskawicznie rozwija się ruch w obronie Warszawskiej Opery Kameralnej, której grozi likwidacja - pisze Jacek Marczyński
W ciągu ostatniej doby na stronie „SOS dla Warszawskiej Opery Kameralnej" zanotowano ponad półtora tysiąca wpisów i nieustannie ich przybywa. Protest wybuchł, ponieważ Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zmniejszył tegoroczną decyzję dla tego teatru o 23,5 proc."

"Duże uznanie zyskała propozycja wykonania „Requiem" Mozarta, z którego wycięto by 23,5 proc. nut."

http://www.rp.pl/artykul/9147,843267-Jak-zrobic-festiwal--gdy-nie-ma-pieniedzy.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2012, 23:02:42 wysłane przez xbw » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #157 : Marzec 23, 2012, 00:04:47 »

Faktycznie, podpisow pod petycja przybywa.
Wg. mnie muzycy powinni zaprotestowac na koncercie.
Np. Po pierwszym wskazaniu dyrygenta orkiestra powinna polozyc smyczki na strunach i nie grac.
Wytrwac w bezruchu (10 min).
Po tej przerwie opera moglaby rozpoczac swoja uwerture.

Tylko solidarnosc muzykow i melomanow moze cos zmienic.
500 podpisow,to troche za malo.
Porozmawiajcie ze swoimi dziecmi (tak, jak ja to zrobilem), by rozpoczeli akcje na swoich forach.
Mlodziez jest bardziej sklonna do wspolnego dzialania.
Musimy miec 100 000 podpisow na poczatek (ale ze mnie optymista).
Wowczas politykanci zaczna reagowac.


P.S.
Smutna to tendencja w naszym kraju do niszczenia kultury i edukacji.
Coz, elitom bardziej jest potrzebny solidny wspolczesny niewolnik niz wrazliwy, elokwentny meloman.
Sztuka (rozrywka) ograniczy sie do walkach w klatce, reality show (identycznych na calym swiecie,
zarzadzanych przez ta sama skorumpowana jedyna firme), jednakowych seriali rozniacych sie jedynie karnacja aktorow.
Co najgorsze - bedzie to wszystko finansowane naszymi publicznymi pieniedzmi.

O Boze zmiluj sie.








Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #158 : Marzec 23, 2012, 00:08:56 »

Cytuj
Duże uznanie zyskała propozycja wykonania „Requiem" Mozarta, z którego wycięto by 23,5 proc. nut.

Fajny pomysl, tylko,ze jest maly problem.
Ucierpia melomani, ktorzy placac za bilet spodziewaja sie pelnego wykonania.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #159 : Marzec 23, 2012, 01:53:28 »

Rany boskie - teraz czytam dopiero, serce mi się ścisnęło... Oczywiście petycję podpisałam - chwała panu Tadeuszowi za szybką reakcję. Jaki będzie efekt? Chciałabym wierzyć, że podobnie jak w przypadku S1, jeśli protest będzie wystarczająco głośny. Zresztą im więcej byłoby takich protestów, tym lepiej. Wygląda na to, że jedynie gremialny krzyk buntu potrafi powstrzymać od bezmyślnego wandalizmu tych, którzy właśnie mają to co najcenniejsze, a tak kruche, chronić, osłaniać...

To mi się po prostu nie mieści w głowie. JEDYNE miejsce NA ŚWIECIE, gdzie można co roku posłuchać całego Mozarta! Ewenement! Perła w koronie! "Landmark", wyznaczający rozpoznawalny punkt na mapie kulturalnej świata! Czyniący z nas pełnowartościowych obywateli cywilizowanej Europy, świata. Czy możliwe, że dla kogoś, komu nie jest obojętna kondycja duchowa tego kraju, to nie jest nic warte?? W głosie pani rzecznik nie usłyszałam szczególnej rozpaczy... A twierdzenie, że w tym roku zabierze im się więcej, bo w zeszłym zabrano mniej, jest kuriozalne... Złość
Ach, taką miałam ochotę pojechać w zeszłym roku choć na jedno przedstawienie... Ale były już wyjazdy do Gdańska, zbliżały się Duszniki, pomyślałam, niech już będzie ten rok Chopinowski, w przyszłym roku pojadę na pewno. Miało się takie bezpieczne poczucie pewności, że te opery zawsze tam będą, że będą czekały...tak jak Chopin w Dusznikach... Zasadniczo nie rujnuje sie tego, co się ma najcenniejszego... A przecież można, jak już się okazało przy S1.



"Duże uznanie zyskała propozycja wykonania „Requiem" Mozarta, z którego wycięto by 23,5 proc. nut."

http://www.rp.pl/artykul/9147,843267-Jak-zrobic-festiwal--gdy-nie-ma-pieniedzy.html
Ha, przecież powszechnie wiadomo, że ten poczciwy Mozart pisał ich zawsze za dużo... Pomysł świetny w swojej ciętej ironii, byłoby to bardzo zabawne, gdyby nie był to trochę śmiech przez łzy...
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #160 : Marzec 23, 2012, 08:47:20 »

sorry,
walk.. a nie.. walkach...
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #161 : Marzec 23, 2012, 08:55:17 »

Cytuj
Ha, przecież powszechnie wiadomo, że ten poczciwy Mozart pisał ich zawsze za dużo... Pomysł świetny w swojej ciętej ironii, byłoby to bardzo zabawne, gdyby nie był to trochę śmiech przez łzy..


To tak jak Ty Asiu - za duzo slow  Mrugnięcie
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #162 : Marzec 23, 2012, 11:40:23 »

Mala prosba do Moniki.

Czy moglabys Moniu umiescic link razem z komentarzem do petycji SOS dla WOK na swoim blogu?
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #163 : Marzec 24, 2012, 00:31:09 »

Bartku, super komentarz umieściłeś obok swojego podpisu!

Jeśli chcecie się pośmiać, przeczytajcie proszę co napisał/a niejaki/a Paszta w dyskusji pod petycją. C'est la totale   Chichot
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #164 : Marzec 24, 2012, 00:32:52 »

Asia, z takim swoim pisaniem
umieszczonym także na innych forach
rozbudziłaby w wielu ludziach i decydentach
tęsknotę za obroną kultury.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 19   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

cloudwind skarpetkacrraft watahacemnejstrony playyourstories wataha-wilkow-nocy