Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 19   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogólna dyskusja o muzyce  (Przeczytany 100761 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #195 : Kwiecień 25, 2012, 10:09:37 »

Ja się nie zaczynam bać Bartusa. Podejmuje jedynie próbę zmobilizowania nas do działania, ulepienia nas w grupę osób zjednoczonych i reagujących, mających siłę przebicia i moc sprawczą. Tak byśmy murem stali. W tej sprawie warto.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #196 : Kwiecień 25, 2012, 10:52:23 »

Jak ktos ma blog czy inna stronę internetową można wkleić ulotkę:


do pobrania na fb na stronie WOK(bardziej czytelne)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2012, 10:54:03 wysłane przez TeresaGrob » Zapisane

sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #197 : Kwiecień 25, 2012, 15:47:01 »

ja już podpisałem petycję wczoraj. Jutro namówię swoich kumpli (i kumpele) nie koniecznie zorientowanych w temacie aby też podpisali. Wszystko im dokładnie wyjaśnię
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #198 : Kwiecień 25, 2012, 22:43:44 »

Zdaniem autorów witryny - Najwspanialsza Filharmonia świata czyli - krótka historia muzyki wraz z ogromną ilością przykładów, nagrań, ilustracji...
Naprawdę - warto stronkę dodać do ulubionych

http://www.historiasztuki.com.pl/023_MUZYKA.html
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #199 : Kwiecień 25, 2012, 23:18:51 »

Ja jestem ZA również...i znaki pod petycją złożyłem
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #200 : Kwiecień 26, 2012, 07:37:21 »

(...)

Apel o nadanie Warszawskiej Operze Kameralnej statusu Narodowej Instytucji Kultury

Proszę podpisujmy!!
 
http://www.petycje.pl/petycja/8624/apel_o_nadanie_warszawskiej_operze_kameralnej_statusu_narodowej_instytucji_kultury.html

( 978 )    Marek Swornóg    Wadowice    
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #201 : Kwiecień 26, 2012, 09:10:56 »

Jeden z komentarzy pod petycją: "Dlaczego trzeba prosić, klęczeć, wyciągać błagalnie ręce w obronie dokonań 50 lat cenionych na całym świecie?"
Nie mieści mi się w głowie. Najmniejszy sukces Polaka w jakiejkolwiek dziedzinie jest rozdmuchiwany, wychwalany pod niebiosa, cieszymy się, że ktoś z naszych godnie zaprezentował nasz kraj reszcie globu ziemskiego. Ktoś doda śrubkę do silnika który leci w kosmos - hurra, brawo. Młody Dębski zrobił remiks Beyonce - dać mu medal, sławi Polskę. Radwańska wygrywa, Małysz latał. Wszyscy się cieszą, nabierają optymizmu. To co dopiero W.O.K. z jego wielką sławą i renomą na całym "muzycznym" świecie, z tym niesamowitym festiwalem. Perełeczka, chuchać i dmuchać, podtrzymywać iskierkę niech się tli jak najdłużej. Ale nie, zalać, zatopić, dokopać, zakopać, zapomnieć. Teraz mamy Euro i wszystko insze nieważne.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #202 : Kwiecień 26, 2012, 11:28:50 »

Zdaniem autorów witryny - Najwspanialsza Filharmonia świata czyli - krótka historia muzyki wraz z ogromną ilością przykładów, nagrań, ilustracji...
http://www.historiasztuki.com.pl/023_MUZYKA.html

Dzięki, świetna sprawa, zwłaszcza że można poczytać i posłuchać równocześnie Uśmiech
Niech ktoś rozmnoży mój wolny czas, proszę, proszę!
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #203 : Kwiecień 28, 2012, 01:40:58 »

http://www.radiownet.pl/publikacje/sutkowski-to-poczatek-likwidacji-warszawskiej-opery
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #204 : Kwiecień 28, 2012, 10:27:32 »

Zdaniem autorów witryny - Najwspanialsza Filharmonia świata czyli - krótka historia muzyki wraz z ogromną ilością przykładów, nagrań, ilustracji...
Naprawdę - warto stronkę dodać do ulubionych

http://www.historiasztuki.com.pl/023_MUZYKA.html

Januszu, doceniam ideę powstania tej strony, imponująca jest ilość wspomnianych twórców... Uważam jednak, że w dużej mierze wykazano się tu brakiem profesjonalizmu.
Kilka przykładów po przeglądnięciu pewnych fragmentów.

1. Przeczytałem tekst o Mozarcie. ( Duży uśmiech) Zwróciłem uwagę na słowo: "efekciarstwo" przy wzmiance o koncertach fortepianowych. Co oznacza "efekciarstwo", w kontekście koncertów Mozarta?
"Charakterystyczne dla większości oper Mozarta jest położenie akcentu nie na wewnętrzne przeżycia bohaterów, ale na sytuację dramatyczna[...]". Sami przecież wiecie... Pierwsza część tego zdania jest nonsensem (wymieniać słynne "psychologicznie" rozbudowane arie z oper Mozarta? Z Fletu, Wesela, Giovanniego, Cosi?). O mozartowskiej dramaturgii wielokrotnie już tu pisaliśmy, z podobnym zachwytem.
BTW, Mozart zaczął tworzyć już w wieku ok. 5 lat; z tego można wnioskować, że tworzył on lat 30, nie 20.
2. Dlaczego J. Brahms został zaszufladkowany do twórców postwagnerowskich?
3. Prezentacja muzyki współczesnej jest dość ciekawa, ale autorzy strony chyba nie do końca zrozumieli jej ducha. Przy J. Cage nazywa się idiotą odbiorcę jego 4 33. Więcej odpowiedzialności za słowa i wiedzy (czasem) by się przydało...
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #205 : Kwiecień 28, 2012, 11:27:10 »

Kwestia WOK.

Bartusie, dyskutujmy.

Co proponujesz?
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #206 : Kwiecień 28, 2012, 11:38:22 »

A moze napiszmy do TVP, TVNu i Polsatu, zeby problem zostal naglosniony w Wiadomosciach, Panoramie, Faktach, Wydarzeniach? Wtedy wladze poczuja pewna medialna presje. Gdyby choc w jednym z tych programow informacyjnych mozna byloby uslyszec o WOK, bylby to nasz sukces.
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #207 : Kwiecień 28, 2012, 11:41:15 »

No widze, ze zaczales konkretnie.

Oto moja idea

1. Kazdy podatek powinien miec wyznaczone proprocje (tyle na drogi, tyle na kulture, tyle na.......itd)
2. Kazdy podatkowicz mialby mozliwosc zdeklarowania sie na co chcialby przeznaczyc swoja czesc "kulturowego"podatku (konkretnie)
3. Proporcje w placeniu podatkow bylyby wyznaczane przez intelektualny autorytet POLSKI (kto decydowalby o liscie medrcow?)
4. ....
5. ....
6. ....
Jak widzisz tego typu zmiana jest niemozliwa.
Jest na wskros utopijna.
Moze kiedys, ktores pokolenie za 1000 lat?


Czy jestem optymista?
Zdecydowanie TAK
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #208 : Kwiecień 28, 2012, 11:52:44 »

Mam pomysl.

Poinforujmy protestujacy z petycje.pl o istnieniu naszego forum K.Sz, mowiac, ze
wlasnie tutaj rozgorzala dyskusja na temat WOK.

Co wy na to?
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #209 : Kwiecień 28, 2012, 12:23:50 »

Autorem petycji jest nasz forumowicz p.Tadeusz. Myśle, że gdyby potrzebował naszego
poparcia to by coś napisał.
Tylko parę osób z naszego forum się podpisało, ja proponuję nie rozdrabniać się i pisać
do 3 grup na fejsie, tam wre dyskusja, nie u nas .Sorry.
Zapisane

Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 19   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wuss zielone-wzgorze watahapolnocnejciszy world-anime miniyourlife