Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ingolf Wunder w Warszawie 9 stycznia 2011 - Studio im. W. Lutosławskiego  (Przeczytany 30257 razy)
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #90 : Luty 05, 2011, 00:07:36 »

Nasza znajoma z forum tvp podaje powód rezygnacji z transmisji koncertu Wundera w Dwójce: http://www.filharmonia.bialystok.pl/s,concert_online,375.html.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #91 : Luty 05, 2011, 00:28:36 »

Szczerze mówiąc, nie widzę tego powodu - jeśli on jest podany na wideo, to ono nie chce mi się odtworzyć:(
Nawet nie wiedziałam, że Filharmonia Podlaska miała też transmitować ten koncert. Czy coś nawaliło?
Oni tam mają zakładkę "Wszystkie koncerty archiwalne". Ale jeśli im się nie nagrało, to nie będzie też w archiwum.

Mozart jest dobry na wszystko:) Ja sobie dziś zażyłam Twoje lekarstwo na kiepską pogodę - KV 453:))
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #92 : Luty 05, 2011, 00:39:59 »

Kiedy włączam ten link - podobnie jak Ty - też nic nie widzę. Duży uśmiech Ale inni - podobno - coś widzą. Chichot

A propos koncertu KV 453 - koniecznie przesłuchaj części II. Dopiero dziś na serio zatrzymałem się nas tym andante... wspaniałe. Prawie jak eteryczne Andante z koncertu KV 467, albo zatrzymujący czas romans z koncertu d-moll. Ale - o czym ja piszę, przecież to nie ten wątek! Duży uśmiech

Jeszcze ważne info: w poniedziałek o godz. 19.35 przypomnienie konkursu chopinowskiego w TVP Kultura. Ponad godzinna audycja. Z WUNDEREM w roli głównej - retransmisja jego występu w finale! Ja "jego emola" nagrałem na DVD już wcześniej, ale myślę, że przeżywając "to" jeszcze raz - wspólnie - znów poczujemy się jak w niezapomnianym październiku...
Zapisane

sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #93 : Luty 06, 2011, 23:23:51 »

byłem na koncercie Wundera w Białymstoku. To był recital chopinowski. Zagrał Balladę f-moll, sonatę h-moll, Bolero C-dur, Poloneza Fantazję i Andante spianato i Poloneza Es-dur. Na bis zagrał jedną z etiud z op. 10 i dwa mazurki. Grał cudownie, choć mojej koleżance (która tez była na koncercie) czegoś brakło. Wcześniej była na koncercie Blechacza. Ja nie byłem więc trudno powiedzieć. Szczególnie utkwiła mi w głowie Ballada z tym nieziemskim finałem. Według mnie dla Wundera Chopin stał się natchnieniem i drogowskazem w jego karierze. Przy okazji recitalu wróciły wspomnienia z Konkursu, nasze wspólne przeżywanie tego co działo się w Filharmonii Narodowej. Trochę się wzruszyłem.
Zapisane

Allegra
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 110



Zobacz profil
« Odpowiedz #94 : Luty 07, 2011, 11:09:40 »

Sułku, mnie porwał polonez-fantazja w inny wymiar. Jak w Archiwum X : "We lost nine minutes!" A wczesniej cudowne largo w sonacie... Zawsze mnie zaskakuje piekno barw dźwieku, który Wunder wydobywa z fortepianu. Niby się tego spodziewam, ale zawsze mnie w pewnym momencie wbija w fotel.
Zastanowiła mnie zmiana w programie (była dodrukowana "wkładka" z aktualizacją): 4. ballada zamiast nokturnu i polonez fantazja (absolutnie nie narzekam Duży uśmiech ) zamiast scherza.
Publiczność białostocka trochę bardziej zachowawcza w porównaniu z warszawską, uogólniam oczywiście.
Strój Hugh Granta z 4wesel (vide fortki z Japonii) prezentuje sie bardzo fajnie na żywo Chichot
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #95 : Luty 07, 2011, 12:18:34 »

A dziś nasz Ingolf - w TVP Kultura! Uśmiech
Zapisane

Allegra
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 110



Zobacz profil
« Odpowiedz #96 : Luty 07, 2011, 12:53:38 »

Jeszcze w kwestii kontraktów płytowych:
http://www.rp.pl/artykul/9131,604866-Ekskluzywny-kontrakt-Ingolfa-Wundera.html
znowu "ekskluzywny"

http://wyborcza.pl/1,76842,9057222,Wunder_w_Deutsche_Grammophon.html
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #97 : Luty 07, 2011, 20:03:12 »

A jakże, czytałam.
znowu "ekskluzywny"
To jest chyba nie do wyplenienia:( Tak samo gwiazdy ciągle udzielają "ekskluzywnych wywiadów"Uśmiech Rozumiem, żeby plotkarskie jakieś magazyny, ale poważna gazeta:((
No, to cofamy się w czasie:)))
"Ach, jak ja się denerwuję teraz" Uśmiech)))))))))
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #98 : Luty 07, 2011, 20:35:46 »

BTW, Allegro, ty specjalnie pojechałaś na koncert do Białegostoku? Jestem pod wrażeniem:)
Zazdroszczę Ci Poloneza Fantazji - ale jednak co koncert, to koncert:))
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #99 : Luty 07, 2011, 20:58:33 »

A wciąż słucham gry Wundera na TVP KULTURA.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #100 : Luty 07, 2011, 21:03:09 »

Racja, co koncert to koncert.
Słucham go po raz pierwszy od koncertu 9.01 i od razu załapałam jedną rzecz.Dynamika.
Na żywo słychać piano, takie, piano takie i to samo z forte.
Teraz słyszę ten dzwięk jakby spłaszczony.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #101 : Luty 07, 2011, 22:01:19 »

No tak, jeśli on tak potrafi sięgnąć przez eter, mimo węższej skali oddziaływania, to mogę sobie tylko wyobrazić (jeszcze miesiąc:)), co robi z człowiekiem w bezpośrednim kontakcie:))

Na czym to polega. Czym różni się talent muzyczny od geniuszu dźwięku. Ma piękny dźwięk - przecież nie tylko on. Jest więcej pianistów, których dźwięk mi się podoba, którzy opowiadają nim bardzo ładne historie, historie, których tak lubię słuchać. 
I to naprawdę ogromna przyjemność przysłuchiwać się budowaniem dźwiękowych opowieści, oglądać je niczym wspaniałe budowle wznoszone w powietrzu, na planie stworzonym przez nutową architekturę. Podziwianie konstruowania tych opowieści, prowadzenia melodii, przemian tematów, rytmów, falowania fraz, sprawia radość podobną do studiowania linii pędzla, plam koloru, perspektyw, motywów w obrazie dobrego mistrza. I można unosić się na fali tej przyjemności, leciutko i miło.
Tu niby zaczyna się podobnie – przyjemność, miła kontemplacja, i nagle, jakby otwierały się drzwi kryształowego pałacu, który się podziwiało, dotykając delikatnie jego ścian - i wypadają stamtąd, wirując, dźwięki, niczym miriady śpiewających diamentów, otaczając mnie, porywając mnie do tańca. Już nie jestem obserwatorem z zewnątrz, jestem w środku, jestem w samym sercu tego pałacu. Tańczę z nimi i one tańczą we mnie. Czuję ich taniec w żyłach, są niczym musujące bąbelki szampana, niczym roześmiane promyki słońca uderzające świetlistymi palcami w serce, wygrywające na nim tryle. Znikają bariery. Muzyka jest we mnie i ja jestem muzyką...Uśmiech Kapię się w niej, niczym Danae w kroplach złotego deszczu.
Coś takiego on ze mną robi. Nie wiem, jak:)))
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #102 : Luty 07, 2011, 22:36:52 »

Oj Asiu, Asiu, jak Ty pięknie  piszesz o swych muzycznych emocjach... Teraz mogę uwierzyć, ze na recitalach Chopina, Liszta i wielu innych "poetów" - słuchaczki rzeczywiscie mdlały i odpływały w jakiś transcedentny wymiar  Mrugnięcie Uśmiech
Podczas koncertów musisz wiec na siebie bardziej uważać i koniecznie brać ze sobą zaprzyjaźnioną, uczynną duszę, żeby na zakończenie pomogła Ci sfrunąć znad obłoków z powrotem na ziemię  Mrugnięcie Chichot
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #103 : Luty 07, 2011, 22:53:16 »

Podczas koncertów musisz wiec na siebie bardziej uważać i koniecznie brać ze sobą zaprzyjaźnioną, uczynną duszę, żeby na zakończenie pomogła Ci sfrunąć znad obłoków z powrotem na ziemię  Mrugnięcie Chichot

 Chichot Chichot..Januszu po tym co tu napisała, jedno nie ulega wątpliwości - Asia to 200% romantyczka.. Mrugnięcie
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #104 : Luty 07, 2011, 23:05:28 »

Asiu!
Aleś napisała poemat. (jestem pod rozedrganym wrażeniem).

Będę to czytał przy muzyce
i się rozpływał
i wtapiał
i przenikał
i ...

Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

cesarstwoniemieckie darmowefora teenagedrama krwawawataha msn