Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ingolf Wunder w Warszawie 9 stycznia 2011 - Studio im. W. Lutosławskiego  (Przeczytany 30364 razy)
Allegra
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 110



Zobacz profil
« Odpowiedz #75 : Luty 02, 2011, 18:02:22 »

DG doceniło wyjątkowy kontakt Wundera ze słuchaczami - szaleńcze tempo koncertowe sie opłaciło! Mrugnięcie
W czerwcu będzie płyta!

http://www.universalmusic.pl/news.id_681.backsite_1
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : Luty 02, 2011, 19:12:03 »

Super, bardzo się cieszę ale ponieważ że mnie "wieczne zmartwienie" taka druga Barbara Niechcic,
teraz się martwię czy Ingolf będzie potrafił tę swoją spontaniczność i radość grania
zabrać do studia Co?
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #77 : Luty 02, 2011, 20:57:50 »

No, i wreszcie przyznali się oficjalnie - nieoficjalnie wszyscy wiedzieli; po co były te podchody  Chichot
A tak w ogóle, dziennikarzom, którzy postanowili, że znają angielski należałoby organizować jakieś szkolenia dotyczące "false friends", i w ogóle co bardziej wyszukanych terminów. Na przykład żeby wiedzieli, że nie żaden "ekskluzywny" kontrakt podpisał Ingolf, tylko umowę na wyłączność, a ekskluzywnego, to sobie za to może kupi lexusa  Chichot

Mozarcie, co do poszerzenia repertuaru - pełna zgoda, ogromnie by się chciało posłuchać jeszcze i czegoś nowego, ale samo to nie przyjdzie; skoro Ingolf skarży się, że nie ma czasu ćwiczyć, to właśnie to szalone tempo z jednej strony poszerza grono wielbicieli, z drugiej jednak przeszkadza w rozwoju. Ale myślę, że tak wariacki będzie tylko ten pierwszy sezon. Haluch mówił w wywiadzie, jak dba o Rafała, żeby nie grał zbyt wielu koncertów i za bardzo się nie eksploatował. Myślę, że tak samo zadba o naszych chłopców. Ingolf już teraz będzie musiał znaleźć czas, żeby nagrywać płytę. A potem - pewnie, jak będzie już miał ten wymarzony dom - na pewno w nim solidnie przysiądzie do grania Uśmiech 
A w ogóle od wiosny Ingolf będzie już grał na recitalach także utwory Liszta - na przykład w maju w Łańcucie. Na pewno go do końca nie zapomniał, w końcu wygrał jego nagrodę w Budapeszcie, dziewięć lat temu, ale coś musiało zostać:))  No i przecież grał mnóstwo innych utworów, tylko przez ostatnie dwa lata tak się zafiksował na Chopinie Uśmiech Co do Mozarta, niektórzy w Moskwie twierdzili, że nigdy jeszcze takiego nie słyszeli Uśmiech Szkoda, że na Czajkowskim nie mają takich archiwów, jak NIFC Mrugnięcie

Tereso, Na pewno obecność publiczności, świadomość jej pozytywnego nastawienia, działa elektryzująco - ale myślę, że generalnie on się ogromnie cieszy już z samego dotknięcia fortepianu i produkowania muzyki:) Byłabym raczej dobrej myśli:)
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #78 : Luty 03, 2011, 16:05:29 »

No właśnie - Mozart Wundera musi być znakomity, dlatego bardzo chcę go usłyszeć!

Asiu, tak właściwie... Mozart jest tylko jeden. Mówmy (piszmy Duży uśmiech) do siebie po imieniu, nie mogę się równać z nazwiskiem z nicku. Uśmiech Uśmiech
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #79 : Luty 03, 2011, 20:07:45 »

Sorry, Pat, ja tak jeszcze z rozpędu i z przyzwyczajenia Chichot Wiadomo, rzecz jasna, że Maestro Mozart był jak najbardziej jedyny i niepowtarzalny Uśmiech Jednak co znaczy magia tego nazwiska - faktycznie, z początku odruchowo wizualizowałam sobie Ciebie w peruce i czerwonym surducie  Mrugnięcie 
Myślę, że niezależnie od stopnia wyćwiczenia repertuaru oni grają teraz głównie Chopina, bo sądzą, że tego się od nich oczekuje:)
I chyba jednak w dużej mierze mają rację. W końcu trzeba trochę czasu, żeby objechać choć część tych wszystkich miejsc, w których ludzie chcieliby posłuchać zwycięzców z KCH na żywo, najchętniej w tym repertuarze, który podziwiali na ekranie, czy przez radio, i w którym oni sięgnęli szczytów. Podczas transmisji słyszymy ten sam recital, ale dla tamtych konkretnych słuchaczy na sali to jest pierwsze i jedyne w swoim rodzaju przeżycie. W Warszawie Ingolf zdążył już dawno dać recital, a ja jeszcze wciąż czekam na emola:) I u nas to chyba będzie ostatni raz:))
Ach, może jestem złośliwa, ale chciałabym widzieć minę pani S. kiedy się dowiedziała, że Mr Lang dołączył do licznego grona przygłuchych i nie znających się na muzyce, którzy "nie dostrzegli licznych niedostatków i powierzchownej interpretacji"Chichot
Widziałeś na Facebooku zdjęcie Ingolfa a la Hugh Grant?Uśmiech) Bardzo arystokratycznie się zaprezentował Japończykom:)
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #80 : Luty 03, 2011, 20:54:35 »

Ja w czerwonym surducie - no, na to jeszcze nie wpadłem. Duży uśmiech

Niezłe jest zdjęcie z dyrektorem muzycznym DG - różnica wysokości między nim a Ingolfem... rzuca się w oczy. Duży uśmiech

Właśnie, właśnie - po co zakrywanie się "niesfinalizowaniem kontraktu", po co wszystkie tajemnice? Wierni melomani wiedzieli o tym już wcześniej. Ingolfie, czekamy na płyty! Nokturnów!, etiud!, preludiów! Uśmiech

Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #81 : Luty 03, 2011, 21:07:35 »

Ja w czerwonym surducie - no, na to jeszcze nie wpadłem. Duży uśmiech
Jak się wybrało taki nick, Patryku, to można było wpaść, że będą Cię kojarzyć z najbardziej popularnym portretem właściciela nicku  Duży uśmiech
(o, nawet mi się zrymowało:))

Niezłe jest zdjęcie z dyrektorem muzycznym DG - różnica wysokości między nim a Ingolfem... rzuca się w oczy. Duży uśmiech
Chichot Nasz Ingolf może jest nieduży względem wzrostu, ale za to jest wielki duchem:))
Możemy sobie marudzić, że czas już na coś nowego, ale i tak jutro o siódmej będziemy słuchać tego "starego" jak zaczarowani  Chichot

Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #82 : Luty 03, 2011, 21:51:38 »

A Awdjejewa podpisała jakiś kontrakt, bo mi to ukneło??
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #83 : Luty 03, 2011, 22:25:41 »

Hm, mozna bylo. Mrugnięcie Ale ja siebie w takim 'wystroju' nie wyobrażam.
A propos Rosjanki - podpisała kontrakt za oceanem...
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #84 : Luty 04, 2011, 03:54:19 »

Hm, mozna bylo. Mrugnięcie Ale ja siebie w takim 'wystroju' nie wyobrażam.
A propos Rosjanki - podpisała kontrakt za oceanem...
Chichot Co Ci bardziej nie podchodzi - krój czy kolor?Uśmiech)) Mnie tam podobają się XVII-XVIII wieczne stroje. Panowie mieli fantazję i lubili kolory:) Potem jak się w XIX wbili w czarne ubrania, przyzwyczaili się i tak im już zostało:) Chociaż akurat za czerwienią też nie przepadam:))
Wiesz coś więcej o kontrakcie Julki? Z jaką firmą? Jakoś nie mogę nigdzie trafić na żadne informacje.
Za to znalazłam coś innego. CV z Marińskiego Teatru.
http://www.mariinsky.ru/en/playbill/playbill/2011/2/15/2_1900/
Zwróć uwagę na trzeci akapit od dołu. Na końcówkę.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #85 : Luty 04, 2011, 14:49:19 »

She continues to hone her talents under the guidance of such renowned pianists such as Dmitri Bashkirov, Boris Berman, William Grant Naboré and Fou Ts’ong. Oj, nieostrożni! Choć - faktów nie da się ukryć. Przykryjmy to zasłoną milczenia...

Avdeeva podpisała kontrakt z Columbia Artists Management. Szczegółów nie znam. Duży uśmiech

Asiu, surdut - ok, nawet mam takie zdjęcie z mojego pobytu we Wiedniu. Uśmiech Ale czerwień - nie... Uśmiech Potwierdzam jednak - ubiór, zwłaszcza męski - był znacznie ciekawszy za czasów Wolfiego. Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2011, 14:55:55 wysłane przez Mozart » Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #86 : Luty 04, 2011, 16:24:06 »

Co z dzisiejszym recitalem Wundera? Zgodnie z zapowiedziami w Dwójce oczekiwaliśmy transmisji. Na stronie internet. radia nie ma jednak o tym wzmianki.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #87 : Luty 04, 2011, 16:24:20 »

Co z dzisiejszym recitalem Wundera? Zgodnie z zapowiedziami w Dwójce oczekiwaliśmy transmisji. Na stronie internet. radia nie ma jednak o tym wzmianki.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #88 : Luty 04, 2011, 20:10:36 »

No i jednak nie będzie transmisji:( Widocznie trochę na wyrost obiecali, a potem może właśnie doszli do wniosku, że skoro już to nie raz słyszeliśmy, to nie będą nam powtarzać.Uśmiech Cóż, Berg to zasadniczo nie moja bajka:)

She continues to hone her talents under the guidance of such renowned pianists such as Dmitri Bashkirov, Boris Berman, William Grant Naboré and Fou Ts’ong. Oj, nieostrożni! Choć - faktów nie da się ukryć. Przykryjmy to zasłoną milczenia...
No tak. W zasadzie nie ma o czym mówić. Dziwiło mnie to wszystko, korciło, żeby zrozumieć, dowiedzieć się, co się tam stało, jakie były mechanizmy działające pod powierzchnią podaną publicznie. No i właściwie już wiem. Nie mam więcej pytań, wysoki sądzie:(
Tym bardziej, że mogę uznać, że sprawiedliwości stało się zadość; w styczniu, w Londynie:)
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #89 : Luty 05, 2011, 00:00:08 »

Szkoda, Wunder miał grać (a zapisane to było w programie recitalu) bolero i cała sonatę... A na bisy - może Clair..., może Beethoven, może Marsz turecki...

Mnie też nie najbliżej do Berga. W związku z tym wybrałem Mozarta i jego koncerty fortepianowe - d-moll i "Elvira madigan"... UśmiechUśmiech
Zapisane

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

radiomms endercraft sp92 blackspider wiedzmy