Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1] 2 3 ... 20   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obyczajowe, kulturowe, techniczne ciekawostki, porównania, refleksje  (Przeczytany 62481 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« : Listopad 25, 2010, 22:09:24 »

Program telewizyjny "Taniec z gwiazdami" - cokolwiek można by o nim tu pisać, jedno pewne: podbił widownie na wszystkich kontynentach świata.
Jak bardzo jednak bywa, że jego poziom i koloryt rózni się  od polskiej edycji - przekonajmy się na brazylijskim przykładzie.

http://www.youtube.com/watch?v=R1BiS2Wy56I&feature=player_embedded#!

i co Wy na to?
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2011, 21:50:03 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : Listopad 25, 2010, 22:18:45 »

Jeszcze niech się znajdzie taki mądry i zakwalifikuje ten taniec do jakiegoś ze znanych. W tle leciała rumba, motyw był miłosny, ale rumby nie było ani kroku... Jeśli mamy już rozmawiać o technikach tańca. Inne techniki na 6, ale czy koniecznie musieli się tym chwalić? Pewnie im się opłacało.
Jestem mocno zdegustowana, ale może panom się podobało Smutny
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Listopad 25, 2010, 22:32:06 »

Wszystkie programy tego typu, począwszy od big brothera, zalewające nasze media są dla mnie niezrozumiałe i działają na mnie drażniąco! Złość
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : Listopad 25, 2010, 22:39:19 »

Jeszcze niech się znajdzie taki mądry i zakwalifikuje ten taniec do jakiegoś ze znanych. W tle leciała rumba, motyw był miłosny, ale rumby nie było ani kroku... Jeśli mamy już rozmawiać o technikach tańca. Inne techniki na 6, ale czy koniecznie musieli się tym chwalić? Pewnie im się opłacało.
Jestem mocno zdegustowana, ale może panom się podobało Smutny
A paniom? Czyżby, Moniko, w kwestiach takiego gustu, męski rożni się od kobiecego  Co?  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : Listopad 25, 2010, 22:58:39 »

Wiadomym jest, że wrażliwość męska od damskiej różni się nieco. Taka już natura. Niejednokrotnie zostałam zrugana za iście "staropanieńskie" poglądy, więc teraz wolę nie wypowiadać się w takich kwestiach definitywnie. Bo może się nie znam... Uśmiech
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Listopad 25, 2010, 23:06:32 »

Wszystkie programy tego typu, począwszy od big brothera, zalewające nasze media są dla mnie niezrozumiałe i działają na mnie drażniąco! Złość

Zgadzam sie w 100%
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : Listopad 25, 2010, 23:23:17 »

Ja akurat takim tańcem zdegustowany nie jestem. Taka „sztuka” tez ma prawo bytu i w demokracji kulturowej też powinna mieć dla siebie miejsce.  Traktuje ją jako pop-widowisko, a więc niewysokich lotów performance, nastawiony  na kasę (tu zatem w pełni się z Tobą Moniko zgadzam) i skoro jest na coś takiego społeczne zapotrzebowanie – niech sobie więc już będzie, nawet jako to pprzysłowiowe współczesne opium dla ludu.

Martwię się tylko tym, że tego typu epatowanie widza stało się w dzisiejszych czasach nachalną codziennością, że programy typu Big brother, rozmowy w toku (szczególnie, Ewy Drzyzgi) obdzierają nas z naszych ostatnich tabu. A może to właśnie tak powinno być? Może tacy dziwacy,  jak Monika, jak ja, jak Ewa, Teresa, jak pewno większość tutaj z nas wszystkich  - jesteśmy mamucimi skamielinami?
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2010, 09:02:53 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : Listopad 25, 2010, 23:28:03 »

Powtórzę to jeszcze raz:
Brzydota naszego świata, wyzucie z tajemnicy, piękna, subtelnej romantyki, zubożało nas do kości. Ogólnodostępny świat mediów, na stałe podłączył nas do obrazów, które kiedyś chciano wyobrażać sobie i powtarzać wstydliwym szeptem na ucho.
Wypruto wnętrzności intymnemu światu, wsadzono do szklanego słoja i udostępniono na widok publiczny.
Anatomicznie i szczegółowo rozpracowano technikę bliskich relacji partnerów, kradnąc im twarze i dusze. Młodym umysłom zaprogramowano techniki, medyczne formułki.
Zatruto ich psychikę obrzydliwymi szczegółami odzierającymi z subtelności i tkliwości, odbierając im niewinne pierwsze zadurzenie .Bo nie nadało się mu  należnego  znaczenia.
Zapominając o najwyższych przymiotach człowieczeństwa, młodym daje się wciąż mniej romantyki, coraz więcej techniki.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Listopad 25, 2010, 23:41:41 »

Masz rację Moniko, ale jednocześnie, o prawdziwych uczuciach też nie umiemy mówić.To
paradoks ale  np. w XIX wieku ludzie łatwiej ale i ładniej umieli o nich opowiadać.
My teraz chodzimy na kursy asertywności i nie umiemy mówić prosto tego co czujemy.
Stąd np. tak wiele nieporozumień np. taki Chopin, Schubert czy nawet Beethoven pisali
do przyjaciół: kocham cię, całuję cie. Jaki facet teraz tak powie do swojego
przyjaciela, powie najwyżej dobry kumpel,świetny facet itp.Bo jak powie inaczej
to juz zabrzmi to jednoznacznie.Paradoks.
Zapisane

Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Listopad 25, 2010, 23:50:27 »

Ja się od tego typu programów dystansuje ... choć nie znaczy to, że ich nie oglądam - oglądam, od czasu do czasu ale oglądam. Robię to dlatego, bo lubię kpić z ludzkiej głupoty - lubię wyszydzać chłopca ciągającego za sobą sweter na smyczy, słynną sylwusię albo wybryki Joli Rutowicz. Dociera do mnie jedna rzecz - i jest to rzecz przykra. Większość ludzi to idioci. Dlaczego tak twierdzę? Skoro jest zapotrzebowanie na to, żeby oglądać tak durne i puste programy ... ostatnio w Polsacie widziałem program "Rekordy Guinnessa" gdzie facet rozbijał głową jajka na czas, w mam talent jedzą bigos kierując się tym samym kryterium. Dżoana Kłupa po przelocie nad Ameryką dostała amnezji językowej a z zebrania grupki emerytów, który na Krakowskim Przedmieściu robią sobie areobik niektórzy politycy robią wydarzenie najwyższej wagi. A ludzie? Ludzie chcą więcej chleba i igrzysk i zgodnie z prawami rynku chleb podrożeje ale igrzyska i tak dostaną .
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Listopad 26, 2010, 00:02:51 »

Piotrze, a jak może być inaczej?!!! Jaka jest misja telewizji (równiez publicznej!)? Zamiast krzewić kulturę, przez duże K, jest ogłupiaczem! Radio? Czego się dzisiaj można dowiedzieć?! Sensacje, polityczny belkot i wszechobecne dum, dum, dum...
Skąd młodzi ludzie mają czerpać wzorce?Co?
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Listopad 26, 2010, 00:28:22 »

TVP ostatnio przeżywa konkursy sms-owe z nagrodą w postaci samochodu. Dodatkowo, piękna pani Agnieszka Szulim zaręcza, że można stać się PIERWSZYM W POLSCE POSIADACZEM TAKIEGO AUTA. Cóż, strasznie mnie taka teza zaciekawiła, gdyż taki sam samochód widziałem 2 lata wcześniej, no i jak nic wyszło na moje. W mediach rzuca się sloganami, których nikt nie zweryfikuje. Nie tylko w mediach. W moim mieście prezydentem został facet, który szczyci się że nie ma wiceprezydentów bo szkoda pieniędzy. A ciemny lud to kupuje ... i to hurtowo bo to już trzecia jego kadencja. Gdzie jest haczyk? Bardzo blisko, pan wiceprezydent, to formalnie pan asystent a pan asystent nie ma obowiązku składania oświadczenia majątkowego więc zatracona jest przejrzystość funkcjonariuszy publicznych. I co? 70% lubinian dało się właśnie nabrać. Dodatkowo jeden z naczelników wydziału w UM jest jednocześnie prezesem miejskiej spółki, jego dochód to 500 tys zł rocznie ... do niedawna więcej niż dochód prezesa KGHM. Viva bezpartyjni krętacze!

A ludzie słuchają i uważają się za wszystkowiedzących, bo partia jest "be" już z założenia, z definicji ... nikt nie pokusi się o zweryfikowanie faktów.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Listopad 26, 2010, 00:32:52 »

Powtórzę to jeszcze raz:
Brzydota naszego świata, wyzucie z tajemnicy, piękna, subtelnej romantyki, zubożało nas do kości. Ogólnodostępny świat mediów, na stałe podłączył nas do obrazów, które kiedyś chciano wyobrażać sobie i powtarzać wstydliwym szeptem na ucho.
Wypruto wnętrzności intymnemu światu, wsadzono do szklanego słoja i udostępniono na widok publiczny.
Anatomicznie i szczegółowo rozpracowano technikę bliskich relacji partnerów, kradnąc im twarze i dusze. Młodym umysłom zaprogramowano techniki, medyczne formułki.
Zatruto ich psychikę obrzydliwymi szczegółami odzierającymi z subtelności i tkliwości, odbierając im niewinne pierwsze zadurzenie .Bo nie nadało się mu  należnego  znaczenia.
Zapominając o najwyższych przymiotach człowieczeństwa, młodym daje się wciąż mniej romantyki, coraz więcej techniki.

Monika, ... pięknie to napisałaś, naprawdę! ja też chcę do normalności (wcale nie cudów  Uśmiech )
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Listopad 26, 2010, 00:33:09 »

A ja "Taniec z gwiazdami lubię" dla takich obrazów:
http://tanieczgwiazdami.plejada.pl/12,44,1971,1,tango_argentynskie_magdaleny_i_cezarego,1,archiwum_wideo.html
http://tanieczgwiazdami.plejada.pl/16,44,5563,1,tango_argentynskie_agaty_i_stefano,1,archiwum_wideo.html
http://tanieczgwiazdami.plejada.pl/16,44,5664,1,freestyle_agaty_kuleszy,1,archiwum_wideo.html
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : Listopad 26, 2010, 08:10:37 »

A ja , Pawle, pod cytatem Moniki mógłbym się podpisać tylko wtedy , gdyby usunęła słowo "obrzydliwymi" (tu: szczegółami)...
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Strony: [1] 2 3 ... 20   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

loups evelon wataha-wilkow-nocy wolfsparadise airpol