Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 [2] 3 4 ... 20   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obyczajowe, kulturowe, techniczne ciekawostki, porównania, refleksje  (Przeczytany 63442 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : Listopad 26, 2010, 08:55:38 »

...o prawdziwych uczuciach też nie umiemy mówić.To
paradoks ale  np. w XIX wieku ludzie łatwiej ale i ładniej umieli o nich opowiadać.
My teraz chodzimy na kursy asertywności i nie umiemy mówić prosto tego co czujemy.
Teresko, Kursy asertywności są ok. Pomagają prezentować własne opinie. Nie wiązałbym ich jednak z faktem (prawdopodobnie słusznym), że oto dzisiaj "nie umiemy mówić prosto tego co czujemy". Mamy czasy, w których wiedza i umiejętności rozrosły nam lawinowo do tak niewiarygodnych rozmiarów, że chcąc podołac wyzwaniom wielu wybiera rodzynki z domowego ciasta, albo raczy się artykułami z supermarketu. Rezygnujemy więc z epopei na rzecz bryku, z symfonii - na programy Malickiego, z pluszowego misia na lalkę barbi, i wreszcie z daru miłości - na miłość darowaną za darmochę, jako dodatek do gazety. Oczywiscie, czy te podmiany zastąpią wzory wartości? Nie. Ale też musimy sobie otwarcie powiedzieć: nie ma rady - swiat idzie w Nowe. Dziś, może nawet nie idzie, a biegnie w zadyszce. System etyczny oparty na wielowiekowych wartościach - mutuje w sysytem merkantylny, oparty na wartościach popytu i podaży. I czy nam się podoba, czy nie, tacy fanatycy jak my, mogą co najwyżej snuć się w ariergardzie, ale marszu batalionów nie powstrzymamy... Smutny
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2010, 08:58:09 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Listopad 26, 2010, 09:04:01 »

A ja , Pawle, pod cytatem Moniki mógłbym się podpisać tylko wtedy , gdyby usunęła słowo "obrzydliwymi" (tu: szczegółami)...

Janusz lubię Cię
i w imię tego lubienia
proszę Cię
nie brnij dalej, bo przecież lubisz Monikę.

Widzę Wasze wewnętrzne rozdarcia,
(na mnie ta sytuacja też wpływa)
bo widzę jak Monika cierpi i Ty cierpisz.

Janusz! Nie brnijmy nawet w nieumyślne, w niepotrzebne, i w nieistotnych sprawach spory.
Z osobami z forum, przecież (wszyscy) się lubimy. Po co się, więc (bezsensownie) ranić?

Z osobami, które lubimy, nigdy przecież nie chcielibyśmy być w sporze, szczególnie,
że bardzo głęboko, bardzo mocno pragniemy ich dobra.


Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #17 : Listopad 26, 2010, 09:10:07 »

Marku, pewno że lubię Monikę i kazdą inną tutaj osobowość też. Nie bardzo jednak rozumiem postawioną przez Ciebie tezę o rozdarciu, o ranach(!), o chęci pozostawania w sporze... Ech, Marek, być może brak porannej kawy spowodował, ze to ja pracuję na wolnych obrotach.  Uśmiech
Mam też nadzieje, ze jak tylko Monika wpadnie tu na poranną sjestę - rozwieje Twoje Marku obawy i obu nam podaruje na dzień dobry buziaka  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2010, 09:17:38 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : Listopad 26, 2010, 09:37:17 »

Marku, myślę, że Janusz, chcąc usunąć słowo "obrzydliwe", prawdopodobnie miał co innego na myśli niż ja Mrugnięcie, dlatego nie chciał tych szczegółów nazywać obrzydliwymi Mrugnięcie.
Zrozumiałam to Uśmiech

Marku wzruszyłeś mnie troską, opieką i czujnością Uśmiech.
Chyba znalazłam się w jakimś innym świecie  Chichot

Należy Wam się poranna kawa z lekką nutką dekadencji i wanilią  Buziak
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #19 : Listopad 26, 2010, 09:39:33 »

Należy Wam się poranna kawa z lekką nutką dekadencji i wanilią  Buziak
Chichot   Buziak
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Listopad 26, 2010, 09:40:56 »

Mam też nadzieje, ze jak tylko Monika wpadnie tu na poranną sjestę - rozwieje Twoje Marku obawy i obu nam podaruje na dzień dobry buziaka  Uśmiech

To Monice jako kobiecie trzeba dać buziaka na dobry początek dnia.

Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : Listopad 26, 2010, 09:42:24 »


Cii.... bo znowu będzie za dużo słodyczy i wzajemnej adoracji i znowu będę winna  Mrugnięcie
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #22 : Listopad 26, 2010, 09:45:15 »

Ewunia  Buziak , wpadnij do nas na kawę !  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Listopad 26, 2010, 09:45:41 »

Należy Wam się poranna kawa z lekką nutką dekadencji i wanilią  Buziak

A za kawę serwowaną w miłej atmosferze od rana, dziękuję  Uśmiech

Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #24 : Listopad 26, 2010, 09:47:16 »

A za kawę serwowaną w miłej atmosferze od rana, dziękuję  Uśmiech


Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Listopad 26, 2010, 09:47:27 »

Wzajemnej adoracji, sympatii, kochania ludzi, nigdy nie jest za dużo! Jak inaczej zaczyna się dzień, kiedy można poczytać takie miłe słowa. Nie wstydźmy się tej miłej atmosfery i słodkich słów, proszę. Buziak
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Listopad 26, 2010, 09:49:42 »

Kawa u mnie dzisiaj przaśna, tylko ze śmietanką, jak to w pracy. Za to jutro.... zobaczymy co wymyślę. Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #27 : Listopad 26, 2010, 09:52:36 »

a ja pijam kawę od wielkiego dzwona. Chyba, że w towarzystwie i pod płaszczykiem urokliwych dźwiękow knajpkowego pianisty. Czasem tylko, gdy umysł przyćmiony wspomagam się łudzac, ze w tej małej głupiutkiej filiżnace moja siła  Mrugnięcie
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #28 : Listopad 26, 2010, 09:55:18 »

Dla mnie kawa to namiętność, zwłaszcza pita z celebracją, po włosku i broń Boże ze szklanki czy papierowego kubka, jak to ostatnio jest w zwyczaju.
Uwielbiam dobrą kawę, a do niej koniecznie śmietankę......towarzyską Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #29 : Listopad 26, 2010, 09:56:01 »

Czasami sobie myślę, ze najlepszą kawą jest moja z Wami tutaj obecnośc. Nakręca mnie tak, że zapominam o Bożym świecie. Mam tylko nadzieję, ze wporę zadzwoni budzik, aby uchronić przed... gradobiciem  Mrugnięcie
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Strony: 1 [2] 3 4 ... 20   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

turback pomocniczy hohol valiance dehashed