Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obyczajowe, kulturowe, techniczne ciekawostki, porównania, refleksje  (Przeczytany 63527 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : Listopad 26, 2010, 10:45:51 »

Nie ma przypadków. Dołączam do grona miłośników polskich filmów przedwojennych.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Listopad 26, 2010, 10:57:31 »

To coś dla mnie na śniadanie kawior i szampan. oczywiście Veuve Cliocot a kawior może być rosyjski Uśmiech Uśmiech
W Twojej obecności Januszu i jeszcze jak byś mi zagrał wystarczy mi jajko sadzone(ale ze szczypiorkiem)Co do gustów to ja się wyłamię, żeby nie było nudno nie cierpię musicali i muzyki ludowej Uśmiech
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Listopad 26, 2010, 11:00:13 »

Na ogol slodze kawe (1 lyzeczka), ale tym razem tego nie zrobie. byloby za slodko.
Dzien dobry.
Czytam Wasze posty a 'propos tanca w Brazylii i tak w ogole zycia(!!).
Podobaja mi sie Wasze spostrzezenia.
Taniec odebralem bardziej jako prowokacje artystyczna niz  puste,wulgarne przedstawienie.
Dlaczego? Wedlug mnie sztuka "mocna" balansuje na krawedzi pozytywnej emocji i kiczu.
W tym wypadku sadze ze granice nie zostaly przekroczone.  Tancerze pokazali duzo umiejetnosci.
Mnie sie bardzo podobala postac opalonej tancerki. Ladne ruchy w polaczeniu z doskonala figura ladnie sie sprawdzily w tym ukladzie tanecznym.
Szkoda tylko, ze prezenter zachowywal sie idiotycznie po tancu. A i cala atmosfera studia nie sprzyjala temu aktowi.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : Listopad 26, 2010, 11:04:39 »

Na ogol slodze kawe (1 lyzeczka), ale tym razem tego nie zrobie. byloby za slodko.

 Chichot
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Listopad 26, 2010, 11:24:33 »

Skoro już Teresa się wyłamała ... ja również nie znoszę muzyki ludowej, musicale są do zaakceptowania, choć to rodzaj sztuki który przyrównać można do opery dla ludu. Do listy negatywnej dopiszę także muzykę sakralną - nie lubię zbytniej wzniosłości jaką ten gatunek się charakteryzuje, wyjątkiem od reguły są różne kompozycje Ave Maria - Schubert, Verdi, Gounod.

Właśnie jestem w trakcie picia porannej kawy, zamiast śniadania (ze względu na tydzień leniuchowania) są ciastka, zapalę w samochodzie i poranek będzie można uznać za kompletny. Kawa oczywiście czarna, bez cukru (nie ze względu na tutejszą atmosferę  Mrugnięcie ) A tymczasem czas się zbierać. Miłego Dnia.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #50 : Listopad 26, 2010, 11:27:23 »

A tymczasem czas się zbierać. Miłego Dnia.
Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #51 : Listopad 26, 2010, 12:14:37 »

Co do gustów to ja się wyłamię, żeby nie było nudno nie cierpię musicali i muzyki ludowej Uśmiech
Co do musicali - trochę podzielam Twoja opinię, ale może dlatego, że powstało ich multum, a tylko nieliczni naprawdę wielcy kompozytorzy  udzielili im swego geniuszu i nazwiska. Dobry musical - jest po prostu dobry. Tak jak kazde dobre artystyczne dzieło. Szkoda tylko, że tak mało tych dobrych. A dodatkowo bywa tak, że cały musical szedł na fali jednego przeboju (Koty, Musci Man, itd). Oglądając potem jego całość - bywamy z lekka znudzeni i zawiedzeni.
A jesli idzie o muzykę ludową, to trochę tak jak z góralską: brzmi i prezentuje się świetnie, ale tylko w swym naturalnym otoczeniu - w plenerze, karczmie, na stoku... Kazdy telewizyjny przekaz, każda rejestracja (np: na YT) wyjaławia go z autentyczności i metafizycznych fluidów.
Nie uwierzę Ci, Terenia, jesli napiszesz, że gdy spotkałas kiedyś śpiewających i tańczących górali - omijałas ich widowisko szerokim łukiem i z niesmakiem. Chyba że nigdy Ci dane nie było napotkać...
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2010, 12:16:32 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : Listopad 26, 2010, 12:28:05 »

Do dzisiejszej tanecznej atmosfery zaproponuję japońską Lodę Halamę w jednej z najlepszych scen jakie widziałam w filmach Kurosawy. Toshiro Mifune tańczący w Pijanym aniele.

http://www.youtube.com/watch?v=VdyVxVvTVXo
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Listopad 26, 2010, 12:31:48 »

Ano i nie było...Od 5 roku życia każde wakacje spędzam nad morzem, z małymi wyjątkami na Mazury..
Byłam raz w Zakopanem jak miałam 7 lat.
Ale oczywiście mówiłam o muzyce z radia, z płyt na zywo to co innego..
Zapisane

ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : Listopad 26, 2010, 13:52:04 »

Teresko, nie słuchaj "Z Kolbergiem po kraju" Chichot, pooglądaj i posłuchaj Mazowsza,Śląska itp. Wiem, że to muzyka ludowa już przetworzona, ale jakże piękna!
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : Listopad 26, 2010, 13:55:27 »

Murzynstwo w wykonaniu Japonczykow. Tego jeszcze nie bylo.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : Listopad 26, 2010, 14:17:30 »

Teresko, nie słuchaj "Z Kolbergiem po kraju" Chichot, pooglądaj i posłuchaj Mazowsza,Śląska itp. Wiem, że to muzyka ludowa już przetworzona, ale jakże piękna!
Bardzo lubię Mazowsze i Śląsk, ale tu są wyszkolone głosy śpiewaków, orkiestra, kompozycje Sygietyńskiego.
Mnie chodziło o to jak baba się drze, skrzypki piszczą.Ale nie zrozumcie mnie żle, bardzo
się  cieszę że są ludzie, śpiewacy ludowi i wykonawcy którzy podtrzymują tradycję itd.Chylę przed nimi
czoła.Ale co ja poradzę jak mnie od tego boli głowa Uśmiech Uśmiech Mrugnięcie Chichot
Zapisane

ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : Listopad 26, 2010, 14:23:09 »

Masz rację, baby na polu i górale na halach, to już tylko na żywo!
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : Listopad 26, 2010, 15:24:47 »

A dla mnie starczy? Jestem taka senna ,że przysypiałam w autobusie mimo, że w uszach
miałam audiobooka "Millenium", pasjonująca rzecz.

Przed Trylogią Stiega Larssona ostrzegam, wciąga i nie puszcza. Kiedy się zorientowałam, że autor nie żyje i nie będzie ciągu dalszego (z założenia miało być dziesięć części!), przeczytałam całość trzykrotnie, a potem to już w ogóle "poszłam na całość" i przeczytałam wszystko co wpadło mi w ręce w tematyce powieść skandynawska z wątkiem kryminalnym. I właśnie mogłam sobie porównać obyczajowe i kulturowe ciekawostki w kwestii podejścia do tematu zbrodni i policyjnego dochodzenia w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Islandii. Przy okazji, bohater powieści Henninga Mankella, Kurt Wallander, był miłośnikiem opery.
Ale jeśli już, to polecam książkę zamiast audiobooka.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : Listopad 26, 2010, 16:02:14 »

W kolejce mam jeszcze Lizę Marklund, może czytałaś?dobre?
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

legowiskadlakota sonsofhodor wilczezycie polski-serwer-rpg ogrodowe