Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 20   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obyczajowe, kulturowe, techniczne ciekawostki, porównania, refleksje  (Przeczytany 63497 razy)
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #60 : Listopad 26, 2010, 16:36:55 »

Co do japońskiej Lody Halamy, powiem tak: to niestety nie to. Kultura europejska nijak się ma do japońskiej, cudnym wyjątkiem jest tu Chopin. Dlatego niestety i ruchy piosenkarki i atmosfera jest dojmująco nienaturalna, choć na tamte czasy modna. Po za tym nie ma w tej gwieździe tego naturalnego wdzięku, żaru, dynamiki, pasji, którą posiadała Loda Halama.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : Listopad 26, 2010, 16:57:37 »

W kolejce mam jeszcze Lizę Marklund, może czytałaś?dobre?

Bardzo dobre. Tyle, że autorka trochę namieszała i nie wiadomo jak ten cykl teraz czytać.
Najpierw napisała i wydała Rewanż (dwa razy wydany w Polsce, drugi raz pod tytułem Zamachowiec), gdzie bohaterka Annika ma już męża i dwójkę dzieci i jest wieloletnią dziennikarką.
Potem dopiero Studio Sex oraz Raj, gdzie opisuje pierwsze kroki Anniki w zawodzie i historię poznania męża. Jednak akcja wszystkich trzech książek jest na tyle dobra i ciekawie napisana, że nie ma się co przejmować i czytać jak w ręce wpadną.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Listopad 26, 2010, 18:32:11 »

Co do japońskiej Lody Halamy, powiem tak: to niestety nie to. Kultura europejska nijak się ma do japońskiej, cudnym wyjątkiem jest tu Chopin. Dlatego niestety i ruchy piosenkarki i atmosfera jest dojmująco nienaturalna, choć na tamte czasy modna. Po za tym nie ma w tej gwieździe tego naturalnego wdzięku, żaru, dynamiki, pasji, którą posiadała Loda Halama.

Moniko, myślę, że pasja jest, tyle, że naszej duszy romantycznej i polskiej fantazji nie ma, no i niestety możliwości. Na pewno Japończycy oglądają tę Japonkę z równym zachwytem, jak my nasza Lodę. I tak obie naśladują wzorce z Ameryki. Zresztą do mnie to ten tańczący młody dziki Mifune najbardziej przemawia..
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #63 : Listopad 26, 2010, 19:28:43 »

Akurat te wzorce amerykańskie podobają mi się najmniej (oprócz jazzu oczywiście). Dziwna gestykulacja, rozluźniona sylwetka, łokcie daleko od ciała, przygarbiona postawa. Jakoś dla kobiety ten luz mi nie pasuje. Loda natomiast jest wspaniała tanecznie i zwinna wręcz akrobatycznie. Jaki ma cudny chaines (obroty posuwiste) i to z przytupem  Duży uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #64 : Grudzień 06, 2010, 17:00:17 »

Pamiętacie sławetny film Fidyka "Defilada"?
Dziś obejrzałem go na YT raz kolejny i raz kolejny zastanawiam się, czy ten kraj na tej samej planecie leży co reszta?
(jeden z siedmiu kawałków)

http://www.youtube.com/watch?v=LyVlhfPahAE&feature=related
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : Grudzień 06, 2010, 21:42:23 »

Oj, Januszu, nie pamiętasz opowieści starszego kuzynostwa? Mamy szczęście, że chodziliśmy do szkoły grubo po 56 roku!
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #66 : Grudzień 07, 2010, 22:28:25 »

No tak, masz rację, Ewo, mamy szczęście... tyle tylko, że tam - w krainie szczęśliwości Kim Ir Sena tego szczęścia braknie im do dziś. A minęło już grubo ponad pół wieku...
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #67 : Grudzień 07, 2010, 22:29:47 »

Relacje polsko-litewskie wielu światłym ludziom przywodzą na myśl stare, dobre małżeństwo: cały dzień kłóci się, ale gdy nadchodzi noc zgodnie ze sobą sypia.
Prawda jest bowiem taka, ze zbyt wiele nasze narody przeszły i miały wspólnego ze sobą, by pozostać obojętnymi na siebie. Wojny na słowa zdarzają się i w najlepszych rodzinach.
Nie dziwi mnie wiec, gdy po raz kolejny między Warszawą a Wilnem eskalowane jest napięcie, by - po niedługim czasie - po raz kolejny na fali wspólnych państwowych interesów świecimy w Europie przykładem współpracy i zrozumienia.
Gorzej, gdy na faklach nacjonalizmu litewska młodzież zachęcana jest i wciągana w niezrozumiałe i nieczyste knowania.

Co sadzicie o wypracowaniu młodej litewskiej „bohaterki”?

http://www.youtube.com/watch?v=hmqVrBQ6xk8&feature=player_embedded
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #68 : Grudzień 10, 2010, 14:54:04 »

"Nasz przywódca wie, czego nam trzeba..."
"Ledwie otworzymy oczy, kłaniamy się naszemu przywódcy..."
"Najważniejsza jest szczera miłość do naszego przywódcy..."
Czyli Korea Północna - kraj pod czerwoną gwiazdą

http://www.youtube.com/watch?v=qA5d3cwY-i8&feature=player_embedded
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #69 : Grudzień 12, 2010, 11:05:54 »

fragment dyskusji z pewnego forum:

maq616
Całkiem na poważnie i serio pytam. Jak zablokować polsat żeby to wyglądało na awarie? I nawet nie stale, tylko w godzinach od 15 do 19 bo wtedy emitowane są najbardziej idiotyczne programy na świecie, które ogląda moja matka! codziennie!
Nie mogę patrzeć jak matka jest zafascynowana jakąś patologią, pokazaną np. w programie "dlaczego ja" przecież to jest chore!!!
Dodam, że mam telewizje cyfrową i satelitarną.
Proszę, ratujcie.

rataj
Urzekła mnie Twoja historia. Poważnie! Widać, że jesteś dobrym synem. Dotknąłeś ciekawego problemu, który jednak wg mnie nie kończy się na ramówce Polsatu między 15-tą a 19-tą. Podobnych kretyńskich programów w tzw. wielkiej czwórce (TVP1, TVP2, Polsat i TVN) jest dużo, dużo więcej. To rzeczywiście ogłupia naród. Dziś Polacy zamiast czytać książki, oglądać dobre filmy, dobrą publicystykę wolą oglądać "Taniec z gwiazdami" (czy raczej "Tanieć z gwizdami") albo program o detektywach, którzy w 22 minuty rozwalają sprawy, na które Kojak potrzebowałby co najmniej 43 minut... Nawet wydawałoby się z założenia poważne stacje typu TVN24 czy Polsat News przechodzą już nawet nie skrycie ale jawnie w postać telewizji tabloidowej i przez pół dnia mogą mówić o zwycięzcy "Mam talent" albo o tym, że polski piłkarz usiadł na ławce rezerwowych w znanym klubie... A gdy w grudniu spadnie śnieg to rozsyłają siatkę reporterów po terenie i robią w niemalże katastroficznym stylu newsy o tym, że jest ślisko i w ogóle zimowo jakoś. A latem robią newsy o upałach. Niedługo zaczną na żółtym pasku informować, że na stacjach benzynowych sprzedaje się paliwo albo, że w Tatrach wieje halny... News o oczywistych oczywistościach to nie news.

Wracając do meritum Twoje problemu to niestety nie ma na to sposobu. Dopóki naród nie zmądrzeje to takie programy będą emitowane. Głupota jest w mediach promowana bo ludzie głupotę lubią. Ja na szczęście ze swoją rodzicielką podobnych problemów nie mam, ona na szczęście mogłaby żyć bez telewizora. Ona jest nawet taka "nie trendy" i "nie jazzy", że na Święta wciąż wysyła kartki tradycyjne... Trzymam jednak za Ciebie kciuki i życzę Ci aby każdego dnia chociaż między 15-tą a 19-tą była burza, tudzież zamieć uniemożliwiająca sprawny odbiór Polsatu...
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #70 : Grudzień 12, 2010, 11:34:36 »

Wczoraj odbył się finał konkursu "Miss Polonia" (o czym na pewno wszyscy koledzy wiedzą). Zwycięską koronę otrzymała piękna Białostoczanka Rozalia Mancewicz. Chcę powiedzieć chłopakom z forum, że u nas w Białymstoku wszystkie dziewczyny są piękne. Zapraszam do Białegostoku. Intuicja podpowiada mi także, że nasze koleżanki z forum mają podobną klasę i w niczym nie ustępują Paniom prezentującym się we wczorajszym konkursie.
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #71 : Grudzień 12, 2010, 11:59:48 »

Znam Ci ja, Sułku, znam białostoczczanki... Długa historia...Ech te nasze baby , wszystki bez wyjątku,  (jak to wedle pewnej piosenki) można by łyżkami jeść  Chichot

i a propos wyborów:

http://www.youtube.com/watch?v=subEenJwGP0&feature=related
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2010, 20:50:54 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #72 : Grudzień 12, 2010, 21:02:40 »

 Chichot Chichot Chichot No cóż, nie można mieć wszystkiego!!! Chichot Chichot Chichot

Dawno się tak nie ubawiłam! Chichot Chichot Chichot Chichot Chichot Chichot
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2010, 21:05:11 wysłane przez ewa578 » Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #73 : Grudzień 12, 2010, 22:14:46 »

sułku mam chrześniaka w Białymstoku, ale przez odległość- bardzo rzadko odwiedzam Smutny

Podobno najpiękniejsze dziewczyny są w Zamościu.....?
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #74 : Grudzień 12, 2010, 22:53:19 »

Znam Ci ja, Sułku, znam białostoczczanki... Długa historia...Ech te nasze baby , wszystki bez wyjątku,  (jak to wedle pewnej piosenki) można by łyżkami jeść  Chichot

i a propos wyborów:

http://www.youtube.com/watch?v=subEenJwGP0&feature=related

Janusz!

Ta dziewczyna ma tak bardzo subtelne poczucie humoru
jakie uwielbiam.
Przez to uważam, że ma wielką klasę.

Wiem dlaczego to dołączyłeś.
Bo, Ty też używasz tych samych niuansów
w swoich odpowiedziach na forum
które mają nas śmieszyć.

A ja uwielbiam tę subtelność żartu.
 
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 20   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

boombeachpolska daxrel th sithowie jaguarlife