Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 20   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obyczajowe, kulturowe, techniczne ciekawostki, porównania, refleksje  (Przeczytany 63716 razy)
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #135 : Maj 24, 2011, 20:35:21 »

Bardzo ciekawe przedsięwzięcie na granicy psychologii, socjologi i kultury. Nie miałam pojęcia o istnieniu czegoś takiego Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #136 : Czerwiec 17, 2011, 09:34:05 »

Co sądzą Czesi o Polakach i vice versa? Czyli prawdA STEREOTYPÓW, stereotypy prawd...

http://www.ahistoria.pl/index.php/2011/06/co-sadza-i-sadzili-czesi-o-polakach/
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #137 : Czerwiec 30, 2011, 08:15:56 »

Chciała się czegoś dowiedzieć na temat rocka... i się dowiedziała Mrugnięcie

http://www.youtube.com/watch?v=s-EMzrZ9w9A&feature=player_embedded
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #138 : Czerwiec 30, 2011, 09:43:29 »

Skoro już o błaznach mowa, to nikt nie przeskoczy Palikota.

Znamienne, że o dyskusje polityczne wszczynają zwolennicy "jedynie słusznej opcji"... Jakoś nie mogą przepuścić okazji...
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #139 : Lipiec 02, 2011, 10:40:19 »

Podreptałam dziś z rańca aby nabyć bilety na koncert Daniła na ChijE
mówię co i jak a panienka z empiku pyta:
-a gdzie ma być ten koncert?
ja:
-w Studiu Koncertowym Lutosławskiego!
panienka:
-a to w Warszawie?
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #140 : Lipiec 05, 2011, 11:40:53 »

Przeglądałam sobie przed chwilką bloga DSZ a tam dyskusja o klaskaniu podczas
koncertów. Ktoś podlinkował ten filmik, a mnie się tak spodobał, że zachęcam do
oglądnięcia Uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

http://www.youtube.com/watch?v=LsWuH0-Q8UU
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #141 : Lipiec 06, 2011, 09:59:51 »

Niektóre sytuacje trudno sobie wytłumaczyć...
Możliwe tylko chyba w Japonii

http://fishki.net/comment.php?id=91306
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #142 : Lipiec 06, 2011, 10:21:28 »

Kapituluję. Nigdy nie zrozumiem japońskiej popkultury. Dla mnie jest niezrozumiała i odpychająca.
PS. Mógłby ktoś przetłumaczyć ten rosyjski opis?
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #143 : Lipiec 06, 2011, 11:43:43 »

Moje wolne tłumaczenie jest takie
"Japończyka nie da się pojąć rozumem. Pozostaje nam tylko fantazjowanie i wymyślanie o co mu chodzi... Pytania o sens stawiamy podczas wyświetlania każdego zdjęcia. Życzę wam daru zrozumienia tego co widzicie."
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2011, 11:48:16 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #144 : Lipiec 06, 2011, 12:05:12 »

A ja powtórzę sie stukrotnie: Co się dziwisz?, choć zaletą światłych umysłów jest- umiejętność dziwienie się Uśmiech
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #145 : Lipiec 06, 2011, 14:51:19 »

Cytuj
A ja powtórzę sie stukrotnie: Co się dziwisz?, choć zaletą światłych umysłów jest- umiejętność dziwienie się

Dziwne...
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #146 : Lipiec 06, 2011, 15:27:06 »

Uśmiech Buziak
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #147 : Lipiec 06, 2011, 21:10:04 »

Niektóre sytuacje trudno sobie wytłumaczyć...
Możliwe tylko chyba w Japonii
http://fishki.net/comment.php?id=91306
Moje wolne tłumaczenie jest takie
"Japończyka nie da się pojąć rozumem. Pozostaje nam tylko fantazjowanie i wymyślanie o co mu chodzi... Pytania o sens stawiamy podczas wyświetlania każdego zdjęcia. Życzę wam daru zrozumienia tego co widzicie."

Faktycznie, wiele z tych zdjęć trudno jest pojąć rozumem - niektóre mniej lub bardziej niezrozumiałe, odpychające, kontrowersyjne..Mimo wszystko są wśród nich i takie, które daja się w pewnym stopniu wytłumaczyć. I tak przykładowo..
zdjęcie nr:
1 - jeżeli to co jest widoczne z tyłu osobnika jest ogonem, to prawdopodobnie jego zamiarem było upodobnienie się do zwierzęcia..(w tym przyp.tygrysa - chociaż pasków nie widzę  Chichot) - tygrys jest powszechnym symbolem w kulturze dalekiego Wschodu. Oznacza zazwyczaj wojowniczość, odwagę, nieśmiertelność..ale i krwiożerczość. Zgodnie ze wschodnim kalendarzem rok 2010 symbolizowany był właśnie przez tygrysa..ukazywany jest też jako symbol ziemi, w opozycji do smoka - symbolu nieba..Nie przypadkiem też operację uderzenia na Pearl Harbor, nazwano kryptonimem "Tora, tora, tora" (tygrys, tygrys....) - co miało sie wiązać z zastosowaniem manewru przez zaskoczenia.. Uśmiech

2 - dwie dziewczyny i błotny kopczyk z uformowanymi przeróżnymi kształtami - być może niewiasty czynią to jedynie tak dla hecy...nawiązując do korony cesarskiej  Chichot, lub słomianego kapelusza w kształcie stożka, jakże często spotykanego na głowach rolników upawiajacych swoje poletka ryżowe.. Mrugnięcie

4 - uśmiechnięte kobiety w kimonach, trzymające na rękach przedmioty o fallicznych kształtach - "fallus" jest po prostu w wielu tradycjach symbolem płodności..róznego rodzaju obrzędy falliczne miały zapewnić urodzaj, płodność i odbywały sie w wiekszości wyznań już w starożytności (zdaje się, że kult ten wywodził się nawet z naszej europejskiej, starożytnej Grecji)
W Japonii zaś, fallus ma swoje święto - to wielowiekowa tradycja sięgająca czasów przedbuddyjskich, i jest on związany właśnie z kultem płodności, urodzajności, żyznosci ziemi (przede wszystkim oddaje się cześć "Matce Ziemi", bez której sam fallus niewiele by znaczył..nie jest tam uważany za bóstwo, lecz za ofiarę składana bogini..)
Tak więc coś na wzór naszego jajka wielkanocnego, święconego porą wiosenną..co jest nawiązaniem do nowego życia, czy symbolem odradzającego się życia, płodności..(intencja przy dzieleniu się jajkiem, jest właśnie życzenie pomnażania sił witalnych.. Uśmiech) Zatem co kraj, to obyczaj..
dosyć ciekawy link na temat kultu fallusa..
http://www.newsweek.pl/artykuly/wydanie/623/kult-duzego-fallusa,21638,1

7 - Japoniec wtykający w usta kobiety płaza - niesmaczna, wręcz odpychająca fotka..kto wie czy czasem nie jest aluzja do zwyczajów żywieniowych na Dalekim Wschodzie, czy choćby europejskiej Francji.. Mrugnięcie (lub scena z jakiegoś japońskiego horroru, stylizowanego na wzór amerykańskiego filmu "Dentysta".. Uśmiech)

17 - rower przypominający rakietę - to być może pojazd należący do kuriera rozwożącego przesyłki, lody, ciasteczka ryżowe  Chichot

24 - dzieci wraz z dorosłymi w małych basenikach przypominajacych talerz - forma relaksu (miniaturowa łaźnia, termy)..osobnicy półżartem pełnią rolę pływających w rosole "oczek"

28 - "epokowy" rysunek, malowidło - poławiacze ze zwierzęcymi głowami (może wilków)..i dziwna sieć wychodząca z intymnej części ciała - niewątpliwie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o ikrę.. Mrugnięcie

31 - jasnowłosa laleczka w koronie, siedząca na muchomorku - to nic innego jak pamiątka, "gadżet" mający związek z japońskim świętem fallusa ( wyprodukowana z myślą o obcokrajowcach )

33 - murzyńska peruka na głowie namalowanego Japończyka - to z kolei produkt dla wszystkich japońskich fanów Jimiego Hendrixa.. Chichot

..i 5 foto od końca - to chyba najbardziej kontrowersyjne zdjęcie...leżąca, spętana kobieta z zamkniętymi oczami - chodzi zapewne o niewolnice seksu, cielesnych pożądań itd.. Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #148 : Lipiec 07, 2011, 17:35:09 »

Zastanawia i dziwi mnie kultura, która pasjonuje się skrajną brzydotą. Te zdjęcia nawet nie szokują, bo są po prostu zbyt głupie.
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #149 : Lipiec 07, 2011, 18:43:32 »

Moniko, pokażmy więc może zdjęcia z naszego kręgu kulturowego - np weselne skecze ( jak przeciąganie jajka przez spodnie, skakanie kobiet na baloniku umieszczonym między nogami mężczyzny..itd), na upór lanie wody wiadrami i szlaufami w kobiety wychodzące z kościołów w Śmingus Dyngus, niekończące się przepychanki na krakowskim przedmieściu i wydzieranie sobie z rąk do rąk dwóch skrzyżowanych deseczek (symbolu krzyża), krwawe gonitwy byków podczas corocznej fiesty na ulicach Pampeluny i równie krwawą Corridę, obrzucanie sie tonami pomidorów aż do bólu w trakcie święta La Tomatina, nagminne spożywanie przed kamerą ślimaków i żabich udek, zawody w jedzeniu hod dogów, hamburgerów czy czego tam czegokolwiek, tysiące cudako-przebierańców obnażających swoje wątpliwe wdzięki na paradach wolności, czy choćby nawet setki fanów grupy AC/DC paradujących po ulicach z diabelskimi rogami i ogonem - doczepianymi do głowy i tylnej części ciała....i oczywiście wszystkie te sytuacje uchwycone w jednej krótkiej chwili (najlepiej jeszcze w tych nie za bardzo momentach)..I jestem pewien że wieksza części spośród przedstawicieli tamtego kręgu kulturowego (a w tym przyp. Japończycy) - równie jak my, uznałaby takie zdjecia za dziwne, szokujące, kontrowersyjne, niezrozumiałe i po prostu głupie.. Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 20   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

miastomorthal real-basketball opatowek miniyourlife polskiserwerfreeplay