Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 36   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Filmy, które warto przeżyć  (Przeczytany 121898 razy)
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #180 : Styczeń 19, 2011, 20:30:17 »

Oglądałem ten film.
Rzeczywiście warto!
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #181 : Styczeń 19, 2011, 23:37:56 »

Sam (I Am Sam) - niesamowity film o upośledzonym umysłowo ojcu bystrej zdrowej dziewczynki, walczącym o zachowanie ojcostwa, które "system" próbuje mu odebrać dla "dobra dziecka". W roli Sama Sean Penn, w roli małej Lucy Diamond rewelacyjna Dakota Fanning. Znerwicowaną, zagubioną panią adwokat w sumie nawet dość dobrze zagrała Michelle Pfeiffer. Uwaga, sporo Beatelsów Uśmiech
Do obejrzenia dziś o 20.00 na TVN7.
Jakże często zdarza się, że obcy ludzie i instytucje decydują o odebraniu praw rodzicielskich
i oddaniu nie swoich dzieci do np. domu dziecka
zamiast prawdziwie pomóc takiej rodzinie potrzebującej tylko pomocy.
Świat stoi na głowie!
Jest jednak nadzieja:
Sam nauczył już jak (pokazał jak się to robi) kochać ludzi a szczególnie dzieci - adwokat Ritę.


Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #182 : Styczeń 22, 2011, 22:59:35 »

Anelik, zgadzam się co do Klaudiusza:) Genialny jest:)) W dużej mierze dzięki niesamowitej roli Jacobiego.
A przy okazji, on gra też główną rolę w innym ciekawym serialu, też historycznym - tylko tu rzecz dzieje się
w dwunastowiecznym klasztorze. Kroniki brata Cadfaela, mnicha, byłego rycerza, średniowiecznego Holmesa:)
Bardzo mi się podobał. Muzyka też ładna:)
http://www.youtube.com/watch?v=jcUFSgOmMIY
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #183 : Styczeń 22, 2011, 23:09:11 »

Jako wielbicielka kryminałów lubiłam te książki Ellis Peters, ale o tej ekranizacji
nie słyszałam.
Zapisane

kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #184 : Styczeń 23, 2011, 01:04:38 »

Wcześniej Maxim wspomniał o "Matce Joannie od aniołów" - świetny film, jedna scena do dnia dzisiejszego robi na mnie wrażenie (od 7:30 - 8:55) Scena o niezwykłej sile wyrazu - wprost doskonała..zwłaszcza moment przemieszczania się wzdłuż klasztornej ściany.. Chichot
http://www.youtube.com/watch?v=bpRi5zkXBZA&feature=related

"Pasażerka" z Aleksandrą Śląską w roli obozowej strażniczki z kobiecych formacji SS (miejsce akcji - nie pamiętam chyba Oświęcim)
I może jeszcze "Pamiętnik Anny Frank" - produkcja z 2009 (niedawno wyświetlana) z Ellie Kendrick..Przejmująca historia żydowskiej dziewczynki ukrywającej się wraz z rodziną przez blisko 2 lata w kryjówce-narzędziowni (Amsterdam)..To wszystko zaś co ich spotkało, co sama widzi, co ją wokół otacza - opisuje w swoim zeszyciku..Wstrząsająca końcówka filmu - bowiem swoje krótkie życie (wraz ze starszą siostrą) kończy umierając na tyfus w obozie koncent. Bergen-Belsen.. Kto tego filmu nie oglądał, to powinien obejrzeć..
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #185 : Styczeń 24, 2011, 00:06:30 »

Anelik, zgadzam się co do Klaudiusza:) Genialny jest:)) W dużej mierze dzięki niesamowitej roli Jacobiego.

http://www.youtube.com/watch?v=jcUFSgOmMIY


Przepraszam Asiu..w sumie to nieistotne, ale pragnąłbym w tym miejscu przypomnieć..że to "ja" pierwszy wspomniałem o tym filmie.. Chichot Mrugnięcie
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #186 : Styczeń 24, 2011, 00:32:56 »

"Miasto kobiet" Felliniego z rewelacyjnym Mastroiannim..Kobieciarz w mieście pełnym kobiet, a to oznaczać może tylko jedno - zarówno przyjemności jak i kłopoty..Film jakkolwiek trochę dziwny, niemniej jednak mnie urzekł - fabuła na wskroś przesiąknięta erotyzmem..Z jednej strony tym "zdrowym" erotyzmem, z drugiej zaś..baaardzo dziwnymi fantazjami.. Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #187 : Styczeń 24, 2011, 21:05:24 »

Przepraszam Asiu..w sumie to nieistotne, ale pragnąłbym w tym miejscu przypomnieć..że to "ja" pierwszy wspomniałem o tym filmie.. Chichot Mrugnięcie

Oj, to w takim razie ja bardzo przepraszam, Konradzie, jeśli Cię pominęłam Chichot  Akurat oko me padło na zachwyt Elżbiety:)) Ale jako że tak czy inaczej Wam obojgu się Klaudiusz podobał, to też i tobie i Eli, i Teresie, bardzo polecam braciszka Cadfaela:) Na chomiku jest w polskiej wersji:) Atmosfera niczym w "Imieniu róży", wspaniała sceneria - pięknie odtworzone nie tylko codzienne życie klasztoru w rozkwicie średniowiecza, ale i przekrój całej ówczesnej społeczności. I pieśni mnichów odbijające się echem od klasztornych murów:) No i sam Derek Jacobi świetny w roli niekonwencjonalnego zakonnika.
Ach, skojarzył mi się przy okazji jeszcze jeden serial, powiedziałabym wręcz, że kultowy:) Ale on chyba powinien pójść do wątku z muzyką filmową:) Strasznie skomplikowany jest układ wątków filmowo-muzycznych na naszym forum:))
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #188 : Styczeń 24, 2011, 23:38:23 »

Oglądałam swego czasu przygody braciszka Cadfaela. Tak sobie dumam, że Derek Jacobi mógłby zagrać nawet krzesło i byłby z pewności w tej roli znakomity. Polecam jego rolę w sumie niewielką w "Henryku V" Shakespeare wg Kenetha Branagha - o którym już się pisało. Gra tam nasz Derek rolę chóru - rola statyczna, żadnych z pozoru fajerwerków a jednak - ech po prostu obejrzyjcie, choćby fragmenty, bo całość nie jest aż tak porywająca. No może jeszcze scena, gdzie Emma Thompson "paple" po francusku - rólka malutka ale zupełnie niezwykła.
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #189 : Styczeń 24, 2011, 23:49:50 »

A czy podobał się Wam "Malowany welon" Johna Currana? Świetna rola Diany Rigg jako matki przełożonej. Fabuła może i błaha ale znakomicie "oprawiona" plastycznie (pejzażyści na widok niektórych zdjęć zawyliby z zazdrości) i muzycznie. Zwłąszcza muzycznie. Muzyka współtworzy klimat - pozorny spokój z gotującymi się tuż pod powierzchnią emocjami głównych bohaterów, nawet tych drugoplanowych. Polecam. A muzykę zamieszczam na muzyce filmowej.
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #190 : Styczeń 25, 2011, 10:39:44 »

A ja wciąż powracam myślami do tego:

http://www.youtube.com/watch?v=47qkF-0hAjE

Żeby było więcej takich reżyserów i takich polskich, współczesnych filmów, bylibyśmy w czołówce światowego kina.
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #191 : Styczeń 25, 2011, 13:31:06 »

A ja wciąż powracam myślami do tego:
http://www.youtube.com/watch?v=47qkF-0hAjE
(...)
Ha, ha, ha, ha, ha, …urocze!
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #192 : Styczeń 26, 2011, 01:24:42 »

Moniko..bomba - najlepsze to "a co się dziwisz" x2 i "..tym razem w klasztorze z dziwakami" Chichot Chichot dosłownie mnie powaliło. Jeszcze nie oglądałem, więc trzeba będzie po tą produkcję sięgnąć..
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #193 : Styczeń 26, 2011, 02:09:33 »

Trochę z innej beczki - "Lawrence z Arabii"..powstanie przeciw Turkom, Anglik bohaterem Arabów i próba zjednoczenia wszystkich plemion arabskich w jedną państwowość - wielowiekowe marzenie tych dzielnych ludów pragnących stworzyć państwo podobne do tego, które było dziełem ich wybitnych średniowiecznych dowódców - Amra i Halida..Ale film ten, to również obraz człowieka którym targają wątpliwości - człowieka, który z dnia na dzień stając się bohaterem innego narodu, ma kłopoty z określeniem własnej tożsamości..Musi więc dokonać trudnego wyboru - czy wybrać ojczysty kraj, czy swoich beduińskich przyjaciół.. Mrugnięcie
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #194 : Styczeń 26, 2011, 09:39:19 »

koziołku koniecznie obejrzyj, jeśli nie dla przepojonej tajemnicą i mistycyzmem historii, jeśli nie dla bezpośredniej Gieni, dla której życie jest proste i oczywiste, jeśli nie dla wyjątkowej estetyki filmu, to chociaż dla wspaniałych kreacji aktorskich, zwłaszcza Janusza Gajosa.
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 36   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zmiany-2tia watahacienia world-of-dogs polski-serwer-rpg wataha-zlotych-klow