Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 36   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Filmy, które warto przeżyć  (Przeczytany 120107 razy)
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #465 : Październik 11, 2012, 11:31:25 »

Wczoraj oglądałem dobry film „Rendition” (Transfer), produkcji USA w 2007 roku.
Jedną z głównych ról gra w nim Reese Witherspoon, co miło mnie zaskoczyło,
bo film należy do kina zaangażowanego, a
jest manifestem przeciwko tajnym więzieniom CIA poza granicami USA.

Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #466 : Październik 11, 2012, 12:21:21 »

Z refleksem szachisty korespondencyjnego, oglądając po raz drugi, zachwyciłam się filmem "Mamma Mia!". Jakoś nie potrafię podążać na fali zachwytów wraz z resztą świata, wolę trochę odczekać i wyrobić sobie "niezanieczyszczoną" opinię własną, czasem to moje "trochę" trwa lata. Wczoraj Merylka Streep ścięła mnie z nóg autentycznością, spontanicznością, żywiołowością, absolutną wszechstronnością, zresztą po części pozostali "główni" aktorzy także. Nie trawię wszelkich filmów śpiewanych, nie lubię łączeń i miksów. Ale "Mamma Mija!" jest dziełkiem wyjątkowym, warto wznieść się poza niechęć do formy, zaakceptować daną formę i docenić całość. Rewelacja.
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #467 : Październik 11, 2012, 13:54:01 »

Ja też Beatko zakochałem się w tym filmie,
muzyka przyjemna, doskonale dopasowana fabuła do utworów śpiewanych,
w dodatku wspomnienie dla mnie moich lat nastolatka, gdy ta muzyka królowała,
i rzeczywiście Meryl Streep gra kobietę która ma dorosłą córkę,
i kobieta w tym wieku taka właśnie jest.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #468 : Październik 12, 2012, 08:27:08 »

"Click" (Klik: I robisz, co chcesz) produkcji USA w 2006 roku.

Mimo, że nie lubię komizmu Adama Sandlera i w tym filmie też jest wiele jego głupkowatych gagów, ale
spod tego humoru przebija coraz bardziej - im dłużej ogląda się ten film - poważny przekaz dotyczący codziennego życia, bo
porusza poważne sprawy, o których napisała Beatka w wątku o zagrożeniach

(…) wielu problemów współcześnie żyjących jednostek, coraz bardziej uwikłanych i zakleszczonych pomiędzy rozwojem cywilizacyjnym a pierwotnymi instynktami, odruchami.

Natura mówi: weź drewno, zbuduj sobie schronienie, upoluj, zerwij albo wykop sobie pożywienie i żyj długo i szczęśliwie.
Cywilizacja mówi: weź kredyt w banku na dom, samochód i wakacje w tropikach, idź do niewolniczej pracy i spłacaj raty z chorymi odsetkami, pocąc się w niewygodnych butach, garsonkach, garniturach, krawatach, ale za to z kolekcją najnowszych gadżetów.

zagonionego życia współczesnego człowieka, który nie ma czasu dla żony, dzieci i w ogóle dla swojego prywatnego życia, bo
ważne chwile w jego życiu przewijane są szybko do przodu, że w ogóle ich nie przeżywa,
choć tego nie chce.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #469 : Październik 13, 2012, 20:11:55 »

Oglądacie "The Age of Innocence" (Wiek niewinności)?
teraz
na Tele5
Uśmiech
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Lawendynka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 161


Zobacz profil
« Odpowiedz #470 : Październik 14, 2012, 18:54:06 »

najpierw obejrzałam film - Emma i Dexter spędzają ze sobą noc tuż po imprezie kończącej ich studia, a potem spotykają się przez wiele lat. z tych spotkań oglądamy sobie każdego roku jeden dzień - 15 lipca, rocznicę tamtego pierwszego... spotkania Uśmiech patrzymy na ich przyjaźń, podsłuchujemy ich długie rozmowy telefoniczne, obserwujemy ich kolejne związki i kariery zawodowe, wzloty i upadki, rodzącą się i trwającą przyjaźń, czasem piękną, czasem trudną.
i wcale nie jest to banalny film, żadna tam komedia romantyczna. niczego nie próbuje udowadniać, ani do niczego przekonywać. pokazuje, jak zmieniają się ludzie i świat wokół nich, jak wybory, których dokonują, wpływają na ich życie i życie bliskich im osób.
polubiłam tych dwoje, trzymałam za nich kciuki, czekałam na kolejne zdarzenia z ich życia Uśmiech

a potem przeczytałam książkę Davida Nichollsa, i chociaż wiedziałam, co się stanie, co będzie na następnej stronie, to czytałam z zapartym tchem, wzruszałam się, uśmiechałam i znowu trzymałam kciuki Uśmiech
i wcale mi nie przeszkadzało, że Emma w mojej wyobraźni miała twarz Anne Hathaway, a Dexter uśmiechał się, jak Jim Sturgess Uśmiech

i wcale mi nie przeszkadzało, że to babski film i babska książka Mrugnięcie czasem potrzeba mi takich wzruszeń i wiary, że kobieta i mężczyzna mogą być przyjaciółmi, i nawet miłość im w tym nie przeszkodzi Mrugnięcie

http://www.youtube.com/watch?v=39ewuxRh0es&feature=fvst
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #471 : Październik 14, 2012, 19:29:28 »

czasem potrzeba mi takich wzruszeń i wiary, że kobieta i mężczyzna mogą być przyjaciółmi, i nawet miłość im w tym nie przeszkodzi Mrugnięcie

http://www.youtube.com/watch?v=39ewuxRh0es&feature=fvst

piękne słowa  Uśmiech

I dziękuję za bezpretensonalną, ciekawą recenzję  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #472 : Październik 15, 2012, 09:17:58 »

Lawendynko, dlaczego czasem używasz dużych liter, a czasem nie?
Zapisane
Lawendynka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 161


Zobacz profil
« Odpowiedz #473 : Październik 15, 2012, 09:36:27 »

Nie wiem... czasem, jak piszę, to się nad tym nie zastanawiam. Ale skoro to przeszkadza, to postaram się pamiętać o wielkich literach.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #474 : Październik 15, 2012, 09:42:39 »

To taki maly tumiwisizm
Lawenda dziala uspakajajaco, rozleniwiajaco, rozleniwia.....rozleniw.........rozl.........ro......................
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2012, 09:45:25 wysłane przez bartus » Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #475 : Październik 15, 2012, 09:45:08 »

Nie przeszkadza, tak z ciekawości pytam, lubię różne dziwne formy, ale lubię tez wiedzieć, z czego wynikają.

Pewnie też sięgnę po książkę, ostatnio trochę "umartwiam się" literaturą amerykańską. Już nigdy nie zrobię odwrotnie, tzn. najpierw film, potem książka.
Zapisane
Lawendynka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 161


Zobacz profil
« Odpowiedz #476 : Październik 15, 2012, 09:49:41 »

Akurat w przypadku tego filmu i tej książki kolejność nie miała szczególnego znaczenia Uśmiech na ogół też wolę najpierw czytać, potem oglądam.
Zapisane
chingate
Gość
« Odpowiedz #477 : Październik 15, 2012, 09:55:31 »

Bartusie, czy brak polskich znaków diakrytycznych w Twoich tekstach to też "tumiwisizm"?
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #478 : Październik 15, 2012, 09:56:25 »

Mow po polsku
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #479 : Październik 15, 2012, 10:04:44 »

Bartusie, czy brak polskich znaków diakrytycznych w Twoich tekstach to też "tumiwisizm"?

A tak na serio. nie wiem jak sie pisze polskie literki. Brakuje mi chyba jakiejs bibllioteki?? Nie wiem
Zapisane
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 36   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

psrlrpg orchid-ore lodux regteam valkiria