Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Quizy o Chopinie  (Przeczytany 96987 razy)
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #60 : Kwiecień 14, 2012, 16:25:49 »

Zagadka brzmi:
Proszę wymienić utwór lub utwory, w których Chopin wykorzystuje najniższy albo najwyższy dźwięk na fortepianie (czyli odpowiednio A subkontry oraz c 5-kreślne). Duży uśmiech
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : Kwiecień 14, 2012, 18:51:02 »

Zagadka brzmi:
Proszę wymienić utwór lub utwory, w których Chopin wykorzystuje najniższy albo najwyższy dźwięk na fortepianie (czyli odpowiednio A subkontry oraz c 5-kreślne). Duży uśmiech

Tuco.

Zagadka, zagadka, ale mam pytanie, dlaczego Ciebie nie bylo wczoraj o 20:00, kiedy to probowalismy
pobijac rekord ilosci rownoczesnego zalogowania sie.
Prosze, wytlumacz sie.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Kwiecień 14, 2012, 18:54:53 »

O, Leszek sie zmyl.
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #63 : Kwiecień 14, 2012, 19:06:28 »

O, Leszek sie zmyl.

Pamiętałem jeszcze rano, ale wieczorem miałem inne plany i o tej godzinie nie było mnie w domu oraz w dodatku zapomniałem(bo mógłbym zrobić bota, który odświeża stronę co 10 minut).

A wracając do zagadki, to znam jeden utwór z dźwiękiem najniższego A, zauważyłem ten fakt dość niedawno.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : Kwiecień 14, 2012, 19:13:51 »

Pamiętałem jeszcze rano, ale wieczorem miałem inne plany i o tej godzinie nie było mnie w domu oraz w dodatku zapomniałem(bo mógłbym zrobić bota, który odświeża stronę co 10 minut).

A wracając do zagadki, to znam jeden utwór z dźwiękiem najniższego A, zauważyłem ten fakt dość niedawno.


No, nie wiem Leszku, czy moge to usprawiedliwic.
Niech wypowiedza sie inni czlonkowie K.SZ.
Byc moze zostanie to przebaczone, ale nie jestem pewny.
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #65 : Kwiecień 16, 2012, 12:50:43 »

Zagadkę wycofuję Niezdecydowany Przepraszam, ale zasugerowałem się pewnym wykonaniem i było to jedyne wykonanie z użyciem A subkontry., do tego - dość luźne wykonanie(mając na uwadze rygory w wykonywaniu dzieł Chopina)
A być może rzeczywiście istnieje taki utwór Chopina, kto wie...
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #66 : Kwiecień 16, 2012, 20:29:31 »


A tak w ogóle, to czy w czasach Chopina istniały już fortepiany 88 klawiszowe? To by było zasadnicze pytanie odnośnie sensu zagadki.
Nie padła żadna odpowiedź, więc napiszę moje obserwacje. Najniższy dźwięk spotkałem w Fantazji f moll op. 49, jest to klawisz C (pierwszy kontry).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2012, 20:31:50 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #67 : Czerwiec 04, 2012, 20:51:52 »

ta nuta mnie męczy - na pewno Chopin, przeszukałem preludia i nie mogłem znaleźć, więc co to może być?
(grane z głowy) http://w212.wrzuta.pl/audio/3qQbW95Si52/zagadka
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #68 : Czerwiec 04, 2012, 21:02:11 »

Oczywiscie preludium z op. 28. A które - znajdx już sam. Dla ułatwienia podam, że szukać nalezy w pierwszym tuzinie i w parzystym numerach  Chichot
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #69 : Czerwiec 04, 2012, 21:21:31 »

Oczywiscie preludium z op. 28. A które - znajdx już sam. Dla ułatwienia podam, że szukać nalezy w pierwszym tuzinie i w parzystym numerach  Chichot
Jak mogłem to przeoczyć UśmiechUśmiech
I nawet tonacja się zgadzała... fart.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #70 : Lipiec 03, 2012, 18:00:45 »

O mazurkach z op. 24 (tu - jeden z nich w moim wykonaniu - http://youtu.be/cG9LHsI3_-o ) pewien wybitny muzyk pisał: "...są tak zmanierowane, że prawie nie do zniesienia".
Moje pytanie - kto taką niepochlebną wyraził o nich opinię? Dla ułatwienia podpowiem: Chopin znał owego dżentelmena osobiście...
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #71 : Lipiec 03, 2012, 18:07:52 »

Cytuj
pewien wybitny muzyk pisał: "...są tak zmanierowane, że prawie nie do zniesienia".

Tak jak Twoje wykonanie  Mrugnięcie
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #72 : Lipiec 03, 2012, 18:09:47 »

Oczywiscie wyglupiam sie Januszu.

Dobry jestes w te klocki pt. "Chopin".

Pytanie, czy maniera jest zla rzecza, czy wskazsuje na orginalnosc.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #73 : Lipiec 03, 2012, 18:15:54 »

Tak jak Twoje wykonanie  Mrugnięcie
Duży uśmiech Chichot
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #74 : Lipiec 04, 2012, 16:42:53 »

O mazurkach z op. 24 ... pewien wybitny muzyk pisał: "...są tak zmanierowane, że prawie nie do zniesienia".
Moje pytanie - kto taką niepochlebną wyraził o nich opinię? Dla ułatwienia podpowiem: Chopin znał owego dżentelmena osobiście...

Chyba pytanie okazało się za trudne. Ok, podpowiadam: opinię tę w 1835 roku autor sformułował w swym liście do Ignacego Moschelesa Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

msn teenagedrama darmowefora smoki miastomorthal